» »

Nakup laptopa prvič in vprašanje

Nakup laptopa prvič in vprašanje

WinXP ::

Bi mi lahko kdo povedal v čem je razlika 6 celične in 8 celične baterije pri laptopih? :)
Ker bom kmalu prvič le-tega vzel,pa ne vem najbolje... ali 8 celične več zdržijo?

Drugo vprašanje bi bilo: ali laptopu škoduje če je nonstop priključen na elektriko tako kot namizni PC in ali se mora ko se baterija napolni,obvezno izključiti iz elektrike? 8-O

Kot tretje pa bi vprašal ali je dosti razlike med eno in dvoprocesorskih cpu-jem v LAPTOPIH
upam da mi dvoprocesorski ne bo veliko več kuril elektrike,recimo ko se polni ali izpraznjeval hitreje baterije...
  • spremenil: WinXP ()

fokz8 ::

8 Celične bolj dovgo zdržijo in so tut "bolj" kvalitetne. Je pa odvisno od proizvajalca. HP-jeve 8 celične zdržijo tudi do 7 ur(morda še več). 6 celične pa ponavadi od 3-4 morda tudi 5 ur.

Ja škoduje. Ker ko se baterija napolni, se začne praznit, in ko je priljučen, jo za vsak izpranjen procent ponovno napolni in to je najlabše kar je možno. Že tako imajo kratko življensko dobo, tako jo pa še le dodatno močno zniža.

Najbolje je da jo začneš polnit pri nekje 5-10%, takrat ko še ni prazna, in nehaš polniti pri nekje 97%. Skratka nikoli je ne sprazniš in ne napolniš do konca.

Tretjo: Odvisno zaka uporablaš računalnik

WinXP ::

Hvala najlepša,to mi veliko pomaga,da vem kako ravnati ko se odločim za nakup... pozdrav
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

fokz8 ::

kot vidim laptop kupuješ prvič, tako da je najbolje, da pišeš v to temo, kjer ti ga bomo tudi pomagali izbrati.

Kateri prenosnik?

Navedeš zakaj bi ga uporabljal in podobno ter približno maksimalno ceno prenosnika:)

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

WinXP ::

Maksimalna cena prenosnika okoli 350 eurov. Odločam se med:

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
in
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

s tem da ima slednji 1TB disk namesto 500GB,pa vendar me to manj moti,ker to ni osebni računalnik,tako ali tako ne bom imel na prenosnem veliko videa ker se verjetno baterija hitro prazni če bom gledal,za obdelavo videa pa je verjetno tudi nesposoben...ne vem pri prvem mi je lepše ohišje... ne vem....
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

WinXP ::

Uporabljal bi ga za gledanje videa in obdelavo slik ter dodatno pisarniško delo z dokumenti. Če je seveda dovolj močen za to...8-O

fokz8 ::

Piši v to temo haha: ---> Kateri prenosnik?

lp

k--p ::

To je mit, da se baterija pokvari hitreje, če je laptop cel čas na adapterju.
To je veljalo le za ne-litijske baterije izpred 10 let+.

Edino kar uniči baterijo je dolgotrajno izpostavljanje toploti, npr. ko je računalnik segret.

DeeCoy ::

Bateriji ne škoduje če je 24/7 na napajanju. To so nove baterije, jaz mam laptopa 3 leta, skoraj skozi je na napajanju, baterija je v tem času zgubila max 15 min

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

DeathKiller ::

Bolje da ko je adapter priključen, baterijo sprazniš na ene 60-80% in potem jo vzameš ven iz laptopa, ko jo rabiš jo daš nazaj. To poviša življensko dobo baterije. Baterijo sprazni do konca, nato napolni do konca, zatem sprazni na 60-80% in jo vzami ven. Postopek ponavaljačš, če boš baterijo potreboval v prenosniku.

SG_101 ::

baterija je potrošni material. ne komplicirat preveč. ko crkne pač crkne. Moje mnenje.

Meizu ::

Razen če imaš Appla so nadomestne baterije džabe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

najboljši vrhunski prenosnik za okoli 1500€

Oddelek: Pomoč in nasveti
252841 (2345) solatko
»

Netbook Lenovo ali Asus?

Oddelek: Kaj kupiti
172559 (2283) vklemen
»

Prenosnik MEDION AKOYA E6220 - Hofer

Oddelek: Kaj kupiti
177871 (7183) Alamar
»

Asus ali Acer - prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
164020 (3704) jan01
»

EliteBook/Satellite..?

Oddelek: Kaj kupiti
362730 (1868) mlakar

Več podobnih tem