» »

grafična kartica (skurjeno napajanje za vent)

grafična kartica (skurjeno napajanje za vent)

TICKO ::

LP

Imam zelo zanimiv problem. in sicer kolega je šou spihat ventilator na grafični kartici (ATI Radeon HD 5850) in je dejansko ventilator tako zavrtel da se je nekaj na grafični skurlo.. sepravi je ventilator proizvedel toliko energije nazaj da ni šlo čez en element in ga je neslo. okrog njega je vse črno in tud ko sem spucal ni razvidno kaj bi to bilo. gre pa za napajalni del ki napaja ventilator in ga uravnava.
zdej sem js priklopu ventilator direkt na napajalnik in zadeva dela ampak se suče na +12V na max obratih, tud če ga dam na +5V je že kr glasen. sicer pa mora grafična to sama uravnavat ko jo obremeniš itd..

zdj me pa zanima a se da dobit kje na netu shemo vezja grafične al pa kako dobro sliko da je vezje slikano da vidim kaj za en element je sploh tam, in če bi se dalo to mogoče rešit..
js lahk zadevo na macro slikam pa mogoče bo kdo vedel zakaj se gre..

je pa še ena varjanta da si na ohišje dam nek potenciometer in si sam reguliram obrate na tej grafi in to je to :) dobra grafa za male pare :)
www.tickobox.com
www.scooter-on.net

Riff ::

mogoče bi alhko uporabil kakšen regulator od zalmana ko grafična k. ni obremenjena odviješ obrate ko greš v kakšno igro jih pa naviješ

ali pa kaj takega:


http://www.bolha.com/racunalnistvo/hlaj...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperature vaših 8800 GTS grafičnih kartic

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212453 (1695) kixs
»

Hlajenje za x800 GTO2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
301824 (1306) BaRtMaN
»

ATI Radeon 9800 pro problem!

Oddelek: Strojna oprema
8876 (747) rockeye
»

Napajalnik bi rad utišal (vendar ne dokončno)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
312218 (1804) frenk
»

Vezanje upora na vent!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151082 (855) totimato

Več podobnih tem