» »

w7 na star comp

w7 na star comp

Aston_11 ::

Ima kakšne izglede za delovanje w7 na atlonu 3200+, 1,5 g rama s staro x13xx AMD grafo - na njej bi izključno delal brskalnik, morda kakšen tekst z offici, picasa in praktično nič drugega - morda kakšna java igrca v brskalniku?

Mavrik ::

Na 1.5G rama bo stvar neuporabno počasna in štekala, še posebej z novejšimi brskalniki. Da o Java igricah ne govorimo. Ne tlačit tega gor, daj kak Xubuntu raje.
The truth is rarely pure and never simple.

Aston_11 ::

Tudi to je ideja, ja.

Rainbow Dash ::

ali pa dj gor Win 7 starter ker porabi manj rama...

hojnikb ::

win7 malo potweakan dela tudi na manj.. čeprav je pa res da na to nima smisla devat win7, raje potem kak lubuntu al pa xubuntu..
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Daj gor win xp.

Mavrik ::

hojnikb je izjavil:

win7 malo potweakan dela tudi na manj.. čeprav je pa res da na to nima smisla devat win7, raje potem kak lubuntu al pa xubuntu..


Noben potweakan "Win7" ti ne pomaga ko ti Chrome žere 900MB rama no.
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

http://www.computingunleashed.com/speed...

Se splača.

Zadeva postane precej bolj odzivna in uporabna.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Hayabusa ::

Če je problem Chrome, potem uporabiš firefox/Opero, ki sta bolj varčna z ramom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Mavrik ::

Invictus je izjavil:

http://www.computingunleashed.com/speed...

Se splača.

Zadeva postane precej bolj odzivna in uporabna.


Večina tega je snake oil, da o izklapljanju varnostnih mehanizmov kot je UAC niti ne govorim ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Pravzaprav ni.

Se kar pozna. Za večino starih škatel je dovolj če izklopiš Aero vmesnik. In dodaš kak poceni SSD.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

Invictus je izjavil:

Pravzaprav ni.

Se kar pozna. Za večino starih škatel je dovolj če izklopiš Aero vmesnik. In dodaš kak poceni SSD.


Zato pravim "Večina". V tistem članku je med drobci uporabnih nastvetov nekaj takih, ki so čisto brezveze, nekaj zelo nevarnih in nekaj takih da bo si večina začetnikov pokvarila Windowse. ;)
The truth is rarely pure and never simple.

pegasus ::

x1300 ni podprta na win7, dobiš neke pohekane driverje, ki veselo mečejo bsod. Raje namesti kak linux.

d4vid ::

Jaz sem mel Win7 na 1GB rama in pentium 3.0, na 775 socketu in je deloval dobro. Grafika je bila 2900pro. Delal je pa perfektno. Potem sem prodal, potem pa nekaj časa imel nekaj skup nametanga, pentium 2.0 ter najprej 384 MB, nato 512 in nazadnje 1 GB in je tudi delal, za osnovne stvari je dobro. Je pa res, da sem mel gor WinXP ter Firefox (chrome ni bil sposoben ničesar in se je cel čas vse obešal, po menjavi s FF sem gledal 720p filme na yt)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

nomad_soul ::

Pri naši hiši se uporablja athlon xp 3000+, 768Mb, radeon9250 v kobinaciji z win7pro za surfanje po netu.

hojnikb ::

Mavrik je izjavil:

hojnikb je izjavil:

win7 malo potweakan dela tudi na manj.. čeprav je pa res da na to nima smisla devat win7, raje potem kak lubuntu al pa xubuntu..


Noben potweakan "Win7" ti ne pomaga ko ti Chrome žere 900MB rama no.

kaj delaš ti, da ti uspe nabit tolk rama, tut nwm. Vem pa, da na mojem Eeeju, ki ima 1GB rama, deluje web browsanje z win7 in aero vmesnikom on čist lepo. Res pa je da kakega heavy javascripta ali flasha ne mara preveč, ampak ni problem v ramu, temveč v procesorju, ker ne more zmlet tega...
Res pa je, da za kej več 1GB ram ni...
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OS za "švoh" laptop (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
525555 (4022) d4vid
»

Kako pohitriti oz. optimizirati Windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
192410 (2072) hojnikb
»

XP ali Win7 na prenosnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9417801 (16103) LJ4L
»

Ali bi sedmica delala?

Oddelek: Pomoč in nasveti
13986 (678) Invictus
»

Kateri Linux? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5112606 (11431) panteist

Več podobnih tem