» »

Reševanje certifikata iz uničene Win 7 inst

Reševanje certifikata iz uničene Win 7 inst

Lukzii ::

Živjo,

imam sledečo težavo; svaku se je podrl laptop (odletela grafična), na katerem pa je imel tudi certifikate za e-banko (vendar jih ni backupiral). Imava tudi identične laptope in sem si mislil, da bom enostavno zamenjal diske ter bootal na delujočem laptopu, vendar se sredi zagona pojavi BSOD. Sedaj pa me zanima ali je na kakršenkoli način možno bootanje v njegov sistem ali izvoz certifikatov....


hvala in lp

Hayabusa ::

Verjetno te zanima za MS IE ?

Bootaj v live linux (ubnutu, knoppix) in jih skopiraj.


Kam se shranjujejo certifikati v IE?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Lukzii ::

Bom poskusil, hvala...

Lukzii ::

No našel sem sicer lokacijo (bootal live distro), ampak ga ne morem uvozit v IE...ima kdo idejo sploh, zakaj ne morem bootat Windowsov? BSOD pa prehitro izgine, da bi videl napako...

lp

ender ::

Kateri BSOD se pojavi (na začetku stiskaj F8 in izberi "Disable automatic restart on system failure", potem ko se pojavi BSOD prepiši kodo; če je le-ta INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE [0x0000007b], potem pojdi v BIOS, in poglej na kaj je nastavljen SATA - če je na IDE, ga spremeni na AHCI in obratno).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Lukzii ::

BSOD tako hitro izgine, da tudi približno ne vidim opisa napake...ker se laptop restarta...bom pregledal še BIOS, lahko da so bile na drugem računalniku kakšne drugačne nastavitve...

lp

Lukzii ::

@ender:
hvala za nasvet, zadevo sem zbootal in rešil certifikate...prišparal 30 € (za študenta je to že kar izdatek)

hvala in lp

ender ::

Glede hitro izginjujočega BSODa: zato sem pa rekel, da na začetku pritiskaj F8 in izberi "Disable automatic restart on system failure"
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows se ne zažene, onemogočen dostop do BIOS-a

Oddelek: Operacijski sistemi
7805 (724) XKEKAX
»

Ne morem priti v Windows in rešiti podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
51052 (964) Jankolovski
»

Windows Broken ?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71133 (906) stroy
»

Avtomatski ponovni zagon

Oddelek: Pomoč in nasveti
71595 (1079) ender
»

Problem BIOS Flash

Oddelek: Pomoč in nasveti
51472 (1451) Westix

Več podobnih tem