» »

Bitcoin znova na zgodovinskem vrhu

««
13 / 24
»»

Cofko Cof ::

In gremo spet dol. Škoda, da nisem malo prej prodal, sem zgrešil vrh za cca $12. Še vseeno sem nekaj na boljšem.
Ars longa,vita brevis.

gruntfürmich ::

jst sem zamudil s preklicom nakupa, tako da sem zaslužil samo 4,4 btc. pa ok, ni slabo za pol ure dela...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Yup, profit je še vedno, samo zdajle je manj dolarjev.

Ker tečaji tako zelo nihajo, se da ogromno zaslužit in potem delež tega držat, vsaj do naslednjega vrha, s preostankom pa "igrat na srečo".

maco-maco ::

Jinto je izjavil:

Naj bi bili v Elliot Wave 3, če pade, padec ne bi smel bit nižji od starega all time high (okoli 33 usd)


Se pravi so bli ostali vali premajhni, da bi bli 3 (ker pač 3 ne more biti najmanjši)? Zakaj točno ne more biti padec nižji?
In to velja tudi za bitcoin (ki ni niti dobrina niti valuta, niti ?)?

Veliko je pri bitcoinu zanimivega, samo tolk časa pa na žalost nimam, da bi se o vsem poučil.

LP
Kaj?

Jinto ::

Tudi jaz vem bolj malo od tega, malce spremljam analiste na bitcointalku... S3052 in Lucif oba pravita, da smo v wave 3.

Wave 2 always retraces less than 100% of wave 1.
Wave 3 cannot be the shortest of the three impulse waves, namely waves 1, 3 and 5.
Wave 4 does not overlap with the price territory of wave 1, except in the rare case of a diagonal triangle.

Lonsarg ::

Upam da se zavedata Jinto, da so ti "wawe x" samo statistična ponazoritev človeške psihe nakupovanja v preteklosti. Torej zanašat se na valove dostikrat ni nič bolše, koz zanašati se na filing, kam bo šla zadeva.

maco-maco ::

Ja, sej prejle sem dal sliko od lucifa. Men se pa vseen zdi, da smo bili pri 266 na vrhu (sem pa res to mislil tudi pri 100).
Seveda se zavedamo, samo psiha je zelo pomembna tukaj.
Kaj?

psickolog ::



Pozdravček od Fontasa.. Če kdo pozna tega traderja na btc-e.. :) Tipček ima več botov in veliko cekinov, potem pa randomly pumpa različne coine oz postavlja zidove in potem pobira profite.

StarMafijec ::

V bistvu pojma nimamo, kje smo.

psickolog ::

Res je, sem hotel opozoriti, da si ne jemljite grafa kot kakršne koli resnice. Pojma nimamo, kje smo, in možno je to samo njegova taktika, da pobere poceni cekine. LTC so trenutno okoli 3.

StarMafijec ::

Kako je zdaj z DURS-om in Bitcoinom? Ima kdo kake izkušnje, uradne dopise, ipd.?

sash69 ::

Ja dobro tistim ki ste bili pripravljeni. :) Jaz na žalost nisem bil (samo BTC-ji, prodajat se tako ni dalo) tako da sem lahko samo opazoval kaj se bo zgodilo. Pa tako blizu sem bil popoldne vse skupaj prodati na 250$ predno sem šel iz šihta. :)

Ah ja...vedno ti "če"-ji... :) Šola za naslednjič seveda.

Zdej pa gremo naprej - rasti, rasti!!! :)
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

SunCell ::

Po prebiranju teme in včerajšnjega dogajanja, mi stvar ne pusti spati, tko da sem nakazal denar na bitstamp, čakam da obdelajo.
Vseeno pa mi par stvari še ni čisto jasno (npr walleti (kaj izbrat ter kako deluje), premik iz bitstampa na mt.gox), katero borzo izbrat (mt.gox, btc-e, vircurex?). So kje zelo veliki fee-ji, na katerim se raje ognit? Načeloma kolikor sem videl, z več trgovanja padajo provizije.
Ma kdo zbrane kje kake must-read linke s kakšnimi praktičnimi primeri?

gruntfürmich ::

najenostavneje je kar na bitstampu ostati, ne rabiš ne denarnice ne komplikacij kot na mtgoxu. samo login, denar gor in trguješ.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

SunCell ::

Že to, da so take razlike med mt.gox in bitstamp mi je malo neznanka. Se ni še noben spravil služit z uravnavanjem tečajev? kolikor vidim je od 6-10$ razlike.

sash69 ::

Ponavadi niti ni toliko razlike - trenutna je pač posledica včerajšnjih dogodkov, ampak ko se zadeva stabilizira sta oba tečaja v večini časa približno enaka in ni večjih odstopanj (tudi se naredi da ima Bitstamp BTC večjo vrednost kot pa na MTGox)

Kar je res je pa to, da je na Bitstampu manjsi volumen trgovanja napram MTGox - ravno zaradi tega se trenutno bolj počasi dviguje ker ni toliko ljudi ki bi takoj kupilo BTC-je.

Trenutno pa sploh ne dvomim v to da bodo stvari hitro spet normalne.

edit: samo pac je tako - to je igra - z njo lahko veliko dobis ali izgubis - that is all. :)
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash69 ()

Gregor P ::

V bistvu je najbolj ubitačno to, da takrat, ko bi zares rad odreagiral, preprosto (tehnično) ne moreš:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Gregor P> V bistvu je najbolj ubitačno to, da takrat, ko bi zares rad odreagiral, preprosto (tehnično) ne moreš:8)

Ja. Vnaprej moraš biti pripravljen. To pomeni, da izgubljaš bodisi na enem, bodisi na drugem koncu.

Na koncu je pomembno samo to, da je donosnost z včerajšnjim dnem vred še vedno več kot 30% na mesec.

gruntfürmich ::

Gregor P je izjavil:

V bistvu je najbolj ubitačno to, da takrat, ko bi zares rad odreagiral, preprosto (tehnično) ne moreš:8)

imeti moraš malo sreče. prodaš pač kot prodaš, pa takoj daš bid za nakupni noter. seveda ne za 5$, ampak neko normalno cifro. če je to bilo učiraj 100, si zadel đekpot. če si dal morda 85 in izvisel, si zapravil lepo priložnost.

btw, mislim da zopet kolapsira...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

matej_jack ::

Pa je premik v bitcoinih iz bitstampa na mtgox oz. obratno instanten, ali traja nekaj časa, da se kovančki prikažejo na drugi borzi?

jype ::

Do dve uri.

SunCell ::

in če delaš direktne premike na bitcoin naslov, ki ti ga mtgox zgenerira, ne bitstamp ne mtgox ne zaračunata provizije?

jype ::

Ta dva ne, eni drugi pa. BTC-e zaračuna "dvig" BTCjev.

Cofko Cof ::

gruntfürmich je izjavil:

najenostavneje je kar na bitstampu ostati, ne rabiš ne denarnice ne komplikacij kot na mtgoxu. samo login, denar gor in trguješ.

Edina zamera bitstampu gre na račun dosegljivosti. MtGox je včeraj ob padcu že lep čas normalno deloval, bitstamp je bil pa še vedno zelo nestabilen.
Ars longa,vita brevis.

lexios ::

Če hočete met mirne živce ne kupovat ko je cena "visoka", nj se vsak sam odloči kje to je:))

btw, mislim da zopet kolapsira...

jp, zgleda imajo spet ddos napade...

jype ::

Cofko Cof> MtGox je včeraj ob padcu že lep čas normalno deloval

"Normalno deloval" v tem primeru pomeni, da karkoli si mu naročil, je izvedel šele čez dobro uro.

lexios> Če hočete met mirne živce ne kupovat ko je cena "visoka", nj se vsak sam odloči kje to je:))

Tako je. Kupuje se, ko pada, ne ko raste.

gruntfürmich ::

morda v teh fazah exponentne rasti ni slabo plemenititi denarja; prej se je splačalo povečevati število btc, zdaj v teh nemirnih časih oz. časih explozije in napadov pa plemenititi denar, da ne ostaneš s polno ničvrednimi btc-ji...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

m1h4 ::

kaj pravte a je pravi čas za kupt, al je treba še mal počakat?

jype ::

m1h4> kaj pravte a je pravi čas za kupt, al je treba še mal počakat?

Ne vemo. Za vikend običajno pade.

gruntfürmich ::

tale kolaps bi se znal ustavit pri 130-100
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

SunCell ::

kakšni so bli v preteklosti odzivi ljudi ob daljšem izpadu mtgoxa?

jype ::

SunCell> kakšni so bli v preteklosti odzivi ljudi ob daljšem izpadu mtgoxa?

Se še ni zgodilo.

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

SunCell> kakšni so bli v preteklosti odzivi ljudi ob daljšem izpadu mtgoxa?
Se še ni zgodilo.
ni bilo tako ob prvem balončku, ko je btc zletel v prah?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jype ::

gruntfürmich> ni bilo tako ob prvem balončku, ko je btc zletel v prah?

Ne, takrat je šlo za ustavitev borze po vdoru. To ni isto kot včeraj, ko je borza počepnila pod obremenitvijo.

SunCell ::

matr ej, kaki odboji.. to človek sploh ne mora nehat gledat.. iz 125 na 145 v roku dveh minutk :)

lambda ::

All in na 124 :) in pri 144 prodano čez dve minuti.

DDoS katerekoli večje borze povzroči drastičen padec in hiter odboj ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

jype ::

No, vidiš, saj znaš!

Js isto. (Ampak nikol ne grem all anything, se vedno vsaj mal zahedgam.)

Mipe ::

Ta tema žal ni več aktualna. Zgodovinski vrh je mimo.

To je tako, kot bi danes pisali v temo o snegu.

lambda ::

jype je izjavil:

No, vidiš, saj znaš!

Js isto. (Ampak nikol ne grem all anything, se vedno vsaj mal zahedgam.)

Ti imaš tudi večje zneske v igri :)

SunCell ::

so to troli al je res kej na tem.. http://pastebin.com/j9VZxYA9
utegne fino se zamajat..

lambda ::

Ko je mtgox padel, je bila cela gora 0.02 volume bidov, nekaj se dogaja ...

Saj bi bilo že čudno, če ne bi kdo poskušal obogatet s kakimi triki, sploh pri tem, da ima mtgox levji delež ...

sch3ll3 ::

Zanima me kako deluje nakazilo preko bitstampa. Napiše mi namreč da bo nakazilo izvršeno v enem do treh dni spodaj pa so podatki Unicredit banke. Sepravi da je potrebno nakazati na njihov račun ki je prav tako napisan? Hvala.

Že dobil odgovor iz bitstampa. Hvala in lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sch3ll3 ()

lexios ::

kaj pravte a je pravi čas za kupt, al je treba še mal počakat?


Jst bom še čaku, tole zna it še krepko dol... Mogoče je bil vrh?

jype ::

Verjetno bo za vikend še padec. Zdaj niha, tako kot po vsakem večjem klinu.

lexios ::

niha zaradi včerajšnjega padca in ddos-a, ki še teče... Ne vem, ob takem trendu se tole lahk hitro sprevrže v paniko in strmoglavljenje na vrednosti pred marcem.

kkk7 ::

HFT in BTC... Če niste vedeli od kod 0.01 in 0.02 transakcije in lagging.

jype ::

lexios> Ne vem, ob takem trendu se tole lahk hitro sprevrže v paniko in strmoglavljenje na vrednosti pred marcem.

Ja, lahko.

Cofko Cof ::

Če jim s takim lagom uspe HFT pa svaka jim čast :)
Ars longa,vita brevis.

sash69 ::

Zakaj enostavno ne onemogočijo API trejdanja (vsaj začasno in odpravijo pomanjkljivosti) mi ni jasno - če je pa to tisto kar povzroča floodanje marketa, lag itd.
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash69 ()

gruntfürmich ::

na bitstamp bi samo kupovali :D
btw, tole je bila dobra šola za vse. vedno manj bo panike, vedno manj prodajanja po sili; kar se že lepo vidi po današnjem manjšem nihanju, imho.
tako da bomo priča takemu nihanju vedno manj. edino če večina folka obupa; takrat pa gre znova v prah...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
13 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski NiceHash izgubil za 56 milijonov evrov bitcoinov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
388117112 (85456) dexterboy
»

Prihodnost ekonomije s kriptovalutami

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
456875 (6047) Lenivec D
»

Za bitcoinom buren teden (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9833936 (27185) psickolog
»

Milijonske kraje bitcoinov

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4522289 (18896) micka15
»

Še ena (manjša) kraja v Bitcoin ekosistemu

Oddelek: Novice / Kriptovalute
155834 (4717) disposable2

Več podobnih tem