» »

Bitcoin znova na zgodovinskem vrhu

««
3 / 24
»»

zebra2 ::

jype je izjavil:

Skoraj 5 evrskih centov!

A pol pa čakamo, da to zraste v miljardo? :)


je blo mišljeno za začetnike, tace stran :D

jype ::

Ja, saj nisem zloba, ne bom nič pipal.

enadvatri ::

BigWhale je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Zdaj pa nehaj trolat in daj mir!


Takoj, ko se ti naucis citirati. Zmenjen?


Česa pa nisem citiral?! Saj sem. Pa vsaj priznal si, da si en trololo kekec. :))

A. Smith ::

BW, tvoji pomisleki niso napačni in v veliki meri držijo.

Sploh to, da je splošno sprejemanje te valute še popolnoma na začetku in da se zanjo ogrevajo samo entuzijasti, v veliki meri drži. Pa bom vseeno zagrizel v tvoje pomisleke.

BigWhale je izjavil:


Seveda je nepoznavalski in vi vsi skupaj ste nesposobni mi razloziti v cem je prednost bitcoina. Kruh bi si rad kupil za BTC. Kruh, tri litre mleka in dve kili govedine. A mi poves kje si lahko to kupim.

Kupiš kjerkoli pač zadevo kupuješ. Uporabiš pretvorbo BTC-credit card, ki ga ponujata npr. Paymium in Bitcurex.

BigWhale je izjavil:


Ne, tocno vse sem prav povedal. In kako ves koliko in kaj sem prebral? Povej mi zakaj je BTC toliko boljsi in bolj uporaben od vseh drugih valut. Vse kar ste uspeli skupaj spraviti je decentralizacija in ne izsledljivost.

Kaj pa transakcija komurkoli na svetu brez birokracije in z izredno majhnimi maržami (frakcija centa)? To niti približno ni malenkost. Pogoj je seveda, da model na drugi strani sprejema valuto.

BigWhale je izjavil:

Kaj mi koristi decentralizacija? In kdo mi preprecuje, da ne ustanovim banke za bitcoine in jih centraliziram?

Bitcoinov se ne da centralizirati, ker
1) nihče razen algoritma ne more ustvariti novih bitcoinov (kar pomeni, da fractional reserve banking ni možen!)
2) transakcije btc obdeluje p2p omrežje ne neka ustanova
Z drugimi besedami, kar si napisal, je neumnost.

BigWhale je izjavil:


Neizsljedljivost mi pa trenutno koristi se manj. Jaz od elektronske valute pricakujem predvsem to, da je varna za uporabo in varna pred zlorabo. Imam elektronsko denarnico polno BTCjev in sedaj moram nanjo paziti tridesetkrat bolj kot na usnjeno denarnico. Traparija, ce mi valuta ne omogoca vecje varnosti, kot sedaj. Dokler ne kupujem jedrskega orozja, mi za neizljedljivost dol visi.

Tudi pri klasičnem bančništvu je ogromno zlorab, ne samo kreditnih kartic, zadnjih nekaj let je bilo tudi kup novic o uslužbencih, ki so kradli denar kar iz računov.
Pa vseeno - tudi v Bitcoin omrežju se intenzivno dela na varnosti in novi storitvah, ki jo omogočajo. Morda jih še ni veliko, vendar je samo vprašanje časa, kdaj se bod pojavile rešitve za varno shranjevanje in zavarovanje zneskov.

Je pa res: trenutna cena valute ne odraža njene dejanske uporabnosti. Zato je v tem trenutku lastiti si bitcoine nekaj visoko špekulativnega. Ampak čez nekaj let, ko bo monetarna kriza dolarja in evra dosegla svoj vrhunec, bo morda fiat valuta tista, ki si jo bo špekulativno lastiti.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

BaToCarx ::

zebra2 je izjavil:

BaToCarx je izjavil:

evo zebra 1DuFGHGuittkEeGNVM1HMcfLo2cGj5P4mV ti nebom vrnu gre na dosbox če pride kej. :P


izvoli 0.00123456 BTC ;) 54abab18ca14d8e9df5a9686fcd6281e7cda46222f07077d0f7a66b08eaa3914


Ko se je bitcoin sinhroniziral nazaj, uspelo, poslano na dosbox pa pobralo 0.0015 BTC za fee. Je blo pa fajn videt da se da kar "new addy" in dela ko se pač sinhronizira.

zebra2 ::

BaToCarx je izjavil:

zebra2 je izjavil:

BaToCarx je izjavil:

evo zebra 1DuFGHGuittkEeGNVM1HMcfLo2cGj5P4mV ti nebom vrnu gre na dosbox če pride kej. :P


izvoli 0.00123456 BTC ;) 54abab18ca14d8e9df5a9686fcd6281e7cda46222f07077d0f7a66b08eaa3914


Ko se je bitcoin sinhroniziral nazaj, uspelo, poslano na dosbox pa pobralo 0.0015 BTC za fee. Je blo pa fajn videt da se da kar "new addy" in dela ko se pač sinhronizira.


fee je bil 0.0005 BTC (podrobnosti transakcije), višino pa lahko tudi sam nastaviš, a z nižjim feejem bo transakcija kasneje potrjena ;)

priporočam, da odpreš account na blockchain.info/wallet, pri majhnih zneskih seveda. vmesnik je bolj uporabniku prijazen, ni npr. treba downloadat celotnega blockchaina in čakat na sinhronizacijo

BaToCarx ::

Ah nevem sem na hitro, samo klient še vedno ne dela tako da bi napisal "2423445" kliknu send in dobil "you dont have that , wanna send all you have? -> YES -> You will send xy fee is xy BTC"

Ma se mi ne da delat userja če sam testiram vsake par let. :D

Zdej pa spat.

enadvatri ::

BigWhale je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Zdaj pa nehaj trolat in daj mir!


Takoj, ko se ti naucis citirati. Zmenjen?


Mama ti ne zna citirati! Kaj pa je tole?

jype ::

47, raste.

Me zanima, kdo in kako bo ujel ridge.

BigWhale ::

enadvatri je izjavil:

BigWhale je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Zdaj pa nehaj trolat in daj mir!


Takoj, ko se ti naucis citirati. Zmenjen?


Mama ti ne zna citirati! Kaj pa je tole?


Na, da se bos naucil kako se citira.

Posting style @ Wikipedia

gruntfürmich ::

fantje, to meji na norijo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Daedalus ::

47, raste.

Me zanima, kdo in kako bo ujel ridge.


Do ene 50 bo šlo, pol pa puff.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

Daedalus> Do ene 50 bo šlo, pol pa puff.

A to v Pavlihovi pratiki piše? :)

kkk7 ::

Definitivno bo prišlo do korekcije, samo kdaj? Trenutno na mtgox odobritev čaka še okrog 3000 folka, ki si želijo kupiti - naval je takšen, da je čakalna vrsta in čakajo na odobritev do 2 tedna...še bo rastlo, vsaj še kakšen teden :)

Daedalus ::

A to v Pavlihovi pratiki piše? :)


To pravi voda v mojem kolenu :)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

gruntfürmich ::

mislim da sledi padec. ker realno bc (ŠE) nima podlage za visoko vrednost. so samo špekulacije za hiter zaslužek...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Po moje bo šu do ene 1500 ojro za en btc, pol bo pa padu.

gruntfürmich ::

bo, ampak ne v tej rundi :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Lej, bl k govoriš okol da bo šu do sto miljonov, bl je verjetn, da ga bojo do tolk prrinl uni, k bi zdej radi za vsako ceno kupl, k tok raste.

enadvatri ::

BigWhale je izjavil:

enadvatri je izjavil:

BigWhale je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Zdaj pa nehaj trolat in daj mir!


Takoj, ko se ti naucis citirati. Zmenjen?


Mama ti ne zna citirati! Kaj pa je tole?


Na, da se bos naucil kako se citira.

Posting style @ Wikipedia


Na to si mislil ... Ni se mi dalo. Razumel si me vseeno, trolal pa tudi. Kako plemenito, da zdaj sereš in skačeš iz teme pogovora; opozorilo bi zadostovalo.

Zgodovina sprememb…

A. Smith ::

BigWhale je izjavil:

Resnih igralcev? Wordpress? :) Resna igralca sta Walmart in Ikea. :) Ne pa pescica spletnih prodajaln, katerih prihodki in odhodki predstavljajo en majhen prdec v svetovni ekonomiji.


BW, a je Amazon dost resen?
http://www.marketwatch.com/story/bitpay...

Vem, da tole še ni direktno sprejemanje. Ampak tkole se začne!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

jype ::

48!

Pa so eni rekl da bo pr 42 konc.

1500, vam rečem!

A. Smith ::

Samo ne pozabi, da je BTC izmenjava morda najbolj volatilna na svetu. In vedno aktivna!

Komot se kolektivna bitcoin zavest neke nedelje ob pol štirih odloči, zdaj je pa napihovanja konec in vrednost pade s 50 na 5 v roku pol ure. Tisti, ki tega še niste naredili, razmislite, da bi pobrali seed money ven. Jaz sem to definitivno že naredil -> pa mnogi drugi tudi, kar po drugi plati pomeni, da je tistih, ki bodo skulirano 'držali', res veliko.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Lonsarg ::

Šment, pozabil geslo za bitcoin denarnico, bo treba mal sprobavanja danes popoldne:)

jype ::

A. Smith> Tisti, ki tega še niste naredili, razmislite, da bi pobrali seed money ven.

Če si naminal na sposojene grafične niti ni take sile, ker je vse skoraj free money, kakorkoli obrneš.

A. Smith ::

Aja, to pa tko al tko. Saj jaz sporočam to predvsem tistim, ki so obdobje domačega rudarjenja zamudili (vključno z mano). Ker tisti, ki so si drznili vstopiti v tole pravočasno in z večjim denarjem in bodo tudi pravočasno prodali (žal kljub vsemu enkrat pričakujem popravek), so dobesedno zadeli na loteriji.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

33!

StarMafijec ::

In zopet nazaj gor, ufff, tale noč je bila stresna.

Mimogrede, če si denar nakažem na bančni račun, kako bodo to obravnavali DURS, CSD, mafija, ipd.? Gre pod kak dohodek? Neobdavčen? Se upošteva pri dohodnini?

jype ::

Vsak k je tale klin ujel je lahko naredu 30% plusa.

irCAR81 ::

@StarMafijec: če si v rangu zneskov za katere te more bit strah, vsa čast:

http://www.uppd.gov.si/si/delovna_podro...

jype ::

StarMafijec> Mimogrede, če si denar nakažem na bančni račun, kako bodo to obravnavali DURS, CSD, mafija, ipd.? Gre pod kak dohodek? Neobdavčen? Se upošteva pri dohodnini?

Ko si nakažeš moraš to zabeležit in prijavit kot kapitalski dobiček in plačat davek od razlike med vplačanim in izplačanim (torej od dobička, očitno).

gruntfürmich ::

je kdo spremljal trgovanje? oz je res da je (mtgox) okoli polnoči živahno, ostalo malo, vikende pa mirno?
je kdo to spremljal na daljši rok?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DMouse ::

jype je izjavil:


Ko si nakažeš moraš to zabeležit in prijavit kot kapitalski dobiček in plačat davek od razlike med vplačanim in izplačanim (torej od dobička, očitno).

Si prepričan? Bitcoini niso vrednostni papirji, niti deleži v kaki organizaciji:
http://www.durs.gov.si/si/davki_predpis... (glej pod "Kaj je finančni kapital")

Mislim da bo preteklo še nekaj vode, preden bo DURS znal kategorizirat in obdavčit decentralizirano digitalno dobrino.

Tilen ::

DMouse, saj si ne nakažeš BTC. Nakažeš denar in tako plačaš davek na dobiček.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Daedalus ::

Mislim da bo preteklo še nekaj vode, preden bo DURS znal kategorizirat in obdavčit decentralizirano digitalno dobrino.


Dokler posluješ samo v BTC, dvomim da ima DURS za burek.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

DMouse ::

Bodimo eksaktni: govorim o nakupu in prodaji BTC z dobičkom. Ali je to obdavčljivi kapitalski dobiček glede na trenutno zakonodajo? Kateri člen govori o tem?

jype ::

Dobiček postane, ko s "trgovalskega računa" denar preneseš na transakcijski račun.

DMouse ::

Ali zakon kje omenja trgovalni ali transakcijski račun? Kaj če bitcoine prodam na localbitcoins.com, kjer dobim denar na roke? Nočem trollat, zanima me dejanska zakonodaja. Prosim ne govorit kar tako na pamet.

A. Smith ::

Jure, dobiček od ČESA?

Kaj je TISTO, od česar dobiček preneseš na svoj transkacijski račun?

Ali so to delnice? NISO.

Ali so to depozitne obresti? NISO.

Ali je to kapital? Pa si poglejmo, kaj kapital JE:
-vrednostni papirji in deleži v gospodarskih družbah, zadrugah in drugih oblikah organiziranja
-investicijski kuponi
-Za vrednostne papirje se ne štejejo dolžniški vrednostni papirji.

Ali je BTC klasificiran kot karkoli od zgoraj naštetega? NI!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

Se pravi tudi za forex ne plačaš ničesar?

Daedalus ::

Ali je BTC klasificiran kot karkoli od zgoraj naštetega? NI!


Problem nastane pri konverziji v lokalno valuto. Ko ti naenkrat na računu "iz lufta" rata recimo par jurjev € plusa. To moraš prijaviti kot dohodek in voila, ti obračunajo vsaj dohodnino.

Ali zakon kje omenja trgovalni ali transakcijski račun? Kaj če bitcoine prodam na localbitcoins.com, kjer dobim denar na roke?


To je pač klasično izogibanje plačila davkov. Dokler nisi lih prijavljen na borzi, naokoli pa se ne voziš s Ferrarijem, iskreno dvomim, da ti bo kdo hodil težit. Za trgovalni račun pa težko kaj rečem.

Disclaimer - to je zgolj moje lastno sklepanje na (bolj švoh) poznavanje davnčne zakonodaje pri nas. Popravki zaželeni.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

A. Smith ::

jype je izjavil:

Se pravi tudi za forex ne plačaš ničesar?


Forex je ZELO drugačna žival, ker se pri forexu trguje z VZVODOM, ki je posebej obdavčeno. (glej besedilo v okvirčku desno)
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

Aha, če pa kupiš poceni tujo valuto in jo drago prodaš, pa nihče nič ne reče?

StarMafijec ::

Kakšen dobiček to? A če recimo dam iz EUR v drugo fiat valuto, ki pa raste napram evru in potem čez čas dam nazaj v EUR, tudi plačam dobiček? Mislim, da ne, le menjalnica pobere provizijo in od tega gre davek. V bistu pri bitcoinu naj bi plačevali davek te borze oz. menjalnice.

Edit: vidim, da je jype nekaj podobnega napisal.

jype ::

Ne upam se vprašat na DURS, že tko me majo polhn kufr.

StarMafijec ::

Kako je pa zdaj z nalinijskimi igrami na srečo oz. igrami na strategijo ala poker?

Sicer pa menda CSD upošteva kot dohodek tudi obične transakcije med občani.

A. Smith ::

Daedalus je izjavil:

Ali je BTC klasificiran kot karkoli od zgoraj naštetega? NI!


Problem nastane pri konverziji v lokalno valuto. Ko ti naenkrat na računu "iz lufta" rata recimo par jurjev € plusa. To moraš prijaviti kot dohodek in voila, ti obračunajo vsaj dohodnino.


Tega nisem takoj dojel, vendar imaš prav. Dohodnino mi bodo seveda opalili.

jype je izjavil:

Aha, če pa kupiš poceni tujo valuto in jo drago prodaš, pa nihče nič ne reče?


Točno tako. Ampak si pa očitno zadevo dolžan DURSU poroćat zaradi dohodnine...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

flyko ::

Dolžan si, ampak kako boš to ovrednotil?
Poglej, na tvoj račun ti lahko nekdo nakaže bitcoine, recimo za prodajo starega prenosnika, avtomobila, televizije,... Ali bi v primeru, da to dobiš v EUR plačal davek od dobička?

Da bi DURS lahko to ustrezno obdavčil bi moral kot dokaz predložit vse transakcije v BTC, da je iz tega razvidno, da si imel BTC samo kot investicijo, ki si jo potem prodal z dobičkom...


Tako, da jype si malo v oblakih ti tukaj, ane?

jype ::

A. Smith> Točno tako. Ampak si pa očitno zadevo dolžan DURSU poroćat zaradi dohodnine...

Uh, to zna bit še precej slabše :|

flyko> Tako, da jype si malo v oblakih ti tukaj, ane?

Ja, vedno. Če rudarjenja in prekupčevanja z BTC ni treba prijavit kot dobiček, potem, hja, sem pa še malo bogatejši.

Daedalus ::

Dolžan si, ampak kako boš to ovrednotil?


Dokler si striktno v BTC, itak da ne morejo vrednotit. IMHO je edina točka, kjer te lovijo konverzija v lokalno valuto in dohodnina. Težko boš v primeru davčne inšpekcije pojasnil, od kod dodatnih recimo 10k € na računu. Dokler pa operiraš samo z BTC, pa bojo težko kaj težili.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]
««
3 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski NiceHash izgubil za 56 milijonov evrov bitcoinov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
388111330 (79674) dexterboy
»

Prihodnost ekonomije s kriptovalutami

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
456458 (5630) Lenivec D
»

Za bitcoinom buren teden (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9832904 (26153) psickolog
»

Milijonske kraje bitcoinov

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4521545 (18152) micka15
»

Še ena (manjša) kraja v Bitcoin ekosistemu

Oddelek: Novice / Kriptovalute
155694 (4577) disposable2

Več podobnih tem