» »

Bitcoin znova na zgodovinskem vrhu

««
2 / 24
»»

zebra2 ::

BlackMaX je izjavil:


Ni mi cilj postati bogat, ampak se mi zdi da je to vse en lonec crapa ta BC, ker vedno in to vedno, nekdo manipulira za nečem.


ni nam treba verjeti na besedo (bistvo bitcoina je "no trust"), poglej si izvorno kodo in se sam prepričaj. verjetno je marsikdo to tudi že storil, sicer market cap ne bi bil 400 mio USD. prosim, povej konkretne dvome, tudi sam bi rad raziskal kakšno pomanjkljivost, na katero še nisem pomislil. govorim o samem sistemu, s ceno pa lahko vsak manipulira tako kot s ceno zlata, pčenice, evra...

BlackMaX je izjavil:



Že to da je biu nekaj časa nazaj relativno poceni danes pa ima 40x večjo vrednost....Če gre lahko tako hitro gor, vrjam da gre lahko še hitreje dol.


cena BTC glede na evre je odvisna od razširjenosti. tudi tečaj EUR/USD ves čas niha, zaradi večjega obsega trgovanja pač toliko manj.

nihče ne trdi, da bo cena bitcoina še naprej rasla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zebra2 ()

enadvatri ::

Azgard je danes ob 16:40:32 izjavil:
Če bi bitcoin uspel zadosti, da bi zamenjal recimo 10% svetovnega trgovanja, potem bi bila vrednost 1BT kak miljonček.., kar je problem bitcoina v bistvu.


1BTC je deljiv na 100.000.000 manjših enot (satoshijev), torej obstaja približno 300.000 enot na Zemljana, zato ni bojazni, da bi ga kaj kmalu "zmanjkalo". če mu bo še naprej tako hitro rasla vrednost, bodo cene pač v mBTC ali uBTC.


Poleg tega ni praktičnih ovir, ki jih prinašajo bankovci in kovanci zakonitih valut, ter ovir regulatorjev.

zebra2 ::

enadvatri ::

zebra2 je izjavil:

sveže :)

http://twitter.com/KimDotcom/status/308...


Nice!

BigWhale ::

zebra2 je izjavil:


1BTC je deljiv na 100.000.000 manjših enot (satoshijev), torej obstaja približno 300.000 enot na Zemljana, zato ni bojazni, da bi ga kaj kmalu "zmanjkalo". če mu bo še naprej tako hitro rasla vrednost, bodo cene pač v mBTC ali uBTC.


To se tebi zdi prednost?!

jype ::

BigWhale> To se tebi zdi prednost?!

Če pet miljard dinarjev za en kornet ni problem...

Saj 1e-8 se itak že imenuje satoshi, tako da bo pač "ponarodela" ta enota.

BigWhale ::

Trenutno ima zame BTC en kup pomankljivosti. Prva je ta, da moram virtualno denarnico s sabo nositi. Druga je ta, da ga ne morem dati v usnjeno denarnico. Tretji problem je, da mi lahko ukradejo virtualno denarnico. Ce mi jo ukradejo ostanem _brez_ denarja. Ce mi ukradejo usnjeno denarnico ostanem brez kupa plastike, ki ga imam zavarovanega.

Internetne strani povezane z BTCjem so 'sumljivega izvora'. Ne ves niti priblizno kdo stoji za njimi kaksno obliko varnosti ti jamcijo, kaj ti zagotavljajo in tako naprej. Tako bo zal se kar nekaj casa, dokler se BTC ne uveljavi kot valuta povsod po svetu in dokler neka organizacija z doloceno mero kredibilnosti (hehe) ne jamci za neke storitve.

jype ::

BigWhale> Ne ves niti priblizno kdo stoji za njimi kaksno obliko varnosti ti jamcijo, kaj ti zagotavljajo in tako naprej.

Misliš tako kot pri bankah?

kkk7 ::

Nekaterih res ne razumem, bi rekel, skoraj tipični slovenski odnos do vsega novega - tujega; pač po principu: kaj ti bo internet, če maš knjižnico? Pa ne kritiziram skeptičnega odnosa, ampak to, da se nočejo izobrazit glede tega kaj sploh kritizirajo, ampak prej najdejo 100 idej zakaj nekaj ne bo delovalo - pa čeprav so te težave v veliki meri rešljive, če bi le malo poiskali in raziskali.

Bitcoini so zdaj pač v "modi" pri prvih vlagateljih, tako pač to gre. Čez 10 let bodo pa potem nekateri spet jokali pa rekli tako kot za delnice Apple, Microsofta, kako bi jih kupili, če bi imeli takrat možnost...seveda se lahko motim, ampak risk/reward je ugoden -
 sprejetje tehnologije

sprejetje tehnologije

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kkk7 ()

enadvatri ::

BigWhale je izjavil:

Trenutno ima zame BTC en kup pomankljivosti. Prva je ta, da moram virtualno denarnico s sabo nositi. Druga je ta, da ga ne morem dati v usnjeno denarnico. Tretji problem je, da mi lahko ukradejo virtualno denarnico. Ce mi jo ukradejo ostanem _brez_ denarja. Ce mi ukradejo usnjeno denarnico ostanem brez kupa plastike, ki ga imam zavarovanega.

Internetne strani povezane z BTCjem so 'sumljivega izvora'. Ne ves niti priblizno kdo stoji za njimi kaksno obliko varnosti ti jamcijo, kaj ti zagotavljajo in tako naprej. Tako bo zal se kar nekaj casa, dokler se BTC ne uveljavi kot valuta povsod po svetu in dokler neka organizacija z doloceno mero kredibilnosti (hehe) ne jamci za neke storitve.


To niti najmanj ne drži. V ZDA celo nekaj odvetniških pisarn sprejme že od nekdaj plačilo v Bitcoinu (sicer bolj v podporo zamisli, a vendar prav zares). Do danes pa vse več, tudi resnih, igralcev (ne ga srat, med njimi je Wordpress) ponuja možnost plačila v tej valuti. Prav tako imaš številne spletne tržnice (tudi kot del ponudbe črnega trga, poleg svobodnjakov in raznoraznih digitalnih obrti) z ocenjevanjem prodajalcev/ponudnikov in kupcev, podobno kot eBey (kar samo po sebi zagotavlja zadovoljivo mero varnosti). Tako da so te tvoje besede zelo neosnovane.

Kar zadeva pa špekulacij (trgovanja z valuto ipd.), pa je tvegano in ne bo nikoli drugače. V to te tudi nihče ne sili, prej zdrava pamet odvrača (če jo kaj imaš).

BigWhale ::

kkk7 je izjavil:

Nekaterih res ne razumem, bi rekel, skoraj tipični slovenski odnos do vsega novega - tujega; pač po principu: kaj ti bo internet, če maš knjižnico? Pa ne kritiziram skeptičnega odnosa, ampak to, da se nočejo izobrazit glede tega kaj sploh kritizirajo, ampak prej najdejo 100 idej zakaj nekaj ne bo delovalo - pa čeprav so te težave v veliki meri rešljive, če bi le malo poiskali in raziskali.


Jaz sem se lepo izobrazil in ugotovil, da ta trenutek stvar meni ne prinasa prav nobene prednosti pred drugimi valutami, kvecjemu sitnosti. In sedaj je moj odnost tipicno slovenski? Hehe.

Do _vseh_ novosti moramo biti kriticni, ce ne bi bili, bi se se vedno vozili s kvadratnimi kolesi.

jype ::

BigWhale> Do _vseh_ novosti moramo biti kriticni, ce ne bi bili, bi se se vedno vozili s kvadratnimi kolesi.

Ja, le da ti nisi kritičen.

BigWhale ::

enadvatri je izjavil:

To niti najmanj ne drži. V ZDA celo nekaj odvetniških pisarn sprejme že od nekdaj plačilo v Bitcoinu (sicer bolj v podporo zamisli, a vendar prav zares). Do danes pa vse več, tudi resnih, igralcev (ne ga srat, med njimi je Wordpress) ponuja možnost plačila v tej valuti. Prav tako imaš številne spletne tržnice (tudi kot del ponudbe črnega trga, poleg svobodnjakov in raznoraznih digitalnih obrti) z ocenjevanjem prodajalcev/ponudnikov in kupcev, podobno kot eBey (kar samo po sebi zagotavlja zadovoljivo mero varnosti). Tako da so te tvoje besede zelo neosnovane.

Kar zadeva pa špekulacij (trgovanja z valuto ipd.), pa je tvegano in ne bo nikoli drugače. V to te tudi nihče ne sili, prej zdrava pamet odvrača (če jo kaj imaš).


Glej, tvoj post samo potrdi to kar sem povedal. Nekaj odvetniskih pisarn ne more 'ze od nekdaj' sprejemati placil v BTC, ker tudi BTC ni na voljo 'ze od nekdaj' ampak en prdec vec kot stiri leta. :) Resnih igralcev? Wordpress? :) Resna igralca sta Walmart in Ikea. :) Ne pa pescica spletnih prodajaln, katerih prihodki in odhodki predstavljajo en majhen prdec v svetovni ekonomiji.

Saj, jaz proti BTCju nimam nic. Samo, to, da me pa prepricuje nekdo, da je stvar zelo resna in ji napovedujejo najsvetlejso prihodnost, ki bo svet resila lakote in ozdravila raka in HIV, je pa rahla traparija.

BTC je trenutno ena hipsterska valuta, ki se je med hipsterji prijela, koliko casa se bo pa obdrzala bomo pa videli. Neke stabilnosti pa ji ne more nihce zagotoviti, kaj sele kaj drugega. BTCjev bo prej ali slej zmanjkalo, ce se bo prijel kot valuta, mu bo cena v primerjavi z drugimi valutami narastla v visave in ga ze zaradi tega nihce ne bo uporabljal, ce pa se ne bo prijel, mu bo pa cena padla in ne bo nic vreden in z njim ne bos mogel nicesar kupiti.

enadvatri ::

BigWhale je izjavil:

kkk7 je izjavil:

Nekaterih res ne razumem, bi rekel, skoraj tipični slovenski odnos do vsega novega - tujega; pač po principu: kaj ti bo internet, če maš knjižnico? Pa ne kritiziram skeptičnega odnosa, ampak to, da se nočejo izobrazit glede tega kaj sploh kritizirajo, ampak prej najdejo 100 idej zakaj nekaj ne bo delovalo - pa čeprav so te težave v veliki meri rešljive, če bi le malo poiskali in raziskali.


Jaz sem se lepo izobrazil in ugotovil, da ta trenutek stvar meni ne prinasa prav nobene prednosti pred drugimi valutami, kvecjemu sitnosti. In sedaj je moj odnost tipicno slovenski? Hehe.

Do _vseh_ novosti moramo biti kriticni, ce ne bi bili, bi se se vedno vozili s kvadratnimi kolesi.


Tvoj odnos je preuranjen in nepremišljen, ker govoriš neumnosti (kar IMO ni enako previdnosti). Če nimaš potrebe po uporabi te valute, te nihče ne sili, da jo uporabljaš in nihče te ne posiljuje s tem, da jo kupuj.

jype ::

BigWhale> BTC je trenutno ena hipsterska valuta, ki se je med hipsterji prijela, koliko casa se bo pa obdrzala bomo pa videli.

Ta stavek jasno kaže, da se ti niti sanja ne, kaj BTC je.

BigWhale ::

jype je izjavil:

BigWhale> BTC je trenutno ena hipsterska valuta, ki se je med hipsterji prijela, koliko casa se bo pa obdrzala bomo pa videli.

Ta stavek jasno kaže, da se ti niti sanja ne, kaj BTC je.

Jaz tocno vem kaj je Bitcoin, k sem prebral na Wikipediji in tam cist lepo pise!

In se zmeri, BTC trenutno uziva en hackerski hype, ki je mal overblown. Ce bo pa trajal in se bo prijel, bomo pa vidl.

enadvatri je izjavil:

Tvoj odnos je preuranjen in nepremišljen, ker govoriš neumnosti (kar IMO ni enako previdnosti). Če nimaš potrebe po uporabi te valute, te nihče ne sili, da jo uporabljaš in nihče te ne posiljuje s tem, da jo kupuj.


Ne, moj odnos je totalno objektiven in kriticen. Trenutno si za BTCje lahko kupim Wordpress hosting in eno drugo pescico stvari, ki jih dobim online. V Sparu in Ikei ne morem z njim placati.

Pa ce mi kdo ukrade en coin, ga ne bom nikoli vec dobil nazaj. Ce mi pa kdo ukrade bancno kartico, ga bo pa prvi ATM machine slikal.

Sem kaj narobe povedal? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

kkk7 ::

BigWhale je izjavil:


Sem kaj narobe povedal? :)


Vidiš, uporabil si wikipedijo - super za začetek, ampak ko sem omenil "izobraziti se", sem mislil, da bi si vsaj prebral osnovno idejo: http://bitcoin.org/bitcoin.pdf

Ti razumeš kaj je bitcoin, vendar ne razumeš osnovne ideje bitcoina (npr.: ti veš kaj je knjiga Zločin in kazen, saj si jo prebral, vendar pa nisi razumel kaj je avtor hotel z njo povedati) - manjka ti še abstraktni nivo.

Namig: decentralizacija - primerjaj z začetki interneta in kako se je svet v 20 letih uporabe interneta spremenil? In če veš, da je denar kri vsake ekonomije...

jype ::

BigWhale> Jaz tocno vem kaj je Bitcoin, k sem prebral na Wikipediji in tam cist lepo pise!

She understands, but she doesn't comprehend.

Je kriptovaluta, katere vrednost je določena na natanko enak način, kot vrednost katerekoli druge oprijemljive stvari, le da je bolj praktična za uporabo v trenutnih razmerah kot katerakoli druga valuta.

zebra2 ::

BigWhale je izjavil:


Pa ce mi kdo ukrade en coin, ga ne bom nikoli vec dobil nazaj. Ce mi pa kdo ukrade bancno kartico, ga bo pa prvi ATM machine slikal.

Sem kaj narobe povedal? :)


res je, in to sem tudi omenil zgoraj, ko me je nekdo vprašal za slabosti bitcoina. ampak to je cena decentralizacije - da bi lahko nekdo povrnil ukradene bitcoine, bi moral imeti nadzor nad vsemi. seveda še vedno lahko primer prijaviš policiji, kot ko ti kdo ukrade gotovino.

ker si pri bitcoinu dejansko sam lastnik svojega denarja, moraš toliko bolj odgovorno ravnati z njimi, kar pa niti ni težko. verjetno se bodo kmalu pojavile tudi bitcoin banke, ki bodo to skrb prevzele nase.

in še enkrat, nihče te ne sili, da uporabljaj bitcoine, niti nihče ne zagotavlja, da bo cena še naprej rasla.

Lonsarg ::

jype je izjavil:

Azgard> Tak da kot je že nekdo omenil, bo bitcoin zelo nestabilen, kot je trenutno, dokler se rast uporabe ne ustavi.

Res? Na podlagi česa?


Ko se novega bitcoina ne prideluje več kaj veliko(kar se zdaj počasi dogaja), pomeni 10% rast uporabe 10% zvišanja vrednosti bitcoina. Ego imamo nestabinost. Cel point minanja botcionov je bil, da se to nestabilno neskončno rast balancira. Če raste zmerno v nekaj % na leto je to stabilno. Ampak mora rasti veliko več, kot pr % na leto, če hoče delati resno konkurenco drugim valutam. Ampak če pa raste tako veliko, potem pa ni stabilna je to ovira za valuto, da postane bolj skomercializirana.

Tak da ja, premalo dolgoročno zamišljeno minanje lahko bitcoin pokoplje, lahko pa samo upočasni, pa bo še vedno uspel, bomo videli.

enadvatri ::

BigWhale je izjavil:

jype je izjavil:

BigWhale> BTC je trenutno ena hipsterska valuta, ki se je med hipsterji prijela, koliko casa se bo pa obdrzala bomo pa videli.

Ta stavek jasno kaže, da se ti niti sanja ne, kaj BTC je.

Jaz tocno vem kaj je Bitcoin, k sem prebral na Wikipediji in tam cist lepo pise!

In se zmeri, BTC trenutno uziva en hackerski hype, ki je mal overblown. Ce bo pa trajal in se bo prijel, bomo pa vidl.

enadvatri je izjavil:

Tvoj odnos je preuranjen in nepremišljen, ker govoriš neumnosti (kar IMO ni enako previdnosti). Če nimaš potrebe po uporabi te valute, te nihče ne sili, da jo uporabljaš in nihče te ne posiljuje s tem, da jo kupuj.


Ne, moj odnos je totalno objektiven in kriticen. Trenutno si za BTCje lahko kupim Wordpress hosting in eno drugo pescico stvari, ki jih dobim online. V Sparu in Ikei ne morem z njim placati.

Pa ce mi kdo ukrade en coin, ga ne bom nikoli vec dobil nazaj. Ce mi pa kdo ukrade bancno kartico, ga bo pa prvi ATM machine slikal.

Sem kaj narobe povedal? :)


Ti nimaš pojma, kaj je Bitcoin. Ker se z njim igrajo hipsterji, norijo ECB, FED, FBI; pa še kapitalizacijo štiristotih milijonov dosega. Pa še to o zgodovini transakcij si malo preberi.

Tvoj odnos je pristranski in nepoznavalski (za BTC si lahko kupiš še veliko več, odvisno pa, kaj iščeš).

Kaj pa če ti nekdo ukrade bankovce, zlatnino ali celo avto? Boš tekel mami pod krilo? Če ne želiš uporabljati gotovine ali BTC denarnice, ti je ni treba. In ni ti treba zato troalti/ali nabijati mimo, ne da bi si kar koli prebral.

Skoraj vse si narobe povedal.

barakus ::

A je pri nas sploh legalno poslovat prek btc? A se to steje kot gotovinsko poslovanje?

jype ::

Azgard> pomeni 10% rast uporabe 10% zvišanja vrednosti bitcoina.

10% rast pomeni tudi 10% višje prihodke od transakcij, ki so vgrajeni v shemo omrežja. Rudarjenje ni samo loterija za izdelavo novih kovancev.

barakus> A je pri nas sploh legalno poslovat prek btc? A se to steje kot gotovinsko poslovanje?

Ja, se.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BigWhale ::

jype je izjavil:

Je kriptovaluta, katere vrednost je določena na natanko enak način, kot vrednost katerekoli druge oprijemljive stvari, le da je bolj praktična za uporabo v trenutnih razmerah kot katerakoli druga valuta.


Bolj prakticna? Bom dal mulcu 0.0001 BTC in mu reku, da nej gre v stacuno kruh kupit.

jype ::

BigWhale> Bolj prakticna? Bom dal mulcu 0.0001 BTC in mu reku, da nej gre v stacuno kruh kupit.

Bolj praktična. Boš dal mulcu 0.0001 BTC in mu reku, nej naroči ML-102.

BigWhale ::

enadvatri je izjavil:


Ti nimaš pojma, kaj je Bitcoin. Ker se z njim igrajo hipsterji, norijo ECB, FED, FBI; pa še kapitalizacijo štiristotih milijonov dosega. Pa še to o zgodovini transakcij si malo preberi.


400 milijonov je prdec. In so to majhen in nesmrdljiv. V svetovnem merilu seveda. To, da FBI in se nekaj drugih ustanov nori, pomeni samo to, da zganjajo paniko. Norijo tudi zaradi scipalca za nohte, ki ga neses na letalo.

enadvatri je izjavil:


Tvoj odnos je pristranski in nepoznavalski (za BTC si lahko kupiš še veliko več, odvisno pa, kaj iščeš).


Seveda je nepoznavalski in vi vsi skupaj ste nesposobni mi razloziti v cem je prednost bitcoina. Kruh bi si rad kupil za BTC. Kruh, tri litre mleka in dve kili govedine. A mi poves kje si lahko to kupim?

enadvatri je izjavil:


Kaj pa če ti nekdo ukrade bankovce, zlatnino ali celo avto? Boš tekel mami pod krilo? Če ne želiš uporabljati gotovine ali BTC denarnice, ti je ni treba. In ni ti treba zato troalti/ali nabijati mimo, ne da bi si kar koli prebral.

Skoraj vse si narobe povedal.


Ne, tocno vse sem prav povedal. In kako ves koliko in kaj sem prebral? Povej mi zakaj je BTC toliko boljsi in bolj uporaben od vseh drugih valut. Vse kar ste uspeli skupaj spraviti je decentralizacija in ne izsledljivost.

Kaj mi koristi decentralizacija? In kdo mi preprecuje, da ne ustanovim banke za bitcoine in jih centraliziram? Bitcoinov zmanjkalo in tega, da ne bi nekdo zacel hoardati bitcoinov ne mores prepreciti. Dovolj je, da se najde deset nesramno bogatih ljudi in pokupijo vse bitcoine do katerih lahko pridejo. Na zacetku bo verjetno prislo do tega, da bo tecaj BTC - $ zrastel, in v neki tocki bodo trgovci morali spustiti cene, ker ne bo nihce placal ekvivalent $5000 v BTCju za Wordpress hosting. Ce imajo pa cene nastavljene na $ in placas v BTCjih po trenutnem aktualne menjalnem tecaju, potem bodo pa dobili cedalje manj BTCjev kot income. In cedalje manj BTCjev bo v obtoku, ker se je naslo nekaj ljudi, ki horda te BTCje.

Neizsljedljivost mi pa trenutno koristi se manj. Jaz od elektronske valute pricakujem predvsem to, da je varna za uporabo in varna pred zlorabo. Imam elektronsko denarnico polno BTCjev in sedaj moram nanjo paziti tridesetkrat bolj kot na usnjeno denarnico. Traparija, ce mi valuta ne omogoca vecje varnosti, kot sedaj. Dokler ne kupujem jedrskega orozja, mi za neizljedljivost dol visi.

BlackMaX ::

BigWhale je izjavil:

Trenutno ima zame BTC en kup pomankljivosti. Prva je ta, da moram virtualno denarnico s sabo nositi. Druga je ta, da ga ne morem dati v usnjeno denarnico. Tretji problem je, da mi lahko ukradejo virtualno denarnico. Ce mi jo ukradejo ostanem _brez_ denarja. Ce mi ukradejo usnjeno denarnico ostanem brez kupa plastike, ki ga imam zavarovanega.

Internetne strani povezane z BTCjem so 'sumljivega izvora'. Ne ves niti priblizno kdo stoji za njimi kaksno obliko varnosti ti jamcijo, kaj ti zagotavljajo in tako naprej. Tako bo zal se kar nekaj casa, dokler se BTC ne uveljavi kot valuta povsod po svetu in dokler neka organizacija z doloceno mero kredibilnosti (hehe) ne jamci za neke storitve.


Super povedano.

Ne vem čemu taka privrženost temu BTC, vem da, če nočeš uporablat te storitve jo pač ne boš.

Sam ne razumem zakaj potem nekateri tako vneto branijo BTC

BigWhale je izjavil:

enadvatri je izjavil:


Ti nimaš pojma, kaj je Bitcoin. Ker se z njim igrajo hipsterji, norijo ECB, FED, FBI; pa še kapitalizacijo štiristotih milijonov dosega. Pa še to o zgodovini transakcij si malo preberi.


400 milijonov je prdec. In so to majhen in nesmrdljiv. V svetovnem merilu seveda. To, da FBI in se nekaj drugih ustanov nori, pomeni samo to, da zganjajo paniko. Norijo tudi zaradi scipalca za nohte, ki ga neses na letalo.

enadvatri je izjavil:


Tvoj odnos je pristranski in nepoznavalski (za BTC si lahko kupiš še veliko več, odvisno pa, kaj iščeš).


Seveda je nepoznavalski in vi vsi skupaj ste nesposobni mi razloziti v cem je prednost bitcoina. Kruh bi si rad kupil za BTC. Kruh, tri litre mleka in dve kili govedine. A mi poves kje si lahko to kupim?

enadvatri je izjavil:


Kaj pa če ti nekdo ukrade bankovce, zlatnino ali celo avto? Boš tekel mami pod krilo? Če ne želiš uporabljati gotovine ali BTC denarnice, ti je ni treba. In ni ti treba zato troalti/ali nabijati mimo, ne da bi si kar koli prebral.

Skoraj vse si narobe povedal.


Ne, tocno vse sem prav povedal. In kako ves koliko in kaj sem prebral? Povej mi zakaj je BTC toliko boljsi in bolj uporaben od vseh drugih valut. Vse kar ste uspeli skupaj spraviti je decentralizacija in ne izsledljivost.

Kaj mi koristi decentralizacija? In kdo mi preprecuje, da ne ustanovim banke za bitcoine in jih centraliziram? Bitcoinov zmanjkalo in tega, da ne bi nekdo zacel hoardati bitcoinov ne mores prepreciti. Dovolj je, da se najde deset nesramno bogatih ljudi in pokupijo vse bitcoine do katerih lahko pridejo. Na zacetku bo verjetno prislo do tega, da bo tecaj BTC - $ zrastel, in v neki tocki bodo trgovci morali spustiti cene, ker ne bo nihce placal ekvivalent $5000 v BTCju za Wordpress hosting. Ce imajo pa cene nastavljene na $ in placas v BTCjih po trenutnem aktualne menjalnem tecaju, potem bodo pa dobili cedalje manj BTCjev kot income. In cedalje manj BTCjev bo v obtoku, ker se je naslo nekaj ljudi, ki horda te BTCje.

Neizsljedljivost mi pa trenutno koristi se manj. Jaz od elektronske valute pricakujem predvsem to, da je varna za uporabo in varna pred zlorabo. Imam elektronsko denarnico polno BTCjev in sedaj moram nanjo paziti tridesetkrat bolj kot na usnjeno denarnico. Traparija, ce mi valuta ne omogoca vecje varnosti, kot sedaj. Dokler ne kupujem jedrskega orozja, mi za neizljedljivost dol visi.


Evo spet jaz, meni je tud ta "elektronska varnost" mal shady pri sami storitvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlackMaX ()

jype ::

Hm, s 40.6 je padu na 40.2, zgleda da bo crash...

Kupim BTCje po $2.

enadvatri ::

barakus je izjavil:

A je pri nas sploh legalno poslovat prek btc? A se to steje kot gotovinsko poslovanje?


Očitno je, ker imamo v Sloveniji (sicer manjšega) posrednika/trgovca (BitStamp) s to valuto, ki uživa precej zaupanja v Evropi in po svetu. Pokliči vprašaj BS ter DURS.

jype je izjavil:

Azgard> pomeni 10% rast uporabe 10% zvišanja vrednosti bitcoina.

10% rast pomeni tudi 10% višje prihodke od transakcij, ki so vgrajeni v shemo omrežja. Rudarjenje ni samo loterija za izdelavo novih kovancev.

barakus> A je pri nas sploh legalno poslovat prek btc? A se to steje kot gotovinsko poslovanje?

Ja, se.


Ne bi rekel, da je to gotovinsko poslovanje. Naj povedo drugi, ki vedo kaj več povedati.

Zgodovina sprememb…

enadvatri ::

BigWhale je izjavil:

enadvatri je izjavil:


Ti nimaš pojma, kaj je Bitcoin. Ker se z njim igrajo hipsterji, norijo ECB, FED, FBI; pa še kapitalizacijo štiristotih milijonov dosega. Pa še to o zgodovini transakcij si malo preberi.


400 milijonov je prdec. In so to majhen in nesmrdljiv. V svetovnem merilu seveda. To, da FBI in se nekaj drugih ustanov nori, pomeni samo to, da zganjajo paniko. Norijo tudi zaradi scipalca za nohte, ki ga neses na letalo.

enadvatri je izjavil:


Tvoj odnos je pristranski in nepoznavalski (za BTC si lahko kupiš še veliko več, odvisno pa, kaj iščeš).


Seveda je nepoznavalski in vi vsi skupaj ste nesposobni mi razloziti v cem je prednost bitcoina. Kruh bi si rad kupil za BTC. Kruh, tri litre mleka in dve kili govedine. A mi poves kje si lahko to kupim?

enadvatri je izjavil:


Kaj pa če ti nekdo ukrade bankovce, zlatnino ali celo avto? Boš tekel mami pod krilo? Če ne želiš uporabljati gotovine ali BTC denarnice, ti je ni treba. In ni ti treba zato troalti/ali nabijati mimo, ne da bi si kar koli prebral.

Skoraj vse si narobe povedal.


Ne, tocno vse sem prav povedal. In kako ves koliko in kaj sem prebral? Povej mi zakaj je BTC toliko boljsi in bolj uporaben od vseh drugih valut. Vse kar ste uspeli skupaj spraviti je decentralizacija in ne izsledljivost.

Kaj mi koristi decentralizacija? In kdo mi preprecuje, da ne ustanovim banke za bitcoine in jih centraliziram? Bitcoinov zmanjkalo in tega, da ne bi nekdo zacel hoardati bitcoinov ne mores prepreciti. Dovolj je, da se najde deset nesramno bogatih ljudi in pokupijo vse bitcoine do katerih lahko pridejo. Na zacetku bo verjetno prislo do tega, da bo tecaj BTC - $ zrastel, in v neki tocki bodo trgovci morali spustiti cene, ker ne bo nihce placal ekvivalent $5000 v BTCju za Wordpress hosting. Ce imajo pa cene nastavljene na $ in placas v BTCjih po trenutnem aktualne menjalnem tecaju, potem bodo pa dobili cedalje manj BTCjev kot income. In cedalje manj BTCjev bo v obtoku, ker se je naslo nekaj ljudi, ki horda te BTCje.

Neizsljedljivost mi pa trenutno koristi se manj. Jaz od elektronske valute pricakujem predvsem to, da je varna za uporabo in varna pred zlorabo. Imam elektronsko denarnico polno BTCjev in sedaj moram nanjo paziti tridesetkrat bolj kot na usnjeno denarnico. Traparija, ce mi valuta ne omogoca vecje varnosti, kot sedaj. Dokler ne kupujem jedrskega orozja, mi za neizljedljivost dol visi.


Sereš na tipkovnico, oprosti.

Če ne vidiš potrebe/koristi, ga ne uporabljaj, ker je tudi dejansko ne boš imel. Kakšne so prednosti (predvsem anonimno plačevanje brez možnosti (zakonitega) zasega imetja), smo ti že povedali in namignili. Tako lahko z njim poslujejo razni aktivisti, kriminalci ali zgolj zasebnosti željni posamezniki. Z njim lahko kupujemo povsem zakonite reči in storitve v coni sive/črne ekonomije ali celo povsem bele, lahko tudi kupujemo (zakonsko prepovedane) sadove, itn. Kaj bo pa s trgom te valute in, če se bo obnesel kot vezivo nekega nereguliranega trga, pa bomo še videli (tu sem previden in ničesar ne napovedujem).

BigWhale ::

enadvatri je izjavil:


Sereš na tipkovnico, oprosti.

Ti pa ne znas citirati, kar je pa zlocin proti clovestvu. Lahko koga pri zdruzenih narodih vprasas, ce meni ne verjames!

enadvatri je izjavil:


Če ne vidiš potrebe/koristi, ga ne uporabljaj, ker je tudi dejansko ne boš imel. Kakšne so prednosti (predvsem anonimno plačevanje brez možnosti (zakonitega) zasega imetja), smo ti že povedali in namignili. Tako lahko z njim poslujejo razni aktivisti, kriminalci ali zgolj zasebnosti željni posamezniki. Z njim lahko kupujemo povsem zakonite reči in storitve v coni sive/črne ekonomije ali celo povsem bele, lahko tudi kupujemo (zakonsko prepovedane) sadove, itn. Kaj bo pa s trgom te valute in, če se bo obnesel kot vezivo nekega nereguliranega trga, pa bomo še videli (tu sem previden in ničesar ne napovedujem).


Cakaj, ti si zagovornik in podpornik BTCja, na tebi je, da mi znas razloziti zakaj bo meni BTC koristil, pa mi ne zna tukaj nihce povedati zakaj mi bo koristil.

No, sedaj sem pa poleg vsega se zvedel, da mi ful koristi pri nakupu ilegalnih stvari in pri izogibaju roki pravice. Vec, kot odlicno. Za povprecnega uporabnika pa trenutno ni nobene pametne koristi pri uporabi BTCja, to je vse kar hocem povedati.

jype ::

BigWhale> Cakaj, ti si zagovornik in podpornik BTCja, na tebi je, da mi znas razloziti zakaj bo meni BTC koristil, pa mi ne zna tukaj nihce povedati zakaj mi bo koristil.

Jaz sem zagovornik CNC stružnic, pa pojma nimam, kako bi ti lahko koristila.

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

Hm, s 40.6 je padu na 40.2, zgleda da bo crash...

Kupim BTCje po $2.

mislim da bom par jurčkov rezerviral, samo ne vem če bi jih kar nakazal na mtgox, ker verjetno vzamejo provizijo če si premislim...

mislim da gre za hype zadnjih par mesecev...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

enadvatri ::

BigWhale je izjavil:

enadvatri je izjavil:


Sereš na tipkovnico, oprosti.

Ti pa ne znas citirati, kar je pa zlocin proti clovestvu. Lahko koga pri zdruzenih narodih vprasas, ce meni ne verjames!

enadvatri je izjavil:


Če ne vidiš potrebe/koristi, ga ne uporabljaj, ker je tudi dejansko ne boš imel. Kakšne so prednosti (predvsem anonimno plačevanje brez možnosti (zakonitega) zasega imetja), smo ti že povedali in namignili. Tako lahko z njim poslujejo razni aktivisti, kriminalci ali zgolj zasebnosti željni posamezniki. Z njim lahko kupujemo povsem zakonite reči in storitve v coni sive/črne ekonomije ali celo povsem bele, lahko tudi kupujemo (zakonsko prepovedane) sadove, itn. Kaj bo pa s trgom te valute in, če se bo obnesel kot vezivo nekega nereguliranega trga, pa bomo še videli (tu sem previden in ničesar ne napovedujem).


Cakaj, ti si zagovornik in podpornik BTCja, na tebi je, da mi znas razloziti zakaj bo meni BTC koristil, pa mi ne zna tukaj nihce povedati zakaj mi bo koristil.

No, sedaj sem pa poleg vsega se zvedel, da mi ful koristi pri nakupu ilegalnih stvari in pri izogibaju roki pravice. Vec, kot odlicno. Za povprecnega uporabnika pa trenutno ni nobene pametne koristi pri uporabi BTCja, to je vse kar hocem povedati.


Kaj, da ti citiram vire, kjer kupujem droge in ponarjene dokumente (Silkroad, BlackMarket)? To je v nasprotju s pravili tega foruma, žal. Sicer pa tam ljudje prodajajo tudi povsem zakonito imovino (med rugim). A nisem citiral Wordpressa (mislil sem, da si dovolj računalniško opismenjen, da znaš priti do njihove strani)? No, no, že leta 2011 sta sprejemali vsaj dve odvetniški pisarni v ZDA plačilo v tej valuti (mislim, da sem jih že takrat naštel 10, eno celo bolj znano z WC - pa nima veze, ker se mi ne da samo zate prčiti po spletu). Do danes jih je namreč že cel kup. Kolega s tega foruma je kupil CGP za podjetje v BTC valuti (za nameček si jih je zgeneriral sam, ko je to bilo še otročje lahko, in tako precej privarčeval). Domeno tudi lahko registriraš, pa ne le tu. Malo si pobrskaj, kaj vse se ponuja za to valuto, čeprav to ni vse.

Nisem zagovornik te valute. Sem poučen uporabnik, ki se zaveda vseh tveganj in prednosti, po svojem obnašanju pa sodim bolj med "ziheraše".

A ti nisem že razložil, v čem je prednost in to več krat? Pa tudi to sem ti jasno zapisal, da je morebiti celo ni, če ne vidiš nobene? Anonimnost transakcij, P2P in decentraliziranost ponujata varnost pred (zakonitimi) zasegi imetja (kar zadeva popolne liberalizacije trga, stabilnosti sem raje previden in ne bom nič napovedoval), kriptografska zasnova nudi dobršnjo mero varnosti pred ponarejanjem. Če nič od tega ni mikavno zate, uporabljaj plačilna sredstav, ki jih uporabljaš že sedaj (nobene prednosti ni zate). Je pa ranljiva glede špekulacij in trgovanj kot vse ostale zakonite valute. Prav tako ti lahko ukradejo denar - gotovino.

Ja, pa je. Pravim ti, da se da marsi kaj zanjo kupiti. Kolega je našel spodobnega oblikovalca, ki je ponujal svoje storitve izjemno poceni proti plačilu v tej valuti (pa pustimo razloge za to ob strani, ker je dejstvo dovolj mikavno). Če želi, naj ti pokaže CGP, saj je na tem forumu.

Zdaj pa nehaj trolat in daj mir!

gruntfürmich je izjavil:

jype je izjavil:

Hm, s 40.6 je padu na 40.2, zgleda da bo crash...

Kupim BTCje po $2.

mislim da bom par jurčkov rezerviral, samo ne vem če bi jih kar nakazal na mtgox, ker verjetno vzamejo provizijo če si premislim...

mislim da gre za hype zadnjih par mesecev...


To je vsekakor tvegano. Jaz BTC uporabljam izključno za nakupe.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Kaj je tvegano? Kupovat BTCje po tem ko cena bliskovito zraste (na več kot 200% v roku enega meseca)?

Enako kot kupovati karkoli drugega po podobnem skoku.

zebra2 ::

BigWhale je izjavil:


Seveda je nepoznavalski in vi vsi skupaj ste nesposobni mi razloziti v cem je prednost bitcoina. Kruh bi si rad kupil za BTC. Kruh, tri litre mleka in dve kili govedine. A mi poves kje si lahko to kupim?


si lahko leta '94 prek interenta naročil dostavo hrane na dom? zanikaš stvari, ki jih nihče tukaj sploh ne zatrjuje. nihče te ne prepričuje, da je bitcoin za vsakdanje nakupe (trenutno) bolj uporaben kot gotovina. se pa že pripravljajo plačilne kartice, ki jih polniš z bitcoini - spet, nihče ne trdi da se bodo tudi prijele.

BigWhale je izjavil:


Vse kar ste uspeli skupaj spraviti je decentralizacija in ne izsledljivost.

Kaj mi koristi decentralizacija?

v večini primerov posamezniku zelo malo koristi, podobno kot volilna pravica; govorimo o principu.

dokler uporabljaš centraliziran denar, podajaš ogromno moč v roke izdajatelju, pri bitcoinu pa centralnega izdajatelja ni - podobno kot pri zlatu. centralna banka lahko danes natisne par milijard evrov, učinek je isti, kot če bi vsem lastnikom evrov pobrala določen %. pri bitcoinu ni treba zaupati centralni banki, da tega ne bo počela.

BigWhale je izjavil:


In kdo mi preprecuje, da ne ustanovim banke za bitcoine in jih centraliziram?

centraliziral boš samo tiste, ki ti jih bodo lastniki prostovoljno poslali. konvencionalne valute pa so že v štartu centralzirane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zebra2 ()

Spock83 ::

Hej kako to bitcoinov? Data mining preko grafične? Oz. nimam pojma o čem se gre :D

Drugače, če se ne motim so v Eventus Sistemi hoteli uvest plačilo v bitcoin vlauti. :) (So nekaj pisal na twiterju)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

BaToCarx ::

Edini minus zame je ko se je BTC začel vezati/trejdat/... na $ ali euro, kar je bilo neizbežno, pohlep pa te fore. Čene bi bil 1 BTC = 1 BTC, in bi lepo krožil v "zaprti skupini" ki bi določala sama kolko BTC je kaka storitev vredna, kar je bila tudi ideja, če se ne motim. Tako je zdej samo še ena nestabilna valuta več, z par prednostimi, ter nekaj slabosti.

Jebatga :D

Lonsarg ::

jype je izjavil:

Azgard> pomeni 10% rast uporabe 10% zvišanja vrednosti bitcoina.

10% rast pomeni tudi 10% višje prihodke od transakcij, ki so vgrajeni v shemo omrežja. Rudarjenje ni samo loterija za izdelavo novih kovancev.


Bitcoin se zdaj lahko obavnava kot valuta z stalno količino denarja v obtoku, ker to rudarjenje limitira proti nič. In vstopamo v fazo, kjer rudarjenje praktično nič več ne vpliva na vrednost bitcoinov.

zebra2 ::

Spock83 je izjavil:

Hej kako to bitcoinov? Data mining preko grafične? Oz. nimam pojma o čem se gre :D


trenutno je na trgu rudarjenja bitcoinov taka konkurenca, da je bolj cenovno učinkovito, da jih kupiš (npr na bitstamp.net ali mtgox.com). vsekakor pa je dobro, da rudarjenje konceptualno razumeš in se s tem sam prepričaš o decentraliziranosti bitcoina.

začetnikom predlagam, da si naredijo account na blockchain.info/wallet, je brezplačno, traja samo nekaj sekund in je dokaj varno. takoj dobiš svoj bitcoin naslov, lahko ga tukaj objaviš in ti pošljem malo drobiža za igrat se :)

za morebitne večje zneske pa seveda obvezno "uraden" software in paper wallets

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zebra2 ()

jype ::

Azgard> Bitcoin se zdaj lahko obavnava kot valuta z stalno količino denarja v obtoku, ker to rudarjenje limitira proti nič. In vstopamo v fazo, kjer rudarjenje praktično nič več ne vpliva na vrednost bitcoinov.

Ne, to ne drži. Omrežje brez rudarjenja ne more delovati, ker je rudarjenje tisto, ki omogoča "reverzno podpisovanje" blokov v verigi. Od začetka nastanka omrežja rudarjenje nekaj časa spodbujajo (vedno nižje) nagrade, ko pa se ekonomija razvije, večino rudarjenja financirajo transakcijske provizije ( https://en.bitcoin.it/wiki/Transaction_... ), ki v razvitem omrežju rudarjem prinesejo znatne prihodke (ki pa niso več tako obsceni, kot so bile nagrade ob nastanku omrežja).

BaToCarx ::

evo zebra 1DuFGHGuittkEeGNVM1HMcfLo2cGj5P4mV ti nebom vrnu gre na dosbox če pride kej. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

Lonsarg ::

jype je izjavil:

Azgard> Bitcoin se zdaj lahko obavnava kot valuta z stalno količino denarja v obtoku, ker to rudarjenje limitira proti nič. In vstopamo v fazo, kjer rudarjenje praktično nič več ne vpliva na vrednost bitcoinov.

Ne, to ne drži. Omrežje brez rudarjenja ne more delovati, ker je rudarjenje tisto, ki omogoča "reverzno podpisovanje" blokov v verigi. Od začetka nastanka omrežja rudarjenje nekaj časa spodbujajo (vedno nižje) nagrade, ko pa se ekonomija razvije, večino rudarjenja financirajo transakcijske provizije ( https://en.bitcoin.it/wiki/Transaction_... ), ki v razvitem omrežju rudarjem prinesejo znatne prihodke (ki pa niso več tako obsceni, kot so bile nagrade ob nastanku omrežja).


Transakcija pa rudarjenje je nekaj popolnoma drugega. Že res da je tehnična izvedba bitcoina taka, a je to povezano, vendar jaz o transakcijah sploh nisem govoril, jaz sem govoril izključno o delanju novih bitcoinov, sem mislil, da je bilo to razvidno..

Rudarjenje novih bitcoinov je bilo tisto, ki je stabiliziralo vrednost bitcoina. Tansakcije tega ne počnejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

jype ::

Azgard> Rudarjenje novih bitcoinov je bilo tisto, ki je stabiliziralo vrednost bitcoina. Tansakcije tega ne počnejo.

Ne, to enostavno ni res. Omrežje je že od vsega začetka modelirano tako, da

- od začetka nagrajuje rudarjenje, ker je prometa premalo, da bi pokrilo njegove stroške,
- proti koncu za rudarjenje plačuje celotno omrežje,
- faktor težavnosti vzdržuje ravnovesje, ki ga prinašajo spremembe v računalniški zmogljivosti in
- skupna količina BTCjev je omejena, njihova velika drobljivost pa omogoča praktično uporabnost tudi kadar je vrednost enega kovanca visoka.

Lonsarg ::

jype> - od začetka nagrajuje rudarjenje, ker je prometa premalo, da bi pokrilo njegove stroške,
- proti koncu za rudarjenje plačuje celotno omrežje,

res je, to je kako se pokrije stroške rudarjenja+transakcij

jype> - faktor težavnosti vzdržuje ravnovesje, ki ga prinašajo spremembe v računalniški zmogljivosti

res je, tako se vzdržuje ravnovesje, da omrežje ne umre, to je dobro zamišljeno

jype> - skupna količina BTCjev je omejena, njihova velika drobljivost pa omogoča praktično uporabnost tudi kadar je vrednost enega kovanca visoka.

res je


Ni pa mehanizma, kako vrednost bitcoina držati na čimbolj enaki vrednosti čim dlje. Ozioma je bil začasni tak mehanizem, ko se je na začetku vrednost držalo čim bolj pri miru tako, da se je nove bitcoine rudarilo, zdaj tega počasi ni več. In je uporaba bitcoinov tisto, kar določa vrednost, kar je zelo dobro za investitorje, ne pa za tiste, ki ne bi radi vsak teden spreminjali cene izdelkom v svojih trgovinah, torej navadne uporabnike te valute, ki ne ciljajo na dobiček, pač pa hočejo samo valuto, ki drži približno konstantno vrednost, kot vsaka druga valuta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

BigWhale ::

enadvatri je izjavil:

Zdaj pa nehaj trolat in daj mir!


Takoj, ko se ti naucis citirati. Zmenjen?

jype ::

Azgard> Ni pa mehanizma, kako vrednost bitcoina držati na čimbolj enaki vrednosti čim dlje.

Hm? Seveda ne, saj to je valuta. Njena vrednost je odvisna le od konsenza med strankami, ki jo izmenjujejo (za karkoli že). Ker ni vezana na nobeno fizično stvar, je že po definiciji nestabilna vsaj toliko, kot so nestabilne običajne fiat valute.

Azgard> ne pa za tiste, ki ne bi radi vsak teden spreminjali cene izdelkom v svojih trgovinah, torej navadne uporabnike te valute, ki ne ciljajo na dobiček, pač pa hočejo samo valuto, ki drži približno konstantno vrednost, kot vsaka druga valuta.

Razumem pomislek, a to je tehnična posledica popolne odrezanosti od fizičnega sveta. Mnogo teorij sem že prebral o tem, kako naj bi se tečaji gibali v prihodnosti, a si ne bi drznil napovedati, kaj se bo zgodilo v resnici. Preseneča me edino to, da nobena država še ni začela vlagati v infrastrukturo, ki bi omogočala vplivanje države na omrežje (in torej valuto samo).

zebra2 ::

BaToCarx je izjavil:

evo zebra 1DuFGHGuittkEeGNVM1HMcfLo2cGj5P4mV ti nebom vrnu gre na dosbox če pride kej. :P


izvoli 0.00123456 BTC ;) 54abab18ca14d8e9df5a9686fcd6281e7cda46222f07077d0f7a66b08eaa3914

zebra2 ::

private key z 0.0015 BTC: 5J79TzZfifBiK3UcA8AERUGS5jR98XwEofvdsXpwXe1hjr97uH2

kdor ga prvi redeema, jih lahko obdrži :)

preverjanje stanja: http://blockchain.info/address/17KX6gbn...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zebra2 ()

jype ::

Skoraj 5 evrskih centov!

A pol pa čakamo, da to zraste v miljardo? :)
««
2 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski NiceHash izgubil za 56 milijonov evrov bitcoinov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
388110170 (78514) dexterboy
»

Prihodnost ekonomije s kriptovalutami

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
456417 (5589) Lenivec D
»

Za bitcoinom buren teden (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9832745 (25994) psickolog
»

Milijonske kraje bitcoinov

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4521439 (18046) micka15
»

Še ena (manjša) kraja v Bitcoin ekosistemu

Oddelek: Novice / Kriptovalute
155666 (4549) disposable2

Več podobnih tem