» »

Bitcoin znova na zgodovinskem vrhu

««
20 / 24
»»

SasoS ::

Ko nastaviš limit order, gre v order book. Tam ga lahko vidiš (in celo prekličeš). Ko cena raste in pride tvoj order na vrsto, se izvši...Čiso enostavno.
Nimaš pa "stop loss" opcije, da bi prodajal ko cena pade pod določeno mejo...

M.B. ::

Če prodajaš na limit order po 120. Proda če je cena 120 ali več.

Če kupuješ po 120 kupuje po 120 ali manj.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

slovenec_89 ::

Sem ugotovil, hvala vseeno. :)
Samo še nekaj. Kako se obračunavajo obresti oz. fee? Npr, kupil sem za 50€ bitcoina, in prodal za 3$ več kot sem kupil, pa mi je odtrgalo 0,5$.

lambda ::

Pri vsaki transakciji se odtrga fee. V obe smeri torej.

GreenLee ::

Mene pa zanima, kaj se bolj splača, instant nakup/ prodaja ali,je bolje, da naštimaš avtomatski nakup?

psickolog ::

Bolj se splača nastaviti limit cene, za katero želiš kupiti oz. prodati, ter počakati, da nekdo kupi. Če daš instant nakup, ti takoj odkupi od najcenejšega prodajalca. Vendar je ta cena še vedno višja, kot če bi sam nastavil limit cene tako, da bi bil sam najcenejši ponudnik, pa bi nekdo odkupil od tebe.

slovenec_89 ::

A ima kdo spisano kaj takega, oz. obstaja na netu kaj takega, da bi mi kupilo btcje pri določeni vrednosti in potem te btcje prodalo pri določeni vrednosti, katere bi si pač izbral?

jype ::

Ja, bom dal na github, ampak je nerodno, zaradi dveh dejavnikov: Borze crknejo, ko cena najbolj fluktuira, kar pomeni da moraš že imeti not vnešene svoje ponudbe preden se zgodi in ker so vse borze totalni amaterji in moraš po APIju tolčt toliko časa, da reče "OK, no, naj ti bo!", kar tudi pomeni, da bodo najbolj lukrativne priložnosti zamujene.

Programja, ki poskuša reči predvidevat, pa za vsak slučaj še ne dam iz rok (ker v trenutni različici predvsem zelo učinkovito uničuje denar).

slovenec_89 ::

A res si spisal takega bota?
Ja lepo, mi saj ne bo treba cel dan in noč na računalniku viset pa spremljat trenutnih tečajev.

slovenec_89 ::

MTm2H37rqt7B ::

danes je pa kar stabilno :)

StarMafijec ::

Bitcoincharts ne dela več tako, kot je včasih. Sedaj lahko potegnem le maksimalno 2000 vrednosti naenkrat. Prej sem recimo potegnil vse trejde recimo od 1. januarja do danes. Pozna kdo kako alternativo?

slovenec_89 ::

Priplezalo je na 128.
Kaj pravite, nastaja nov instant balonček, ali je samo varka?

MTm2H37rqt7B ::

more cez 130 prilezt :)

M.B. ::

Preveč denarja je na MtGoxu.
Inflows: Between $5 million and $20 million / day
Outflows: $300k to $1 million / day

That means that in April between $100 million and $400 million was added to the market. When confidence is restored, the price could go ballistic once again.


Vir

Nekaj časa bo še gor pol pa dol. Vprašanje ostaja kako visoko?
Gox na 134 bitstamp na 129 come on.

Nekaj me samo čudi Kje je volumen? http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS...

Za vikend je normalni upad, potem pa isto naprej.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

sash69 ::

Zanimivo je da raste kljub temu da ni povpraševanja sploh(vsaj na Bitstampu - če pogledamo order book).

Volume je pa na Bitstampu hudo upadel v primerjavi z vikendom. :)
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

M.B. ::

Zanimivo da ma Gox iste probleme. Trading botov ni? Ker ni več tistih 0.001 bidov.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

M.B. ::

Hudič je ko je prpa prevlka. Kupo pri 129 pa prodal pri 130 ker ni zgledalo da bo šlo gor. Zdaj pa je še kr zraslo. Nič bomo počakali na 10/21 spet.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

bond007 ::

Kupo pri 129 pa prodal pri 130 ker ni zgledalo da bo šlo gor.

Kakšne maš pa kej provizije? Ker načeloma pri 0,5% provizije si si s tem minus naredil. A pri mtgox je še vedno brez provizij?

slovenec_89 ::

Jaz čakam od 123, pa prej kot pri 135 ne mislim prodat.

M.B. ::

0.44% na bitstamp
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

slovenec_89 ::

Mt.Gox ima 0.60% provizije.

psickolog ::

A ima MtGox provizijo samo na nakup Bitcoinov, na prodajo pa ne? Ker če pogledam v zgodovino transakcij, je fee obračunan samo takrat, kadar sem zadevo kupil.

Na bitstamp je provizija v obe smeri, na btc-e je pa nizka, 0.2%, v obe smeri.

StarMafijec ::

Je že kdo na Bitstampu naredu Withdrawal?

M.B. ::

@bond007 ni bil vlki minus mogoče par centov. Maks kaki evro. Večji problem je da bi lahko za 134 če bi pusto malo.

@StarMafijec samo bitcoine. Fiat še ne.

Še nekaj zanimivih strani: http://bitcoinstatus.org/ Status pomebnih strani za bitcoin
http://thefuckingbitcoin.com/ če kdo ne ve al se prodaja al kupuje :D
http://www.objectivebitcoin.com/ emocionalno stanje trga
http://www.whatdoestheinternetthink.net...
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

jype ::

StarMafijec> Je že kdo na Bitstampu naredu Withdrawal?

Ja, okol 6500 USD do zdaj, brez težav.

M.B. ::

Ravnokar blo na Pro 7 na Galileu o Bitcoinih. Da je fajn način plačil pa vse. Pa še en gostilničar je bil ko je reko da mu je fajn ko jih sprejema da ma več profita ker ni treba % plačat kot pri kreditnih.

Tak da nemci bodo prišli na vlko. :P
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

psickolog ::

Danes okoli devetih sem naročil izplačilo pri bitstamp in popoldan sem denar že imel na banki. Je šlo pa za znesek 1 reda nižje od jypeta :)

slovenec_89 ::

Na bitstampu je spet nad 134. Bo šlo še višje danes ponoči? :)

MilanP ::

i'd tell you, but then i'd have to kill you

Cofko Cof ::

A ima kdo spisano kaj takega, oz. obstaja na netu kaj takega, da bi mi kupilo btcje pri določeni vrednosti in potem te btcje prodalo pri določeni vrednosti, katere bi si pač izbral?


Sedaj bo par novih strani, ki bodo omogočale razne super stvari. Eno beta testiram, takole izgledajo naročila, cel kup možnosti, da ni potrebno konstatno buliti v cifre:

Ars longa,vita brevis.

Zgodovina sprememb…

StarMafijec ::

psickolog je izjavil:

Danes okoli devetih sem naročil izplačilo pri bitstamp in popoldan sem denar že imel na banki. Je šlo pa za znesek 1 reda nižje od jypeta :)

So ti nakazali USD ali EUR? Če so ti dali USD, kje se splača to pretvoriti v EUR? Tnx.

gruntfürmich ::

jepe kaj pa mtgox? si dobil denar?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

psickolog ::

StarMafijec je izjavil:

psickolog je izjavil:

Danes okoli devetih sem naročil izplačilo pri bitstamp in popoldan sem denar že imel na banki. Je šlo pa za znesek 1 reda nižje od jypeta :)

So ti nakazali USD ali EUR? Če so ti dali USD, kje se splača to pretvoriti v EUR? Tnx.


Bitstamp ponujajo samo USD in bitcoine, ko pa pošljejo na banko, pa pretvorijo USD v EUR po tečaju. Vzeli so mi tudi 1.18$ feeja za withdrawal. Za hec sem preračunal tečaj, in sicer so mi računali za 1 eur 1.3009077...$, fee pa so mi računali po tečaju 1.3111. Ne vem, kako je pri depozitu, ampak verjetno takrat uporabijo prodajni tečaj, ko pa withdrawas, pa nakupni.

Tečajna lista sicer pravi, da je 1 eur vreden 1,2990 usd.

http://www.bsi.si/podatki/tec-bs.asp

Bitstamp torej uporablja njim malo ugodnejši tečaj.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Meni so deposit računali čisto točno po tečajni listi unikredit banke za podjetja(za prebivalstvo je tečaj precej slabši), brez dodatne provizije na svoji strani.

Torej kjerkoli drugje bi pretvoril, bi bilo slabše zame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MTm2H37rqt7B ::

jaz pravim - spekulacija! - da bo danes slo cez 150...

slovenec_89 ::

Jaz danes kupim še enega, pa da vidimo, če bo res rastlo tako, kot sinoči.

psickolog ::

Lonsarg je izjavil:

Meni so deposit računali čisto točno po tečajni listi unikredit banke za podjetja(za prebivalstvo je tečaj precej slabši), brez dodatne provizije na svoji strani.

Torej kjerkoli drugje bi pretvoril, bi bilo slabše zame.


Čisto možno. Samo, če bi jaz 0.9 eur preračunal po tečaju, po katerem so mi nakazali eure, bi moral plačati 1.17$ feeja, plačal sem ga pa 1.18 :)

slovenec_89 ::

150 $ danes ne uide.

technolog ::

Pa saj je 152 ravnokar.

sash69 ::

Verjetno misli za Bitstamp.

To je šlo tako hitro gor, (od 145-153 - gledano na MtGOX) da sem mislil da bo takoj sledil crash&burn. :) Was wrong...for now. :P
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

slovenec_89 ::

Za bitstamp mislim, ja.
Pa ne 150$, ampak kot kaže 160!

M.B. ::

Da nebo spet to:

Zanimivo:


Jaz sem zunaj. Kar pomeni da glede na mojo srečo bo cena skočla na 300.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Gregor P ::

he he ampak saj je vedno tako v življenju:D Sicer pa
zamujaš kratkoročni "dnevni zaslužek" ker dolgorčno bo verjetno vrednost, na tržnicah dosti večja od sedanje, pa tudi če čez 5 minut krešne vse skupaj na 35 ... seveda se pa lahko tudi motim8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

StarMafijec ::

Kdaj menite bo skočilo nazaj na 120 ali manj?

slovenec_89 ::

Zanimiva pesmica. :)
Ah ne, kaj se bojite, to rundo gre do 300!

Gregor P ::

Če bo takole konstantno počasi rastlo, potem padci ne bojo veliki (recimo do -20); če bi pa cena kar naekrat skočila na 200, potem bi pa znal slediti večji padec; vsaj takšno je moje mnenje v tem trenutku8-) ... ali pa če morda kdo kaj tweetne>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

papasmrk ::

Mene zanima samo to, ko se odločim za nakup bitcoina ali je prodajna cena bitcoina tista, ki trenutno piše, npr. 130 USD/BTC ali pa za menjalni tečaj vzame tisti z nekaj minutnim zamikom in je potem npr. 134 USD/BTC ko pride do transakcije?

slovenec_89 ::

Transakcija se izvrši takoj, tisti moment, ko ti potrdiš nakup, po ceni, v momentu potrditve.

papasmrk ::

Aha ok, super.
««
20 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski NiceHash izgubil za 56 milijonov evrov bitcoinov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
388111774 (80118) dexterboy
»

Prihodnost ekonomije s kriptovalutami

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
456525 (5697) Lenivec D
»

Za bitcoinom buren teden (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9833005 (26254) psickolog
»

Milijonske kraje bitcoinov

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4521575 (18182) micka15
»

Še ena (manjša) kraja v Bitcoin ekosistemu

Oddelek: Novice / Kriptovalute
155710 (4593) disposable2

Več podobnih tem