» »

VirtualBox in omogočanje USB portov

VirtualBox in omogočanje USB portov

Meizu ::

Najprej se opravičujem če takšna tema že obstaja. Sem namreč na enem zelo počasnem internetu in je odpiranje strani zelo mučna naloga.

Stvar je takšna: Uporabljam Linux Ubuntu Studio 12.10. Tale OS mi res zelo odgovarja saj vsebuje vse kar potrebujem za delo na mojem prenosniku pa vendar ima svoje težave.

Problem je v tem, ker za Linux niso spisani (še) driverji za mojo studijsko zvočno kartico (Focusrite Scarlett 8i6). Ker jo nujno potrebujem za delo, sem razmišljal da bi si torej postavil virtualko win7 in znotraj tega potem delal z zvočno.

Zatakne se pri USB recognition. Če vstavim bilokatero USB napravo v računalnik, mi jo Linux seveda prepozna, žal pa to ne velja za virtualko. To sem hotel tudi omogočit in pod nastavitve virtualke obkljukal enable USB devices, na zahtevo programa sem tudi namestil VirtualBox Extension pack.

To sem vse naredil in omogočil USB prepoznavanje naprav, vendar problem ostaja. Virtualka ne zazna USB naprav. Kako to rešit?

Hayabusa ::

Če ti je host ne zazna, je tudi VM ne bo.

Meizu ::

Čakaj ne razumem. Sej driverje na zvočno bi namestil v virtualko, ki bi bila win7.

Fora je v tem, da sedaj lahko enablam USB naprave pod nastavitve vendar tam kjer je lista za dodajat naprave pa ne morem dodajat nič, saj piše "no devices detected". Pa imam trenutno priključen 2TB disk ter 8GB USB ključ.

poweroff ::

A imaš naložene tiste VirtualBox extensione, ki omogočajo delo z USB?
sudo poweroff

Meizu ::

Da.

poweroff ::

Pa USB je enablan? In ko zaženeš virtualko je vključen (na virtualki)? Pol bi moralo delat...
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel je Oraclov VirtualBox 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5718925 (5138) MrStein
»

Hackintosh (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
9914683 (5585) kiFni
»

Windows 98 SATA HDD, CD-ROM

Oddelek: Operacijski sistemi
433545 (2287) opeter
»

Linux v dual-boot-u vs. na virtualki

Oddelek: Operacijski sistemi
184771 (4317) moat
»

Izšel VirtualBox 4.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5011480 (8287) Buggy

Več podobnih tem