» »

Televizija do 700€

Televizija do 700€

JamesTheKing ::

Pozdravljeni!

V kratkem imam namen kupiti novo televizijo do 700€, max. 800€, če je res opazna razlika. Pa me zanima kateri TV mi priporočate, ker jaz sem s tem že nekaj časa OUT

Gledal pa sem nekaj takega:
www.mimovrste.com/artikel/1350226019/le...
www.mimovrste.com/artikel/1350221519/le...

hvala in lp

dogo ::

Kupi tole, meni ni bilo žal http://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/42...

JamesTheKing ::

up

koli99 ::

Mogoče plazma? Za to ceno dobiš več ko 50¨.

ismon1 ::

Postam še tukaj [upam da ni to smetenje, drugače pa admin izbriši]:


Jaz sem se spravil kupovat tv z naslednjimi parametri:

do 750€
46, 47, 50``
smart tv
wi-fi

Potem pa se je začelo: ali pazmo ali LCD
Sprva sem bil zelo navdušen nad črnino pri plazmi-razlika je resnično očitna. Tudi barve so večinoma bolj umirjenje od led-a, čeprav so mi bile ponekod pri LED-u boljše (za moje oko). Seveda vse zavisi od očesa ter nastavitev TV-ja v trgovini.
Kot rečeno, gledal sem zgornje parametre in dobil naslednje zmagovalce:

LED: LG 47LM620S 690€ (2. opcija: Philips 46PFL5507K ali 46PFL5507H 750€)
Plazma: LG 50PM470S 630€ ali Panasonic TX-P50X50E 660€

Nekako imam željo priklopit tudi računalnik na TV in sem se pri tem ustrašil burn-a pri plazmi, prav tako me je poraba elektrike pri plazmi odvrnila (2x večja kot LCD). Preračunano pri 15 urah TV-ja na teden in ceni elektrike 0,09€/kWh približno:
Plazma[130W]: 9€/leto,
LCD[60W] 4€/leto
x15 let recimo...sej ni dosti, ampak TV+hladilnik+pečica+TČ+....nanese :)

Mislim, da so plazme zelo napredovale, vendar če so plazme napredovale 100km/h so LCDji 300km/h in dosegajo primerljivo kvaliteto slike + ponujajo dodatne funkcije.
Kot ste lahko razbrali, sem se odločil za LCD- LG 47LM620S. Poleg vsega ima še 3D (čeprav zaenkrat še ne verjamem vanj..počakajmo še 10 let, da bo dobro funkcioniral), ter 400Hz osveževanja.

Najveretneje bom v naslednjih dneh naročil, potem pa mogoče še kaj napišem (čeprav se da najbolje primerjati TV-je v trgovini ter po review-jih, ker doma je potem samo en in ga ne moreš z nobenim primerjat:)
Če pa ima kdo ugovor, da je ta TV slab in naj ga ne kupim, pa naj spregovori ali za vedno obmolkne.
Lp Simon

Tomson ::

Si prisel do cisto pravih zakljuckov. Glede na tvoje zahteve sta LG model 620 in Philips model 5507 tudi po moji presoji najboljsi izbiri. Philips ima mogoce malo mehkejso sliko, LG pa zmaga na multimedisjkem podrocju, saj predvaja prakticno vse formate, nasplosno pa tale model zelo hvalijo. Sam bi se med tema tudi odlocil za LGja.

Sicer pa se plazme ni nic za bat. Tisti burn in pri normalni uporabi ni vec noben problem, sam pac malo bolj je treba pazit kot pri LCDju.
Sama poraba ni 2x vecja, je pa res pri dolocenih modelih lahko razlika tudi do 40% ... Treba je vedet da LCD porabi vedno isto energije, medtem ko je pri plazmi poraba dinamicna, svetlejsi kot je prizor, vec kot je gibanja vecja je poraba. Proizvajalec pa mora navesti max porabo TVja, zato so na papirju taksne razlike. V praksi je povprecna poraba nekje 30% visja.

Ce bi imel budget malo vecji bi sam precej razmislil o Panasonicu 50ST50, ki je odlicna, res odlicna plazma. Kar se kvalitete slike tice, za moj okus (in tudi glede na stevilne teste) bistveno nad LG620. Je pa res da je dobrih 100€ drazji.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

leiito ::

LG47620s je za ta denar odličen, čeprav dobiš za par evrov več tudi Samsung 46" 6100, ki je že skoraj brez roba in ima vgrajen wifi, medtem ko je treba pri LGju dokupiti dongle. Samsung ima za okus večine tudi boljšo sliko, ampak tu so najbrž problem čudne tovarniške nastavitve LGja. Pač kalibririraš, potegneš dol Avia ali pa skopiraš nastavitve kalibriranih z av foruma ali amazona.

LG res zaživi z donglom. Potem ga upravljaš s telefonom ali tableto, predvsem pa je kul Plex, da ne rabiš več HDMI kabla, ampak naštimaš računalo (ali NAS) kot server, ki sam updejta dodane (ali downloadane) fajle v izbranem folderju in gledaš, kar pač želiš, na televiziji (ali pa na iPadu/iPhonu; ta app je sicer plačljiv, ampak vreden €4.89)

Dizajn je OK, slika tudi, potem ko spremeniš nastavitve, moti pa (ampak to velja za vse tivije, vsaj v tem cenovnem razredu) "soap-opera" effect, ko vse zgleda kot bi bilo posneto na video. Če se tega še navadiš, je über iritantno kako software spreminja gibanje v Tru Motion/Motion Clarity... (To, kar označujejo s 400hz, matrica je 120hz) in potem vse zgleda rahlo pospešeno, a la Charlie Chaplin. Pač daš "judder" na off.

Sound ni vrhunski, je pa soliden in ima možnost izravnave, da te 100db reklame ne zbudijo iz spanja.

dogo ::

leiito je izjavil:

LG47620s je za ta denar odličen, čeprav dobiš za par evrov več tudi Samsung 46" 6100, ki je že skoraj brez roba in ima vgrajen wifi,


Ne vem kako je pri točno tem modelu LG-ja, ampak sam imam LG 42lm670s in dongla ni potrebno dokupovati, ima vgrajen wifi, poleg tega je tv brez roba, če izvzamemo spodnji del z zvočnikom. Glede samsunga pa takole, lahko da ima boljše specifikacije (bombončke), vendar pa ima skoraj zagotovo lg lcd panel, tako da ne vem koliko ima smisla.

Tomson ::

Tudi Samsung ES6100 je dober TV, je pa tako da imajo vsake oci svojega malarja. Meni osebno so Samsungi malo prevec kontrastno in barvno naspiceni, ampak kot receno, stvar okusa.

Pri LGju 620 je Wifi dongle treba dokupit, ker je Wifi ready, stane pa cca. 40€.

Na koncu koncev je treba it do ene trgovine in si v zivo pogledat LG620, Philips5507 in Samsung6100 in odlocitev bo lazja ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

leiito ::

dogo je izjavil:

leiito je izjavil:

LG47620s je za ta denar odličen, čeprav dobiš za par evrov več tudi Samsung 46" 6100, ki je že skoraj brez roba in ima vgrajen wifi,


Ne vem kako je pri točno tem modelu LG-ja, ampak sam imam LG 42lm670s in dongla ni potrebno dokupovati, ima vgrajen wifi, poleg tega je tv brez roba, če izvzamemo spodnji del z zvočnikom. Glede samsunga pa takole, lahko da ima boljše specifikacije (bombončke), vendar pa ima skoraj zagotovo lg lcd panel, tako da ne vem koliko ima smisla.


Specs in razlike med modeli so na LG strani. 620 rabi dongle, 670 ima vgrajen wifi. 620 ima še mičkeno roba.

fpbs ::

leiito je izjavil:

LG47620s je za ta denar odličen, čeprav dobiš za par evrov več tudi Samsung 46" 6100, ki je že skoraj brez roba in ima vgrajen wifi,

Zakaj bi kupoval za par evrov dražji Samsung 46" 6100, ki je slabši od LG620, edino da ima vgrajen WiFi.
Oglej si LM640, ki ima poleg WiFija še WiDi in pa seveda pasivno 3D,ki ima precej prednosti pred aktivno in pa brezplačen dostop do "3D WORLD".

TOP ::

fpbs je izjavil:

leiito je izjavil:

LG47620s je za ta denar odličen, čeprav dobiš za par evrov več tudi Samsung 46" 6100, ki je že skoraj brez roba in ima vgrajen wifi,

Zakaj bi kupoval za par evrov dražji Samsung 46" 6100, ki je slabši od LG620, edino da ima vgrajen WiFi.
Oglej si LM640, ki ima poleg WiFija še WiDi in pa seveda pasivno 3D,ki ima precej prednosti pred aktivno in pa brezplačen dostop do "3D WORLD".

V čem je slabši Samsung ala razloži,vedno hvališ sam LG in to v vseh temah,ker ga verjetno tudi maš.In stem 3D ne nabijaj nonstop,ker je samo kozmetični dodatek najsi bo pasivni ali aktivni
na koncu večinoma ljudi sam pogleda kako zgleda in to je tudi vse.Lahko vsak dan gledam ali pasivni 3D ali aktivni 3D in bom reku stvar okusa,ker če bi bila ena tehnologija veliko bolša od druge bi tud sam eno delali,tako je tole brez veze,če misliš TV kupit zaradi 3D.

leiito ::

Po moje ni Samsung 6100 v ničemer slabši, prej nasprotno. Vgrajen wifi je vreden več kot razlika v ceni, izdelan je iz malo dražje plastike, nima roba in črte na črtastih srajcah na Samsungu ne migetajo, za razliko od LGja. + na Samsungu lahko že snemaš na USB (čeprav naj bi to z updejtom softvera bilo možno tudi na LGju).

Prednost LGja, po moje, tista 1 inča več, 3D (for what it's worth) in konektivnost, ampak tu s Samsungom nimam izkušenj, mogoče imajo svojo verzijo Plexa.

Enivej, določeni faktorji so stvar okusa in preferenc. Glavno da ima kupec čim več informacij.

fpbs ::

TOP je izjavil:


V čem je slabši Samsung ala razloži,vedno hvališ sam LG in to v vseh temah,ker ga verjetno tudi maš.In stem 3D ne nabijaj nonstop,ker je samo kozmetični dodatek najsi bo pasivni ali aktivni
na koncu večinoma ljudi sam pogleda kako zgleda in to je tudi vse.Lahko vsak dan gledam ali pasivni 3D ali aktivni 3D in bom reku stvar okusa,ker če bi bila ena tehnologija veliko bolša od druge bi tud sam eno delali,tako je tole brez veze,če misliš TV kupit zaradi 3D.

Seveda imam LGeja. Ko sem pred leti kupoval nov TV, sem tudi jaz spraševal, kaj kupiti.Večina so mi svetovali Samsung in Philips. Pred nakupom sem si nekajkrat obiskal trgovine in prosil trgovce, da mi pokažejo prednosti in slabosti TVejev različnih firm. Sicer Philipsa sem že pred tem izločil iz igre, ker sem s to firmo še v času opravljanja mojega poklica imel zelo negativne iskušnje. V igri sta tako ostala samo prehvaljeni Samsung in grajani LG. Mene je predvsem zanimal prikaz 3D slike. Prvi moj vtis Samsunga je bil moteče temna slika, ki jo lahko gledaš samo v zatemnjenem prostoru, da dalje ne govorimo o teži očal, izpadanju sinhronizacije, migotanju slike, nemožnosti nagiba glave in s tem posledično glavobolu in težav z očmi. Vse to pri pasivni tehnologiji odpade. Drži da če boš imel TV z aktivnim 3D, potem res 3D ne boš gledal.
Glede tega "če bi bila ena tehnologija veliko bolša od druge bi tud sam eno delali". Samsung je že nekajkrat poskušal, da bi prešel na pasivno tehnologijo (Real D), pa mu je to vedno propadlo.
Skoraj vsi lanski modeli od LGeja imajo poleg WiFi vgrajen tudi WiDi. Pri Samsungu bo to šele v letošnjih modelih.
Podobno se dogaja z novejšo OLED tehnologijo. Predlani so tako Samsung, kot LG na CES prikazali svoj 55" OLED televizor različnih tehnologij. Že od vsega začetka se je vedelo, da je Samsungova tehnologija zelo draga in z velikim škartom v proizvodnji. Pred kakim mesecem je LG že začel s prodajo, za Samsung pa vse kaže, da bo na koncu odkupil LGejevo tehnologijo.
Sicer je pa meni popolnoma vseeno, kakšen TV kdo kupi. Dam mu svoj nasvet, kot mislim, da je najboljše, pa nič zato če ga ne upošteva.

Han ::

Prihajajo letošnji Samsungovi F modeli z izboljšanim procesiranjem. Če se ti ne mudi, počakaj še en mesec.

Daniel ::

Čakam na Samsung 50F6400 o katerem se ne da še praktično ničesar uporabnega najti na internetu tako, da bili živi pa videli. Upam, da ne bo razočaral.

TOP ::

fpbs je izjavil:

TOP je izjavil:


V čem je slabši Samsung ala razloži,vedno hvališ sam LG in to v vseh temah,ker ga verjetno tudi maš.In stem 3D ne nabijaj nonstop,ker je samo kozmetični dodatek najsi bo pasivni ali aktivni
na koncu večinoma ljudi sam pogleda kako zgleda in to je tudi vse.Lahko vsak dan gledam ali pasivni 3D ali aktivni 3D in bom reku stvar okusa,ker če bi bila ena tehnologija veliko bolša od druge bi tud sam eno delali,tako je tole brez veze,če misliš TV kupit zaradi 3D.

Seveda imam LGeja. Ko sem pred leti kupoval nov TV, sem tudi jaz spraševal, kaj kupiti.Večina so mi svetovali Samsung in Philips. Pred nakupom sem si nekajkrat obiskal trgovine in prosil trgovce, da mi pokažejo prednosti in slabosti TVejev različnih firm. Sicer Philipsa sem že pred tem izločil iz igre, ker sem s to firmo še v času opravljanja mojega poklica imel zelo negativne iskušnje. V igri sta tako ostala samo prehvaljeni Samsung in grajani LG. Mene je predvsem zanimal prikaz 3D slike. Prvi moj vtis Samsunga je bil moteče temna slika, ki jo lahko gledaš samo v zatemnjenem prostoru, da dalje ne govorimo o teži očal, izpadanju sinhronizacije, migotanju slike, nemožnosti nagiba glave in s tem posledično glavobolu in težav z očmi. Vse to pri pasivni tehnologiji odpade. Drži da če boš imel TV z aktivnim 3D, potem res 3D ne boš gledal.
Glede tega "če bi bila ena tehnologija veliko bolša od druge bi tud sam eno delali". Samsung je že nekajkrat poskušal, da bi prešel na pasivno tehnologijo (Real D), pa mu je to vedno propadlo.
Skoraj vsi lanski modeli od LGeja imajo poleg WiFi vgrajen tudi WiDi. Pri Samsungu bo to šele v letošnjih modelih.
Podobno se dogaja z novejšo OLED tehnologijo. Predlani so tako Samsung, kot LG na CES prikazali svoj 55" OLED televizor različnih tehnologij. Že od vsega začetka se je vedelo, da je Samsungova tehnologija zelo draga in z velikim škartom v proizvodnji. Pred kakim mesecem je LG že začel s prodajo, za Samsung pa vse kaže, da bo na koncu odkupil LGejevo tehnologijo.
Sicer je pa meni popolnoma vseeno, kakšen TV kdo kupi. Dam mu svoj nasvet, kot mislim, da je najboljše, pa nič zato če ga ne upošteva.

Daš mu nasvet ja sam vedno v luči ki jo ti vidiš,moraš vedet da vsi tako luč ne vidijo kot ti.

fpbs ::

TOP je izjavil:


Daš mu nasvet ja sam vedno v luči ki jo ti vidiš,moraš vedet da vsi tako luč ne vidijo kot ti.

Ja vem, da vsi tako luč ne vidijo, kot jaz. Žal je po različnih forumih veliko tudi takih svetovalcev, ki svetujejo v drugi luči, ki jim na kakršen koli način prinašajo koristi.
To sem ugotovil že takrat ko sem za sebe kupoval televizor. Tisti, ki je na vse pretege hvalil Samsunga, sem kasneje ugotovil, da je zaposlen pri firmi ki uvaža Samsunge. Za tistega od Philipsa se je pa izkazalo, da ima servis za Philipsove televizorje. To me spominja precej let nazaj na mojega sodelavca. On je vedno svojim prijateljem in znancem svetoval nakup najslabšega televizorja. Zato sem ga nekoč vprašal," Zakaj pa ti svetuješ vedno nakup najslabšega televizorja"? Njegov odgovor je bil: "Zato, da bomo imeli delo."

leiito ::

Če kdo potrebuje nastavitve kalibriranega LGja 47" 620s

Opcija Expert 2:
Backlight(50), Contrast(66), Brightnes(56), H Sharpness(20), V Sharpness(18), Color(54), Tint(0);
press expert control. Dynamic Contrast(low), Super resolution(on), Color Gamut(standard), Edge Enhancer(High), Color Filter(off), Gamma(2.4) now press White Balance. Color temp(medium), Method(2points), Pattern(outer), Points(High), Red, Green, Blue all (0), press close.
Color Management System; Color(red), Saturation(0), Tint(0), Luminance(5),now close. Close again.
Press picture option; Noise reduction(Low), MPEG Noise Reduction(low), Black Level(low), Real Cinema(On), True Motion(smooth)*

Btw, T2 ponuja PowerLink, da gre signal od routerja do (ponavadi drugega) tivija prek električne napeljave, namesto prek 30m utp kabla. Dela brezhibno.

ismon1 ::

Meni so imele najslabšo sliko Samsungove televizije (ponavljam-moje oči, nastavitve v trgovini). In to ne samo en model-če bi imel 10 televizij in med njimi 3 samsung, bi jih brez napisa dobil ven... ne vem, pač vsak naj pogleda, kaj njemu ustreza.

ddasd ::

Živjo!

js pa premišlujem da bi kupil 6100 pa pol gledam prek enta so neki mudeli 6200 6400 UE40F6640 ( ta naj bi prišel ) a mi lahk povete ker bi bil najbolj ql tm okol 500,600 ( s popusti da tok pride )
hi

All ::

Nasvet za tiste ki kupujete tv za gledanje filmov iz PC-ja al pa nasa..Ne uzet philipsa. sam tok :-)
ps: nobenga philipsa .-))

medenko ::

40ES5500 449,99€.

janezJ ::

All je izjavil:

Nasvet za tiste ki kupujete tv za gledanje filmov iz PC-ja al pa nasa..Ne uzet philipsa. sam tok :-)
ps: nobenga philipsa .-))


Zakaj, lahko poveš kaj več? Neki sem gledu 5507k, z sharpovim panelom, baje da je v tem srednjem rangu referenca?!

All ::

ta serija naj nebi imela več sharp panela....čeprav na mojem je slika odlična, ne vem kako bi to preveril.
http://www.digitalversus.com/tv-televis...

Največja zamera philipsu pa gre ker ne podpira podnapisov preko dlna-ja.. niti jih ne misljo implementirat....

če te pa zanima nakup.... .-))

http://www.bolha.com/avdio-in-video/vid...

janezJ ::

Test (so tud paneli napisani za posamezno serijo); http://hdportal.eu/recenzije/review/phi...

Glede dlna in podnapisov pa vem, da ne delajo. Saj dlna se mi zdi najbolj uporaben za pregled posnetkov/slik/glasbe iz tablic oz. telefonov, to pa dela brezhibno, preizkušeno na seriji 4**7.

ddasd ::

medenko je izjavil:

40ES5500 449,99€.


nekak mi bolj dišiv vsaj6ka :)
hi

All ::

Po tistem ne najdem kar panel je...pr men je ZH2J..še stric google ne ve .-)

leiito ::

janezJ je izjavil:

Test (so tud paneli napisani za posamezno serijo); http://hdportal.eu/recenzije/review/phi...

Glede dlna in podnapisov pa vem, da ne delajo. Saj dlna se mi zdi najbolj uporaben za pregled posnetkov/slik/glasbe iz tablic oz. telefonov, to pa dela brezhibno, preizkušeno na seriji 4**7.


Na tej strani nekako ni najti recenzij LGjev, sicer je pa odlična, thx za info.

Orgazmirajo na Samsung 46 serijo 8000. Zasluženo. Vse je tops, začenši z dizajnom, ampak res top dosežek, vsaj zame, niso fensi šmensi glasovni ali gibalni ukazi, ampak da je nekomu končno uspelo spraviti skupaj algoritem, ki odpravi soap opera efekt, tisto ko vse zgleda sicer čisto kot solza, ampak hkrati kot bi bilo posneto z video kamero, in da se predmeti v gibanju premikajo v rahlem fast fwdu, najbrž še kakega cinefila moti do te mere, da minimiziramo ali celo izklapljamo judder.

enpac ::

Moje osebno mnenje je, da samsungi niso zaston hvaljeni. Glede LG pa se mi noben izdelek ni drzal vec kot 3 leta, od monitorja, predvajalnika, cd zapisovalnik, za TV sicer nevem ker se ga nisem mel od te znamke ampak nevem al samo meni ampak osebno ne morem rect nic kaj dobrega za to znamko, za razliko od samsunga, ki dejansko mi se ni nobena stvar pokvarla, tv, lcd monitor, se en klasicni monitor 15" star 16 al 17 let, ki sem ga dal v nadlno uporabo in se vedno deluje, telefon tud zaenkrat se dela brez problemov. Ampak to je moje osebno mnenje poznam tud ljudi, ki so izredno zadovolni z LG.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enpac ()

Spock83 ::

Brat je enkrat kupil Enega smasunga samo ne vem kateri model. (Med cenešimi) Moram se pozanimat. Tak očiten fast forward primikajočih objektov je imel da sem skoraj kozlal. NO jaz mislim da bom kar počakal na Panasonic ST60.

leiito ::

Problem fast forward" a.k.a. soap opera effect je Samsungu s serijo 8000 končno uspelo rešiti, verjetno bo algoritem kmalu našel pot v cenejše LCDje, sicer je pa stvar nastavitev. Pri teve signalu to itak ni moteče, ker prihaja v 50/60Hz, za filme si pa v mode-u cinema izklopiš "judder" oz. ga daš s 5 na 1 (pri LGjih).

Glede roka uporabe LGjev (price performance ratio je dober, cena kv.m. ekrana odlična), pri teh cenah in razvoju tehnologije so tiviji itak postali podobno kot pred svojo smrtjo hišni računalniki, potrošna roba. Za pod €700 dobiš solidno kišto za današnje razmere in če dela brez težav prvo leto, ko je v garanciji, je OK, čez 3 leta bo šla pa itak v garažo ali k revnemu sorodniku s podeželja.

RejZoR ::

Men je pa ravno tisto super tekoče gibanje všeč, ki da feeling kot da se stvari hitreje premikajo. Čeprav v resnici se ta efekt najbolj opazi, ko imaš zraven televizijo, ki je 50Hz. Če je televizija samostojna to opazijo samo najbolj natrenirani uči. Btw, tega efekta nisem opazil na 600Hz LG plazmah in ne na 200Hz Philipsih (modeli 7H letnik 2012/2013). Res pa da imam gor samo HD, kjer mogoče to ni tolk izrazito kot pri SD...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ddasd ::

UE40F6640 a kdo ve kdaj pride tale in kok bo cena in če je dobR?
hi

ddasd ::

a če v avstriji kupš al pa kje je cnej?

http://geizhals.at/?cat=tvlcd&sort=t&bp...

naprimer.. a je kej od tega ql? kwa je razlika med temi ( D oznaka vem da je star.. ES so novejši... F najnovejši?) lahko kdo mal pove ker od teh je najbolši.. al pa kaj se kej splača?
hi

leiito ::

RejZoR je izjavil:

Men je pa ravno tisto super tekoče gibanje všeč, ki da feeling kot da se stvari hitreje premikajo. Čeprav v resnici se ta efekt najbolj opazi, ko imaš zraven televizijo, ki je 50Hz. Če je televizija samostojna to opazijo samo najbolj natrenirani uči. Btw, tega efekta nisem opazil na 600Hz LG plazmah in ne na 200Hz Philipsih (modeli 7H letnik 2012/2013). Res pa da imam gor samo HD, kjer mogoče to ni tolk izrazito kot pri SD...


Fw efekt je zelo opazen, tudi za povprečno oko, pri scenah kot npr. eden prvih kadrov v The Master, ko Phoenix začne jesti in se mu čeljust premika kot bi šklepetala od mraza. Ampak še 1x, to je problem tovarniških nastavitev, predvsem LGja, kjer je judder na max.

Btw, tivi šele s pravimi nastavitvami dobi pravo sliko. Ne vem če pri nas sploh kdo dela kalibriranje, profesionalno mislim, v Angliji ni ravno poceni, ampak dobri ljudje objavijo nastavitve na sajtih oz. forumih, kakršen je hrvaški, tako da za večino modelov ni problem.

Še ena zmaga za Samsung, btw, Hrvati pravijo, da so tovarniške nastavitve na 8000 le par % od optimalnih in tudi sicer se zdi, po sliki v trgovinah sodeč, da Samsung to dela veliko bolje od npr. LGja.

estons ::

Po približno 10 letih brez TVja se odločam za nakup novega TV. Ker sem seveda ostal totalno za časom in nimam pojma, kaj pomenijo razne kratice v opisih novejših TVjev, bi prosil za nasvete.

Zahteve:
- LCD
- možnost predvajanja filmov/slik ipd. z računalnika preko wifija
- še bolje: možnost predvajanja multimedijskih datotek direktno s TVja (brez računalnika)
- budžet nekje do 600€
- velikost 42-47
- opcijsko: če bi se dalo torrente vleči dol direktno na TV, da ni treba laufati računalnika za to

Zaenkrat sem gledal LGje, ker mi na Philipsih in Samsungih v trgovinah ni bila všeč slika. Trenutno se odločam med temi modeli, pa ne vem, kateri ima kakšne funkcije:
http://www.comshop.si/shop/Zvok_in_slik...
http://www.comshop.si/shop/Zvok_in_slik...
http://www.comshop.si/shop/Zvok_in_slik...
http://www.comshop.si/shop/Zvok_in_slik...

Prosim za nasvete!

SodVina ::

Zdravo,

zanima me stojalo lg tvjev (tako kot ima recimo 620, 660m, itd) Na enem posnetku sem videl, da je tv nekdo premaknil in se je potem še nekaj sekund guncal.

Kako je torej s fizično stabilnostjo?

lp,
SodVina

bedak ::

živjo,

zanima me kateri tv do cca. 600€ bi predlagali

velikost: 98cm-107cm
gledalo se bo tv, filme iz raznih ključkov/diskov, priklopilo xbox, vštekalo internet, mogoče kasneje tudi kakšno skype kamero, ...
razdalja kavč-tv cca. 3m
kolk herzov pa tega nimam pojma kok mora tv imeti (gre se za prvi tv, ki ga bom imel) eni pravijo 100, eni 200, eni da je 400 že čist preveč ... skratka ne vem in prosim za pomoč
v bigbangu so mi sicer svetovali bolj samsung in lg, ker naj bi imeli vse možne kodeke? philips tega menda naj ne bi imel tako dobro poštimano (philipsi se mi zdijo lepši )

gledal sem:
Samsung
Philips
Philips2
Samsung2
Philips3
Philips4
...

hvala za pomoč in čas

ima kdo kakšen predlog?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bedak ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega TV

Oddelek: Zvok in slika
358307 (7466) nejc1337
»

Kateri TV

Oddelek: Kaj kupiti
468711 (6328) fpbs
»

Nakup novega televizorja( Led LCD)

Oddelek: Kaj kupiti
358298 (7435) fpbs
»

Kateri TV za do 1000€ kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13226659 (24261) djordjevic
»

Philips 47PFL6067K/12 ne najde nobenega kanala (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9820466 (19195) todman74

Več podobnih tem