» »

hisa, mama plata, proc... ???

hisa, mama plata, proc... ???

badboy ::

guruji pomagajte malce...

imam trenutno naslednjo konfiguracijo:

celeron 433
ena intelova plata, z vgrajenio video in zvocno kartico
64 rama
slim atx ohisje

sedaj bi pa rad malce nadgradil ... kaj priporocate

jaz sem mislil nekaj v to smer:

atx ohisje
z enim procesorjem, ki se fajn navije lohk je amd al intel
plato ki navijanje podpira
kero graficno ? ne rabim za igrice ampak za poslovno delo in video
zvocna, ki podpira soround sound

pa vse skupaj ne sme biti vesoljsko grago...

hvala vam za pripombe in nasvete.
info@badboy.bihosting.com

ChiefThunder ::

Kokr sem jaz prebrau se boš ukvarjal bolj "resno".

-Athlon 850, ki bi skor mogel delat na 1g+
-Matična plošča Epox8KTA3 ali pa MSI Turbo. Slednja ma veliko prostora okoli socketa, da lahko brez težav namestiš hladilnik, ki naj bo thermalthake volcano2
-SB Live player 5.1

Povej kok močno grafično rabiš. Če rabiš močno kartico, je to prophetov GTS pro 64mb. Cenejše kartice so ge-force mx-i ali pa Radeoni s 32mb rama. Definiraj "poslovno delo", za lažje svetovanje.

badboy ::

hmm kaj pa vem...
uporabljam corel draw, office, photoshop, flash..ipd...

najbolj me jezi da deluje pocasi corel draw, ker je vsaka minuta draga. Zato se mi gre predvsem za to, da bo Corel delal najhitreje.
Racunalnik zelim imeti za kar nekaj let, ker drugega z njim ne nameravam uporabljati razen interneta.

Pol za video je predvsem obdelava dgitalnih posnetkov narejenih z digitalno kamero.

Ker pa preko tega pcja gledam tudi DVD filmcke bi bilo tudi ozvocenje lahko dobro. Sam pri tem sem se ze odlocil za SB 5.1 in pa soundworks zvocnike.

se pravi, da je AMD boljsi od Intela ?


mogoce lahko se kaj svetujes glede monitorja za do 150.000sit velikosti 17 ali 19...

najbolj kvaliteten se mi zdi philipsov 107 P zaenkrat
info@badboy.bihosting.com

msmiha ::

V tem primeru uzami res Thunder birda 850 pa MSI K7T Pro2 A plato. Za grafično pa ni gleh tako pomembno lahko je kar ena od ATIja, ki ima 16 ali 32 MB pomnilnika
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

msmiha ::

Prej nisem prebra, da mucaš tud monitor :| Idi ga kupit v Avstrijao, ker ga boš tam dobu zelopoceni. Kupi pa 19'' Sony. Slika je zares kvalitetna stane pa približno 150.000 Sit v Birgu
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

badboy ::

hvala stari. Zakon nasvet ! Bom tocno tako naredil...

a mogoce ves kako je sedaj s carino, baje se je nekaj spremenilo od novga leta ?
info@badboy.bihosting.com

VASkO ::

zakaj mu priporocas MSI pro 2A plato, ko pa so zunaj ze nove z novim naborom kt133A, razlika v ceni pa je minimalna, omogocajo pa tudi dviganje FSBja na 133mhz!

Mislim, da se ti potemtakem splaca vzet MSI Turbo.

Opkow ::

Kr se tice grafike za resno delo, bi ti jst priporocu od Matrox-a G400 ali G450, ki ima kvalitetno 2D sliko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Help - Nakup novega PCja (X6)

Oddelek: Kaj kupiti
134661 (4483) Spy
»

nov računalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14010271 (8147) st0jko
»

Priporočila za nov nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
756478 (4419) KandazaR
»

PC za delo z grafiko

Oddelek: Kaj kupiti
7878 (819) fahrenGONE
»

Anketa za vse Slo-tech-ovce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
565505 (4646) Tiger

Več podobnih tem