» »

Datoteke

Datoteke

Lisa ::

Zanima me koliko kb podatkov lahko zapišeš v *.txt datoteko. Ali obstaja kakšna omejitev? Predstavljam si tako kot npr. v eni vrstici naj bi bilo maksimalno 255 znakov. Kaj pa max vrstic v datoteki?:\

TBR ::

Pod vprasanjem je seveda OS in Programski jezik ki ga uporabljas.

Recimo v Cju ni omejitve niti na stevilo znakov v vrstici, kaj sele stevilu vrstic. Sem mnenja da je softver ki ti ne omogoca txt datoteke velike kot cel tvoj disk direkt za odstrel ;)

Omejitve so mogoce v pregledovalniku ki ga uporabljas (kaksen Notepad :\ ?).

LP

yimi ::

Zadeva je odvisna od datotečnega sistema, ki ga uporablaš. Pri FAT32 naprimer ni mozno ustvarit datoteke vecje od 4GB, medem ko je pri NTFS lahko ena datoteka sega tudi čez celotno particijo.
Glede vrstic in znakov v vrstici pa verjetno ni omejitev, ker gre tu v resnici za eno dimenzijo, vrstice so pa tako ali tako locene samo z znakom za prehod v novo vrstico (pri C-ju npr '\n'), ki je pac en znak.

Monster ::

mah v *txt fajlih ni nikakršnih omejitev razen mogoce glede na sistem an disku :))(FATxx, NTFS...)
Ka zaboga...

Lisa ::

Programski jezik: C++
OS: WIN XP
FAT 32

Ustvarila sem datoteko nekje okrog 700M in jo probala odpret z Notepadom, pa se je vedno zrušil. Al pa bi morala mogoče še par ur počakat 0:)

Hvala za odgovore!

Ziga Dolhar ::

Notepad, Ne. :-)

Uporabi magari ultraedit.
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

(Java) Iskanje manjkajoči podatkov v tabeli

Oddelek: Programiranje
151033 (798) noraguta
»

Uvoz txt datoteke v excel

Oddelek: Programska oprema
294935 (4572) sebavet
»

batch fajl iz txt (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
659504 (8165) b3D_950
»

Nadgradnja softvera in zato problemi s šumniki

Oddelek: Operacijski sistemi
172809 (2501) zeutrino
»

Batch datoteka za txt urejanje

Oddelek: Programiranje
7997 (877) ABX

Več podobnih tem