» »

Merilec srčnega utripa

Merilec srčnega utripa

fantasycamp ::

Zanima me kakšne izkušnje imate z Polarjem,Suunto,Garmin?

To bi kupil, je v akciji in je bolj oskubljen model..
http://www.hervis.si/-PORTNE-ZVRSTI/Spo...


Ali pa so tudi malo manj znane firme dovolj za tek in fitnes?

http://oskarveliki.si/index.php/a-port/...

Ta sigma je združljiva z pc in deluje kot dober nemški proizvod.

Kaj vi uporabljate?

Ted ::

Prej sem uporabljal Polar xtrainer plus (star model), zdaj uporabljam Suunto Quest. Za rekreativno rabo je dovolj tudi pulzmeter za 30 EUR če nisi preveč zahteven, Sigma na spodnjem linku je povsem spodobna. Najbolj točne HR monitorje imata sicer Polar in Suunto, plačaš pa zanju seveda premium ceno...
Mah...

fantasycamp ::

Ted je izjavil:

Prej sem uporabljal Polar xtrainer plus (star model), zdaj uporabljam Suunto Quest. Za rekreativno rabo je dovolj tudi pulzmeter za 30 EUR če nisi preveč zahteven, Sigma na spodnjem linku je povsem spodobna. Najbolj točne HR monitorje imata sicer Polar in Suunto, plačaš pa zanju seveda premium ceno...


sej to mi je smešno ko je znamka močna, kako naj veš da so res boljši, tko k bi reku da je nike in adidas boljš kot Merrel ali And1 samo zato ker dajo več v reklame.

webstar ::

fantasycamp ::

samo to je če maš pameten telefon, jest sem še v dobi dinozavrov...

Zgodovina sprememb…

CitroX ::

Imam sigmo 25.10 in ni povezljiva z računalnikom (če to res potrebuješ). je pa normalna cena in dobro deluje (moja druga sigma).

fantasycamp ::

CitroX je izjavil:

Imam sigmo 25.10 in ni povezljiva z računalnikom (če to res potrebuješ). je pa normalna cena in dobro deluje (moja druga sigma).


imaš prav
ta pa je http://oskarveliki.si/index.php/sigma-s...

sam je pa 100€, dej mi povej je dobra za športe kjer skačeš, se pas ne premika okoli telesa?
Kakšen je tvoj vtis z to znamko?

CitroX ::

Pas se dobro prilega, uporabljam jo za kolesarjenje predvsem, včasih je bil tek zraven. Ne potrebujem ničesar exsotičnega, zgolj spremljavo pulza, čas, povprečje, min in max. Še spomin ni pomemben.
14.11 zgleda bolj moderno in menda meri še hitrost. Kako za vraga pa meri hitrost, če nima gps! Vnesti moraš hitrost teka na neko razdaljo, po tem pa preračunava, kar je verjetno neumnost in neuporabno. Za tak denar bi raje vzel kak timex, polar, suunto, beurer ...
Odvisno kaj potrebuješ. Če ne veš, zagotovo ne potrebuješ nič posebnega in kupi ugodnejšo varianto.

Gwanaroth ::

..ali pa Garmin Forerunner 110 HR, ki ti poleg hitrosti, HRja, razdalje, časa, .. , beleži še GPS track poti.

Samo kot opcija.
Lights often keep secret hypnosis..

Reycis ::

Srčni merilec, hehe

JamesTheMan ::

Kar se tiče merilca srčnega utripa je Polar še vedno pred vsemi. Suunto je bolj za pohodne stvari, Garmin pa bolj za tistega ki potrebuje GPS. Najcenejši Polarjev model bo kazal prav tako natančno kot tisti med dražjimi modeli. Poleg tega pa če boš kdaj hodil na fitnes se ti Polar sam poveže z napravo, tako da ti ni treba skoz gledati na uro kakšen imaš pulz ampak to očitaš kar z naprave (orbitek, kolo, tekalna steza itd.)

Ta model RS100 je čisto vredu, mene moti le ker je dokaj majhna ura, sam sem pa vajen večje, bikaste ure zato ko sem jo dal na roko je zgledalo na mojih šapah kot da imam žensko uro. Najboljše da jo pred nakupom sprobaš pa boš sam videl kako in kaj.

energetik ::

Jst že 3 leta uporabljam merilnik iz Hoferja za 30€. Deluje brezhibno, samo menjam baterije.

sloxl8 ::

Sam sem imel na začetku Suunto (t1/t1c), pa sem dvakrat menjal pas HR - slaba kvaliteta izdelave (enkrat je crknila elektronika, drugič je počila plastika).

Garmina (FR405CX) imam že prav toliko časa kot sem prej imel Suunto, pa pas HR dela BP.

Suunto, nikoli več.

jalovec09 ::

Mel garmin 405 k je mela GPS, ampak nisem vedel kaj bi z vsemi tistimi podatki počel...tko da en enostaven merilec za 50 evrov, mel sem tudi sigma pc15.

mr1two ::

Če te zanima zgolj podatek za max, povprečni in min srčni utrip + nekaj osnovnih funkcij za računanje porabe(kalorije, maščoba), potem se lahko tudi v kakšnem hoferju oglasiš. Jaz si lastim Crane HR monitor, ki je stal 16E. Za to ceno nimam pripomb, pa še za nameček mi oddajnik prebere tako na fitnes mašinah kot tudi na ciclomaster števcu, ki ga uporabljam na kolesu.
Se mi je pa 2x zgodilo, da se mu je malo sfuzlalo in je bil potreben reset. Zavoljo cene mu oprostim.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Heisenberg ::

če si smem malce sposoditi temo,....sam tudi razmisljam o zamenjavi svojega Polar S625X

potreboval bi model za tek, koledarjenje in hojo - hribi in ostale aktivnosti (tek na smučeh naprimer)

kar pomeni da bi rad model z GPSsom - integriranim

prišel sem do polarja RC3gps in Garmin Forerunner 610 --- a preprosto ne vem kateri bi bil boljši, kljub prebranim testi na netu...help!

jalovec09 ::

garmin

Heisenberg ::

jalovec09 je izjavil:

garmin

lahko malce obrazlozis zakaj ima garmin prednost? hvala

erkgheoruugh ::

Ker uporablja protokol ANT+, ki je združljiv z ogromno napravami (power metri, osebne tehtnice, naprave s področja osebnega zdravja, nekateri mobilni telefoni, ...)
Priporočam pa model 310 ali 910( če denar ni problem), ki je sicer v osnovi triatlonski, vendar omogoča prikaz kolesarskih funkcij. Potrebuješ samo še senzor.

Backup22 ::

Sam imam Forerunner 610 in je super. Natančna, odzivna, za tek, fitness in kolo (dokupiš senzorje).. Ant+, Training Center, programiranje intervalnih treningov... Garmin online, import za Endomondo, itd... Prednost je, da je GPS v uri in ne potrebuješ nič drugega v žepu/na roki...
//

CitroX ::

Heisenberg ::

erkgheoruugh je izjavil:

Ker uporablja protokol ANT+, ki je združljiv z ogromno napravami (power metri, osebne tehtnice, naprave s področja osebnega zdravja, nekateri mobilni telefoni, ...)
Priporočam pa model 310 ali 910( če denar ni problem), ki je sicer v osnovi triatlonski, vendar omogoča prikaz kolesarskih funkcij. Potrebuješ samo še senzor.


ANT+ ne rabim, edini model ki mi je všeč od garimna je 610, a me moti malce da je na dotik, senzorjev nimam namen dokupovati...

Sam imam Forerunner 610 in je super. Natančna, odzivna, za tek, fitness in kolo (dokupiš senzorje).. Ant+, Training Center, programiranje intervalnih treningov... Garmin online, import za Endomondo, itd... Prednost je, da je GPS v uri in ne potrebuješ nič drugega v žepu/na roki... [/st.citat naj bi izjavil:



610 verjamem da je natančen, kar mi je pomembno ker ne mislil dokupovati senzorjev, polar rc3 ima vgrajen gps tako kot garmin 610...



Preveč sta mi podobna modela, najraje bi vsakega en teden preizkušal pa se potem odločil, a kaj ko je to nemogoče ...


610 verjamem da je natančen, kar mi je pomembno ker ne mislil dokupovati senzorjev, polar rc3 ima vgrajen gps tako kot garmin 610...



Preveč sta mi podobna modela, najraje bi vsakega en teden preizkušal pa se potem odločil, a kaj ko je to nemogoče ..... hmmmm :/

jalovec09 ::

garmin lahko stestiraš v prodajalni garmin-servis v okolici Kranja.

sloxl8 ::

Če ne rabiš zaslona na dotik, potem vzemi FR 405 ali FR 405 CX.

fantasycamp ::

sloxl8 je izjavil:

Če ne rabiš zaslona na dotik, potem vzemi FR 405 ali FR 405 CX.


dražja ura in po ratingu ima zelo veliko enk
http://www.amazon.com/Garmin-Forerunner...

Mene bolj zanimajo tam do 150€, že osnovni modeli so mi uredu ker ne rabim GPS, čeprav je cool met, važno je da je stvar funkcionalna ima natančen merilc utripa in zgornjo spodnjo mejo...

itak37 ::

Ce imas smartphone, razmisli o nakupu bluetooth merilca, ki se poveze s telefonom. Na telefonu imas potem siroko izbiro ustreznih aplikacij.

Matty ::

Ce hoces tako gps uro uporabljati tudi v hribe, potem razmisli glede ene, kjer visino meri barometer.

Glede merjenja srcnega utripa pa... Glavni problem ANT+ je ta, da se signal ne prenasa v vodi (npr. ce hoces dacti meri tudi pri plavanju). Tukaj imajo Polarji prednost. ANT+ pa na drugi strani omogoca vecjo (in tudi cenovno ugodno) izbiro kompatibilnih naprav in dodatkov. Osebno sem z Garminom in ANT+ kar zadovoljen (razen pri plavanju), problem pa nastane v zelo hladnem vremenu, ko ima srcni trip cudne "skoke" v prvih 5 minutah... Dokler se telo ne ogreje in zacne malo svicat...

CrustyDOD ::

Matty je izjavil:

... problem pa nastane v zelo hladnem vremenu, ko ima srcni trip cudne "skoke" v prvih 5 minutah... Dokler se telo ne ogreje in zacne malo svicat...

Rešitev je da na senzorje daš malo mrzle vode preden daš trak gor. Prst pod vodo in potem s prstom potegni čez senzor. Vedno to naredim, tudi poleti in imaš po 10 sekundah točen utrip tudi če nisi prešvican. Pri meni deluje samo mrzla voda, ko sem dal mlačno ali toplo se je takoj posušilo, ko sem dal trak na telo in je skakal ali pa ga sploh ni zaznal.

mr1two ::

A trika s slino(da malo pluneš gor) pa ni še nihče slišal? It works, pa še vedno je pri roki :). Če se vam zdi manj higiensko, pomislite na vsa švic, ki zleti po tistem paščku med vadbo.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

erkgheoruugh ::

Drugače pa si v lekarni za par evrov kupte ultra gel (namenjen za ultrazvok), ki reši to zadevo. Eno tubo maš za vedno. Stisneš par kaplic in je.

CitroX ::

Sevam ne zdi, da malo komplicitare s kontaktom?
Kaj naj človek vedno gel išče ali mrzlo vodo ali kaj vem kaj. Če se komu zdi fuj osliniti malo kontakte, potem raje naj ne švica (beri naj se ne poti sploh).
Seveda tudi če ničesar ne narediš kaj hitro začne delati.

erkgheoruugh ::

Kaj naj rečem. Si pač eden redkih, ki nima teh težav. Dobro zate. Malo poguglaj, pa boš videl kake PIA težave ima folk s pasovi. Ne pomaga slina, ne voda. To nima nobene zveze z z odporom do sline.

Še boljša preventiva pa je, redno spiranje v mlačni vodi po vsaki uporabi in občasno ščetkanje. Kar pa je zelo mukotrpno opravilo, če ga uporabljaš vsak dan. Je treba biti kar dosleden.

PARTyZAN ::

Uporablja kdo Bluetooth merilec v kombinaciji z Android telefonom? Obstaja še kakšna alternativa Zephyr HxMu?

Senitel ::

PARTyZAN ::

SGS3 ni na seznamu podprtih naprav, predvidevam, da bi vseeno delalo?

Kakšne baterije uporablja?

robertodee ::

Pozdravljeni.

Rabim pomoč pri iskanju ure.

Kaj predlagate izmed naštetih modelov;

- Suunto Ambit 2 HR (Black)
- Suunto AMBIT2 S GRAPHITE (HR)
- Forerunner 910XT triatlon
- POLAR RS800CX
- POLAR FT 80

potrebujem jo za naslednje športe;
- kolesarjenje
- fitnes
- pohodništvo
- malo majn za tek

Potrebne funkcije;

- utrip
- razdalja
- hitrost
- višina
- obdelava podatkov na računalniku
- pa kompas... (včasih me zanese v pohodništvu na kakšna razpotja...FIRBEC....kje se da kaj več videt...)

Hvala za vaša menenje in predloge... kaj bi bila najbolša oz optimalna izbira

Hvala v naprej.

Zgodovina sprememb…

pazduha ::

Največ funkcij ima Ambit 2s. Lahko da se motim; na hitro sem prebral review in izgleda da ima Ambit 2s še dodaten senzor za temperaturo in barometričen višinomer (napram Ambit 2). Prejšnji generaciji Suunto Ambit so ob bok v recenzijah postavljali Garmin Fēnix™, tako da sklepam da je zdaj Garmin korak za Suunto-m.

Kar se tiče Polarja - uporabljam ga že cca. 7 let (s725x) večkrat tedensko in moram reči, da razumem tiste ki bentijo zaradi HR paskov in njihovih težav. Mene recimo je Wearlink pasek občasno močno ziritral, ker se mu je mešalo. Včasih mi je ob gonjenju v klanec kazal kot da sedim na kavču, pulz cca 70-80 bpm, čeprav sem konkretno dihal na škrge ipd. Moram pa priznat, da so se težave stopnjevale s starostjo ure in HR pasa. Tako da pripisujem večino napak mojemu vzdrževanju in uporabi.

Nekaj časa (dokler sem imel iPhone 4s) sem kolesaril tudi z raznimi iOS aplikacijami in Wahoo BT HR paskom. Super zadeva; vendar me je motilo, da je tako velika in da nisem mogel podatkov o treningu enostavno prenesti na računalo, ampak samo na neko spletno stran od aplikacije. Hkrati pa me je vedno bilo strah, ko sem naletel na kakšno grbino, da mi bo telefon odletel s krmila in "baj-baj" 600€ vreden telefon :). Uporabljal sem pa nekaj podobnega kot je tole. Glede teka s telefonom pa samo toliko; zelo nerodno je teči s telefonom in ga ob tem hkrati uporabljati kot napravo za spremljanje treninga. Za te namene je veliko bolj primerna kakšna zapestna zadeva a'la Ambit (XY); ker ko tečem, rad spremljan svoj tempo in pulz. Če pa imaš telefon namontiran na roki s kakšnim armbandom, si pa zelo omejen s pogledom na zaslon.

Sam bi se med vsemi urami odločil za Suunto Ambit 2s. Ker sem pa najbolj vezan na kolo od vseh športov, pa imam vseeno še eno oko na Polarju; moram pa priznati, da mi je pri Polarju trenutni dizajn totalno u qr*u. Tako da zame je zmagovalec Ambit 2s.

JamesQ ::

Lepo pozdravljeni.

Uporablja kdo Garmin Fenix ali Suunto Ambit 2? Obe uri sta mi zanimivi in me zanima odziv uporabnikov. (=

LDŽ

tt2advanced ::

robertodee je izjavil:


- POLAR RS800CX
- POLAR FT 80

definitivno neki od tega..
jst Polar že skoz uporabljam, sprva pojerbanga od fotra model 1998 (kak xtrainer al neki je bil) in je delu brezhibno 13 let (skor 365dni na leto), razn da sm en pas vmes zamenjala, pa baterijo na uri.. pol sm si pa Polar RS300x nabavla, je bil pa mal šok zarad menjave pasu na manj kot leto wtf?..sm bila na Urci par dni nazaj in imela uro na servisu, pa sm jo vprašala glede tega, da bi rajši mela ta tastar pas k je 50 € in imam enga doma, pa mi je ženska rekla, da ura ni kompatibilna s tem pasom in da mora bit ta nov pas, k je čist preveč hitro uničljiv.. Sm pa za foro probala pol vseen in mi ura dela tud s tem tršim, prejšne generacije pasom, tko da mi je tok žau da sm kupla tega za 20 € k ga morš neki močt, pa še zajeban je za vzdrževanje (še kao tople vode pa milnc ene smeš dat gor), a ti vsak dan švicaš v tisto tkanino, pa še kr neki se zavija čudn..boljše bi blo, da bi kupla tršiga za 50 € in mela mir..

Ejsi_Disi ::

Živ!
Sem našel en merilec srčnega utripa za sprejemljivo ceno, vendar piše, da je samo za iOS. Gleden na to da dela preko BLuetooth in da je kompatibilen z aplikacijo Endomondo, ali bi mi ta merilec vseeno delal na Androidu?

http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...
Rock n' roll ain't noise pollution!

PARTyZAN ::

Vse kar je BT4 skoraj sigurno ne deluje na Android telefonih.

Pa preden opraviš nakup zgooglaj in si preberi feedback uporabnikov produkta v kombinaciji s telefonom ki ga imaš ti. Zgoraj mi je nekdo predlagal Polarjev Wearlink+, ko sem ga že skoraj imel naročenega sem prebral, da v kombinaciji s SGS3 skuriš (ne-polnilno) baterijo v treh urah. Neuporabno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()

Ejsi_Disi ::

Saj to je problem - ni še nobenih feedbackov. Iščem, brskam pa nič. Imam pa SGS 2, ampak glede na to, da si rekel, da BT4 ne dela na Android, potem ne bo nič. :(
Rock n' roll ain't noise pollution!

Shegevara ::

garmin

Ejsi_Disi ::

Kaj Garmin?
Rock n' roll ain't noise pollution!

joker16_7 ::

Pozdravljeni!

Iščem merilec srčnega utripa nekje do 50 EUR. Še raje nekaj rabljenega in posledično cenejšega. Gledam po izbiri Polar H1/H7 ali Wahoo Tickr. Poznate še kakšne ugodnejše varjante, ki niso preveč nezanesljive? Ker tile Polarji so res na nekaj utripov natančni, kar je skoraj preveč za moje potrebe.

Hvala in LP!
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

oemdzi ::

Jaz večkrat tedensko na kolesu uporabljam to uro, deluje brez kakršnih problemov.

https://www.mimovrste.com/sportne-ure-i...

Rabljeno oz. vsaj pas ne bi imel nikoli :D
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

joker16_7 ::

Na žalost iščem ravno pas :) Uro že imam, Polar M400 namreč ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

#000000 ::

btw ima kdo pri nas NOV GUMI pačšek za Xiaomi Mi Band ??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tekaška ura

Oddelek: Šport
4410306 (6090) Machete
»

Ura za tek

Oddelek: Kaj kupiti
181941 (1423) lesi
»

Garmin ura

Oddelek: Kaj kupiti
254119 (3238) Doman
»

Garmin/Polar za tek, kolesarstvo, fitness

Oddelek: Šport
184895 (4335) antonof

Več podobnih tem