» »

Zakaj so solarne elektrarne prava stvar

Zakaj so solarne elektrarne prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
293 / 354
»»

Utk ::

Sej se še zmeraj poraba računa. Nihče ne bo prišel potrkat na vrata in ti zbit štemarco z rok, samo položnica bo višja na konc mesca.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Sej se še zmeraj poraba računa. Nihče ne bo prišel potrkat na vrata in ti zbit štemarco z rok, samo položnica bo višja na konc mesca.


Saj to, ne bo se poraba računala ampak PORABA + kazensko...

Kot da bi mi SPAR kazensko nabil penale ker mam dogovorjeno 20 žemljic na teden pa bi jih vzel 23 ta teden... pol bi mi pa računali 23x 0,25EUR + 3EUR kazni
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

deco16 je izjavil:

Ampak ko je štemraca vklopljena ponavadi ne kuhaš kosila :D Lahko je pa bojler uklopljen ...


Ja lahko pa moja pere perilo ali pa kuha saj ni nujno da v tisti sobi štemamo... kdo bi vedel, ne gre se za to kaj delaš gre se za bedasto spremembo z penali


Če gre za tako majhno obnovo, potem ne boš rebil s tist štemarco. Drugače boš pa štemal 10 minut pa imel 10 minut pavze :))


Ni point v tem kako boš point je v tem da te to skoz gloda da morš pazit kaj delaš namesto da se poraba računa pa je...


Tebe bo glodalo, kr si boš obračunsko nabil na minimum. Če boš pustil predlagano te ne rabi nič glodat. Še vedno pa lahko fukneš na minimum pa daš notri Shellye pa ti avtomatika rihta, da nimaš dolge špice. Dj mal poglej na mojelektro no. Boš presenečen.

NejcSSD ::

November 1185kwh in 206e, luštn...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

bciciban ::

Ko sm prenavljal in sušil estrihe je bilo dobrih 2000kWh, malenkost čez 200€. Praktično sem plačal 10c/kWh z vsemi dajatvami in priključno močjo všteto.

Torej praktično 100% podražitev od 2020. Ni slabo :)

bciciban ::

Kdo bi si mislil da se je v 3h letih delovanje JE podražilo za 2x. Kljub temu da je že odplačana.
Pa voda za HE je očitno postala svinjsko draga.

Jebemti kaj šele bo...

telexdell ::

bciciban je izjavil:

Kdo bi si mislil da se je v 3h letih delovanje JE podražilo za 2x. Kljub temu da je že odplačana.
Pa voda za HE je očitno postala svinjsko draga.

Jebemti kaj šele bo...

Misliš da so referendumi o vodi in vpis vode v Ustavo zastonj? Če si na tej dobrini tako krešejo kopja je prav, da je svinsko draga. Še več, postati mora svinsko svinsko draga, saj folk še pleše.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

FoxKnox ::

Malo za osvežitev na čase, ko je kazalo da bo vse zastonj na sonce
No, nekateri smo vedeli.

FoxKnox:: 7. apr 2022, 23:54citiraj
#
Dobro je tole država izvedla prehod na obnovljive vire in energetsko elektrifikacijo .
Okolsko nas je navdušila za investicijo v ES, nato je uzakonila netmetering, kjer višek zastonj oddajamo v omrežje, za kar sodo zaračuna omrežnino končnemu porabniku el. energije, ki ste jo vi proizvedli in vam ponovno zaračuna omrežnino, ko vam zmanjka svoje . Ker je sodo deset let spal na milijonskih dobičkih, je glede na količino novih SE omrežje prešibko, med drugim ni denarja za subvencije, ni kadea za odobritev soglasij,ni možno dobiti sploh soglasja za vklop v omrežje in smo praktično prisiljeni sami porabljati vso pridelano energijo. Ja ,samooskrbni smo , energija ne bo šla v nič, nujna je TČ , EV ,kogeneracijska peč, baterije, akumulatorji....
Poletje , sonce, SE dela na polno min 10 ur dnevno, 12 kWh je treba ponucat .
Služi banka deset, dvajset let, zaslužili so proizvajalci, služijo serviserji, služi država, edini ,ki nič ne zasluži je lastnik SE in kreditojemalec za vse elektro navlako On se pa vozi za manj kot evro na 100 km in se greje skoraj zastonj.Ima čisto vest, ker je nekaj storil za čisto okolje. HORSE SHIT!
FoxKnox:: 3. jul 2022, 07:22citiraj
#
Utk je 3. jul 2022 ob 05:43 izjavil:

Do leta 2020 se je računalo, zadnje 2 leti je bil nek prehod, letos več nihče nič ne računa, ker je čisto jasno, da se splača, vprašanje je samo še če ti uspe postavit in kdaj.
Če se greješ na elektriko itak ni debate, tudi električni avto bo slej ko prej pri vsaki hiši. Če imaš 45 evrov položnice celo leto vsak mesec, se ti najbrž vseeno splača, normalno pa da ne moreš prišparat 100 evrov na mesec, če jih 45 porabiš.


E vidiš računico.Proizvedel si, porabiti ne moreš, zaslužiti pa tudi ne. No, "nekdo" vedno zasluži, ampak to nisi ti.
Da proizvedeš in neporabljeno oddaš zastonj, to je komunizem.
Pa o prihrankih ne moremo govoriti, dokler se investicija ne povrne

kriptobog ::

FoxKnox je izjavil:

Malo za osvežitev na čase, ko je kazalo da bo vse zastonj na sonce
No, nekateri smo vedeli.

FoxKnox:: 7. apr 2022, 23:54citiraj
#
Dobro je tole država izvedla prehod na obnovljive vire in energetsko elektrifikacijo .
Okolsko nas je navdušila za investicijo v ES, nato je uzakonila netmetering, kjer višek zastonj oddajamo v omrežje, za kar sodo zaračuna omrežnino končnemu porabniku el. energije, ki ste jo vi proizvedli in vam ponovno zaračuna omrežnino, ko vam zmanjka svoje . Ker je sodo deset let spal na milijonskih dobičkih, je glede na količino novih SE omrežje prešibko, med drugim ni denarja za subvencije, ni kadea za odobritev soglasij,ni možno dobiti sploh soglasja za vklop v omrežje in smo praktično prisiljeni sami porabljati vso pridelano energijo. Ja ,samooskrbni smo , energija ne bo šla v nič, nujna je TČ , EV ,kogeneracijska peč, baterije, akumulatorji....
Poletje , sonce, SE dela na polno min 10 ur dnevno, 12 kWh je treba ponucat .
Služi banka deset, dvajset let, zaslužili so proizvajalci, služijo serviserji, služi država, edini ,ki nič ne zasluži je lastnik SE in kreditojemalec za vse elektro navlako On se pa vozi za manj kot evro na 100 km in se greje skoraj zastonj.Ima čisto vest, ker je nekaj storil za čisto okolje. HORSE SHIT!
FoxKnox:: 3. jul 2022, 07:22citiraj
#
Utk je 3. jul 2022 ob 05:43 izjavil:

Do leta 2020 se je računalo, zadnje 2 leti je bil nek prehod, letos več nihče nič ne računa, ker je čisto jasno, da se splača, vprašanje je samo še če ti uspe postavit in kdaj.
Če se greješ na elektriko itak ni debate, tudi električni avto bo slej ko prej pri vsaki hiši. Če imaš 45 evrov položnice celo leto vsak mesec, se ti najbrž vseeno splača, normalno pa da ne moreš prišparat 100 evrov na mesec, če jih 45 porabiš.


E vidiš računico.Proizvedel si, porabiti ne moreš, zaslužiti pa tudi ne. No, "nekdo" vedno zasluži, ampak to nisi ti.
Da proizvedeš in neporabljeno oddaš zastonj, to je komunizem.
Pa o prihrankih ne moremo govoriti, dokler se investicija ne povrne


Ja folk pač postavlja predimenzionirane elektrarne in potem jokajo da jim nihče ne plača za viške. Point sončne doma je, da pokriješ lastne potrebe in ne oddajanje. S tem boš vedno v plusu.

DarwiN ::

Moja računica za letos: 10x15€ + 2x8€ = 165€ za položnice elektrike.. Pa slabe 3Mwh bo viškov, za kar mi bo E+ plačal ~120€ drobiža.. Se pravi 45€ total stroška za 12 mesecev elektrike in ogrevanja. Res so me nategnili. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

135466 ::

kriptobog je izjavil:

Ja folk pač postavlja predimenzionirane elektrarne in potem jokajo da jim nihče ne plača za viške. Point sončne doma je, da pokriješ lastne potrebe in ne oddajanje. S tem boš vedno v plusu.

Mi bi jo tudi, največjo možno, če nas ne bi omejili. Če ne bi sami porabili na EV, bi pa še žlahta, bi pač imeli piknike skoraj vsak dan.

Utk ::


E vidiš računico.Proizvedel si, porabiti ne moreš, zaslužiti pa tudi ne. No, "nekdo" vedno zasluži, ampak to nisi ti.
Da proizvedeš in neporabljeno oddaš zastonj, to je komunizem.
Pa o prihrankih ne moremo govoriti, dokler se investicija ne povrne

Tist, ki je imel leta 2020 45 položnice, jo ima zdaj 80, 90. Prišpara z elektrarno več kot je takrat, in bo tudi več kot takrat z novo omrežnino. Še zmeraj pa ne more 100 prišparat če plačuje 80.

GregiB ::

Sploh ne vem, kaj toliko ovinkarimo... lepo bomo sončničarji, ki smo na (s)podbudo države z navijanjem za zeleni prehod investirali v SE (in nekateri medd name, me included, še v TČ) naslednje leto takle čas vrgli na mizo račune za 2023 in 2024.
Jest sem za 11 mesecev leta 2023 elektro distributerju plačal 132,42€... S takim tempom imam ROI na celotno investicijo 7,5 let... Naslednji december pripišem stroške za 2024, pa da vidimo... BTW, SE nimam predimenzionirano... proizvedel bom cca. 0,5 MWh več, kot porabim...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

bf4ed ::

Točno tako GregiB. Kak bo bo.

mn ::

FoxKnox je izjavil:

Malo za osvežitev na čase, ko je kazalo da bo vse zastonj na sonce
No, nekateri smo vedeli.

FoxKnox:: 7. apr 2022, 23:54citiraj
#
Dobro je tole država izvedla prehod na obnovljive vire in energetsko elektrifikacijo .
Okolsko nas je navdušila za investicijo v ES, nato je uzakonila netmetering, kjer višek zastonj oddajamo v omrežje, za kar sodo zaračuna omrežnino končnemu porabniku el. energije, ki ste jo vi proizvedli in vam ponovno zaračuna omrežnino, ko vam zmanjka svoje . Ker je sodo deset let spal na milijonskih dobičkih, je glede na količino novih SE omrežje prešibko, med drugim ni denarja za subvencije, ni kadea za odobritev soglasij,ni možno dobiti sploh soglasja za vklop v omrežje in smo praktično prisiljeni sami porabljati vso pridelano energijo. Ja ,samooskrbni smo , energija ne bo šla v nič, nujna je TČ , EV ,kogeneracijska peč, baterije, akumulatorji....
Poletje , sonce, SE dela na polno min 10 ur dnevno, 12 kWh je treba ponucat .
Služi banka deset, dvajset let, zaslužili so proizvajalci, služijo serviserji, služi država, edini ,ki nič ne zasluži je lastnik SE in kreditojemalec za vse elektro navlako On se pa vozi za manj kot evro na 100 km in se greje skoraj zastonj.Ima čisto vest, ker je nekaj storil za čisto okolje. HORSE SHIT!
FoxKnox:: 3. jul 2022, 07:22citiraj
#
Utk je 3. jul 2022 ob 05:43 izjavil:

Do leta 2020 se je računalo, zadnje 2 leti je bil nek prehod, letos več nihče nič ne računa, ker je čisto jasno, da se splača, vprašanje je samo še če ti uspe postavit in kdaj.
Če se greješ na elektriko itak ni debate, tudi električni avto bo slej ko prej pri vsaki hiši. Če imaš 45 evrov položnice celo leto vsak mesec, se ti najbrž vseeno splača, normalno pa da ne moreš prišparat 100 evrov na mesec, če jih 45 porabiš.


E vidiš računico.Proizvedel si, porabiti ne moreš, zaslužiti pa tudi ne. No, "nekdo" vedno zasluži, ampak to nisi ti.
Da proizvedeš in neporabljeno oddaš zastonj, to je komunizem.
Pa o prihrankih ne moremo govoriti, dokler se investicija ne povrne


Pa saj lahko iztopis iz komunizma (aka samooskrbe) in kupujes in prodajas vso energijo. Kdo ti brani?

feryz ::

Jaz sem za fotra izračunal, ki je malo večji porabnik pozimi.
Plača 7,8 evra, ker ima SE (2000 kWh ET).
Če jo ne bi imel, bi bilo 351 evrov (redni cenik GEN-i, november 2023).

GregiB ::

FoxKnox je izjavil:

Da proizvedeš in neporabljeno oddaš zastonj, to je komunizem.

Pač nihče ni pripravljen odkupit... Tudi če v trgovini kupiš štruco kruha in jo poješ le pol, pol pa daš "za ptičke", ker jo pek noče nazaj... tudi komunizem?

FoxKnox je izjavil:

Pa o prihrankih ne moremo govoriti, dokler se investicija ne povrne

Ne drži... Ker govoriš o investiciji, je letni strošek le-te celotna kupnina deljena s življensko dobo, za katero predvidevaš, da ti bo investicija dajala učinke. Torej, če je npr. življenska doba SE 30 let, je letni strošek 30-ina kupnine in vsi stroški letnega vzdrževanja... In razlika do stroška, ki si ga imel prej = letni prihranek...
Strošek, odhodek in odliv ni isto...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

Ne drži... Ker govoriš o investiciji, je letni strošek le-te celotna kupnina deljena s življensko dobo, za katero predvidevaš, da ti bo investicija dajala učinke. Torej, če je npr. življenska doba SE 30 let, je letni strošek 30-ina kupnine in vsi stroški letnega vzdrževanja... In razlika do stroška, ki si ga imel prej = letni prihranek...
Strošek, odhodek in odliv ni isto...


Tako računa firma

Normalen državljan pa računa da je prihranek po tem ko odplačaš...

Če jaz dam 2 jurija za nekaj in imam zato prihranka 20EUR na mesec, bom zračunal da odplačam 2 jurija v 100 mesecih in od takrat naprej vse kar prihranim je dobiček.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Alfa Dog ::

Zdravo,
mogoče malo neumno vprašanje ker sem frišen lastnik SE: s kolikšno max močjo vam kaj te dni delajo SE?
Moja ima moč slabih 10 kWp, čez dan sedaj decembra doseže max moč 5,6 kW. Decembra je pridelala 160 kWh. Je to dobro?
Vem da so pomembni faktorji orientracija in naklon, ampak me zanima tako na splošno - torej če je polovična moč od inštalirane v decembru OK ali ne....

Invictus ::

Za december čisto kul...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

Tako računa firma

Tako.... se računa...

Mato989 je izjavil:

Normalen državljan
ato, ti nisi normalen državljan, sploh pa niso normalne tvoje finančno-ekonomske traparije

Mato989 je izjavil:

pa računa da je prihranek po tem ko odplačaš...
Povprečen Slovenec (normalen in nenormalen) začne govoriti o prihranku dan po tem, ko mu vklopijo SE... To, da je zanjo odštel 5 mestno € številko zanemari, ker se je že zgodilo... Tak računa... povprečen sončničar.

Mato989 je izjavil:

Če jaz dam 2 jurija za nekaj in imam zato prihranka 20EUR na mesec, bom zračunal da odplačam 2 jurija v 100 mesecih in od takrat naprej vse kar prihranim je dobiček.


In kakšna je razlika, če ti SE trajba 30 let?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

DamijanD ::

Alfa Dog je izjavil:

Zdravo,
mogoče malo neumno vprašanje ker sem frišen lastnik SE: s kolikšno max močjo vam kaj te dni delajo SE?
Moja ima moč slabih 10 kWp, čez dan sedaj decembra doseže max moč 5,6 kW. Decembra je pridelala 160 kWh. Je to dobro?
Vem da so pomembni faktorji orientracija in naklon, ampak me zanima tako na splošno - torej če je polovična moč od inštalirane v decembru OK ali ne....

Jaz dosežem max okrog 10kW, pri 15.6kWp
Če pa pogledam v celem dnevu je pa približno 50% poletnega dneva (primerjam jasen dan z jasnim) proizvodnje

GregiB ::

DamijanD je izjavil:

Alfa Dog je izjavil:

Zdravo,
mogoče malo neumno vprašanje ker sem frišen lastnik SE: s kolikšno max močjo vam kaj te dni delajo SE?
Moja ima moč slabih 10 kWp, čez dan sedaj decembra doseže max moč 5,6 kW. Decembra je pridelala 160 kWh. Je to dobro?
Vem da so pomembni faktorji orientracija in naklon, ampak me zanima tako na splošno - torej če je polovična moč od inštalirane v decembru OK ali ne....

Jaz dosežem max okrog 10kW, pri 15.6kWp
Če pa pogledam v celem dnevu je pa približno 50% poletnega dneva (primerjam jasen dan z jasnim) proizvodnje


Jest sem decembra do danes na moji 11kWp SE pridelal 118kWh... slab mesec bo :)
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Alfa Dog ::

Koliko pa si pridelal v najboljšem decembru do sedaj?

GregiB ::

Alfa Dog je izjavil:

Koliko pa si pridelal v najboljšem decembru do sedaj?


Tako, kot pri tebi... je to moj prvi december... Rekorden pa je bil julij z 2,0 MWh
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Tako računa firma

Tako.... se računa...

Mato989 je izjavil:

Normalen državljan
ato, ti nisi normalen državljan, sploh pa niso normalne tvoje finančno-ekonomske traparije

Mato989 je izjavil:

pa računa da je prihranek po tem ko odplačaš...
Povprečen Slovenec (normalen in nenormalen) začne govoriti o prihranku dan po tem, ko mu vklopijo SE... To, da je zanjo odštel 5 mestno € številko zanemari, ker se je že zgodilo... Tak računa... povprečen sončničar.

Mato989 je izjavil:

Če jaz dam 2 jurija za nekaj in imam zato prihranka 20EUR na mesec, bom zračunal da odplačam 2 jurija v 100 mesecih in od takrat naprej vse kar prihranim je dobiček.


In kakšna je razlika, če ti SE trajba 30 let?


Razlika je pomembna... ker če imaš v žepu 10k ki jih daš da naslednji mesec 300 manj plačaš kot mesec prej nisi 300 prihranil ampak si 9.700 v minusu... ko boš pa 0 v minusu boš pa prihranil
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Kaj pa če vzameš financiranje na 10 let, elektrarna se pa odplača v sedmih? Prvi mesec imaš 20% nižjo položnico kot prej.
In če je to prihranek, kako ni še večji prihranek, če ne vzameš financiranja in ne plačaš obresti?

Zdaj boš reku, če bi bilo tako enostavno, bi vsi to naredili...ne ne bi vsi, ker nekateri so tako butasti kot ti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Kaj pa če vzameš financiranje na 10 let, elektrarna se pa odplača v sedmih? Prvi mesec imaš 20% nižjo položnico kot prej.
In če je to prihranek, kako ni še večji prihranek, če ne vzameš financiranja in ne plačaš obresti?

Zdaj boš reku, če bi bilo tako enostavno, bi vsi to naredili...ne ne bi vsi, ker nekateri so tako butasti kot ti :)


Kakorkoli obračaš je enako...

Če imaš v žepu 10k in nekam daš 10k (porabiš) da mesečno pridobiš 200 EUR prihranka pač je XY mesecev da prideš nazaj do 10k in začneš v plus...

Enako je z financiranjem vs ne... seveda si na celotno dobo na boljšem... ampak ti meni povej če imam jaz danes na TRR 15k in odplačam predčasno kredit in zmanjšam dobo odplačevanja za pol, še vedno bom drug mesec plačal ENAKO anuiteto in ne bom na nič boljšem drug mesec, na boljšem bom komaj ko odplačam in spet prihranim 15k...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Nisi odgovoril. Če vzamem financiranje na 10 let, imam prvi mesec manjši obrok za elektrarno kot prej za elektriko. Je to prihranek ali ni?

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Nisi odgovoril. Če vzamem financiranje na 10 let, imam prvi mesec manjši obrok za elektrarno kot prej za elektriko. Je to prihranek ali ni?


Ne vem, imaš vsak mesec več na računu, brez da pade karkoli dol z TRR? Potem je.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

ampak ti meni povej če imam jaz danes na TRR 15k in odplačam predčasno kredit in zmanjšam dobo odplačevanja za pol, še vedno bom drug mesec plačal ENAKO anuiteto in ne bom na nič boljšem drug mesec, na boljšem bom komaj ko odplačam in spet prihranim 15k...

Če živiš iz rok v usta, potem je tako.

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Nisi odgovoril. Če vzamem financiranje na 10 let, imam prvi mesec manjši obrok za elektrarno kot prej za elektriko. Je to prihranek ali ni?


Ne vem, imaš vsak mesec več na računu, brez da pade karkoli dol z TRR? Potem je.

Zakaj potem ne bi bil prihranek, če skeširaš 10 jurjev, in ti je zarad tega elektrarna še 2 jurja cenejša? A je stanje na TRR edino pomembno? Če je samo TRR pomemben, potem prodaj stanovanje. Naslednjih 20-30 let boš imel več na trr če nisi lastnik, garant.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Zakaj potem ne bi bil prihranek, če skeširaš 10 jurjev, in ti je zarad tega elektrarna še 2 jurja cenejša? A je stanje na TRR edino pomembno? Če je samo TRR pomemben, potem prodaj stanovanje. Naslednjih 20-30 let boš imel več na trr če nisi lastnik, garant.


Pa kaj je tu težkega?

Vzami 2 osebi, oba imata 15k prihrankov... in štrom plačata oba 200EUR na mesec

Oseba A kupi SE in skešira 15k in ima štrom na mesec 20 EUR
Oseba B ne kupi SE in ima na TRR 15k in ima štrom 200 EUR

Kdo ima drug mesec več razpoložljivih sredstev? Kdaj bo oseba A imela več razpoložljivih sredstev ob predpostavki da imata oba identičen lajf in prihodke in varčevanje in vse in je edina razlika SE in račun za elektriko?

In to ti odgovori kdaj se SE pozna na samih prihrankih... ti že prihraniš 180 EUR drug mesec ampak v praksi pa imaš 15k manj keša na voljo in dokler ne prideš na enaka razpoložljiva sredstva se investicija ni izplačala.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Ta, ki ima elektrarno, lahko kadarkoli vzame kredit za tistih 10 jurjev. Pa bo za ta kredit še zmeraj plačal manj kot drug za elektriko. Če ga v teh 7 letih ne bo potreboval, je pa sploh zmagal.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Ta, ki ima elektrarno, lahko kadarkoli vzame kredit za tistih 10 jurjev. Pa bo za ta kredit še zmeraj plačal manj kot drug za elektriko. Če ga v teh 7 letih ne bo potreboval, je pa sploh zmagal.


Pusti to, jaz sem ti povedal kako je primer, kdo ima več razpoložljivega... tu je point.

Lahko pa oba vzameta kredit pa kaj, to ni bistveno, bistvo je da imaš če investiraš manj keša razpoložljivega načeloma in dokler investicija ne prinese not je to to...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Ni res. Normalen človek prihranke HRANI. Tist, ki ima elektrarno, bo imel prvi mesec par 100 evrov več za zapravit, ker ve, da naslednjih 25 let ne bo rabil plačati elektrike.
Če dajaš vsak mesec na stran nekaj, pa tudi če samo 50 evrov, je čist vseeno če 10 jurjev skeširaš, ker očitno imaš itak nek višek. Če boš kdaj slučajno rabil tistih 10 jurjev, boš pa vzel kredit.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Ni res. Normalen človek prihranke HRANI. Tist, ki ima elektrarno, bo imel prvi mesec par 100 evrov več za zapravit, ker ve, da naslednjih 25 let ne bo rabil plačati elektrike.
Če dajaš vsak mesec na stran nekaj, pa tudi če samo 50 evrov, je čist vseeno če 10 jurjev skeširaš, ker očitno imaš itak nek višek. Če boš kdaj slučajno rabil tistih 10 jurjev, boš pa vzel kredit.


Pa človek si prebral vse to kar sem zapisal, nehaj iskat obvode ti meni povej kdo ima v mojem scenariju več denarja drug mesec RAZPOLOŽLJIVEGA? Samo to...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Matogleda prevec kratkorocno, da bi bil sposoben dojeti, da bos celo zivljenje imel ceneje strom ko bos poplacal elektrarno. Ali pa ce mu damo en primer. Neka povprecna novogradnja s toplotno crpalko, recimo da porabi letno za 1200 elektrike. To je 100eur mesecno. Vzamejo elektrarno na kredit, 7 let, obrok cca 100eur. Torej placujejo priblizno enako kot za elektriko. Ko je zadeva poplacan so veliko na boljsem, do konca zivljenja. Do takrat ko placujejo ta kredit so pa na priblizno istem kot sedaj. Ce se elektrika podrazi, bodo na boljsem ze prej.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Matogleda prevec kratkorocno, da bi bil sposoben dojeti, da bos celo zivljenje imel ceneje strom ko bos poplacal elektrarno. Ali pa ce mu damo en primer. Neka povprecna novogradnja s toplotno crpalko, recimo da porabi letno za 1200 elektrike. To je 100eur mesecno. Vzamejo elektrarno na kredit, 7 let, obrok cca 100eur. Torej placujejo priblizno enako kot za elektriko. Ko je zadeva poplacan so veliko na boljsem, do konca zivljenja. Do takrat ko placujejo ta kredit so pa na priblizno istem kot sedaj. Ce se elektrika podrazi, bodo na boljsem ze prej.


Pa sem kaj rekel proti temu? Jaz samo pravim da če DANES investiraš v SE in jo skeširaš imaš manj razpoložljivih sredstev kot če je ne bi in jih boš imel VEČ ko se ti bo odplačala to je vse

V ostalo se sploh ne vpletam
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Pa človek si prebral vse to kar sem zapisal, nehaj iskat obvode ti meni povej kdo ima v mojem scenariju več denarja drug mesec RAZPOLOŽLJIVEGA? Samo to...

Če gledaš za en mesec vnaprej, potem ti pravim, da prodaj stanovanje. Boš imel takoj 50 jurjev razpoložljivih. Si pa res bedak, da tega ne narediš.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Pa človek si prebral vse to kar sem zapisal, nehaj iskat obvode ti meni povej kdo ima v mojem scenariju več denarja drug mesec RAZPOLOŽLJIVEGA? Samo to...

Če gledaš za en mesec vnaprej, potem ti pravim, da prodaj stanovanje. Boš imel takoj 50 jurjev razpoložljivih. Si pa res bedak, da tega ne narediš.


Pa kdo pravi da jih rabim, jaz pravim da jih imaš več CASE CLOSED... ti pa govoriš neke neumnosti in greš v čist drugo

JAZ NE PRAVIM DA JE TO DOBRO ALI SLABO JAZ PRAVIM DA JIH IMAŠ
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Jaz ti pa pravim da si glup ko kurac. Če kupiš za 10 jurjev delnic, imaš tudi 10 jurjev manj. Mislim, res, logika...

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Jaz ti pa pravim da si glup ko kurac. Če kupiš za 10 jurjev delnic, imaš tudi 10 jurjev manj. Mislim, res, logika...


Seveda in dokler ti delnice ne odplačajo 10k dividend imaš več dela in več problemov ko pa ti odplačajo pa četudi gre v stečaj si na plusu prej pa pač ne
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Z elektrarno si lahko v plusu prvi mesec.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Z elektrarno si lahko v plusu prvi mesec.


Lahko si v plusu prvo minuto če si porabil prihranjen denar boš pa overall v plusu ko pridelaš prihranjen denar NAZAJ... to je vse. Če računaš drugače pač daj...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Jao človek. Če bi vsi tako razmišljali, ne bi nihče investiral v nič.

GregiB ::

Utk je izjavil:

Jaz ti pa pravim da si glup ko kurac. Če kupiš za 10 jurjev delnic, imaš tudi 10 jurjev manj. Mislim, res, logika...


Ma ja... Matokonomija, kot vedno... Mato pač ne razume, da imajo sredtva različno obliko... Če maš v žepu 10K € in za to kupiš SE imaš v žepu pač... SE.
Ma pusti delnice... Če Mato kupi za 10K€ 10.100$ je fertik... nima več denarja, dokler dolarjev ne proda...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Jao človek. Če bi vsi tako razmišljali, ne bi nihče investiral v nič.


Pa zakaj ne? Pa saj ne pravim da je to slabo, še vedno pač traja nek čas da prideš na overall nulo in plus, kaj je to narobe?

Pa še to ko rečeš da se ti SE odplačna doba laufa 7 let je to ravno to kar jaz govorim... po 7 letih (ali X časa) bo SE naredila toliko gratis elektrike da boš v plusu napram nekomu ki ni naredil SEja... in to je točno kar ti jaz trobim tu ves čas

Enako velja za EVje in karkoli

GregiB je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz ti pa pravim da si glup ko kurac. Če kupiš za 10 jurjev delnic, imaš tudi 10 jurjev manj. Mislim, res, logika...


Ma ja... Matokonomija, kot vedno... Mato pač ne razume, da imajo sredtva različno obliko... Če maš v žepu 10K EUR in za to kupiš SE imaš v žepu pač... SE.
Ma pusti delnice... Če Mato kupi za 10KEUR 10.100$ je fertik... nima več denarja, dokler dolarjev ne proda...


Še tebi... kaj pomeni odplačna doba SEja če ne točno to kar jaz trobim tu zdaj Utkju? Ali da se bolj prav izrazim POVRAČILNA DOBA?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Ti si orignalno trdil to:
Razlika je pomembna... ker če imaš v žepu 10k ki jih daš da naslednji mesec 300 manj plačaš kot mesec prej nisi 300 prihranil ampak si 9.700 v minusu... ko boš pa 0 v minusu boš pa prihranil

Ne, nisi 9700 v minusu, ker imaš elektrarno na strehi, ki bo še 25 let delala elektriko. 300 evrov pa si prihranil, ker teh 300 evrov nisi dal elektru, ampak elektrarni na strehi. Ki bo še 25 let delala elektriko. Če ne bi imel elektrarne, bi moral teh 300 evrov dat elektru in nikoli več jih ne bi videl.
Da se očitno motiš je jasno iz tega, da lahko vzameš financiranje na 10 let in imaš že prvi mesec nižjo položnico. Da je financiranje dražje od keširanja pa tudi vsak s končano osnovno šolo skoraj mora vedet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Ti si orignalno trdil to:
Razlika je pomembna... ker če imaš v žepu 10k ki jih daš da naslednji mesec 300 manj plačaš kot mesec prej nisi 300 prihranil ampak si 9.700 v minusu... ko boš pa 0 v minusu boš pa prihranil

Ne, nisi 9700 v minusu, ker imaš elektrarno na strehi, ki bo še 25 let delala elektriko. 300 evrov pa si prihranil, ker teh 300 evrov nisi dal elektru, ampak elektrarni na strehi. Ki bo še 25 let delala elektriko. Če ne bi imel elektrarne, bi moral teh 300 evrov dat elektru in nikoli več jih ne bi videl.
Da se očitno motiš je jasno iz tega, da lahko vzameš financiranje na 10 let in imaš že prvi mesec nižjo položnico. Da je financiranje dražje od keširanja pa tudi vsak s končano osnovno šolo skoraj mora vedet.


O fak no... tudi če daš 10k za svojo SE še vedno nimaš razpoložljivih 10k... ko boš dal v SE 10k in boš imel potem 10,3k boš 300 prihranil prej pa si investiral... case closed...

POVRAČILNA DOBA, ko se zaključi dela SE PLUS pred tem pa odplačuje tvojo investicijo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Če rečeš, da s financiranjem je prihranek, ker že prvi mesec profitiraš, s keširanjem pa ne, potem res ne vem kaj ti bi reku. Pač nimaš pojma.
««
293 / 354
»»