» »

Zakaj so solarne elektrarne prava stvar

Zakaj so solarne elektrarne prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
281 / 331
»»

MacGyver141 ::

valinoratina je izjavil:

0,38 KWh v celem dnevu? Pol so pa neki zelo shit paneli zgleda, če rečemo da je 5 ur dneva je to sam 0,076 kW. Pri nas je na deževn dan ko je bilo temno kot v rogu (skor kot da je napol noč) še vedno proizvajal 2 do 3 kW (tist dan smo proizvedl cca 20 kWh).


Trina solar Vertex S 405W, ko tudi pri teh piše v datasheetu "Excellent low light performance" ;) Montirala je pa to ista firma, kot tebi.
Zdej 4 in 5 avgust je pa naša naredila 6.6kWh pa 7.1kWh (zdej je 8.91kWp).

valinoratina ::

Trina solar Vertex S 405W, ko tudi pri teh piše v datasheetu "Excellent low light performance" ;) Montirala je pa to ista firma, kot tebi.
Zdej 4 in 5 avgust je pa naša naredila 6.6kWh pa 7.1kWh (zdej je 8.91kWp).

1. katera firma je montirala panele je nerelevantno, kar se proizvodnje tič je važno je kakšni so paneli, koti, smer neba in tako dalje, ne pa kdo jih monita.
2. Kakšen izjemen dan je lahko slab ja, ni pa to pravilo.
3. Kaj oni pojmujejo pod "excellent" je stvar interpretacije, realno pa je treba pogledat krivulje. Za sicirca je 0°C že ekstra toplo, za Afričana pa ledeno, stvar interpretacije
4. Elektrarno imaš mnogo manjšo, smo 8,9 kWhp, mi imamo 21 kWp. Pa tud sicer da ti proizvaja samo 0,076 kW je nekaj narobe, kaj točno boš pa sam ugotovil. Verjetno sneg na panelih.
5. Zbrali ste nek izjemeno slab dan in praviš da ti je naredila samo 7 kWh. Ja prav, ampak je skoraj 3x manjša od naše. Naša bi naredila 16,5 kWh pri istih pogojih (21 kW /8,9 kW = 2,356. 2,356 x 7 kWh = 16,5 kWh). Če bi bili isti paneli. Če so pa boljši, in pod bolj ustreznimi koti pa še nekaj več. In nima smisla da zdej cherry picakaš neke izjemno slabe dni. Kar šteje je letni procent samooskrbe in ta bo po pričakovanjih cca 80 %.
6. Ne bit neučakani, počakajmo na podatke in je to to.

Zgodovina sprememb…

MacGyver141 ::

Vem da ni važno, kdo je montiral. Če bi biv Jolywood tok boljš, bi nam verjetn to montiral. Tako so nam pa naredil ponudbo na Longi in Trino (Jolywood so samo omenili, da imajo tudi).

valinoratina ::

7. Če ima kdo kakšen enostaven in koristen način za porabljat viške elektrike na dan z besedo. :)

MacGyver141 je izjavil:

Vem da ni važno, kdo je montiral. Če bi biv Jolywood tok boljš, bi nam verjetn to montiral. Tako so nam pa naredil ponudbo na Longi in Trino (Jolywood so samo omenili, da imajo tudi).

Jolywood je dražji. Če imate netmetering ni bistveno kako dela v pogojih slabe svetlobe, mi ga nimamo, tako da tam je zadeva drugačna. Aja pa mi smo dali tudi na vsak panel svoj optimizator, vse v želji čim boljše proizvodnje, ponavadi ljudje dajejo 1 na dva panela.

Zgodovina sprememb…

wcpapir ::

Luči za razstilne. Kar fajn cuknejo, je pa fajn se igrat s tem. Trenutno se ukvarjam z avokadom v kleti.

valinoratina ::

"Avokado" ja haha :D No to je ena opcija ja.

MacGyver141 ::

valinoratina je izjavil:

7. Če ima kdo kakšen enostaven in koristen način za porabljat viške elektrike na dan z besedo. :)

MacGyver141 je izjavil:

Vem da ni važno, kdo je montiral. Če bi biv Jolywood tok boljš, bi nam verjetn to montiral. Tako so nam pa naredil ponudbo na Longi in Trino (Jolywood so samo omenili, da imajo tudi).

Jolywood je dražji. Če imate netmetering ni bistveno kako dela v pogojih slabe svetlobe, mi ga nimamo, tako da tam je zadeva drugačna.


Sem šu za nazaj pogledat. Za isto ceno so ponujal Longi in Jolywood 380W, ampak mi imamo proti jugu bolj majhno streho (na sever bi kamot spravil 20kWp....). Potem so nam pa ponudil Longi 410W in Trino 405W in ker so imeli Trino na zalogi, je zdaj to na strehi.

valinoratina ::

Potem so nam pa ponudil Longi 410W in Trino 405W in ker so imeli Trino na zalogi, je zdaj to na strehi.

No ker imaš netmetering ni bistveno. Jolywood dela mnogo različnih panelov, niso vsi tako dobri, že to da je moč samo 380 W ti da vedeti da niso isti kot naši.

Zgodovina sprememb…

GizmoX ::

valinoratina je izjavil:

Paneli Longi, razsmernik in baterija Huawei, montiral je Solnavitas. Panelov skupaj za 18,6 kW, cena za vse skupaj po subvenciji 21k. Povprečna mesečna poraba elektrike pred elektrarno okrog 180-200 EUR na mesec.
Zdravo. Najprej čestitam za novo pridobitev ;)
Mene pa zanima ekonomska računica tvoje postavitve.

Prej si imel strošek elektrike 180-200 EUR na mesec.
Za sistem si plačal 21.000 EUR. Če bi po novem plačeval 0,00 EUR na mesec za elektriko, bi bila odplačilna doba 9-10 let (kar pa ni res, ker si še vedno priklopljen na omrežje - mimogrede, ravno to očitno vse tako žuli :)))
Koliko predvidevaš oz. računaš, da bo letni strošek za elektriko? Torej tudi pozimi, ko boš imel več odjema?

Sicer cene novih omrežnin 2024 še niso objavljene, a vendar se bo podražila tudi sama priključitev na omrežje, četudi ga več mesecev skoraj nič ne uporabljaš.

Je v planu električni avto? V2G električni avto? Če ja, kateri (predvsem me zanima, kako gre V2G skupaj z razsmernikom; še posebno, ker je V2G AFAIK 1 fazni)?
Ali morda dodatne baterije, kot si nekaj omenjal? Kakšen bi bil strošek tu? Imaš na računu postavko in kapaciteto posebej samo za baterije, pred subvencijo?

Za TČ samo moj info: 10kW Mitsubishi, 3 nadstropna hiša iz '80; februarja 2023 porabila 1.200 kWh elektrike (za 3.200 kWh toplote), radiatorji + STV; 30-50 kWh elektrike na dan (odvisno od temperatur). Ti imaš sicer bistveno varčnejši sistem, a vseeno napišem za predstavo.
Čimvečji izplen ti želim - počakam na poročilo januarja, februarja ;)
udirač => uni. dipl. inž. rač.

valinoratina ::

V planu je električni avto z V2H, kateri točno pa še ne vem. Odplačilna doba bo ker se bo elektrika še malo podražila, poraba pa malo narastla zaradi električnega avta dobre 11 let, ob opuštevanju 75 % samooskrbe. No v resnici bo še manj, ker tale podražitev ki zdele pride zihr ne bo zadnja taka podražitev v naslednjem desetletju. Toplotna črpalka vem koliko porabi, tako računsko, kot v praksi, ker smo jo postavili pred prejšnjo zimo, je pa TČ samo 6 kW. Hvala za lepe želje, bom poročal ko bo znano kaj več. ;)

deco16 ::

Cel doktorat, če nebi imel TČ bi rabil več kot pol manjšo SE da bi bil tolk % samooskrben. Vem ker furam podoben sistem doma. 16kWh , 4kWp + 500W vetrna. Aja pa primorska, mi skor ne vemo kaj je megla :D

mn ::

Paneli Longi, razsmernik in baterija Huawei, montiral je Solnavitas. Panelov skupaj za 18,6 kW, cena za vse skupaj po subvenciji 21k. Povprečna mesečna poraba elektrike pred elektrarno okrog 180-200 EUR na mesec.


Elektrarno imaš mnogo manjšo, smo 8,9 kWhp, mi imamo 21 kWp. Pa tud sicer da ti proizvaja samo 0,076 kW je nekaj narobe, kaj točno boš pa sam ugotovil. Verjetno sneg na panelih.


Samo nekaj, 21 kWp elektrarna z 18,6 kW panelov? Kako?

DamijanD ::

ne: 21kWp panelov, 18,6kW razsmernik

valinoratina ::

DamijanD je izjavil:

ne: 21kWp panelov, 18,6kW razsmernik

Tako je.

feryz ::

Fak, kakšne denarje mečete v to šaro.
Ni čudno, da so potem take borbe. O izplačljivosti in podobno.
Nikoli v življenju ne bi dal toliko.

Jaz sem dal za navezo SE plus TČ okrog 4 jurje, pa še se mi dosti zdi.

DarwiN ::

Huda računica, ja.. Sploh ko upoštevaš prihajajoče spremembe okrog omrežnine. Zdaj je namreč potrjeno (link do članka iz sosednje teme), da smo glavna tarča teh sprememb ravno lastniki SE.

Nek mali lastnik ~11kwp SE s 3x20A varovalkami je doslej plačeval ~65EUR omrežnine na leto in imel mesečno položnico ~15EUR. Po novem pa lahk računamo nekje 200-300EUR omrežnine ali še več (odvisno koliko so vam izmerili časovne bloke).

Se pravi bo mesečna položnica iz 15-18EUR skočila nekje na ~35EUR v povprečju (pozimi več, v preostalih mesecih manj).. Še vedno male številke, ampak dejansko več kot 100% podražitev.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

DarwiN ::



Se pravi, primer za nekoga, ki so mu namerili naslednje časovne bloke: 6kw, 7kw, 7kw, 7kw, 7kw

Višja sezona oz. zimski meseci (nov-feb): 6 x 3,6EUR + 7 x 0,88EUR + 7 x 0,19EUR + 7 x 0,01 = ~29EUR omrežnine + DDV
Nižja sezona (mar-okt): 7 x 0,88EUR + 7 x 0,19EUR + 7 x 0,01 = ~7.5EUR omrežnine + DDV

Anyways, tistim, ki so za 1. časovni blok naračunali 10-15kw in če tega ne morete prilagodit, lahko SE kar vržete skozi okno. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

pero50 ::

DamijanD je izjavil:

ne: 21kWp panelov, 18,6kW razsmernik


Imam podobno elektrarno, ampak so mi jo ravno priklopili. Razsmernik 25kw, panelov 22.95kwp, omejena na 19.2kw. Koliko si do sedaj plačeval omrežnine? Mislim, ta mesec, mislim da bom imel 100% pokrito porabo, in da bom sploh vedel, koliko se mi spremeni računica po novem obračunu :)

Vuli ::

DarwiN je izjavil:



Se pravi, primer za nekoga, ki so mu namerili naslednje časovne bloke: 6kw, 7kw, 7kw, 7kw, 7kw

Višja sezona oz. zimski meseci (nov-feb): 6 x 3,6EUR + 7 x 0,88EUR + 7 x 0,19EUR + 7 x 0,01 = ~29EUR omrežnine + DDV
Nižja sezona (mar-okt): 7 x 0,88EUR + 7 x 0,19EUR + 7 x 0,01 = ~7.5EUR omrežnine + DDV

Anyways, tistim, ki so za 1. časovni blok naračunali 10-15kw in če tega ne morete prilagodit, lahko SE kar vržete skozi okno. ;)


to je kar neki, jaz imam v vseh blokih enako, in če spremenim, mora spet bit povsod enako.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

wcpapir ::

DarwiN je izjavil:

Huda računica, ja.. Sploh ko upoštevaš prihajajoče spremembe okrog omrežnine. Zdaj je namreč potrjeno (link do članka iz sosednje teme), da smo glavna tarča teh sprememb ravno lastniki SE.

Nek mali lastnik ~11kwp SE s 3x20A varovalkami je doslej plačeval ~65EUR omrežnine na leto in imel mesečno položnico ~15EUR. Po novem pa lahk računamo nekje 200-300EUR omrežnine ali še več (odvisno koliko so vam izmerili časovne bloke).

Se pravi bo mesečna položnica iz 15-18EUR skočila nekje na ~35EUR v povprečju (pozimi več, v preostalih mesecih manj).. Še vedno male številke, ampak dejansko več kot 100% podražitev.

65eur letno je kdo sedaj placeval? Tak z 3x20 varovalkami? Ne gre ti matematika sploh pa ne procenti. Jaz sem pa že lojtro prstavo. Upam da se elektrika čimbolj podraži, malo bi morala zaboleti položnica, drugače je brez veze.

Kje pa se imajo elektriko tako poceni kot malo boljši trojček (net,tv,fon).

Daniel ::

DarwiN je izjavil:



Se pravi, primer za nekoga, ki so mu namerili naslednje časovne bloke: 6kw, 7kw, 7kw, 7kw, 7kw

Višja sezona oz. zimski meseci (nov-feb): 6 x 3,6EUR + 7 x 0,88EUR + 7 x 0,19EUR + 7 x 0,01 = ~29EUR omrežnine + DDV
Nižja sezona (mar-okt): 7 x 0,88EUR + 7 x 0,19EUR + 7 x 0,01 = ~7.5EUR omrežnine + DDV

Anyways, tistim, ki so za 1. časovni blok naračunali 10-15kw in če tega ne morete prilagodit, lahko SE kar vržete skozi okno. ;)


Meni so naračunali 15,1 in ne, ni prilagodljivo. Torej nekje okvirno 3,6 x 15,1 mesečno? Še zmeraj nekaj manj kot 240, kolikor smo plačevali pred montažo SE.

DarwiN ::

wcpapir je izjavil:

65eur letno je kdo sedaj placeval? Tak z 3x20 varovalkami?

Ja, 65EUR + DDV letno za omrežnino oz. obračunsko moč (7 kw).

Daniel je izjavil:

Meni so naračunali 15,1 in ne, ni prilagodljivo. Torej nekje okvirno 3,6 x 15,1 mesečno? Še zmeraj nekaj manj kot 240, kolikor smo plačevali pred montažo SE.

Saj tist je bil hec. Nihče naj ne vrže SE skozi okno. ;)

Pozimi bo pač mal jeba.. Če maš vse bloke 15kw, potem nanese 54+13+2.85 = 70EUR + DDV = 85EUR... Plus prispevki bo okrog stotaka.. Ampak to le 4 mesece v letu. Preostalih 8 mesecev si free willy, takorekoč.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

DamijanD ::

DarwiN - ampak saj bloki niso dinamični. Če imaš 15kW, imaš 15kW - neglede na mesec. Razen, če boš ročno spreminjal 2x na leto. Kar bo očitno treba početi...

valinoratina ::

Z baterijo lahko zelo znižaš peake porabe, na srečo jo mi imamo.

J.McLane ::

Pa saj po stari (oz. trenutni) net-metering shemi ne plačuješ prejete omrežnine, plačuješ samo priključno moč.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

cendof ::

Spremljam temo in bi prosil za popravek, če se motim. Kakor jaz razumem je nov način obračunavanja obračunske moči povsem neodvisen od tega, če imaš ali nimaš SE. Zakaj jo potem sploh upotevati v čas amortizacije, ker jo tako ali tako plačuješ. Omrežnina pa je druga zgodba, kar mi pa malce manjka informacij v vsej tej "zmedi". Hvala za popravke in izobraževanje.

wcpapir ::

J.McLane je izjavil:

Pa saj po stari (oz. trenutni) net-metering shemi ne plačuješ prejete omrežnine, plačuješ samo priključno moč.

Tako je. In kje pise da bi se to spremenilo?

DarwiN ::

DamijanD je izjavil:

DarwiN - ampak saj bloki niso dinamični. Če imaš 15kW, imaš 15kW - neglede na mesec. Razen, če boš ročno spreminjal 2x na leto. Kar bo očitno treba početi...

Ampak najdražji 1. blok se bo računal le 4 mesece.. Poglej zgoraj prilepljeno tabelo.

J.McLane je izjavil:

Pa saj po stari (oz. trenutni) net-metering shemi ne plačuješ prejete omrežnine, plačuješ samo priključno moč.

Omrežnina je sestavljena iz obračunske moči + energije. Povedano drugače - obračunska moč spada pod omrežnino. Poglej na račun za elektriko.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

valinoratina je izjavil:

Z baterijo lahko zelo znižaš peake porabe, na srečo jo mi imamo.

Ti lahko marsikaj ušpičiš, ja.. Sploh s pomočjo V2H avtomobila.. Teoretično lahko najdražji časovni blok povsem skenslaš oziroma spraviš na 0kw. Ponoči čez zimo (v najcenejšem 3. bloku; od 22. do 6. ure) iz omrežja dopolniš avtomobil + SE baterijo in to energijo trošiš čez dan v 1. časovnem bloku. Vprašanje edino, kako to uštimat in ali je sploh smiselno. :d Prvi blok je namreč od 7. do 14. ure in od 16. do 20. ure.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

wcpapir ::

DarwiN je izjavil:

DamijanD je izjavil:

DarwiN - ampak saj bloki niso dinamični. Če imaš 15kW, imaš 15kW - neglede na mesec. Razen, če boš ročno spreminjal 2x na leto. Kar bo očitno treba početi...

Ampak najdražji 1. blok se bo računal le 4 mesece.. Poglej zgoraj prilepljeno tabelo.

J.McLane je izjavil:

Pa saj po stari (oz. trenutni) net-metering shemi ne plačuješ prejete omrežnine, plačuješ samo priključno moč.

Omrežnina je sestavljena iz obračunske moči + energije. Povedano drugače - obračunska moč spada pod omrežnino. Poglej na račun za elektriko.



Omreznine sedaj ne placujem. Tocne info da bi jo v prihodnje tudi ne najdem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

DamijanD ::

DarwiN je izjavil:

DamijanD je izjavil:

DarwiN - ampak saj bloki niso dinamični. Če imaš 15kW, imaš 15kW - neglede na mesec. Razen, če boš ročno spreminjal 2x na leto. Kar bo očitno treba početi...

Ampak najdražji 1. blok se bo računal le 4 mesece.. Poglej zgoraj prilepljeno tabelo.

Ja saj to vem - sem pa zdaj šele videl, da bo 1. blok res občutno dražji...

DarwiN ::

Seveda plačuješ, wcpapir. 5.42€ + DDV


Ta strošek bo odslej čez zimo skočil iz 5.42 na ~30€ + ddv, odvisno od tvojih časovnih blokov.


Ta podatek poišči na računu.

Jaz bom pozimi plačeval: 5.5 x 3.6€ + 6.6 x 0.88€ + 6.6 x 0.19€ = 27€ + DDV = 32.7€
Plus prispevki 6.3€, če ostanejo nespremenjeni. In vodenje računa.. Skupaj 40,5€. Doslej pa 15€.. Se pravi skoraj 3x več.. To velja le za zimo od nov-feb.

Opa! Plus presežki... Teh bomo namreč imeli vsi vsaj nekaj.. Namreč, če nikoli nimaš niti enega presežka, pomeni da imaš previsoke postavke in jih je smiselno znižat, a ne?

Jaz bom čez zimo zagotovo vsaj parkrat prebil teh 5.5kw v 1. bloku.. Se pravi bo končni račun 40,5€ + "kazen" za kakšen občasen presežek.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

wcpapir ::

Čez vse bloke imam 6,8kW. Presezek imam 2-3x letno.

5,42 placujem obracunsko moc in ne omreznino. Omrežnina ET je 0.

DarwiN ::

Ja, ampak obračunska moč se šteje pod omrežnino. :D

6.8kw... Pomeni, da boš nov,dec,jan,feb imel položnico nekje ~47EUR + strošek morebitnih presežkov.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

fikus_ ::

Kaže da je inzenir našel sogovornike pod novim imenom valinoratina.

Sicer je možno, da se motim, ampak je slog pisanja zelo podoben.

Lep dan.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

wcpapir ::

DarwiN je izjavil:

Ja, ampak obračunska moč se šteje pod omrežnino. :D

6.8kw... Pomeni, da boš nov,dec,jan,feb imel položnico nekje ~47EUR + strošek morebitnih presežkov.

6,8x3,6104 pa res na mesec

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

DarwiN ::

Kaj pa 2. in 3. časovni blok? Pa davek, prispevki, vodenje računa?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

sejalecx ::

Kje je možno videt bloke, ki so ti jih naračunali? Gen-i mi jih ni podal v nobenem računu v zadnjih 4-ih mesecih

DarwiN ::

Če prav razumem, ta podatek manjka pri tistih, ki imajo oz. so imeli neumni števec. V tem primeru pavšalno določijo bloke.. Menda vzamejo 42% priključne (ne obračunske) moči. Če imaš na primer 3x25 varovalke, je priključna moč 17kw.. 42% od tega nanese 7.14kw. Toliko bo znašalo vseh pet časovnih blokov.

Za 3x20A oziroma 14kw priključne moči = 14 x 0.42 = 5.88kw za vseh pet blokov.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

sejalecx ::

Ne, zaračunajo kar celotno priključno iz SzP v primeru, da imaš FE. Norost! Link

V veliko primerih gre za malomarnost distributerja. Npr v moj elektro vidis 15 odbitke, niso pa ti bili sposobni pripravit računa kot ostalim

DamijanD ::

sejalecx je izjavil:

Kje je možno videt bloke, ki so ti jih naračunali? Gen-i mi jih ni podal v nobenem računu v zadnjih 4-ih mesecih

poglej na moj elektro, če imaš pameten števec.

sejalecx ::

DamijanD je izjavil:

sejalecx je izjavil:

Kje je možno videt bloke, ki so ti jih naračunali? Gen-i mi jih ni podal v nobenem računu v zadnjih 4-ih mesecih

poglej na moj elektro, če imaš pameten števec.



Če vidiš 15 odbirke ga imaš? Je še kje dodaten podatek?

slawc ::

Po prijavi na mojelektro izbereš merilno mesto in klik merilnega mesta pokaže podrobnosit: med drugim npr. Način odbiranja - daljinsko čitanje in obračun po dejanski porabi. Potem pa tudi tip števca.
Dodatno je pod izbranim merilnim mestom tudi dogovorjena/obračunska moč, kjer je tabela blokov in tudi kakšna je moč za vsak blok.
LP, Slawc

hafo123 ::

Tistim, ki so nam postavili SE v tem letu še nimamo podatkov o dogovorjeni/obračunski moči, ker še ni preteklo eno leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hafo123 ()

sejalecx ::

Ja in takih je kar nekaj, čeprav imajo pametne števce in odbirke za zadnjih nekaj let.

Vprašanje pa je ali bodo te ljudje zato plačevali veliko dražje položnice, ker bo dog. obračunska moč enaka priključni moč ali bodo to moč do marca izračunali dogovorjene moči v primeru, da si SE postavil pred marcem 2022?

Utk ::

Do leta 26 bojo že videli realno moč.

krucymucy ::

@valinoratina inzenir
Kako pa kaj danes samooskrba? Jaz imam danes 1.11kWh proizvodnje na 12kWp. V oktobru sicer 760kWh.

hafo123 ::

krucymucy je izjavil:

@valinoratina inzenir
Kako pa kaj danes samooskrba? Jaz imam danes 1.11kWh proizvodnje na 12kWp. V oktobru sicer 760kWh.


Tudi mene zanima @valinoratina kakšna je danes tvoja proizvodnja.

Utk ::

Jaz imam 0,6 kwh. On ima idealno obrnjeno, sigurno ima ze 1,5 kwh.

hafo123 ::

Moja pridelava danes do sedaj je 2.16 kwh (SE 14kw).
««
281 / 331
»»