» »

Deljenje WLAN z Android mobilca, omejitev porabe

Deljenje WLAN z Android mobilca, omejitev porabe

fujtajksel ::

Howdy vsi,

ima kdo kej prakse z deljenjem 3G internetne povezave mobilca prenosniku ali trem?
Kolikor zastopim ni noben problem naredit dostopno tocko?

Ampak me skrbi da bom mesecno kvoto 500M mimogrede spicil. Dve stvari v bistvu.

Na PCih se same od sebe rade zacnejo nalagat razne tolste posodobitve. Kolkr mi je znano, proti temu pomaga firewall, ki zna nadzirat tudi povezovanje posameznih programov navzven. Vcasih sem imel ZoneAlarm, kateri so zdej kej popularni za ta namen? A se mogoce za to dobro obnese Sophosov FW, za katerega imam licenco?

Druga rec so moderni preoblozeni sajti, ki ti kar zacnejo predvajat ene video reklame itd. Na mobiju imam Opero mini, je mogoce za PC tudi kaksen skromen browser za omejeni bandwidth? Al je Adblock vse kar lohk naredis?

Hayabusa ::

Tethering.
Comodo firewall.
Lahko na desktop Operi vklopiš turbo mode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

shadeX ::

Dostopno točko ni problem naredit. Če imaš android, greš v nastavitve wifi, in tam vpališ možnost tethering. Nato vklopiš še 3g in maš povezavo na pcju ko se brezžično povežeš na njega.

Če misliš na veliko surfati preko tetheringa, ti odsvetujem ker bo 500mb šlo kot bi mignil. Recimo en Youtube filmček 480p, ter dolg 3min, ima cca 20mb.

fujtajksel ::

shadeX je izjavil:

Če misliš na veliko surfati preko tetheringa, ti odsvetujem ker bo 500mb šlo kot bi mignil. Recimo en Youtube filmček 480p, ter dolg 3min, ima cca 20mb.


Ja to da tuba v glavnem odpade mi je jasno. Mislim na v glavnem tekstovno surfanje v podobnih okvirih kot ga lahko pocnem na mobiju, ampak na cloveku prijaznejsi nacin z vecjim ekranom, tipkovnico in misko.

fujtajksel ::

Hayabusa je izjavil:

Tethering.
Comodo firewall.
Lahko na desktop Operi vklopiš turbo mode.


Tnx, to izgleda relevantno.

Bi kdo vedel za Sophosov firewall (Endpoint Security 9.5)? V bistvu imam izgleda že instaliranega, samo ni aktiven (je oni od Windowsov). Nek nadzor aplikacij naj bi kot kaže imel...

draciel ::

fujtajksel je izjavil:

shadeX je izjavil:

Če misliš na veliko surfati preko tetheringa, ti odsvetujem ker bo 500mb šlo kot bi mignil. Recimo en Youtube filmček 480p, ter dolg 3min, ima cca 20mb.


Ja to da tuba v glavnem odpade mi je jasno. Mislim na v glavnem tekstovno surfanje v podobnih okvirih kot ga lahko pocnem na mobiju, ampak na cloveku prijaznejsi nacin z vecjim ekranom, tipkovnico in misko.


Ja tko ti povem..

Sem šel na 24ur s 3g , mi je porabilo cca 1.5 mb ( samo za zloudat prvo stran na 24ur )

Tethering uporabljam samo res v primeru da ni druge opcije interneta. pa še to samo za brskanje nujnih reči ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

fujtajksel ::

draciel je izjavil:


Sem šel na 24ur s 3g , mi je porabilo cca 1.5 mb ( samo za zloudat prvo stran na 24ur )


Kaj pa če bi uporabljal ono Opero v turbo z izključenimi slikami, tako kot to tkointko večinoma počnem na mobilcu (je res brez slik mal hecno v teh časih ampak večinoma gre in to precej hitreje kot njimi)?

Hayabusa ::

Vpišem http://www.24ur.com in me vrže na http://m.24ur.com
Opera v turbo ON, slike on -> poraba ko naloži stran 232 kB (29% data savings; original size 325 kB).
://www.delo.si/
Opera v turbo OFF, slike on -> poraba ko naloži stran 561 kB (0% data savings; original size 561 kB).

Resetiral opera counter in ponovno naložil stran:
Opera v turbo ON, slike off -> poraba ko naloži stran 549 kB (10% data savings; original size 604 kB).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Hayabusa ::

Resetiral opera counter, pobrisal cache in ponovno naložil stran:
Opera v turbo OFF, slike off -> poraba ko naloži stran 169 kB (0% data savings; original size 169 kB).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izimobil dial string - telefon kot modem

Oddelek: Mobilne tehnologije
61551 (1491) blink
»

Ideja kako manj plačat za prenos podatkov (android)

Oddelek: Omrežja in internet
253387 (2908) kunigunda
»

Phenom II X6 že naprodaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5614649 (11714) kiki87
»

Opera Mini za iPhone oddana v obravnavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6722940 (21029) JayKay
»

Opera za iPhone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6023781 (22463) sirotka

Več podobnih tem