» »

LCD monitor težava z dvema "črtama"

LCD monitor težava z dvema "črtama"

Eureka ::

Na mojem 26inchnem 1920x1200 monitorju (LG flatron W2600H) sta se pojavili dve črti (horizontalno), točno na tistem mestu kot da bi ekran "obrezal" na 1920x1080. Je možno da se je "vžgalo" v ekran ? Je to na LCD tehnologiji sploh možno ? Ker gledam veliko serij in je točno tam meja med sliko in black screenom, ter tudi v neki igri, ki jo največ preigram igram na 1920x1080 in je tudi črna obroba. Črta je pa nekako v isti barvi kot ozadje le da za nekaj odtenkov svetlješa.

p.s. na črnem ozadju se črt ne vidi
  • spremenilo: Eureka ()

flbroker ::

ne, burn-in je značilnost plazme. verjetno je težava v gonilniku, prvo reboot, če se problem ponavlja pa update ali re-install gonilnikov, po moje...

edit: jaz sem imel isto težavo ko sem priklopil dva dodatna monitorja, ampak sem pozabil kaj je rešilo zadevo, nisem pa nalagal gonilnikov, mislim da se je rešilo samo od sebe, kako pa se ne spomnim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flbroker ()

Eureka ::

Ravno v tem času sem prešel iz w7 na w8 (clean install) in je bila napaka na obeh OS. Razen če so novi gonilniki od ATI kaj sračkal, če so so potem so vsaj zadnji 2 verziji.

hojnikb ::

če maš črte, potem je težava v konektorju od panela ali je pa kak kontroler noter fuč.
#brezpodpisa

flbroker ::

a je monitor nov? a so črte polne ali prekinjene? še vedno lahko preveriš refresh rate, kablovje, OSD...če črte samo od sebe ne zginejo čez nekaj ur, potem nesi monitor na servis če imaš garancijo, če pa je monitor star potem pa samo še v keson z njim

Eureka ::

3-4 leta star, sicer pa zadeva je komajda opazna, a vendar... Na beli in črni podlagi ni nič opaziti... Gre pa za 1 vrstico pikslov in še to pride do izraza, da lahko opaziš samo na določenih podlagah in ta vrstica je vedno v isti barvi kot ostal zaslon le da nekoliko drugačna (motna svetlejša oz težko bi opisal). Mi je pa zanimivo da je obroba v "obsegu" 1080p formata :D Vglavnem sem vprašal bolj iz radovewdnosti in preventive, da začnem šparat za novga če je to znak staranja.



p.s. nekateri pišete o črtah, jaz pa govorim o le 2 črtah ;)



p.s. link če slika ne dela: http://shrani.najdi.si/?23/BS/FqUab11/e...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eureka ()

hojnikb ::

sn meu enkat problem z lg ekranom, sicer je bla vertikalna črta; zadevo sn razstavo, konektorje še enkrat pritrdil pa še vedno ni blo bolš.
Potem pa čez kakih par dni magično izgine 8-)
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Unigine Heaven 4.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10640879 (26285) barocco
»

Nov PC in grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514082 (2994) hdx
»

install problem radeon r7 260x

Oddelek: Pomoč in nasveti
24712 (579) djforever
»

Samsung note 3 počen ekran

Oddelek: Mobilne tehnologije
5694 (658) paliskic
»

Računalnik zelo šteka! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
677081 (5654) Dober dan

Več podobnih tem