» »

disable/delete_drivers touchpad laptop

disable/delete_drivers touchpad laptop

Alen T 1978 ::

kako naj:
- ali disejblam touchpad pri laptopu tako, da se pri zagonu ali reštartu laptopa ne enejbla
- ali zbrišem driverje za touchpad?

_commandos_ ::

Fn + F(1-12) tipka za tp

Alen T 1978 ::

ma tis tud.
to sicer vem, za to kombinacijo. ampak mene zanima kako disejblat driverje za touchpad. oziroma, če že ne disejblaqt driverje, kako permanento ugasnit ta touchpad. kao permanentni Fn+F7.
ker, če uporabim to, kar si ti napisal, se mi touchpad po vsakem ali zagonu ali reštartu računalnika spet nazaj vklop.
motime touchpad pri delu - tipkanju. velikokrat sem že izgubil podatke - to, kar sem napisal.
jaz tam pišem, pišem, že cel roman napišem, pol pa (sploh ne vem kako mi to rata) z dlanjo al kaj jaz vem kaj tipknem oziroma se dotaknem touchpada pa mi miška klikne nekam na površje internet browserja pa mi al skensla pejđ, al mi kr včasih selekta cel tekst jaz pa naprej tipkam pa povozim ves teks, al pa če je slušajno kurzor še od prej nastavljen ozirma da vsi nad tipko back (prejšnja stran) pri IE-ju pa me fukne na prejšnjo stran. ma svašta se mi je že zgodil.

r3dkv1c4 ::

ne da se....pri vsakem restartu se auto enable-a TP in sicer zato, ker po logiki laptopa je TP osnovna miš....šele potem so druge naprave.
Sam v čem je pa point, da ne mores vsakič stisnt fn+ f(x)

SaXsIm ::

Pa tudi, pri tipkanju ponavadi že simple CTRL+Z pomaga.
SaXsIm

Alen T 1978 ::

vem za CTRL+Z. ampak kdaj mi dotik z dlanjo unrecoverable zbriše tekst.
ja vem, da je mišljeno, da je touchpad primarna miška. logično.
sam', da se je pa ne da disejblat permanently till next enable mi pa ni jasno.

ve kdo, kje se v win7 v device managerju zbriše driverje za touchpad? oziroma disejblat le-te.

Frenckie ::

Lahko pobrišeš gonilnik, a ti bo pri novem zagonu prenosnika Win 7 sam ponovno naložil.

Alen T 1978 ::

kaj pa če bi to naredil v safe mode-u?

ti najbrž govoriš za delete drivers. vem, da take ključne zadeve winsi sami na novo inštalirajo prec po novem zagonu. sma kako je pa z disable? ene naprave imajo pod gonilnikom možnost disejblat le-tega. pa me zanima kako je za touch pad? bi ga tle tud, ko govorim o disable, winsi spet po ponovnem zagonu enajblal?

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

ne da se....pri vsakem restartu se auto enable-a TP!!!!!!
pa lahko bi navedel ime in tip prenosnika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Alen T 1978 ::

aha.

ja Acer Aspire 7741Z.

Hayabusa ::

Lahko updejtaš driverje s temi (če bo seveda delalo), ki jih lahko potem izklopiš:
http://www.synaptics.com/resources/driv...

Alen T 1978 ::

ja tis tud.
lej, že sto ur sprašujem kje se deleta/disejbla driverje za touchpad v device managerju, ker ne najdem le-teh.
lol.

Hayabusa ::

Pri synaptic šoferjih:
control panel, mouse, izbereš tp in disable.

Daj screen device managerja, verjetno se skriva nekje pod "mouse".

Alen T 1978 ::

 device manager

device manager

k4vz0024 ::

Ker je že govor o touchpadu, si bom izposodil temo. Vsakič, ko dam v hibernacijo, ko se rač. zbudi, izgubim funkcijo Scroll. Pa tudi klik na Synaptekovo ikono ne odpre nastavitev. Kako to rešiti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Hayabusa ::

Glede screena, odklopi vse usb naprave, nato glej "mice and other pointing devices" -> kar ostane je touch.

--

Podobno gre brez synaptic šoferjev (si jih namestil ?), čeprav imam občutek da goniš svoje in ne pogledaš ne levo nedesno :

control panel, mouse, hardware -> properties -> disable

Alen T 1978 ::

ni. vse sem iztaknil iz laptopa. to je disk in miško.
kar je ostalo sem počas disejblal pa gledal če touchpad še dela.
na koncu sem vse disejblal (vmes so nekatere stvari kr izginile iz liste) in touchpad še kar dela.

če se vrneva nazaj. mislim, da je tako:
- če disejblaš in/ali deletaš driver za kako pomembno zadevo ala kot tale moj touchpad bojo winsi avtomatsko ob ponovnem zagonu računalnika spet naložil ta driver in ga enajblal.
- če pa greš v safe mode winsow (prec po reštartu stisneš, zdej ne vem al je F8 al F5 al neki tazga) pa tam zbrišeš driver ga pa ne nalovda ob ponovnem zagonu v normal mode ampak ga mopraš ročno spet inštalirat.
men se zdi, da je tako.

čak. glej mice nad other pointing deviecs. not sta našteti samo dve napravi. HID pa mice. to lahk kr tko probam. kar sem že. tist USB sme pa tuid kr neki failal. touchpad najbrž ni USB device. hehe.

Zgodovina sprememb…

Alen T 1978 ::

------------------
evo, fak, sva rešla. synaptic driverje sem dal gor pa šel, kot si rekel, pod cp, mouse, properties pa tam disejblal internal pointing device. neki tazga je blo.

LP and thanks!

Duhec ::

Očitno touchpada ne rabiš. Pokukaj v Cmos nastavitve biosa, če se ga da izklopiti, podobno kot mrežno.

Alen T 1978 ::

sem že rešil, no. sej kul.
je stric Hayabusa povedal kako.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lenovo thinkpad t440s touchpad ne deluje v WIN10

Oddelek: Pomoč in nasveti
191639 (1356) nsa_ag3nt
»

Touchpad da prenosnik v spanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
5643 (540) He-Man
»

Linux Synaptics touchpad driverji

Oddelek: Operacijski sistemi
121080 (957) preem
»

TouchPad

Oddelek: Strojna oprema
101265 (1186) Karen
»

Je možen izklop touchpada?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162177 (1845) Ursus

Več podobnih tem