» »

AMD Driver BSOD nonstop

AMD Driver BSOD nonstop

«
1
2

Janac ::

Od Decembra 2012 mi komp daje BSODE, tudi po večkrat na dan. Zgleda, da se je BSOD pojavil zaradi gonilnikov za grafično. Menjal sem od 5770,6970,6790 in z vsakimi sem imel enake probleme. Driverje vsak dan pobrišem z Atimanom in nanovo naložim a ne reši napake, zgleda da so AMD driverji dobesedno v kur** !

Poleg tega se mi pojavljajo artefakti, anomalije(?) Tako da lahko rišem po namizju z miško(wtf?)

Screenshoti:







Skupno je bilo torej od 27 Decembra, ko sem sestavil komp bilo 45 BSOD zaradi AMD driverjev.
  • spremenil: Janac ()

dzinks63 ::

Preizkusi kakšno nvidio (gtx560ti, gtx660,...) , mogoče bo tvojemmu sistemu bolj ustrezala.

hojnikb ::

zato se pa kup Nvidio.. ;)¸¸¸
#brezpodpisa

Janac ::

Nažalost nimam nobene Nvidie pri roki...

Isto se pa dogaja v Windows 7 in Windows 8.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Janac ::

Isto mi deluje z 650w napajalniku, CPU je pa večino časa na stock.

hojnikb ::

napajalnik ni problem, zato ker je meu bsode pred menjavo psuja...
#brezpodpisa

Janac ::

Vseeno hvala za pomoč!

eric_cartman ::

Gtx ne pozna BSODA - tle se vidi zakaj so AMDji cenejši.. :D

hojnikb ::

pozna pa PSOD ;)
#brezpodpisa

54j0 ::

Če se ti to dogaja tudi po sveži namestitvi windows, je napaka v nastavitvah bios-a, ali pa imaš nekaj defektno. Poizkušaj še ponastaviti default nastavitve v bios, da izločiš prvo možnost.

hojnikb ::

mogoč je kej z pci-e portom narobe...
#brezpodpisa

Janac ::

54j0 je izjavil:

Če se ti to dogaja tudi po sveži namestitvi windows, je napaka v nastavitvah bios-a, ali pa imaš nekaj defektno. Poizkušaj še ponastaviti default nastavitve v bios, da izločiš prvo možnost.

Clr_cmos probam vsakič, ko mi po 4 poskusih ne pride v Windows in da samo BSOD.

klinker ::

Glede na to kake ti delas s svojim pcjem me sploh ne cudi da mas kaj zjebano. 1.6V+ na cpu, ipd konstantno drkanje po komponentah jih pac zjebe.
Ni tu noben AMD driver kriv ampak samo lastnik masine.

54j0 ::

Janac je izjavil:

54j0 je izjavil:

Če se ti to dogaja tudi po sveži namestitvi windows, je napaka v nastavitvah bios-a, ali pa imaš nekaj defektno. Poizkušaj še ponastaviti default nastavitve v bios, da izločiš prvo možnost.

Clr_cmos probam vsakič, ko mi po 4 poskusih ne pride v Windows in da samo BSOD.



Jah, zdaj pa si tam. Ena komponenta je defektna in bo treba ugotoviti, katera. Sposodi si kompatibilen računalnik, potem pa trial and error z menjavo komponent. Nič novega, ampak nimaš druge izbire.

RejZoR ::

Bullshit, da ti tolk grafičnih povzroča en in isti problem je enostavno nemogoče, ker pol bi VSI imel take probleme. Ti išči probleme drugje. Plata, napajalnik, disk, nestabilen overclock etc
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

54j0 ::

Problem je lahko tudi med stolom in tipkovnico :>>>. Zdaj pa resno... iste težave so bile že prej? Potem je vse veliko bolj enostavno - razmisli, katere komponente še nisi menjal. Ram, maybe?

Siddh ::

problem je med tipkovnico in stolom, konec debate že no, proc navit na 5GHz/1.6V požrešna grafična, pa bog ve kaj še vse na 430W napajalniku


RejZoR ::

Men je sistem dolgo dlal bedaste težave nakar sem rekel fuck it in zamenjal RAM, ker vse ostalo sem že probal. In od takrat naprej nimam problemov. Pred tem pa sem imel čudne probleme s Samsung diskom, ki je spuščal dušo, težave pa so kazale na vse drugo kot disk.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

stestiraj ram z memtest86 čez noč in poročaj..
#brezpodpisa

shadeX ::

Pomoje je plata zjebana. Sej kar delaš s PCjem to sploh ni nič čudnega. Tudi nič čudnega nebi bilo če bi bil procesor na koncu svoje življenske dobe.

A RAM si tudi kaj navijal? A ko si navijal, so bile komponente primerno hlajene? Če ne se ne sekiraj, so nekatere komponente pri tebi pač malo overcooked :))

filip007 ::

Vzemi Radeon ven in vklopi Intel HD, samo za test...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

hojnikb ::

da nisi kje PCI-E kontroler v cpuj zjebal .. :))
#brezpodpisa

Siddh ::

verjetno je z bclk navijal


Janac ::

Ja z BLCK sem navijal lol. In to mi govori amter z zaklenjenim sandijem.

Pa na 1.6 je bil 5s, še to ne? kaj vam pere?

Pa 430W imam manj kot en teden, sedaj pa poglejte datume v screenshotu, res ste pametni omg.

Taki odgovori mi niso v korist.

Pa jaz nevem, kaj ste vi vsi dobesedno zmešani? A po vaši obratni logiki gre 3570k na 1156 podnožje? Če ne razumete večkrat preberite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Janac ::

filip007 je izjavil:

Vzemi Radeon ven in vklopi Intel HD, samo za test...


Vtipkaj model moje osnovne plošče v google in še enkrat preberi tvojo zgornjo trditev. Prosim ne govorite o stvareh o katerih nimate pojma!

shadeX je izjavil:

Pomoje je plata zjebana. Sej kar delaš s PCjem to sploh ni nič čudnega. Tudi nič čudnega nebi bilo če bi bil procesor na koncu svoje življenske dobe.

A RAM si tudi kaj navijal? A ko si navijal, so bile komponente primerno hlajene? Če ne se ne sekiraj, so nekatere komponente pri tebi pač malo overcooked :))


Navijal sem s stock kulerjem na 800rpm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

hojnikb ::

mogoče maš pa fuč VRAM čipe na grafični...

Prvo nared memtest86 za ram od kompa..
#brezpodpisa

Janac ::

Ja, na 3 grafičnah crknjeni VRAMI, naključje?

hojnikb ::

Mogoč je pa prejšni napajalnik naredi kej škode z svojim kvalitetnim tokom (lcpower pač).
Ali pa statika, ker dvomim, da se razeletriš vsakič , ko menjaš komponente.
#brezpodpisa

opeter ::

Kakšno bedno matično imaš, da nima vsaj kakšen VGA izhod, če že DVI oz. HDMI nima?
Bi lahko vsaj testiral, če bi ti komp normalno deloval z integriranim, ki ga ima tvoja Core i5-ka ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Janac ::

hojnikb je izjavil:

Mogoč je pa prejšni napajalnik naredi kej škode z svojim kvalitetnim tokom (lcpower pač).
Ali pa statika, ker dvomim, da se razeletriš vsakič , ko menjaš komponente.


Brez da se ohišja dotaknem, težko kaj ven iz kompa dam. Kaj praviš.

hojnikb ::

nikol ne veš... 8-)
Sicer pa pretestiraj ram, predn kej bluziš naprej..
#brezpodpisa

Siddh ::

Janac je izjavil:

Ja z BLCK sem navijal lol. In to mi govori amter z zaklenjenim sandijem.


zato ker mi je škoda dat 100€ več za odklenjenega sandija sem zdaj amater al kaj? to je kot da bi rekel ker nimaš ferarija ne znaš avta vozit

in janac glede na vso sranje, ki si ga že na tem forumu nabluzil (dvojni pcb in lomljenje plošč itd.) nam res nemoreš zamerit, da ti pišemo to kar ti pač pišemo


Xserces ::

janac si že testiral z memtest al se boš še kar naprej kregal in pametoval?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Xserces ::

Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

54j0 ::

To, da je morebitni krivec RAM, sem mu napisal že zjutraj. In seveda ni testiral z memtest, ker spregleda vse pametne nasvete in se zapiči samo v tiste, ki mu niso všeč, nato pa se p*zd*, kot da je še mlajši, kot dejansko je. Meni osebno je žal, da sem karkoli prispeval v to temo, naj crkne vse skupaj.

P.S. Janac, lahko te je sram, da tako napadaš ljudi, nihče ti ni dolžan pomagati, ali se pozanimati o vseh funkcijah tvoje plošče. Če se hočeš nad kom znašat, pojdi na servis, plačaj in se potem buni serviserju (ta te bo seveda nemudoma "odslovil", a po tvojem obnašanju sklepam, da si nekaj takega pravzaprav želiš). Obup od osebe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

filip007 ::

Gor odpri Hwinfo64, pa da vidimo za kaj gre.
http://www.softpedia.com/get/System/Sys...

Namesti gonilnike in programe z original CDja, je vem sliši se neumno, meni je enkrat original Intel plata zmrzovala, dokler nisem namestil originalne gonilnike, oz. tisto kar je manjkalo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

D3m ::

Ahahahahaahahahah pa je šla top šit roba po gobe.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Janac ::

54j0 je izjavil:

To, da je morebitni krivec RAM, sem mu napisal že zjutraj. In seveda ni testiral z memtest, ker spregleda vse pametne nasvete in se zapiči samo v tiste, ki mu niso všeč, nato pa se p*zd*, kot da je še mlajši, kot dejansko je. Meni osebno je žal, da sem karkoli prispeval v to temo, naj crkne vse skupaj.

P.S. Janac, lahko te je sram, da tako napadaš ljudi, nihče ti ni dolžan pomagati, ali se pozanimati o vseh funkcijah tvoje plošče. Če se hočeš nad kom znašat, pojdi na servis, plačaj in se potem buni serviserju (ta te bo seveda nemudoma "odslovil", a po tvojem obnašanju sklepam, da si nekaj takega pravzaprav želiš). Obup od osebe...


Bolje nič napisati, kot pa napisate narobe očitno.

Bom testiral z memtest, ker me ni bilo cel dan doma in sem pisal iz tableta, prosim ne pisati stvareh o katerih nimate pojma again!

Xserces ::

janac lej sam neki ti povem... imaš ti veliko manj pojma od nekaterih tukaj gor... zato se ne pizdi... kot je že nekdo napisal ti nismo dolžni pomagat in je to samo dobra volja ki jo ti zgleda ne želiš...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Janac ::

MemTest 86 showed no errors;)

Eno uro sem gnal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

hojnikb ::

memtest se žene vsaj kak dan, da lahko rečeš da je memory brez napak..
#brezpodpisa

Janac ::

Sem dal RAM ven in je še vedno isto :(

Google Chrom ::

Pa si sploh probal nove driverje 13.1 ?
http://support.amd.com/us/gpudownload/P...

Janac ::

Catalyst Version 13.1

Torej ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Mordecai ::

Skeniraj HDD(če ga imaš) za napake. Sem imel podobne probleme s sistemom zaradi bad sektorjev na disku.

Janac ::

Glede na to, da imam oba OS-ja na drugem disku, malo mogoče a je lahko naključje.

Bom probal svekakor, priporočaš kak dober program?

Janac ::

Siddh je izjavil:

Janac je izjavil:

Ja z BLCK sem navijal lol. In to mi govori amter z zaklenjenim sandijem.


zato ker mi je škoda dat 100€ več za odklenjenega sandija sem zdaj amater al kaj? to je kot da bi rekel ker nimaš ferarija ne znaš avta vozit

in janac glede na vso sranje, ki si ga že na tem forumu nabluzil (dvojni pcb in lomljenje plošč itd.) nam res nemoreš zamerit, da ti pišemo to kar ti pač pišemo


Ni enako vozit avto za 1k eur in Ferarrija, enako je pri komponentah.

No, če bi navijal bi vedel da se z višanjem BLCK-ja viša frekvenca vsem vodilom in elementom(pci-e, usb, ram-u itd...)

Zaradi tega je sistem pol mnogo prej nestabilen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Siddh ::

avto za 1k € in ferari se vozita isto, le občutek je drugačen, kuplonga, gas, bremza, volan

pa nerabim navijat, da vem kaj naredi bclk in ravno to sem ti hotel povedat, al česa nisi razumel, večji bclk = bsod prej ali slej
sem pa si na prejšnjem računalniku nabral kar precej izkupenj z navijanjem


Janac ::

Po tvoji logiki bi enako igral z GTX260 ali GTX660 le fps bi bili malo vecji. To pac ne gre!

Siddh ::

ne, pravim da z obema igraš, ampak pri 660 je slika lepša


«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

atikmdag.sys - rabim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
255643 (4126) The Player
»

Težava z blue screeni

Oddelek: Pomoč in nasveti
326646 (6039) smotanc
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495415 (4876) CyberAD
»

Navijanje i5-3550

Oddelek: Navijanje
91280 (1156) sinalko

Več podobnih tem