» »

kje dobit yamaho f1?

kje dobit yamaho f1?

sebastjan v ::

a kdo ve kje se še da dobit yamaho crw-f1 ide interni?

Vesoljc ::

jest bi tud !!!
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Jux ::

v AGT?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Vesoljc ::

nope
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

d7d ::

Eno yamaho crw-f1e imajo še v PowerPlusu v Mariboru tel:
02 / 252 60 06

Če je že niso prodali. Jaz sem kupil eno v
ponedeljek.

Drugače pa je Yamaha ukinila proizvodnjo pogonskih komponent. In jih več ne bo za dobit.

sebastjan v ::

Hvala ti d7d. Dobu sem jo v powerplusu(jo bom po pošti), drugač pa imajo še eno na zalogi!

Sergio ::

sicer mi ni jasno, zakaj so nehali proizvajati tako legendarno dober pekač...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

bastadu ::

Jst sem jo dobu pr JAE:\

boštjan ::

sicer mi ni jasno, zakaj so nehali proizvajati tako legendarno dober pekač...

meni tudi ne.nekaj sem bral da kao niso mogli konkurirat podejtjem ala LITE-ON,ki ma full nizke cene za višjo hitrost peke.tu se mi poraja vprašanje zakaj pol plextor vztraja.res škoda da yamaha ukinja proizvodnjo pečic.sem že tudi sam premišljeval o nakupu,samo moja yamaha (20/10/40)čisto ok dela in ko bo crknila bom vzel plexija al pa kakega combo,ker mislim da glih v combu je future.če pa koga zanima še F1 pa naj še mlacom vpraša

pele-on ::

sicer mi ni jasno, zakaj so nehali proizvajati tako legendarno dober pekač


Japonska Yamaha se je odločila, da več ne bo razvijala in izdelovala CD-RW pogonov, saj ima z njimi same izgube.
Yamaha je bila v poslu od leta 1994 in je bila ves čas med vodilnimi proizvajalci, ki so poudarjali predvsem kvaliteto v spregi s korektno ceno. Padec cen, vse večje število proizvajalcev in zasičenost tržišča so privedli do odločitve o umiku. Yamaha je bila znana po tem, da se ni spuščala v cenovne vojne in je svoje izdelke ohranjala v višjem srednjem cenovnem razredu.
Cenovna vojna je privedla do padca prodaje in izgub, ki do lani dosegle 85 milijonov dolarjev.
Yamaha se bo v prihodnje posvetila ostalim poslovnim dejavnostim, kot je npr. hišni kino, ipd. Vsi prodani CD-RW izdelki pa bodo seveda tudi v prihodnje lahko redno servisirani.

Sergio ::

guzman123, hvala za obrazložitev.

Sicer pa ne vem, ali ljudje danes res iščejo le ta najbolj ugodno ter poceni varjanto? Ne vem, fantje, ampak jaz pekačev kot so LG in Liteon enostavno ne bi kupil, ker so že sumljivo prepoceni. V svoji zgodovini pekačev sem imel same "brand-name" pekače: Teacovega 8x, Ricohovega 12x ter, po novem, Yamaho 44x.

Yamahini pekači mi niso vedno bili všeč, saj se je zgodilo, da je podjetje na nekaterih področjih tehnološko zaostajalo, ter to zadevo kompenziralo. Še pomnite Yamahinega 8x, ki ni imel burn-proof-like tehnologije, ter imel zato kar 8 MB predpomnilnika?

No, enivej, še sreča, da sem si kupil to Yamaho za novo leto, ker sem z njo res maksimalno zadovoljen. Prilagaja hitrost glede na kakovost zgoščenke, dobro peče, pa še tako seksi modro LEDico ima :D.

Pa -- halo -- dat 25 jurjev za top-line pekač za mene NI predrago. Sploh. Škoda za Yamahine pekače. No, kaj čmo.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

boštjan ::

se popolnoma strinjam s tabo.no tudi LG,lite on pekači so OK.samo je pa res da danes pekač ni več tako astronomsko drag in da je 23k,koliko pride zdaj F1,zelo ugodna cena.celo 48X plexi je zdaj 30k in to celo v bigbangu.naj spomnim da je malo manj kot leto nazaj ta plexi prišo debelih 60k.razlog za pocenitev je sigurno v cd-rw ala LG,lite-on,sony,msi,teac,ki so vsi okoli 20k z 52X peko.

Sergio ::

ja, boštjan... definiraj 52x hitrost :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

bostjan11s ::

he he jaz imam tako 8x yamaho, ni da ni, bi jo prodal samo če gledamo sorazmerno z ceno onih "novih pekačev" bi dobil cca 5000 sit.
se ne splača pa še SCSI je :))

boštjan ::

ja, boštjan... definiraj 52x hitrost :)

no da ne boš mislo da sem se v to 52X zapičo,sem dal le primer ker se pač le ti pekači zdaj uveljavljajo.če se ne motim se je masivna pocenitev hitrih pečk začela okoli avgusta 2002,ko so ena za drugim firme začele izdajat 32X,pol 40X,44X itd.pol so tekmovale kera bo imela hitrejši cd-rw,mislim pa da se bo kmalu vse ustavlo in se bo na combo pogone prešaltalo.

Bug ::

Ma kaki Combo!
CD-jem pocasi odzvonja - DVD+RW (in drugi podobni) so sedaj na vrsti - zaradi kapacitete
Lahko pa se pride kaj drugega kaj bo pokopalo oboje.:D

Sergio ::

Bug, če mene vprašaš, CDjem sploh ni odklenkalo, nikakor!

Če gledamo logično, se naj cena CD-ROMov ter CD-RWjev izenači. CD-ROMi nehajo hodit v prodajo, tako da sforsiraš, da ima vsak doma CD-RW.

Microsoft nato lepo podore Mt.Rainier v novih Oknih, pa imaš dejansko v računalniku 650-MB disketno enoto. Tko bi moglo it, če se mene upraša :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

freserovski ::

uf, jaz sem si tudi rezeviral eno v power plusu, upam, da se mi bo splačalo :\ :D
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posnemite CDje na obeh straneh

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
152271 (2271) iskra
»

Teac vs Liteon

Oddelek: Strojna oprema
241267 (972) Caligula
»

cd-rw

Oddelek: Strojna oprema
301999 (1397) tx-z
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515201 (4514) wilecoyot
»

Teac 48x12x48 ?

Oddelek: Kaj kupiti
191624 (1255) TheJack

Več podobnih tem