» »

Ima kdo nasvet pr konfiguraciji...

Ima kdo nasvet pr konfiguraciji...

tikitoki ::

Nabavil bi si nov računalnik, rad bi, da je sposoben poganjati igre na 1080p resoluciji in da je čimtisji in seveda ne predrag.

Okvirno sem razmisljal o taki konfiguraciji.

Navijal NE bom. Vse izboljsave v smeri navijanja me ne zanimajo.

Procesor:
Xenon 1230v2
Mama plata:
P8Z77-V LX2
Ma kod v mislih kaksno ne drazjo ampak bolj z opcijami polno plato?
Ram:
Crucial 8GB KIT PC3-12800 DDR3-1600 CL8 Ballistix Tactical (vsec mi je CL8)
Hladilnik za CPU:
Thermalright True Spirit 140 140mm 900-1300rpm 19-21dBA
(kej tisjega, ne tolk glomaznega)
Ohisje:
Fractal Design Define R4 Black Pearl ATX USB 3.0
Grafična:
ASUS HD7850-DC2-2GD5-V2 2GB GDDR5
ali:
ASUS GTX660 DC2-2GD5 2GB GDDR5

Diske ze imam.

Napajalnik:
be quiet Straight Power E9 CM 580W ATX 2.3 80+Gold
ali:
be quiet Pure Power CM BQT L8-CM-530W
ali:
XFX XXX Edition 750W 80+ Silver ATX 2.3


Ima kdo kaksno idejo glede napajlnika? Da je tih, cimbolj ucinkovit, zanesljiv, dolga garancija in da ni pasje drag?

Kakrsnekoli predlogi, tudi v smeri znizanja cene so dobrodošli.

Ali kdo ve katere funkcije ne delujejo ce furas Xenona na obicajni maticni plosci?

Ce kdo ve za kaksno bolsjo trgovino od www.hoh.de se tud priporocam za informacije.

Hvala vsem, ki boste konstruktivno svetovali.

BTW:
Ali se komu zdi, da je boljse da nabavim samo ohisje, napajalnik in morebiti graficno kartico, z ostalim pa pocakam se pol leta, k INTEL izda novo generacijo procesorjev in AMD serijo 8000? Ceprav verjetno serija 8000 ne bo kaj bistveno hitrejsa od trenutne.
Sam trenutni racunalnik mi gre zaradi glasnosti ze na zivce. Hitrost pa tudi ni zadovoljiva, sam mogoce trenutno se znosna.
Verjetno pa bodo novi procesorji vsaj na zacetku dragi, dosegljivost boga, pa se moznost za napake visoka.
  • predlagalo izbris: mailer ()

Matek ::

Vsekakor nima absolutno nobenega smisla kupovati Xeona za neko domačo gejmersko mašino! Ozri se po Intelovih serijah i5 in i7.

Glede na cenovni razred, na katerega ciljaš, lahko ob trenutnih cenah pomnilnika pljuneš nekaj deset evrov več in nabaviš 16 GB.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

NightHawk ::

Čakaš lahko vedno. Pol leta, pa pol še par mesecev da cene padejo. Potem bodo pa najavili nove zadeve, ki bodo čez pol leta.. :)
Če rabiš kupi, če ne pač ne.

Glede konfiguracije. Procesor si falil, to ni procesor za igre.

Intel I5 3350P BoX
Asrock h77 pro4/MVP plošča
Ram je vredu
Grafična se pač odloči. Trenutno imajo na hoh.de 150 eur za 7850 1gb verzijo. Jest bi to vzel. 2gb so 175 eur, Geforce 660 pa 190 eur. Če bi se jest odločak bi vzel ali tisto za 150 ali pa geforca za 190.
Ohišje je pač ohišje. Jest bi vzel Corsair carbide 300R ali Antec three hundred (napajalnik spodej, 2 velika ventiralotja, lep izgled :)
Napajalnik: Ta procesor ima 69W, grafična pa tudi ni potratna. Če privzameš, da ne boš navijal je za sistem 500W čez glavo, brezveze gledat višje. Vzami "Thermaltake Hamburg 530W 80PLUS".

Še glede matične - h77 in z77 se razlikujejo samo po tem, da z77 lahko navijaš procesor. Ampak za to rabiš tudi K serijo procesorja, ki stane slabih 50 eur več, matična pa 20 eur več (asrock z77 pro4). Glede na to, da ne boš navijal je ta h77 najbolj primerna izbira.

tikitoki ::

Meni se zdi xenon procesor dobra izbira, ker ima mulithreading, ki mi bo prav prisel za druge stvari, nisem rekel, da bo sam za gaming, sam pac da zelim tudi gaming pr 1080p.
Druagce pa sem razmislajl o cenejsem i5, glih i5 3350P. Mi je vsec performance/price ratio.

Za napajalnik se strinjam, sam mogoce ce bi kdaj v prihodnosti hotel SLI al pa CF furat. Sam po drugi strani pa se nikol nisem in se nikoli ni blo resnega smisla.

Z Asrock imma slabe izkusnje, sem razmisljal bolj o ASUS al pa GIGABYTE. Drugi imate dobre izkusnej z Asrock? Ne vem zakaj H77 plat ni kej veliko al pa niso skor nc cenejse, vsaj na AGT in HOH.de.
Druiagce pa mi je vsec ta predlagana plata, res ma vec opcij. Moram premislt.

Tisina mi je zelo pomembna, a ima kdo izkusnje z radeon 7850, 7870 in Geforce 660 GTX karticami med delovanjem? Kolk glasne od saphire al pa gigabyte?
Trenutno imam Geforce 8800 GTS 512 Mb in je ogabno glasna.

Kolikor sem gledal teste ima ASUS najtisje kartice trenutno. Dalec najtisje.
Je kera druga kartica cenejsa enako tiha?
V idle sem videl radeon 7850, prakticno neslisna je bila. S k sm dal uho cisto zraven se jo skor ni slisalo preko hladilnika za CPU.

_Je kdo uporabil tega xenoncka v podobni konfiguraciji in kak se je obneslo?

NightHawk ::

Vsi te procesorji imajo multithreading. Problem so tudi prave xeon plošče. Tvoja izbira
http://support.asus.com/cpusupport/list...

tole piše
*Since Xeon CPU is not desktop CPU model, some feature may not able to work on this combination. For detail, refer to support.asus.com

Veliko z77 tudi ne podpira xenonov. Recimo plata za xenone
http://www.newegg.com/Product/Product.a...

Te ceneje pride in veliko boljše za home sistem, da kupiš eno normalno z77 in i7 procesor, če res potrebuješ MT in ti 4 threadsi ni dovolj, potem ima i7 8. Enako kot xeon, 4 jedra in 8 threadsov. Pride pa 60 eur več, kar je manj kot razlika v ceni plošč.

Ne vem pa kje so prednosti tega xeona. Eno je podpora za ECC ram ampak nevem zakaj bi to rabil. Google...

klinker ::

Kaj ce bi napisal se kaj bos drugega pocel s PCjem. Ker i7ke marsikdo ne potrebuje, ceprav misli da jo :)

tikitoki ::

Trenutno bi poganjal se ene simulacije, sam je res vprasanje kolk casa se. Pa gre za znanstvene simulacije, ne f-14 al pa kej tazga;).

Pa kaksen photoshop, mal urejanja videa. Bom se videl kolk in kaj.

Sej v vecjem delu res ne bom potreboval, k vecina nas ne in se tega zavedam.

Siddh ::

xeon bi bil dobra izbira, če najdeš neko dobro ploščo, ki ga podpira
prednost tvojega xeona je, da za isto ceno kot i5 ponuja performans i7, ampak ga ne gre navit in nima vgrajene grafe


klinker ::

tikitoki je izjavil:

Trenutno bi poganjal se ene simulacije, sam je res vprasanje kolk casa se. Pa gre za znanstvene simulacije, ne f-14 al pa kej tazga;).

Pa kaksen photoshop, mal urejanja videa. Bom se videl kolk in kaj.

Sej v vecjem delu res ne bom potreboval, k vecina nas ne in se tega zavedam.


Pozanimaj se ce te simulacije mogoce znajo gpu koristit za kalkulacije in ce ja, kak gpu potrebujes.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
528952 (3964) Gox89
»

Nakup računalnika do 500eur (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11119017 (15142) dzinks63
»

Gaming pc do 800

Oddelek: Kaj kupiti
222207 (1690) Loocas
»

Sestava računalnika ... Spet

Oddelek: Strojna oprema
283158 (2624) novinec09

Več podobnih tem