» »

Kupoprodajna pogodba za avto v angleščini

Kupoprodajna pogodba za avto v angleščini

lopov ::

Zdravo,

kolegica prodaja avto tujcu in rabi pogodbo v angleškem jeziku. Prosila je mene, a sem malo na tesnem s časom in me zanima, če jo morda kdo že ima in jo je pripravljen podeliti. Lahko je starejša in samo okvirno nastavljena, to že uredim :)

Hvala,
b.

kloko ::

Si prepričan, da bo kupoprodajno pogodbo v tujem jeziku lahko overila na UE? Brez overovitve si jo lahko kupec sam napiše, če iz nekega razloga to rabi. Poleg tega naj ta tvoja kolegica pazi, če je kupec kak "Kunta Kinte", da ne bo ostala brez kakšnega denarja za povrhu.

L.p., Kloko

JayKay ::

taka pogodba mora biti prevedena in uverjena s strani sodnega prevajalca. to je skoraj 100 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

tony1 ::

Je tega "angleža" kolegica že kdaj videla v živo? Če ne, gre za, saj veš - nateg... :)

St235 ::

lopov je izjavil:

Zdravo,

kolegica prodaja avto tujcu in rabi pogodbo v angleškem jeziku. Prosila je mene, a sem malo na tesnem s časom in me zanima, če jo morda kdo že ima in jo je pripravljen podeliti. Lahko je starejša in samo okvirno nastavljena, to že uredim :)

Hvala,
b.


kupoprodajne pogodbe v angleščini ne bo mogla overit na UE, tako da naj pač naredi v slovenščini in potem zadevo prevede v angleščino. Seveda bo potreben prevod s strani ustreznega prevajalca.

Ziga Dolhar ::

V takih primerih se praviloma delajo dvojezične pogodbe, side-by-side slovenščina in angleščina. Če se overja le podpis (kako je pri prodaji vozil, ne vem!), potem se ponavadi ne zahteva kvalificiran prevod.

Morda nekaj informacij. Link 2
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

lopov je izjavil:

Zdravo,

kolegica prodaja avto tujcu in rabi pogodbo v angleškem jeziku. Prosila je mene, a sem malo na tesnem s časom in me zanima, če jo morda kdo že ima in jo je pripravljen podeliti. Lahko je starejša in samo okvirno nastavljena, to že uredim :)

Hvala,
b.


Če ta anglež ali kak vojak ali kaj je, slučajno kupuje avto za svojega nečaka v Nigeriji in bo plačal še nekaj več in plačal stroške transporta itd... gre za nateg...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Barbarian ::

zakaj pa ravno tujcu? bo za pogodbo preveč plačala, se ne splača.

samo da ne bomo čez 1 teden slučajno brali o nategu če bo kakemu sumljivemu tujcu prodala.

tony1 ::

Glede na to, da se "lopov" od prvega posta dalje ni več oglasil, ga je, upam, srečala pamet...

lopov ::

Pamet se me (še zmeraj) izogiba 8-)

@ Žiga -- hvala, točno tako bi/bom jaz rad uredil -- side-by-side in enak postopek kot si ga navedel. Našel sem nekaj vzorcev in menda za prvo silo (odjava) zadostuje. Oseba je do petka v LJ in po vsej verjetnosti uredimo v čertek.

Mal optimizma, folk, ne posod videt same zarote in nategovanje :))

tony1 ::

Super, best of luck :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Webcamp 2015 - Embrace Constraints

Oddelek: Novice / Ostalo
96239 (5531) Gandalfar
»

Prevod priporočila?

Oddelek: Loža
242920 (2448) Mandi
»

Nokia lumia 800

Oddelek: Mobilne tehnologije
122012 (1567) luckey punk
»

Tusmobil se bo prodal

Oddelek: Mobilne tehnologije
293937 (2593) Pyr0Beast
»

Kje kupiti orig. WinXP HE ANG?

Oddelek: Programska oprema
8855 (775) ;-)

Več podobnih tem