» »

Družbena omrežja - zakaj?

Družbena omrežja - zakaj?

Grizzly ::

Pozdravljeni!

Pri seminarski nalogi moram pisat o družbenih omrežjih, med drugim tudi zakaj JA oziroma zakaj NE. Torej, poiskati vzroke, ki posameznika prepričajo, da si ustvari račun na nekem družbenem omrežju oziroma iz kakšnih vzrokov si ga ne ustvari.

Prosil bi, če lahko vi napišete svoje razloge zakaj ste se (ali se niste) pridružili družbenemu omrežju, bodisi facebook, twitter itd. Vesel bom vsakega mnenja.

blackbfm ::

zato da lohk stalkam folk:))

stalker ::

da lahko osvajam trinajstletnice 8-)

dottor ::

Da ga lahko čez par mesecev zaprem :D
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Looooooka ::

Za, ker:
-se redko javljam na gsm
-redko (in torej prepozno) berem smse
-se mi ne da klicati 15 kolegov za skupni vikend/pocitnice in vse to organizirat prek telefona
-preziram uporabo emaila za resevanje zgornjega problema(te bebci prehitro dodajo iz bcc v cc ali pa zacnejo na prvi mail odgovarjati v 10em in potem se moras tako ali tako dobiti na pijaci, da je vsem vse jasno)
-starejsi kot si, bolj si zaposlen in bolj cenis svoj prosti cas vseeno pa zelis ostati v stiku s svojo druzbo
-isti razlog kot branje slo-techa. Pavza za mozgane med delom. Eni hodijo na kavice drugim se nam pa pac ne da.
Proti, ker:
-obstaja moznost, da zabijes prevec casa na socialnem omrezju/forumu, ko nisi motiviran za delo.

Po drugi strain pa email omogoca isto stvar. Dobis debila/lenuha, ki zanalasc narobe razume email in ga forwardira nekam naprej. Potem se cel teden jebes z odgovarjanjem, ker se enemu bebcu na drugi strain ne da resiti problema v tistem dnevu.

Aja...pa zato, ker mi je vseeno kaj si kdo misli o tem, kar pisem.
Kdor ne upa stati za vsako bedarijo, ki jo napise pac nima na socialnem omrezju kaj iskati.
Enako velja za ljudi, ki na katero koli stran na internetu nalagajo svoje slike ali pa se slikajo v javnosti in potem jamrajo, ko jih nekdo vidi na internetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Šoja ::

Nisem pridružena nobenemu družabnemu omrežju, ker:
- mi je še vednpo ljubše se dogovarjat, pogovarjat... v živo ali po telefonu
- vidim, kakšne stvari ljudje dajejo na svoje profile in me vse mine (ne zanima me, kakšen zajtrk je imel moj bivši sošolec ali kako je hči od sodelavke razmetala sobo ali kdo vse sodeluje v Sparovi nagradni igri...)
- so ljudje užaljeni, če jim kaj ne všečkaš, ne voščiš rojstnega dneva na facebook-u in podobno
- ne bi se mi dalo redno pregledovat sporočil od ljudi, posledica v zgornji točki

cekr ::

Zato, da imaš občutek, da si v središču sveta, čeprav si v velikem dreku.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

GummyBear ::

Meni je prav hecno poslušat, ko pride debata o družbenih omrežjih. Vsi govorijo, kakšne so prednosti, kakšne so slabosti... pomoje pa je vse odvisno od posameznika, kako si on to predstavlja.

Sem (samo) na facebooku ker:
- to omrežje uporablja največ mojih prijateljev, kolegov, znancev...
- imam tako z nekaterimi edini stik (nimam njihovega maila, cifre...)
- lahko spremljam prihajajoče dogodke in vem koga lahko tam še pričakujem
- tako lahko premagujem dolgčas, ko res nimam kaj drugega početi
- včasih mail ali sms ni primeren, fb pa prenese vse

Ne moti me, če se nekdo pohvali s svojim kosilom in gor naloži celo sliko. Če bo videti dobro, ga bom prosil še za recept. Tudi ne pričakujem, da mi bo vsak voščil rojstni dan ali komentiral/lajkal. Poleg pa mi zid veliko pove o njegovem lastniku :)

jype ::

GummyBear> Sem (samo) na facebooku ker:
GummyBear> - to omrežje uporablja največ mojih prijateljev, kolegov, znancev...
GummyBear> - imam tako z nekaterimi edini stik (nimam njihovega maila, cifre...)
GummyBear> - lahko spremljam prihajajoče dogodke in vem koga lahko tam še pričakujem
GummyBear> - tako lahko premagujem dolgčas, ko res nimam kaj drugega početi
GummyBear> - včasih mail ali sms ni primeren, fb pa prenese vse

Jaz iz popolnoma enakih razlogov _nisem_ na facebooku!

GummyBear ::

jype je izjavil:


Jaz iz popolnoma enakih razlogov _nisem_ na facebooku!

Kot sem rekel, odvisno od posameznika. Kar je za nekoga dober razlog, je lahko za nekoga slab.

Meni osebno se zdi facebook dobra pogruntavščina, vendar je žal tako, da nekateri gor visijo od jutra do večera in ko več nimajo ideje kaj bi napisali, napišejo, da opravljajo veliko potrebo (bolj pogovorni izraz)... take stvari pa nekatere odbija stran, ampak to še ne pomeni, da je facebook brezveze. Modela s takimi izpadi lepo odprijateljiš in je rešeno - ti ostanejo bolj koristne novice.

Unknown_001 ::

OP Kaj prepriča posameznika, da si ustvari račun?
odgovor: 1.firbec
2.potisk s strani družbe
3.želja po sledenju "aktualnem"
4.Potreba po druženju, ki nekomu ni ravno svetla plat "v živo"
5. ...

Ogromno je razlogov.

Hayabusa ::

1,2,3 se prijaviš, vidiš da je waste of time, pozabiš.
4 potem je v družbi po celem veliko asocialnežev ;).

Unknown_001 ::

Resnica je žalostna:8).

Looooooka ::

A je se kje kksna tema z naslovom "Zakaj imate odprt racun na slo-techu".
Da se potem primerja odgovore. Ker za moje pojme nima nihce bolj "pametnega" razloga od tistega zaradi katerega ima folk fb account.
Ceprav je slo-tech res nek forum za "geeke" se zmeraj ne more nihce trditi, da je vecina uporabnikov profesionalcev in da vecina postov spade v neke strokovne objave, ki jih lahko vzamemo za sveto resnico pa ceprav gremo gledat odgovore v temah o strojni opremi ali programiranju.
Account mamo pa vseeno a ne :D...in "Loža" tudi ni brez postov :)

Unknown_001 ::

Ja, zdj pa definiraj g33k.
Ker si mal preveč posplošil uporabnike.
Jst recimo sem se prijavil, ker se mi zdi forum koristen za povprašat, če imam kako težavo ali vprašanje o tistem, česar ne razumem. Poleg tega pa z veseljem pomagam v temi, kjer lahko.
Tista tvoja definicija je bolj za take, ki večinoma gor visijo cel dan in celo noč, ter od dolgčasa nimajo drugega za počet, kot da se med seboj in ostalimi j***** in zabijajo nazaj.

Ne rečem pa, da je takšnih osebkov malo kle gor.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je SEO

Oddelek: Pomoč in nasveti
10976 (741) GrX
»

Trojanec - kdo je odgovoren

Oddelek: Pomoč in nasveti
121739 (1087) Seljak
»

Kam po FRI-ju

Oddelek: Šola
266310 (5025) Ciklamen
»

USB problem

Oddelek: Strojna oprema
81219 (1001) filip007
»

Izdelava družbenega omrežja

Oddelek: Izdelava spletišč
101613 (920) Mesar

Več podobnih tem