» »

OS znotraj Virtual Box-a

OS znotraj Virtual Box-a

Netrunner ::

Namestil sem si virtual box za testiranje raznih linux distribucij, pa sistem v VB se nekam slabo odziva. Recimo ubuntu dela dokaj ok, ubuntu xbmc pa dela porazno...

Razumem da OS znotraj OS-a dela počasneje .. vendar vseeno.

Imam 6 jedrni Phenom z 8gb rama ... pa gostujočemu sistemu dam vsaj 4gb rama in 2 jedri ..

Za test sem isto linux distribucijo namestil na PC z dvojedrnim procesorjem in 3gb rama .. pa dela boljše kot v virtualni mašini .. čeprav naj bi po moči bile ptibližno enake.

V virtual boxu sem obkljukal da uporablja vse kar lahko iz gostujočega PCja ...

No zanima me kako se vam obnese poganjanje sistemov znotraj VB .. pa če je kakšna nastavitev kje, katero sem spregledal ... oz. ali se da kaj naredit da bo zadeva delala bolje?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Mavrik ::

A VirtualBox Additions (grafični driver in ostale driverje) si namestil v OS znotraj VirtualBoxa?
The truth is rarely pure and never simple.

techfreak :) ::

Namestil sem si virtual box za testiranje raznih linux distribucij, pa sistem v VB se nekam slabo odziva. Recimo ubuntu dela dokaj ok, ubuntu xbmc pa dela porazno...

Grafično pospeševanje ni ravno kvalitetno pri VB. Sicer sem pa vseeno na 2 leti starem prenosniku v virtualiziranem Ubuntuju gledal 1080p video na YouTube brez zatikanja.

Netrunner ::

hja .. tisti Virtualbox additions sem načeloma dal da mi namesti, vendar zdaj vidim da mi nekaj teži da ne more mountat GuestAdditions.vb .. moram to zadevo rešit in upam da bo bolje potem.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

KernelPanic ::

Netrunner je izjavil:

hja .. tisti Virtualbox additions sem načeloma dal da mi namesti, vendar zdaj vidim da mi nekaj teži da ne more mountat GuestAdditions.vb .. moram to zadevo rešit in upam da bo bolje potem.
Te guest additions zdownloadas iz oraclove strani (ne iz browserja, ampak iz samega virtualboxa) in nato ti jih sam poinstalira!

Lp,
Marko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtualka

Oddelek: Pomoč in nasveti
131851 (1229) phantom
»

Ubuntu v VirtualBox-u

Oddelek: Pomoč in nasveti
311169 (929) ludopazivi31
»

Windows 10 technical prewiew

Oddelek: Pomoč in nasveti
10886 (537) Qushaak
»

virtualbox kubuntu grafika problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
131520 (1361) lovro535
»

VirtualBox in Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
262599 (1748) Icematxyz

Več podobnih tem