» »

Razmerje zmogljivosti med GPU in CPU

Razmerje zmogljivosti med GPU in CPU

jkacic22 ::

LP!

mene pa zanima kako naj ugotovim katera grafičpna kartica je maximum za moj procesor in obratno... nekaj sem bral na googlu , večinoma tuje strani .... gre se zato, da rad igram FPS-je in zraven imam rad lepo tekočo grafiko...
moj sistem je :
OS Windows 7 Ultimate 64 bit
CPU Intel Pentium Dual Core E6600 @ 3.06 GHz
GPU ATI Radeon HD 5450 1GB DDR2
RAM 4 GB DDR2

lahko pa svetujete kaj se bol splača zamenjat oz. kaj dodat za bolše delovanje pri igrah - imam omejen proračun :)

hojnikb ::

menjat bi mogu oboje, če bi rad kak konkreten gain, sicer bi pa jst začeu pr grafični kartici, ker druga kot za pospeševanje videa ni uporbna..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

jkacic22 ::

kero pa priporočate glede na sistem ?

amigo_no1 ::

Odvisno od proračuna.

hojnikb ::

jst več kot 7770 nebi dau v tak sistem, ker je procesor v vsakem primeru bottleneck..
#brezpodpisa

dzinks63 ::

Procesor še ni tako zelo slab, grafična je pa tema, zamenjaj jo za kakšno GTX460, HD6850 in se bo precej poznalo pri igrah.

Lonsarg ::

Evo DIREKT test za tebe:)
http://www.tomshardware.com/reviews/bal...

Po teh testih sledeče, ta tvoj procesor NI bottleneck za 5750 grafiko, medtem ko je malo bottleneck za 5870, oziroma če zelo večaš resolucijo, potem tudi za 5870 tvoj procesor ni več bottleneck.
(Izjema je seveda GTA4, ki je portan konzolski špil, ki rabi res hude procesorje da lavfa normalno, tam bo seveda bottleneck tvoj procesor, ampak to je zelo redka izjema.)

Iz tega sklepam, da je maksimum za tvoj procesor ravno okoli grafike 5850. 5850 pa je praktično identična, recimo kak procent hitrejša od 6850, torej isto kot je dzinks63 predlagal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

jkacic22 ::

hvala za info !!!

ravnokar gledam tole primerjavo http://www.gpureview.com/show_cards.php...
in vidim da je moja kartica krepko slabša od predlagane :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jkacic22 ()

dzinks63 ::

in vidim da je moja kartica krepko slabša od predlagane :D

Seveda da je, nima za burek bi se reklo tej primerjavi.

Lonsarg ::

Bi rekel da je ja:) 4 generacije zadaj, pa še serija x4xx, ko so tahude vedno bile x8xx, v bistvu imaš zelo neuravnotežen računalnik, si kupil kar dober procesor grafiko pa slabo takrat, no ti bo pa zdaj prišel prav procesor.

Drgač ne vem koliko imaš hud napajalnik. Še najbolj varčna od vseh predlaganih je 7770(5850, 6850, 7770, 460, 650 so vse podobno hitre grafike), 115€ in delalo ti bo vse do konca grafika v HD resoluciji še nekaj časa.

hojnikb ::

Lonsarg je izjavil:

Evo DIREKT test za tebe:)
http://www.tomshardware.com/reviews/bal...

Po teh testih sledeče, ta tvoj procesor NI bottleneck za 5750 grafiko, medtem ko je malo bottleneck za 5870, oziroma če zelo večaš resolucijo, potem tudi za 5870 tvoj procesor ni več bottleneck.
(Izjema je seveda GTA4, ki je portan konzolski špil, ki rabi res hude procesorje da lavfa normalno, tam bo seveda bottleneck tvoj procesor, ampak to je zelo redka izjema.)

Iz tega sklepam, da je maksimum za tvoj procesor ravno okoli grafike 5850. 5850 pa je praktično identična, recimo kak procent hitrejša od 6850, torej isto kot je dzinks63 predlagal.

nwm od kod teb ta ideja, amapk e6600 bo še vedno kr bottleneck za 5850, sploh če bo igral multiplayer špile..
#brezpodpisa

Lonsarg ::

Kaj pa če pogledaš dejanske teste?

hojnikb ::

sj ne da je bla primerjava nareta skor 3 leta nazaj..

in kulker berem OP, bo uproabnik igral multiplayer fps špile, ki rabijo dost cpuja, ne samo grafične. Tisti testi kulker vidim so sam singleplayer..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Lonsarg ::

In kolko bo pobral Multiplayer, 10% dodatnega CPUja, 20% celo mogoče. Ne spremeni bistveno zadeve, mogoče v tem primeru raje 7750 namesto 7770, mogoče, težko tok natančno ocenit, kje je bottleneck, gre se za na približno ne za vsakih 10€. Idealno balanciran računalnik je, kjer ti je v polovico igrah bottleneck CPU v polovico pa GPU.

hojnikb ::

imo bi bla 7770 vrh glave za ta sistem.. pa še varčna je, tak da napajalnik nebi smeu bit problem....
7750 se imo ne splača, če tut je proc bol švoh..
#brezpodpisa

Lonsarg ::

Ja no, pol se pa očitno strinjava. Pa to veš da 7770 je po zmogljivostih tam tam z 5850?

hojnikb ::

7770 je počasnejša od 5850..
#brezpodpisa

stock ::

7770 je overkill. Za ta procesor kaj več kot 5770=6770 nima smisla, že to ne boš z-max-al tudi na 1080p

hojnikb ::

procesor je navit, če še kdo ni tega opazo ...
#brezpodpisa

stock ::

Je blo opaženo in vračunano. Na stock mu je skor že ta grafa dovolj.

hojnikb ::

stock je izjavil:

Je blo opaženo in vračunano. Na stock mu je skor že ta grafa dovolj.

hehe i need to laugh on this one ...
to grafo lahko sam pIII bottlenecka ;)
#brezpodpisa

mokasin ::

Men intel core e6500 pri 3,3 Ghz dela v bf3 na 100% s HD 4650. Tukaj bo zagotovo bottleneck razen pri špilih, ki ne potrebujejo veliko procesorske moči.

stock ::

Tako je dosti je odvisno od špila, sam sem pretestiral mnogo mnogo kombinaciji in ti povem da na C2D od 3Ghz nimaš kaj dajat več kot 6770.

hojnikb ::

lahko nabaviš 7770 in kasneje dodaš kak quadcore ali kr ceu sistem (brez grafe) zamenjaš..
od viška grafične moči te ne bo bolela glava
#brezpodpisa

stock ::

Bo pa denarnica, če bo kasneje menjal sistem pa še grafo potem, overkill se nikoli ne obrestuje.

hojnikb ::

v prihodnosti lahko doda še eno 7770, namesto da kup novo bolšo grafo..
#brezpodpisa

Lonsarg ::

mokasin je izjavil:

Men intel core e6500 pri 3,3 Ghz dela v bf3 na 100% s HD 4650. Tukaj bo zagotovo bottleneck razen pri špilih, ki ne potrebujejo veliko procesorske moči.


BF3 je na 2. mestu po tem, koliko rabi procesorske moči, takoj za GTA4. Tak da če se bo igralo BF3 grafika žal ne bo do konca mogla bit naštimana ne glede na grafo, ki se kupi..

P.S.: Če se malo pogoogla po leto dni starih člankih je velikokrat za E6xxx serijo omenjen upgrade grafike na 7770,7750, 650

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

stock ::

Potem bolje da naštejemo špile ki bojo dobro delali na kombinaciji C2D in 7770 ker jih bo manj, kot tistih na katerih bo tottleneckal. Zadnja 2 NFSja sploh ne zalaufata na C2D pod 2,5Ghz..

einstein :P ::

jkacic22 je izjavil:

LP!

mene pa zanima kako naj ugotovim katera grafičpna kartica je maximum za moj procesor in obratno... nekaj sem bral na googlu , večinoma tuje strani .... gre se zato, da rad igram FPS-je in zraven imam rad lepo tekočo grafiko...
moj sistem je :
OS Windows 7 Ultimate 64 bit
CPU Intel Pentium Dual Core E6600 @ 3.06 GHz
GPU ATI Radeon HD 5450 1GB DDR2
RAM 4 GB DDR2

lahko pa svetujete kaj se bol splača zamenjat oz. kaj dodat za bolše delovanje pri igrah - imam omejen proračun :)



nabavi AMD HD6850 ;) rabljena je okoli 100€, nova pa je bila okoli 140 dokler so jih še prodajali (ne dolgo nazaj)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Lonsarg ::

stock je izjavil:

Potem bolje da naštejemo špile ki bojo dobro delali na kombinaciji C2D in 7770 ker jih bo manj, kot tistih na katerih bo tottleneckal. Zadnja 2 NFSja sploh ne zalaufata na C2D pod 2,5Ghz..


Boš dal link kako kr ne zalavfa in je kaj vse črno? lol Ker jaz sem na googlu našel, da lavfa na E6600@2.4Ghz igra NFS Most Wanted na 32FPS in to GPU omejeno zaradi 6570 na medimum.
Pa še tole sem našel, ko se pogovarjajo o E6xxx na 1920*1200 resoluciji.
On my setup my GTX285 almost completely bottlenecks me, even when I run my E6850 @ 2 GHz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

stock ::

Jaz bi vzel na ta proc TO ampak obvezno še 5-10EUR popusta.

Na netu piše svašta, sam sem probal in vem. Tu ti napišem moje izkušnje, če mi ne verjameš, probaš na svoji koži :) simpl, zakaj bi koga slepil? Trenutno doma nimam več nobenega C2Dja, sem jih pa mel dosti, tudi e6600, pa sploh ni slab procesor, samo špili so nekateri tema. NFS MW mi tudi na Quadu ne laufa dobro, šele na 3,2Ghz diha tudi 5770 in dela vse na max 1080 30fps. Na 2,3Ghz pa od 15-25 fps. Mel tudi mnogo graf mam tudi 6850 in na C2Q-u nima kaj praskat, ker ji je dolkčas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

hojnikb ::

in kje točno piše, da ma OP fullhd screen oz da bo sploh igral na fullhd ?
#brezpodpisa

Sssaga ::

jkacic22 je izjavil:

LP!

mene pa zanima kako naj ugotovim katera grafičpna kartica je maximum za moj procesor in obratno... nekaj sem bral na googlu , večinoma tuje strani .... gre se zato, da rad igram FPS-je in zraven imam rad lepo tekočo grafiko...
moj sistem je :
OS Windows 7 Ultimate 64 bit
CPU Intel Pentium Dual Core E6600 @ 3.06 GHz
GPU ATI Radeon HD 5450 1GB DDR2
RAM 4 GB DDR2

lahko pa svetujete kaj se bol splača zamenjat oz. kaj dodat za bolše delovanje pri igrah - imam omejen proračun :)


Zamnjaš za HD 7750 in bo recdimo na 1280x1024 delal vsak špil :)
Frendu sm navil C2D z 2.5 na 3 Ghz pa ma to grafo na omenjeni resoluciji in mu dela vsak AAA špil krepko nad 30 FPS :)
Ker maš pentiuma bi višanje frekvence pripomoglo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

hojnikb ::

ok šele zdele sn vidu, da gre za pentium e6600 in ne za c2d e6600 :):)):))

navij zadevco in vrži not 7770 :D
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

jkacic22 ::

če mi lahk svetujete kera je bolša....

http://www.mimovrste.com/katalog/compar...


jaz cilam na levo :)

hojnikb ::

identične so..
#brezpodpisa

Brias ::

jkacic22 je izjavil:

če mi lahk svetujete kera je bolša....

http://www.mimovrste.com/katalog/compar...


jaz cilam na levo :)


tudi ce je leva 1% hitrejsa in 1% tisja in 1 eur drazja .... ima 1 leto manj garancije kot desna ...

opeter ::

Eno vprašanje, je Intel Core 2 Duo E8200 + Radeon 5670 dobra kombinacija? Za igranje predvsem starejših iger (recimo Dirt 1 & 2, GRID, Call of Duty World at War itn.). Iz starejših in tudi rabljenih komponent poskušam nekaj pametnega sestavit, pa me tak zanima ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

stock ::

Pomoje je kombinacija odlična, kaj več CPU tudi nebi nesel, Poglej samo da bo še dosti RAMa, 2Gb bi znalo bit ravno na meji..

opeter ::

stock je izjavil:

Pomoje je kombinacija odlična, kaj več CPU tudi nebi nesel, Poglej samo da bo še dosti RAMa, 2Gb bi znalo bit ravno na meji..


Hvala. 4 GB bo ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Brias ::

opeter je izjavil:

Eno vprašanje, je Intel Core 2 Duo E8200 + Radeon 5670 dobra kombinacija? Za igranje predvsem starejših iger (recimo Dirt 1 & 2, GRID, Call of Duty World at War itn.). Iz starejših in tudi rabljenih komponent poskušam nekaj pametnega sestavit, pa me tak zanima ...



e8200 je ze soliden za igre a mu bo dolgcas zraven 5670....

jaz imam 45nm stock e5300 wolfdalle pentiuma @ 2.60GHz in je grafika vedno 100% izkoriscena ... tudi far cry 3 ... 100% cpu in gpu ..... pa imam gigabyte 4850 silent ...


Intel Core2 Duo E8200 @ 2.66GHz 1,855 cpu marks
Pentium Dual-Core E5300 @ 2.60GHz 1,549 cpu marks

poglej primerjavo 4850 vs 5670
http://www.hwcompare.com/126/radeon-hd-...

po cifri, logiki in testu je 4850 boljsa od 5670 ... tako da ji bo dolgcas ....

Brias ::

EDIT: ne morem editirat, sorry za doublepost ..... CPUju bo dolgcas ......

WarpedGone ::

Ne morm pomagat s konkretnim linkom vem pa da sm vidu toole, ki so pri prikazu FPSa zraven prikazal še čas izračuna posameznega frejma in tisto kar je direkt uporabno: čas porabljen na procesorju in čas porabljen na grafiki. Če ti procesor kuri 2/3 ali še več časa izračuna frejma, potem razmišlaš o hitrejšem procesorju in obratno.
Če je čas približno tam tam i.e. pol na CPU pol na grafiki maš pa uravnotežen (==dobro izkoriščen) sistem in bo nadgradnja le CPU ali le grafike pomenila manjši profit, kot pa je vložek i.e. 2x hitrejša reč se bo poznala mogoče 10%.
Zbogom in hvala za vse ribe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična do 135€

Oddelek: Kaj kupiti
403956 (2905) reptilia
»

Igra GTA 4 na Pentium 4 3,2ghz

Oddelek: Igre
253778 (3202) martin551
»

Katero grafično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
849950 (8172) fruchty

kateri procesorji so dobri za igranje igric? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29727890 (25176) dzinks63

Več podobnih tem