» »

Vse o LCD od A-Ž

Vse o LCD od A-Ž

««
157 / 168
»»

The Player ::

reXor

Glede LED nism vešč, fora je v tem, da so sam malenkost pobljšave glede svetilnosti pa kontrasta, pa za svetlobni vir uporablja LED diode namest fluorescenčnih svetil. Js bi bolj reku, da je LED nategovanje kupcev, saj vsi mislijo, da je to tehnologija OLED v resnici pa ni.

prej si spraševal za OLED. OLED-a še dolg ne bomo vidl ker morjo najprej dobit profit iz LCD tehnologije, šele potem bo pršla na svet, pa še ta bo draga, čeprav so stroški proizvodnje zanemarljivi. Če bo sreča bomo vidl oled čez kake 3-5 let.

Lonsarg ::

Tudi OLED je še vedno LCD... To je vse LCD, samo različni tipi osvetlevanja. Ledice so pa tak poceni, komot bi iz fluerescenčnih svetil prešli na LED, pa samo kot novo generacijo označili, a za voljo marketinga je treba velik pomp naresti:)

MrStein ::

OLED 100% ni LCD.

LCD je filter pred lučko, OLED pa je lučka sama.

Verjetno zamešal z LCD+LED osvetlitev. (kar trgovci na velko označujejo kot LED ekrane...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

a ni OLED organic-LED, organske LED lučke, še vedno pa so pred filtrom-LCDjem.

The Player ::

OLED ni LCD

LCD ima filtre in backlight, medtem ko ima OLED, organsko snov, pa katodo in anodo in ko pride štrom oddaja svetlobo.

mislm, da smo že preveč zašli iz teme,...

reXor ::

Kako se kaj odnesejo matrike kar se tiče zakasnitev, ghostinga in podobno. Je pravilo dražje->boljše vredu merilo? Kako je kaj z igrami in TN, PVA, IPS etc. matrikami? Pri bratu je viden recimo nek warp v fps igrah (trokiranje), monitor je Samsung T240 star leto+.

The Player ::

reXor je izjavil:

Kako se kaj odnesejo matrike kar se tiče zakasnitev, ghostinga in podobno. Je pravilo dražje->boljše vredu merilo? Kako je kaj z igrami in TN, PVA, IPS etc. matrikami? Pri bratu je viden recimo nek warp v fps igrah (trokiranje), monitor je Samsung T240 star leto+.


Moje mnenje je, da matrika ne vpliva kaj preveč na odzivni čas monitorja, drgač odzivni čas je itak zavajanje, saj je neglede na čas lahko različen.
monitor, ki ima 2 ms ni mus, da ima tak rezultat in obratno.

npr. monitor Nec multisync 20WGX2 ima S-ips matriko in mislim, da 8 ms, v resnici pa ima odzivni čas daleč od konkurence.
Opazil, sem pa, da imajo vsi monitorji z S-ips matriko, ki so namenjeni zgolj za profesionalno rabo zelo slab odzvini čas (tudi do 30ms)

pač fora je v tem, da moraš vsak monitor pred nakupom testirati, ker je pač to zavajanje. Najbolje je, da prosiš prodajalca da ti ga priključi, da si ogledaš sliko in po možnosti bi moral imeti tudi software za testiranje LCD-ja
Na unm linku k sm ti ga prlepu testirajo svoje monitorje z nekim programom, kjer meriš sliko, robove, odzvini čas, pač use, poglej kateri je in testiraj, ker se ne spomnim imena
za igrce pa domačo rabo je še zmerm najbolj TN ker je pocen pa zmogljiv, če rabš profi pa S-PVA najmanj ali celo S-ips.

najbolj smešn je to, da se Imac, pa ostali mac-ovi LCD-ji bahajo z kvaliteto v resnic majo pa tok zanč sliko, da za domačo rabo sploh ni primerna, kaj šele za profi :D

js bom sam to reku: Korejci pa Japonci zmagajo,...kaki mac >:D

za tvoj primer pa nebi vedu kaj je narobe. če je 1 let star ma sigurn garancijo pa jo uveljavi.

bluefish ::

Odzivni čas se v taki meri razlikuje predvsem zaradi različnih načinov merjenja. Beri: Response time (technology) @ Wikipedia

MrStein ::

Ja, to je najbolje sam preverit, samo je to spet problem:
- dogovoriti se za testno uporabo monitorja pred nakupom (koliko trgovin ti posodi na dom?)
- najti kake pametne programe za teste (za laika ne nujno preprosto)
- jih pravilno uporabiti in interpretirati rezultate (glej prejšnjo pripombo)
- ponovit za vsak kandidat za nakup (kdo te ma cajt?)

To je za marsikoga prevelik zalogaj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

e-marko ::

Potem pač bereš razne teste in si izdelaš ožji krog favoritov iz katerega v končni fazi izbereš najboljšega glede na ceno in zmogljivost. Odločiš se vsaj za matriko in nato izbiraš naprej. Vsaj sam sem pred časom tako napravil in ni mi žal.

LP
...somebody, somewhere...

The Player ::

MrStein je izjavil:

Ja, to je najbolje sam preverit, samo je to spet problem:
- dogovoriti se za testno uporabo monitorja pred nakupom (koliko trgovin ti posodi na dom?)
- najti kake pametne programe za teste (za laika ne nujno preprosto)
- jih pravilno uporabiti in interpretirati rezultate (glej prejšnjo pripombo)
- ponovit za vsak kandidat za nakup (kdo te ma cajt?)

To je za marsikoga prevelik zalogaj.


nimam pojma. Js sm kupu LCD v big bangu in sm jih prosil, da mi ga prklopjo, pa sm mal pogledu kak je LCD, pol so mel tut neke programčke gor za testiranje, tko, da sm si komot uzel cajt. Za domov pa je logično, da ti ga ne bojo posodil.

lalalole ::

Imam budget nekih 300EUR (v skrajnem primeru 400EUR), pa se nekako odločam med tema dvema:

LG W2486L

Samsung BX2450

Namenjen bo gamingu (rabim majhen input lag), photoshopu in pa kar veliko branja (prijaznost očem).

Kaj bi priporočali? Je, glede na cenovne omejitve, primernega še kaj drugega?

Hvala!

Maximus ::

Samsung 2443 (mimovrste, enaa).


lp

PrimozR ::

Čeprav je cena ubijalska, sploh za TN panel, je velik plus, po mojem mnenju, 16:10 format. Pa njegov izgled - mat panel, mat ohišje.

lalalole ::

Če bi se le dalo, bi res vzel 16:10, ampak ta model žal nima HDMI priključka (ki pa je zame nuja). Res pa je, da je kombinacije 16:10 in HDMI priključek sploh nisem zasledil še... Vseeno hvala.

PrimozR ::

Ta kombinacija je pri modelih za 500 EUR+, ki imajo IPS oz. PVA panel.

lalalole ::

Zdajle gledam tudi ASUSa VW246H, ki ima 16:10 stranice in HDMI vhod. Koliko se na barvah pozna manko odzadnje LED osvetlitve (primerjam z modeloma podanima v prvem postu)?

Melanholija ::

Kateri 24 LCD do 400/500,- kupiti?
16:10,IPS panel...

PrimozR ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

kmetek ::

zakaj pa zadnjega ne?

PrimozR ::

PrimozR je izjavil:

kakor slišim je panel poden, čeprav je IPS :)

Očitno ga je nemogoče skalibrirati.

TeraSonic++ ::

Dell U2410 top buy price/preformance/satisfaction ? ? ?

Dell u2410
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Primus90 ::

No, jaz tudi rabim malo asistence pri nakupu novega LCD-ja. Budget je nažalost maksimiran na 150 EUR, sem pa pripravljen vzeti tudi rabljenega. Velikost mi ni zelo pomembna, zadovoljen bom tudi z 20", seveda ob neki pametni resoluciji. Menda se zdaj resolucije pod 1000 pikslov sploh ne gleda več, je še kakšna stvar, ki bi jo moral vedeti glede tega? Pogledal sem reviewe cenejših monitorjev, vendar najbrž za to ceno ne bom dobil monitorja ki ne bi imel kakšnega važnejšega "consa"...

Gledal sem npr. Samsung 226BW in najdeš vsakršno mnenje, od največje hvale do največjega grajanja..

kmetek ::

Matev ::

to vse imasm jaz že na 5 let starem hp 2465 monitorju

Rias Gremory ::

Pozdravljeni!
Prosil bi za predloge za 22" lcd zaslon. Budget je 150EUR, največ 170EUR. Rabim dvi priklop. Uporabljal se bo za filme, internet in kdaj kakšno igro.
Lp
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Rias Gremory ::

EDIT: malo sem gledu tega: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
ima kdo izkušnje z njim?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

lalalole ::

Kje lahko izvem v kateri razred ISO-9241-307:2008 standarda paše monitor? Vzeli smo namreč novega Samsunga BX2440 in ima mrtev piksel...

kmetek ::

če je preko spleta, vrni in naj ti dajo novega....če je nov, ti morajo menjati...stvarna napaka?

MrStein ::

En mrtev piksel ni stvarna napaka. Žal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lalalole ::

Zakaj ne? V ZoVP piše:

(2) Napaka je stvarna:
1. če stvar nima lastnosti, ki so potrebne za njeno normalno rabo ali za promet;
2. če stvar nima lastnosti, ki so potrebne za posebno rabo, za katero jo kupec kupuje, ki pa je bila prodajalcu znana oziroma bi mu morala biti znana;
3. če stvar nima lastnosti in odlik, ki so bile izrecno ali molče dogovorjene oziroma predpisane;
4. če je prodajalec izročil stvar, ki se ne ujema z vzorcem ali modelom, razen če je bil vzorec ali model pokazan le zaradi obvestila.

PrimozR ::

In kam spada mrtev pixel?

ZAradi enega mu ne bo uspela zamenjava, razen če je, kot rečeno, kupil prek neta.

MrStein ::

Zato ker v specifikaciji piše: Do 5 mrtvih pikslov.

Kupil si nekaj, kar ima do 5 mrtvih pikslov.

Torej :
1. Ima točno take lastnosti, kot je reklamirana in po mednarodnih standardih (ISO) potrebnih za rabo ali promet
2. Posebna raba, ki zahteva 0 mrtvih pikslov. Mogoče, če bi to izrecno omenil prodajalcu.
3. lastnosti so kot predpisane
4. vzorec ima tudi do 5 mrtvih pikslov, tak kot izročena stvar

(št. 5 sem si zdaj izmislil. Poguglaj za točne vrednosti)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

rzidar1 ::

Iščem koga, ki ima morda račun od LCD-ja LG W2261VP-PF, da bi ga posodil za skopirat. Namreč, sestra je že nekaj časa nazaj kupila ta LCD, vendar se ji je pokvaril in ne najde računa. Zdaj pa me zanima, če se morda najde kje kdo, ki bi imel takšen LCD, da bi skeniral ali prekopiral račun in ga poslal. Seveda bi se tukaj šlo za protiuslugo (povejte, kaj želite).

Če se najde kdo, bi lepo prosila, če me lahko kontaktira na smesnivesolc@gmail.com.

Hvala že v naprej!
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

kmetek ::

dobiš račun in garancijo, torej od 2 dokumentov, ki ti jih trgovina mora dati nima nobenega? ja šit happens.
Šola za naprej, če je dobavitelj AVTERA boš morda imela srečo, da imajo po serijskih evidenco, kontaktiraj Avtera SERVIS.

Bom jaz kontakitral Avtero pa vprašal, kdaj in kje je bil kupljen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

rzidar1 ::

zdravo!

ja, res je... nič od tega nima, kajti, ko se je selila, je škatlo vrgla v smeti in očitno sta bila račun in pa garancija v škatli.
žal!

kmetek je izjavil:


Bom jaz kontakitral Avtero pa vprašal, kdaj in kje je bil kupljen?


hvala, ampak bom vprašala sama. naša firma ima tako zunanji servis pri njih in bom 100% kmalu kaj nesla tja in bom sama vprašala.

hvala pa ti vseeno za ponudbo pri pomoči!
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: rzidar1 ()

kmetek ::

ok

Nejc1994 ::

Kaj si pa mislite o tem monitorju za 100 EUR?
rabljen nepoškodovan monitor še v garanciji cca. 2 leti
diagonala zaslona: : 55 cm
Optimalna ločljivost: : 1920x1080 pri 60 Hz
Odzivni čas: : 5 ms
Kontrast: : 60000:1
Svetilnost: : 300 cd/m2
Vidni kot (H/V): : 170° / 160°
Priklop: : D-Sub, DVI-D
Vgrajeni zvočniki: : brez

kmetek ::

erm ? Kateri pa je sploh?

Nejc1994 ::

Ne vem na bolhi sem ga najdu.

PISE AOC f22

kmetek ::

sej so novi po 129EUR ?

Sba ::

Živjo.

Odločam se za nakup večjega monitorja. Trenutno imam Samsung Syncmaster 173P, ki je star že kar nekaj let, a je bil tiste čase OK zaslon. Najraje bi še naprej Samsunga s ceno tam okoli 250EUR in ločljivostjo 1920×1xxx. Vidim pa, da so sedaj moderni LED zasloni, ki so v isti ločljivosti na voljo v kar nekaj dimenzijah in pa, da nekaj teh zaslonov nima DVI izhoda, le VGA in HDMI. Imam 8800 GT na kateri se mi zdi, da še ni navadnega HDMI izhoda, torej rabim nekaj z DVIjem.

Kaj bi se po vašem mnenju najbolj splačalo vzet?
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

PrimozR ::

DVI na HDMI adapter je enostaven, ker je slikovni signal enak na obeh.

Priporočal bi, da se stegneš za 20 EUR (oz. pogledaš v tujini) za 2443bw. 24'', 1920 x 1200 pik, DVI in VGA vhod. Načeloma kar crap displej, ampak je mat in 16:10. Novi so večinoma 16:9, ki se meni zdi nateg. Seveda bo najbolje da greš v kak bigbang in pogledaš sam, če ti je kul pa ni panike, boš prišparal skoraj 100 EUR :D

Moraš pa vedeti, da je TN matrika in 24'' že v sami teoriji kar precej fail, ker zaradi majhnih vidnih kotov TN spreminja barve bolj od kuščarja. Lep primer je ST; kjer se pri postih komaj razloči razliko v barvi, če so na spodnjem delu displeja, medtem ko na sredini in zgoraj to ni problem.

Ampak boljše matrike so pa od 400 EUR naprej.

Sba ::

Potem so LED in 16:9 samo marketinške fore. Na adapterje sem pa čisto pozabil. Staram se, ni kaj. Presenetilo in tudi zmedlo me je, da dobiš 1920×1080 že v 22", kar spusti ceno pod 200 EUR.

Glede vidnih kotov moram pa res še preveriti. Trenutno sem navajen na 178/178, prehod na slabše verjetno nebi bil najlažji. Kar se denarja tiče, sem bil pripravljen dat do nekih 300 EUR, če realno gledam, pač par evrov gor dol, tako, da me je sedaj kar na rit vrglo, ko vidim, da bom moral gledati za 400+ EUR.

V račun torej pridejo:
Dell U2410
HP ZR24w (na ena a je cenejši?)
NEC MULTISYNC EA231WMI
Samsung LCD F2380

Vem, da je najdražji, a se najbolj nagibam k Dellu. Tujina pa odpade, ker nimam Visa/Mastercard.

Sem še kaj spregledal?
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sba ()

PrimozR ::

Če ti pri TN panelu piše vidni kot 178/178 je le marketinški nateg. Displej se razbarva že pri ~45° :>

MrStein ::

Sba je izjavil:

Potem so LED in 16:9 samo marketinške fore. Na adapterje sem pa čisto pozabil. Staram se, ni kaj. Presenetilo in tudi zmedlo me je, da dobiš 1920×1080 že v 22", kar spusti ceno pod 200 EUR.

Glede vidnih kotov moram pa res še preveriti. Trenutno sem navajen na 178/178,

178/178 je šele marketinška fora. Te številke praktično nimajo veze z realnostjo.
Gremo tak: Kaj ti misliš, da pomenijo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Lonsarg ::

Jah kaj pomenijo, pomenijo, da iz katergakoli kota vidiš "nekaj" nikjer pa ne piše kaj:)

MrStein ::

Piše, piše... ;)
Je pa res, da tega noben ne prebere. Vidi "vidni kot" in si misli svoje, trgovec pa si mane roke...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bluefish ::

Pri IPS in VA matrikah ni neke hude znanosti.

kmetek ::

MrStein je izjavil:

Piše, piše... ;)
Je pa res, da tega noben ne prebere. Vidi "vidni kot" in si misli svoje, trgovec pa si mane roke...


jep za 10% maržo si mane roke....8-O
««
157 / 168
»»