» »

Vse o LCD od A-Ž

Vse o LCD od A-Ž

««
11 / 168
»»

maci ::

Tudi Anni v Lj prodaja med drugim Sony.

ŽirC ::

tko za dan D sem si zbral ponedelk, zrtev HYUNDAI LCD 17' - Q17, zdej me pa sam se zanima, kva nej pazem pr nakupu oznake, kabel itd.?


Lp, ZirC

icek ::

Prvo ti ga naj tam priklopijo, da vidis ce ima kaksno DP. Kabli ki morajo bit poleg so VGA, DVI, USB, za zvocnike in napajalni. Poleg je tud CD z inf fileti.
Rider of Theli
www.air-tv.net

ŽirC ::

Ksne special oznake?


Lp, ZirC

Jackass ::

JS sm se mal pozanimu. Vse sonijeve monitorje se da dobit v trgovini ACS (v Ljubljani). Na internetu nimajo nč, razn telefona, tko da pokličte tja vsi k vs zanima.

Na netu in reklamah na TV se sicer predstavljajo kot uradni uvozniki, čeprov sm dons, k sm klicu, zvedu, da ni čist tko. Uradni uvoznik nima svoje štacune. Ampak oni z njim poslujejo, tko da se da dobit vse sonijeve izdelke, ki so na voljo v Sloveniji pr njih. Tut cena je mal nižja kt drugje.

Sam je problem, da monitorjev tm v štacuni nimajo. Naročiš monitor in oni ti ga še v ist dnevu dobavjo.

glede cene. js sm klicu glede za model HX73 in so mi rekl, da je cena 155k sit. To je najcenejš, kolkr je men znano. Pr EnaA je 157k sit in pol cene eksponentno naraščajo od prodajalca do prodajalca. Nekje sm ga vidu tut za 185k sit in sm se sam smeju.

Js zdej nism glih silu v to (ker še ne vem 100% če ga bom kupu), ampak mal je treba pomoje prtisnt nanje, da predn kupš LCD, d ga lohk stesteraš. Drgač ma mora met več kt 3 DP, da ga zamenjajo. Aja pa 3 leta garancije maš!

Aja pa k sm reku, kje bi lohk ta monitor sploh vidu, so rekl da majo v Harvey Norman-u (v Ljubljani) velik Sonyjevih monitorjev, tko, da se splača jt tut tja pogledat. Čeprov po mojih izkušnjah so tm vse cene nekje 10% višje kot drugod.

To je vse kr sm zaenkrat uspel izbrskat.
jAcKaSS

matter ::

A kdo ve kje bi se dalo dobiti Samsung 172T MM dokaj hitro (kje jih prodajajo). Sem gledu v merkurju pa jih majo polno sam tega ne, big-bang nimajo, enaa ima, ampak 7 dni rok dobave, mimivrste je zginu iz ponudbe pred par dnevi. Jaz pa rabim do petka :(
Please anyone.
Sem se kr za teha odloču, ker se mi zdi najkvalitetnejši. Sem tut 1710B LG gledu, pa ga je prav tako težko dobit. Pri LG morš celo 14dni čakat. :(

Blade ::

Matter: Jest sm za LG spraševal pri Nore Cene in so mi rekl da bo navoljo že v sredo 26.11 (zdej je vprašanje če jih imajo še vedno). Poleg tega so ga kao tud pocenili s 126k na 115k (upam da ni napaka). V primeru da je to res in da me ne bo razočaral ga bom samo kupil.

ZirC: a bi te lahko prosil da napišeš svoje mnenje o Q17, ko ga dobiš ... scena Q17 je baje v tem da Q17A nima DVIja, ampak v Mlacomu pomoje prodajajo samo take z DVIjem. Aja črka S nej bi predstavljala to da je srebrn (sploh ne vem v kakšni barvi ga lahko še dobiš). Drugač pa reč nej ti odprejo in mal zadevo že tam stestiraj.

flipflop ::

Kaj pa 15" LCD? Kateri so v redu? ma kdo kake izkusnje s tem?
al pa tale?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

Jackass ::

ADI... LOL!!

Sam ne ADI-ja kupt. Kup Samsunga, če maš tedva na izbiro!
jAcKaSS

Blade ::

A mi lahko en razloži kaj za vraga je zdej to?
Vsak ima malce drugačne fotke istih monitorjev. Pri Comtronu sem se enkrat že nategnil (so imeli sliko MS Explorerja 3.0, dobil pa sem starejši model - itaq sem se kojci pritožil in dobil pravo), ampak tole je prov bedarija. Ali res obstaja toliko variant istega monitorja, a me samo zajebavajo.
Naj pove nekdo ki je zadevo kupil, katero je dobil in kje ...

LG stran
enaa
nore-cene

Hehe ::

pomoje je tole isti model, samo drugače barve (črn/srebrn/bel :)

smirnof ::

če pogledaš mal bolj podrobno, ugotoviš, da so vsi imajo vsi različno obliko:\

a bi mi lohka kdo povedu, kje bi lahko v živo videl samsunga 192t ali 193t? :(
EJ6

smash ::

kaj pravte pa na LCD monitor CTX S730
enaa link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

tomaxxx ::

A mi mogoče zna kdo povedat kolko je garancije na naslednje monitorje firm:
LG
Iiyama
in pa kolk mrtvih pixlov imajo toleranco za uveljavljanje garancije?
konkretno me zanimata njihova 19" ekrančka :)

boštjan ::

Za 19" LG dobiš v comtronu 2 leti garancije.kako pa je z DP pa jih vpr.

helowsa ::

Ima kdo izkušnje z LCDjem PHILIPS 190B4CG ?
Lp, D.

Mr.B ::

Jutri bom vrnil Sony SDM-S93 , tako da bo navoljo pri ATR-ju. Tam po deseti uri če bo koga zanimalo. X serija je treba čakati vsaj štirinajst dni. Cena pa je bistveno dražja kot S serija. Priporočajo mi počakati do februarj, ko bodo zaloge.

Drugače sem zadovoljen z njim, samo preveč je težav z analognim vhodom, kot tudi odkar imam R9700pro od lanskega decembra sem moral zaradi težav z info gonilniki monitorja lai pa zaradi gonilnikov radeona doinštalirati orodje da mi forca refresh rate v igrah nad 60Hz. Slika seveda utripa, na 75Hz ne utripa. V info driverjih piše da je may refresh samo 60Hz, testiral sem do 85Hz pa dela BP. Preveč je tudi težav z barvo
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

The Yankee ::

Zanima me, če kdo kaj več ve o prihajajočem Samsungovem 17" 177X. Baje naj bi imel kontrast 700:18-O , pa odzivni čas naj bi bil samo 12ms8-O 8-O 8-O ............navsezadnje pa me predvsem zanima cena in kdaj naj bi LCD prišel v Slovenijo? (verjetno ne prav kmalu:( )

Primoz78 ::

Se 172X ni prsu kje je sele 177x...

lp Primoz

Hehe ::

...refresh rate v igrah nad 60Hz. Slika seveda utripa...

a si sigurn da LCD pri 60hz utripa? resno, dej še 1x premisl in odgovor...

Primoz78 ::

Jaz mam Sony X73B pa ma isto refresh rate 60hz (DVI) pa nic ne utripa...

lp Primoz

Jackass ::

Mislm, da je fora v tem, da slika na LCD-ju ne more utripat!
Tko da...

A je monitor tak tank (nekje okol 3-4cm širok oz. globok), ker če ni (ma 30cm in več v globino), pol nimaš LCD-ja!
Takim monitorjem pravimo CRT oz. monitorji s katodno cevjo!>:D
jAcKaSS

Mr.B ::

Pri DVI-ju je nepomembno, pri analognem vhodu pa so težave. Če je hiter DSP na vhodu monitorja ti bo slika utripala, saj bo sampling vzel tudi vzorec ko ni slike, torej tema. Sicer sem jaz to prvič opazil ampak kaj pol. Itak čakam HX serijo ki ima DVI vhod, tam je pa refresh rate itak nepomemben.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Blade ::

smirnof: 192T so mel v BOFu.

Jackass ::

No pol se sploh ne bom s tem obremenjevou, ker mam itk namen kupt monitor in grafo z DVI-jem in nato še štrik, če ga ni zravn pr monitorju!
jAcKaSS

Border ::

Lep pozdrav!

Jaz kupujem LCD, pa ne vem katerega naj kupim.

Malo sem gledal modele Samsung, so kr mikavni moram priznat.

En nov model Samsunga 17 je za 103.000 SIT:
- Velikost pik: 0,264 mm
- Barvna palet: 16,7 Mio.
- Vidni kot: 160°/160°
- Delovne frekvence: 30-81 kHz
- Ločljivost: 1024 x 1280
- Kontrast: 400:1
- Odzivni čas: 25ms
- 240 cd

Star model Samsung 17(old) za 160.000 SIT:
- Velikost pik: 0,264 mm
- Barvna palet: 16,2 Mio.
- Vidni kot: 170°/170°
- Delovne frekvence: Horizontalna: 30-81 kHz
- Ločljivost: 1024 x 1280
- Kontrast: 500:1
- Odzivni čas: 25ms
- 250 cd

Samsung 19 za 170.000 SIT
- Velikost pik: 0,294 mm
- Barvna palet: 16,7 Mio.
- Vidni kot: 170°/170°
- Delovne frekvence: 30-81 kHz
- Ločljivost: 1024 x 1280
- Kontrast: 500:1
- Odzivni čas: 25ms
- 250 cd


Kaj svetujete? Katero model naj kupim in kateri velikostni razred?

lp Uros

boštjan ::

border za kere modele se gre.drugi opis mi liči na 172T in če je,ne vem kje si ga vido za 160k.

Border ::

Za Smsung je bil en katlog, ki ga zav nimam vec. Od 17 so ble nastete dve ta za 103 in ena za 158. Pri 19 pa sam en za 185 (baje se ga da dobit za 170).

Neke nove ponudbe? Kaj pravte?
- IIyama 17" za cca 135.000Sit (Powerplus)
- Benq 17" za cca 105.000Sit (Rolan)
- 19" LG za cca 140.000Sit (Comtron)


No od zgornega posta kaj nasvetov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Border ()

Ghero0 ::

Hm... vidm da se nc ne omenja Iiyama Prolite 430S, ki je dubu zlat monitor. Ga kdo ma? Se ga splača kupt?
Banging your head against a wall uses 150 calories an hour.

Wox ::

Border: Keri 19 palčni LG je to za 140k? Ker jaz vidim v njihovi e-štacuni samo 1910B, ki pa stane 167.988,00 SIT.

Border ::

Če bi vedel za modele bi jih navedel. Te informacije o LCDjih sem dobil tko na hitrem pogovoru z ljudmi in zato so tako pomankljive.

No kateri LCD je trenudtno najboljši in primeren za nakup, v 17 in 19 rangu?

boštjan ::

kot sem ti rekel,mi drugi opis liči na moj LCD samsung 172t,ki pa stane 140k in sem zelo zadovoljen z njim

Wox ::

Aja. Pol ti to verjetno govorijo cene brez DDV, kar pa meni navadnemu smrtniku prav nič ne pomaga.

Border ::

Ja jaz tud predvesm cilam na Samsunga. Ma tud mi gre on model po glavi za 103.000 SIT (z DDV).

Border ::

Gledam in tuhtam. Opazu sem, da so SAMSUNGI bolsi od IIYAME. Samsung je v vseh karakteristikah bolsi od tekmeca, le da ima tekmec 16ms odzivnega casa. Kaj pravte na odzivni cas je tko pomemben, pa je tisti tapravi ozcvni cas (SAMSUNGI-25ms ; IIYAME-16ms)?

ŽirC ::

Hmm, a je to spet modna muha, al spet ves folk cilja na samsunge in ilijame pusca za sabo, upam da se ne bom ustel k bom kupu enkrat ta teden Q17.


Lp, ZirC

Ghero0 ::

@Border: kero IIYAMO si pa gledu to?
Banging your head against a wall uses 150 calories an hour.

Border ::

ijamo za cca. 140.00 SIT in primerjal z samsungom za 103.000 SIT.

Sm a veste to, da ijama da garancijo na eno crkjeno piko medtem ko samusng na 7 crknjenih pik. Si predstavljate da imate 5 unicenih pik na LCDju pa ne morte reklamirat... ej zato sem pa rpipravljen dat se 15.000 SIT zraven...

tomaxxx ::

A kdo ve za kolko crknjenih pik zamenjajo LGja ?? (19")

Marjan ::

Meni so pri Comtronu zagotovili, da za 3 mrtve piksle menjajo LCD (model L1810B) v garancijskem roku treh let!

Imam ga že cca 3 mesece in ni še nobenega mrtvega piksla.

tomaxxx ::

Zanimivo, ker konkretno se ogravam za model L1910B, amapk pri vseh modelih pise garancija 2leti .. a je treba doplacat za +1leto? Ker drugace se mi zdi kar vredu pogoj za 3mrtve pixle menjava.
Alternativa potem sevedno ostaja Iiyama E481S ki je po karakteristikah ekvivalent LGju, le da imam sigurno 3leta garancije in pri 4pixlih menjajo.

Marjan ::

Zgleda, da so spremenil. Meni na računu piše 3 leta :)

Border ::

Veste kaj predlagam, da zacnemo izpisvat modele katere se splaca kupit.

MODEL - KJE KUPITI - CENA

tomaxxx ::

to zna bit precej relativno, ker ponavadi tisti ko je kupil doloceni model in zanj odstel 100k in cez, ga bo hvalil, in ne bos dobil realne ocene, v primerjavi z drugimi modeli, poleg tega imajo v teh zadevah tudi "vsake oci svojega malarja". Jst sem se najbol zanasal na kaksne teste ki so jih izvajali na tomshardware ali xbitlab...
Meni osebno pa veliko pomenijo tudi garancijski pogoji, ker 7-10 mrtvih pixlov pa res nebom gledal preden mi ga bodo zamenjal, rajsi dam 20k vec.

PaJo ::

Tako samo za info, saj mrtvi pixel ne nastane kar tako, v firmi mam en star NEC-ov lcd, star ze vec kot 3 leta pa se zdaj brez mrtve pike, tako da okoli tega tudi ni take sile:D Ker obicjano, ce je mrtev pixel, je takrat, ko dobis monitor in potem ce lepo delas z njim, ga je skoraj nemogoce dobit.:8)
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

TribesMan ::

Hehe PaJo. A se prevažanje LCDja na LAN in druge partiye šteje kot "lepa" uporaba ali ne? Mater da kupim LCD za 170kSIt in so gor mrtvi piksli jest se ubijem, pa še koga zraven...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

TribesMan,that's the risk u are willing to take when u buy expensive LCD.:D

tomaxxx ::

Pa sej ta risk se da odpravt, tako da gres sam v trgovino in pac reces naj ti ga priklopijo in zamenajo 3barve ozadja ... in to je to ... ce najdes piko vzemi drugega iz skatle itd.... Saj se slisi zoprno do prodajalca ... ampak za 200k monitor pa hocem met vsaj novega brez DP.>:D

matic ::

Kupujemo 4 LCDje za v pisarno.. nekako sem si ogledal in zapicil v tole:
Monitor Samsung LCD 15" SM152T

Ma kdo kak drug predlog oz. kak komentar glede tga?!
Prosi za cim vec nasvetov!

Hvala!
-----------------------------------------
podpis: _____________

Ghero0 ::

Mam eno vprasanje glede tega preverjanja za DP. K zatežiš prodajalcu naj ti ga prklop, kako pol ugotoviš da ni nobenga DP razen taočitnih k se kr takoj pojavjo. Se pravi, da mors pri različnih barvah gledat al kako? Pri kerih? Random? Al so kšne take tipične... Pa še to: kako bi pa sploh dubu samo eno barvo na celem monitorju? Mu z desktopa vse ikonce zbrišem pa mal ozadja menjam? >:D
Banging your head against a wall uses 150 calories an hour.
««
11 / 168
»»