» »

Vse o LCD od A-Ž

Vse o LCD od A-Ž

««
92 / 168
»»

bzp ::

IgorGrozni: to je "problem" internetnih strani ... Je dilema, al delat strani ki se raztegujejo (so cez celo stran, ne glede na monitor) al pa se omejis na eno minimalno locljivost in delas na tem (v praksi 800*600 oz. malo manj zaradi scroll barov) ... Je pa cisto odvisno od strani in oblikovalca, ker kaksna stran raztegnjena na 1600 je naravnost grozna, ampak to je debata za drug oddelek :)
Moj nasvet, ne uporabljaj browserja cez cel zaslon, pomanjsas na nekje 1024 sirine, na tej sirini bo vsaka stran zgledala ok, poleg tega imas pa zraven lahko v uporabi slabih 600 pikslov za ostale programe.

psygoat ::

lep pozdrav,

mučim se ze dva mesca z nakupom LCDja ker nekje izves da je ful super nekje ful sranje, poj pa vedi kaj kupiti. No in glede na pojavljanje tega imena sem se odlocu da bom kupu 970P Samsunga. In gladko ga nikjer ni. Imajo ga sicer v Hartlaurer nekaj, samo je mal cez 100jurjev pa cist zaprasen :) V Bofu mi je pa reku, da tega modela ne mislijo vec narocevati. In ne razumem čist te logike, če je tko hvaljen pa tolko od vas ga ima zakaj ga oni ne mislijo vec narocevati. In ce kdo ve za kako trgovino v Ljubljani da bi se ga dalo se dobiti. Thx

e-marko ::

Poskusi www.zak.si Tam sem ga jaz dobil in je bil takrat najceneje. Pošlji jim mail in se pozanimaj.

LP
...somebody, somewhere...

Cinderela ::

Nik8 ::

pozdravljeni,
zanima me če se bolj splača vzeti Samsung 193p+ ali 940bf. uporabljal ga bom za igrce, kakšen film, to je pa vse. hvala za odgovore, cu
Nik

miwche ::

940bf ima slabše vidne kote in barve. mogoče te to sploh ne bo motilo, tako da probaj si jih kje ogledat.
940bf ima TN matriko, 193p+ pa kako VA (MVA ali PVA, najverjetneje PVA).
193p ima bolji kontrast, boljše kote, boljše barve. razlika v odzivnemcajtu naj bi bila 6ms, po moje pa sta oba zelo primerna za igre.

Model: Samsung SyncMaster 940BF 19'' LCD monitor
Zaslon: TFT aktivna matrika
Diagonala zaslona: 19" (48,3 cm)
Ločljivost: 1280 x 1024 točk
Velikost točke: 0,294 mm
Število barv: 16,2 milijona
Odzivni čas: 2 ms
Svetilnost: 300 cd/m2
Kontrast: 700:1
Vidni kot (H/V): 160/160
Vhodni priključki: analogni (15pin D-sub), digitalni (DVI-D)
Poraba energije: 34 W (1W-stand by)
Velikost: 407.6 x 408 x 200 mm
Teža: 5.5 kg
Garancija: 3 leta


Znamka: Samsung
Model: 193P PLUS
Zaslon: TFT aktivna matrika
Diagonala zaslona: 19"
Ločljivost: 1280 x 1024 točk
Velikost točke: 0,294 mm
Število barv: 16,7 mio
Odzivni čas: 8 ms
Svetilnost: 250 cd/m2
Kontrast: 1000:1
Vidni kot (H/V): 178/178
Vhodni priključki: analogni, digitalni-DVI, RGB
Poraba energije: 40 W (2W-stand by)
Frekvenca (H/V): 81 kHz x 75 KHz
Dodatno: DVI kabel
Teža: 6 kg
Garancija: 3 leta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miwche ()

AndrewSmith ::

Jst sem se pa zagledal v tega Dell-a 20".
Namenjen bo samo za obdelavo muzike(M-box2-pro tools),
pa me zanima ce je vredno dat zanjga skoraj 50k vec
kot za tega Philipsa.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

IgorGrozni ::

Andrew Smith: Preveri če je res 12 ms. In če je res S-IPS.

zakaj komentar: naslednik je 2007FPW, ki je 16 ms in IPS/MVA panel.

Lp.IgorGrozni

AndrewSmith ::

Ma sej mene tej detajli sploh ne zanimajo.
Rabim samo en wide screen kateri dela normalno
brez kakea input laga in raznoraznih pomanjklivosti.
Ne rabim ne za igre ne filme ne design-a.
Zadovoljen bi bil tudi z Philipsom ce vem da dela
vse kot mora.Barve,vidni kot,odzivni cas....nimajo
hudega pomena.Hocem samo normalno delovanje in normalno
sliko,nic vec.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

IgorGrozni ::

Potem pa Phillips !

monacos ::

dons dobu lcd 970p -ička so me zajebal... ti mimovrstičani. ko sem odpiral škatlco od monotorja sem kmalu ugotovil da iz te moke ne nič kaj dobrega ker je po škatli že eden globoko brskal ker je blo vse neki zmleto . in potem ga priklopim in naredim dead pixel test in mi dva pixla ne delata, pa še neki se mi na sredini monitorja svetlejši kvadrat naredi. kaj bi blo to? jest upam da mi bodo to škatlo zamenjal če ne se jim nč dobrga ne obeta

perci ::

vrni pošiljko...čimprej

še prej jim sporoči, kako je z zadevo

lambda ::

Naj zamenjajo, če je v njihovem interesu ... v nasprotnem primeru pa itak lahko po zakonu brez razloga vrneš in ti vrnejo denar.

Cinderela ::

Mozno da je kdo probal ze prej tiste pixle popravit z onim progrmaom ko barve menjuje pa je pusto na sredini tisti menu odprt pa se je v ekran zazgal :D

Mislim kak vlka sramota da se sploh lahko kaj takega zgodi in ti prodajo taki srot!

Zgodovina sprememb…

monacos ::

dons sm 970p poslal nazaj in pričakujem da mi ga bodo zamenjal oz da mi vrnejo keš!

nosk8fx ::

monacos, ko dobiš nazaj eno ali drugo (lcd ali denar), prosim napiši razplet. ker sem sam razmišljal o naročanju lcd-ja preko neta, pa bom po tvoji izkušnji še malo premislil.
kaj pa drugi, ste imeli že kakšne podobne probleme?
kaj pravite nasploh o naročanju lcd-jev preko neta (glede na to, da jih dobiš ceneje)?

AndrewSmith ::

Mislim folk....
Da mam za kupit kako stvar za
100k sit se pa ze zapeljem do
stacune.Sploh monitor,da ga
lahko potestiram...:\
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Nik8 ::

miwche, js sem si vse prebral samo nisem nikoli primerjal lcdjov al pa kej. zato me zanima a se opazi razlika med PVA (193p+) in TN (940bf) matriko. tisti ki si lastite 193p+ ali 940bf, povejte mnenje. hvala,
lp
Nik

e-marko ::

Jaz sem kupil ene zvočnike pri mimovrste in nisem bil preveč zadovoljen, poslal nazaj in so vrnili denar. Brez težav.
Kupil sem tudi 970p preko neta (zak.si) in so pregledali za mrtve piksle brez doplačila. Nobenih težav.

LP
...somebody, somewhere...

njok ::

Ta tema se je zaciklala, pojavlja se vedno eno in isto vprasanje: TN vs ostale matrike. Napisanih je bilo ze kar nekaj kvalitetnih odgovorov na vprasanje, ampak se vedno nekje izgubijo. Ce bi si vzel kak moderator cas bi bilo IMHO bolje, ce bi se odprla nova tema z podatki v prvem postu, tale pa zaklenila.

Matev ::

pojavlja se vedno eno in isto vprasanje: TN vs ostale matrike



klikni na spodnjo povezavo
http://en.wikipedia.org/wiki/TFT_LCD

njok ::

Ne vem ce sva se razumela. Jaz to temo spremljam ze precej casa in sem odgovor na to vprasanje prebeal ze velikokrat. Tale link, ki si ga ti podal, bo sel pa prav kmalu v pozabo. Vsak naslednji, ki bo kupoval monitor in bo prvic prisel v to temo bo spet postavil isto vprasanje.

glinik ::

Imaš prav njok!

Lahko bi naredili takšno mini kazalo, kot je pri HI-Fi temah. To bi bila super stvar.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

joeblack ::

mene pa zanima kako je z resolucijo pri wide screen lcd-jih, načrtujem nakup pa sem med brskanjem po spletu naletel na ta model
http://de.lge.com/prodmodeldetail.do?ac...

ima pa resolucijo 1680x1050, imam pa radeona 9800 pro pa te resolucije nisem našel. Pomeni to, da mi kartica ne podpira resolucij za widescreen in da bi moral kupiti novo ?
pa tudi 1440 x 900 (samsung 940 BW) ne najdem v nastavitvah grafične
Talking on flat is easy!

tris ::

miwche ::

joeblack

ne rabiš skrbet, kartica ti podpira te resolucije. ne vidiš jih v nastavitvah ker imaš monitor priklopljen, ki ne podpira te resolucije. enkrat ko boš imel priklopljenega wide-a se ti bodo tudi te resolucije prikazale.

Nik8 ::

zakaj men pri Samsungu 940BF ko kliknem gumb Auto Adjustment mi ne nastavi slike, napiše mi pač da tole ni mogoče. Kaj moram narediti da bo mogoče? Mel sem driverje gor, vse dodatne programe in ni šlo, probal sem tut brez driverjev in brez programov, pa tudi negre.
Nik

brandy ::

zakaj men pri Samsungu 940BF ko kliknem gumb Auto Adjustment mi ne nastavi slike, napiše mi pač da tole ni mogoče. Kaj moram narediti da bo mogoče? Mel sem driverje gor, vse dodatne programe in ni šlo, probal sem tut brez driverjev in brez programov, pa tudi negre.

Nik

Zato, ker imaš očitno povezavo rač.- monitor na DVI. Če pa bi imel na RGB bi ta funkcija delala. Sicer pa to piše tudi v priloženih navodilih.
lp
lp Brandy

Cinderela ::

Ce ga mas prikloplenega na DVI nerabi te funkcije ker je vse digitalno. Samo na analogni priklucek sliko ureja.

Nik8 ::

aha. zdej me pa še zanima če se da kako poštimati naslednje, v call of duty 2 recimo ko vržem granato, hitri gibi se vidi taka bela sled za tistim predmetom, to pomoje ne bi smelo biti ker je 940bf le gaming monitor, še kolegi na 930bf nimajo tega. to pomeni da je difektn monitor al se da to kako uredit? v primeru da prestavim na analogni prikluček mi slika utripa v windowsih na 60hz. če dam na 75 malo manj utripa. potem je isto v igri.
Nik

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nik8 ()

H` ::

Pozdravljeni!

Sem programer (oz. bodoci - studiram) in kupujem nov LCD. Trenutno se mučim na 17'', doma pa celo na 15'' CRTju, zanimam pa se za Samsungova modela 20'' SyncMaster 204B HAS in 21'' SyncMaster 215TW HAS. V bistvu se sprasujem samo ali 20 ali 21, ali se cenovno gledano splaca vzet vecji LCD, kaksne so pomanjkljivosti glede na manjsega? Ukvarjam se tudi z videoprodukcijo, tako da mi velikost absolutno odgovarja.
In se vprasanje, ali je omenjeni 21'' widescreen? So LCDji drugih firm boljsa nalozba?

Hvala vnaprej za odgovore in lep pozdrav!
so be it

krho ::

Nekaterim se tudi 5 strani nazaj ne da prebrat.;((
Ja 215TW je Wide model, tako kot večina modelov ostalih proizvajlcev, ki imajo v št. modelea črko W,
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

glinik ::

Mogoče je za tiste zanimiv tale monitor, ki nočete odštet dosti denarja za 20".

Gledal sem LG 2013... (tako nekakor), stane kakšnih 100k sit. Ima dober kot, matrika je PVA ali IPS, ne vem, ker ni nič pisalo. Skratka, viden kot je OK in tudi barve so OK. Mislim da je monitor vsekakor vreden teh 100k sit. O reakcijskem času ne morem nič rečt, po moje se giblje okoli 20-25 ms.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

RobertoSlo ::

katerega se bolj splača vzet v drobnogled???

dell 1907fp
ViewSonic VP930
samsung 970p

kako je s temi vidnimi koti pri dell-u (140/130)??

para! ::

Dell 2007FPW - kaj kdo ve kakšno matriko ima, ma kdo slučajno izkušnje s tem modelom itd?

lp
Death before dishonor!

Cinderela ::

aha. zdej me pa še zanima če se da kako poštimati naslednje, v call of duty 2 recimo ko vržem granato, hitri gibi se vidi taka bela sled za tistim predmetom, to pomoje ne bi smelo biti ker je 940bf le gaming monitor, še kolegi na 930bf nimajo tega. to pomeni da je difektn monitor al se da to kako uredit? v primeru da prestavim na analogni prikluček mi slika utripa v windowsih na 60hz. če dam na 75 malo manj utripa. potem je isto v igri.


Uh wtf? Pa ti mas ziher LCD? :D
Med 60 in 75 nebi smel videt razlike in nikakrsnega utripanja. Stem mislis utripanje kot na CRTju pri 60Hz al kaj druga?

Bela crta bi pa bla ghosting samo to me pa res cudi. Tak da ce mas to vse mozno da je defekt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cinderela ()

Cinderela ::

H: Ta oba monitorja sta bi lag monitorja. 204 celo vec kot 215TW. Za igre in celo gledanje filmov nista primerna za programiranje pa brez problema.

MEDENA ::

Odločam se med

SAMSUNG 940 B
SAMSUNG 940BF
LG 1980Q

katerega, predvsem za gledanje TVja....igre bolj redko.

globoko grlo ::

no ja, jest tut na 215tw pogledam kkšn film, pa ni opazit kkšnih motečih zadev

Nik8 ::

Uh wtf? Pa ti mas ziher LCD? :D
Med 60 in 75 nebi smel videt razlike in nikakrsnega utripanja. Stem mislis utripanje kot na CRTju pri 60Hz al kaj druga?

Bela crta bi pa bla ghosting samo to me pa res cudi. Tak da ce mas to vse mozno da je defekt.



ja mam lcd :) . sicer sem se zdejle zmenil da mi pridejo iskat v sredo tako da dobim že ta teden ali pondeljek nazaj. prvo mi je tudi rekel da če sem probal drugi monitor na moji grafični, vendar je ok, sem tut driverje zamenjal glede grafične...ali nič. ko dobim drug monitor če ne bo teh dveh napak ga defenitivno vsem priporočam k je super monitor :P
Nik

AndrewSmith ::

Ma kot sem opazu majo kvalitetne wide screen monitorje
nad 20" samo Dell in Apple,kateri so pa zelo dragi.
Jst sem se odlocu za Dell 2005FPW.Upam da sem se prav
odlocu in da bo naslednji mesec ze na mizi.
Pri 19" pa se mi zdijo Samsung 970p/193p se najboljsa izbira.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

para! ::

Pozna kdo kako alternativo Dellu 2007FPW, cena ni pomembna, pa da je priznanega proizvajalca (Samsung s svojimi input lagiranci odpade).

lp
Death before dishonor!

AndrewSmith ::

2005FPW

EDIT//Nadu 2007FPW...pa se na obali ga lahko dobim:D .... klik
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

MEDENA ::

to so predragi monitorji.

RobertoSlo ::

medena: si že našla sebi primeren monitor?

AndrewSmith ::

to so predragi monitorji.

So pa tudi predobri;)
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

MEDENA ::

Čakam na LG L203WT da vidim kakšen je.

lol.model ::

Najprej bi use lepo pozdravil, ker je to moj prvi obisk na forumu!

Kupujem lcd 19" in mam naslednje favorite:
samsung:
940bf (največji favorit)
940b
950b
Kupil bom pri funtechu in iz njihove strani sm jih pobral.
Uporaba:
delno igre, delno filmi, delno risanje načrtov.
Nevem kaj so razlike med njimi (sm poklicu v trgovino pa tut oni ne vedo). Vem da v odzivnosti, sam jst bi rad sam lepo sliko in nevem na katere cpecifikacije morm bit pozoren. Odloču sm se za te modele, ker so še v zgornji meji finančne plati (cenovno več ne znese, žal)!
Lohk priporočate tut druge firme, pač tiste, ki ste jih sprobal. Ampak nevem kak je to dobavljivo pri funtechu, k majo sam samsunge na internetni strani.
lp :)

glinik ::

Lepo si preberi zadnjih pet strani in boš marsikaj izvedel.

Toplo ti priporočam monitor z PVA matriko. Magari kupiš 17" je itak enaka resolucija. Jaz delam z 17" Samsungom 173 P + in ti rečem, da zadeva dela dobro. Sem mislil, da bom imel probleme z res. 1280x... na 17" ampak je povsem OK.

Monitor kupiješ vsaj za dobo 5ih let in še oči ti bodo zelooo hvaležne. Skratka, v poštev pride PVA MATRIKA! To so:173P+ in 770P

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

BillieJoe ::

Pozdravljeni

Mene pa zanima kateri monitor on naštetih se bolj splača kupit?

Samsung SyncMaster 204Ts 20˝
Samsung SyncMaster 214T 21˝

in ali priporočate katerega drugega v tem rangu?
make it as simple as possible

Zgodovina sprememb…

««
92 / 168
»»