» »

Vse o LCD od A-Ž

Vse o LCD od A-Ž

««
91 / 168
»»

krho ::

@Matev: potem še nisi videl ClearType na LCD zaslonu...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

iso2000 ::

Tisti philips, ki sem ga jaz navedel, je bolj resno mišljena zadeva - DTP... Če je prav za CAD tudi uporaben, ti pa žal (še) ne znam povedati.

LP

mamut ::

Matev a je to sigurno.
Težko verjamem glede na to, da že DTP-jevci šaltajo na LCD.
Ostrina je pa itak dobrodošla, a ni to največja prednost LCD-ja.

Matev ::

dtp je čisto nekaj drugega

cad pa je zaenkrat edina neosvojena trdnjava crt monitorjev

TeraSonic++ ::

Takole že nekaj časa spremljam tole temo, ker se odločeam za en 19'' lcd, ki bo imel vsestransko namembnost (filmi, igre, photoshop, blender,..)

Ogledana imam dva čeprav mi pri obeh določene stvari ne ustrezajo najbolje:

Viewsonic VP930 (ni mi všeč velikanski podstavek...prostor je pomemben faktor) cena :130k sit

Samsung 970P (ni nastavitvenih gumbov na monitorju;( + kot slišim tule naj bi imel probleme z stojalom, ki ni bila narejena za 19''lcd) cena:90k sit (+5k pregled za dead pixle)

btw: sedaj imam samsunga 172x (je 17'' in ga mislim sedaj uporabljat kot drugi monitor-oba bosta vključena na DVI)


Kaj bi mi predlagali cenovni rang je okoli 130k sit (če je malo več ni problema)
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Zgodovina sprememb…

TeraSonic++ ::

Ah sm naroču kar 970p pa bomo vidl kaj bo iz tega.

Samo upam da bo software delu kot je treba.:\
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

nosk8fx ::

TeraSonic++, ko sprobaš 970p, poročaj, kako si zadovoljen (dobrodošlo čimveč komentarjev)!
glede na ceno + pregled dead pixslov - to si naročil na mimovrste.com?
hvala!
lp

TeraSonic++ ::

Ja na mimovrste.com, dobim ga jutr dopoldne in že komej čakam.
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Bond_007 ::

Hm ja no toj e že res... Sam vseen 970p - zakaj bi plačal 5000 za pregled mrtvih pixlov. Če pa lahko v 30 dneh vrneš nazaj monitor brez obrazložitve. In bi te prišlo ceneje... Če bi. Samo plačal monitor. In potem. Pregledal s programom za pixle doma. In če nebi blo bi poslal nazaj. Am. Ja no kar se tiče softwara. Ma mčken magic tune probleme. Pa tist nastavitev barv je mal problematična. Ker nima ravno dobrih navodil za nastavitev barv. Glede stojala. Pa ravno tko kot je povedal e-marko... Tudi meni se še ni zgodilo da bi stojalo kaj oslabelo. Sem pa slišal ja da so problemi. Najbrž od monitorja do monitorja... Čist odvisn. No ja. Pa vseeno lepo se mej z monitorjem... Če boš pa ugotovil kak narihtat kej... Pa veselo napiši...
They who will die solute you

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Zheegec ()

Zheegec ::

Uh zdej je že 30 dni?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Cinderela ::

Ja vem kaj mislis.
Sem malo po internetu iskal input lag se rece in ni povezano nic z misko ampak z kompletnim video inputom. Najbol se vidi ce priklopis se en CRT monitor ali TV obstran pa bo TV/Monitor 100% prikazaval hitreje malenkost. Jaz mam sam G5 in ni tak hudo samo sem tudi CSS probo igrat in kaj nej recem se upazi pac. Probal sem tudi MS IE 3.0 misko in ni blo dobene razlike z odzivnostjo tak da ti ko si mel MX1000 kar je brezicna tudi in tista brezicna tehnologija je upazno slabsa od te uporablene v G7. Tak da ja. Torej ugotovitev nikakor ne uporablaj slabe brezicne miske oz se bolse dobro zicno. Ampak tudi z tem se ne odpravi input lag le lag miske.

Tam ko sem kupo monitor pise primeren za CAD, Filme, Igre lol. Laznivci!

Nekaj me edino tolazi da prakticno vsi monitori vecje izvedbe majo to tak da nic nepomaga ce bi ga nazaj neso pa drugega kupo ker bi ziher spet mel. Eni pravijo da majo to vsi monitorji ko overdrive tehnologijo uporablajo. http://www.youtube.com/results?search=LCD+lag&search_type=search_videos
Vecinoma so Dell modele testirali napram CRTja.
http://personal.testdata.com/CrtLcdComparo.wmv

Generalno nebi smel videt razlike med miskami sej je to input lag od kompletnega video inputa. Le psihicna razlika ce se mis bol tekoce premika po desktopu recimo.

NE MESAT. INPUT LAG NI ENAK ODZIVNEM CASU PIXLOV. Ta podatek ki ga dobis 2-24ms sluzi samo da odpravi ghostanje v filmah in igrah in generalno je pod 12ms vseeno. Input lag ni povezan z tem pa ce mas 24 ali 2ms.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cinderela ()

miwche ::

A ima kdo med vami NEC 20wgx2?

me zeeeelo zanima kolko nadležen je ta glossy screen. itak pa, da ga nikjer nimajo na ogled.
monitor je sam po sebi majka, samo me skrbi, da ni prav kot ogledalo, jebenti.

aleksej ::

Ima kdo izkušnjo samsunga 214T in 215TW, kaj je boljše za domačo uporabo?

Matev ::

214T (1600x1200) je vsekakor OK zaslon
in večji kot 215 (ki je po višini nekoliko nižji) 1680 x 1050

TeraSonic++ ::

Mene pazanima razlika (razen pinov) med DVI-D kabli, ki so "single link" oz. "dual link".

Kateri je boljši, hitrejši itd.

btw: Zraven 970p sem dobil "single link" imam pa doma tudi dual link pa me zanima katerega naj uporabim za optimalen prenos?

Hvala!
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Cinderela ::

Jaz sem lih vrno Samsunga 215TW. Ne priporocam ce mislis znjim igrati kake igre kot so 3D streljacine ali dirkacine na visokem levelu torej simulacije. Input lag je grozni tak grozni da sem srecen da sem se loso tega monitorja ceprav mam zaj samo CRT 19 colski pa je vseeno dosti bolsi za igranje :D. Za office delo bi sicer bil 215TW dovol dober! Je pa eden od monitorjev z baje nejvecjim input lagom.

Matev ::

jaz tudi v sluzbi na 214T (super zaslon 1600x120px, 21,3inč, 178vidni kot...)

a je grozno miško premikati

kot da bi imel uteži na nogah in bi tekel

Cinderela ::

Ja to je sranje ce dnevno delas na dveh monitorjih. Te bos nonstop vido razliko. Ce pa mas samo enega se pa navadis. Ampak za igre vseeno ni :D

globoko grlo ::

cinderela, čist tko za info, kaj za eno miš imaš

Cinderela ::

g5

globoko grlo ::

jest mam g7, pa sm probal call of juarez demo, pa v bistvu nism opazu input laga, na desktopu, če ornk pogledam in opazujem, pa se ga mal opaz

je pa res, da pri mx1000 pa nism mogu zdržat

no ja, bomo mogl počakat na naslednjo generacijo LCDjev

Cinderela ::

Postavi si TV bliuzu monitorja daj v clone nacin. Daj tak da bos mel cim vec fpsja 100+ zacni laufat skozi sobe razlicne in se obracaj od hitro do pocasi. Potem al posnami demo pa idi slikat z fotoaparatom ali pa posnami z kamero pa opazuj oboje tak da pauziras slikio.
Bos vido da na CRTju bo live slika LCD pa se zasabo vleko lepo.
Jaz ze vidim razliko ce simple na TVju premikam malo krizec napram LCD. Aja pa neupam stavit ampak pri filmah je bil zvok malo prehiter napram sliki. Sem sicer en DVD ko je ziher sinhronsko napram divxu pa nevem zgledalo je ok ceprav ne super sinhronizacija. Ce kiri bol hitro govori je problem :D

Cinderela ::

btw mrtcih pixlov plavi na crni podlagi nic ni? Al mam jaz vedno tako sreco pri teh stvari da jih kr 5 dobim al je res LCD tak sux glede tega lol.
Mene en mrtvi pixel sredi ekrana izredno moti. Lahko mam prasni monitor pa puno pikic gor a me bo mrtvi pixel sevedno moto zato ker mam vedno v glavi ja ok je prasno ampak prah lahko vedno zbrisem napram pixlom.

dead pixel checker 2.1 sem uporabo

e-marko ::

Ekola! Toliko sem hvalil 970p glede stojala, da se mi je maščevalo...;(( Tudi meni je kar naenkrat popustilo. Nisem nič nastavljal stojala potem pa hočem malo prestaviti in naenkrat opazim, da se počasi poveša. Ne samo, da se zniža, celo povesi se sam panel naprej. Za popizditi! Sploh ne ostane v najvišji legi. Izgleda kot, da bi se nakaj v stojalu zmehčalo ali kaj, ker skozi vztraja v tisti legi v kateri sem ga imel nekaj mesecev. Še dobro, da je v garanciji, ker tole pa hočem, da porihtajo ali pa ga vrnem in vzamem katerega drugega. Škoda, ker drugače je kul in nobenega pokvarjenega piksla še nima. Najraje bi ga sam popravil samo ne upam razdirati stojala ker se res močno drži tista plastika gor.:P
Če je kdo kje zasledil, da se da to poraviti v lastni režiji se priporočam za link...

LP
...somebody, somewhere...

Cinderela ::

no mislim jaz sem potem cist prakticni refleks test delo.
Toto streljanje ofc. http://www.bbc.co.uk/science/humanbody/...

Iz zelo dosti poskuskov nisem hitreje kot 0.1986 povprecja doboz LCD Samsung 215TW

Zdaj z CRT pa kamot v prvem 0.17 in tretjem 0.15 kar da priblizno vsej 50ms delaya na input in mojo osebno reakcijo.

Vse je blo testirano ob priblizno isti uri.

Zgodovina sprememb…

nosk8fx ::

glede na e-markov post:

razmišljam o nakupu 970P, vendar jih dosti pravi, da je stojalo slabo ...

kaj pa ta dva modela:
- 913TM
- 193P+
imata tudi PVA in sta enak cenovni razred.

so tri trije monitorji skoraj enaki glede lastnosti (razen majhnih razlik v odzivnem času) ali kateri po čem izstopa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nosk8fx ()

MTm2H37rqt7B ::

Sej uveljavljas garancijo na stojalo, ce so vijaki zrahljani...

Kato ::

Po moje tole s stojalom ni taka kriza sej imaš tri leta garancije, drugače imam pa že skoraj eno leto 193p+ in je odličen čeprav bi kakšen gumb včasih prav prišel.

nosk8fx:
Si že razmišljal o tem NECu ,dobra matrika, huda firma, lep monitor, razumljiva cena?

http://www.nakupovanje.net/catalog/p1102851-NEC-multisync-1970nx-lcd-monitor-MultiSync-1970NX.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kato ()

NightHawk ::

kaj mislite o tem? fotrrabi za pisarno pa internet, nic igric
LINK

aja pa zanimam me se, kje dobit program za stestirat pixle oz samo naslov, verjetno ga majo na tucows :)

nosk8fx ::

Kato:
sem že gledal tudi tega.
vem, da je s-ips matrika boljša, samo sem najprej mislil, da bom zapravil za monitor do 80k (takrat še nisem nič gledal), zdaj sem videl, da so pva matrike boljše in to bi bilo recimo 90-100k - kar je recimo zgornja meja. vem, da 6k polek ni dosti (za tega nec-a), vendar dodajanje po 5k lahko pride zelo daleč ... :).

saj ni take sile, to mam namen do oktobra. tako, da se še zadeve lahko spremenijo.

hvala!

lp

miwche ::

nighthawk

ta monitor je povprečno dober za ta keš.

tu maš eizov utility za tftje.
klik

RobertoSlo ::

kako je pa s 18ms odzivnim časom pri S-ips matrikah? ..deluje dost počasno

CitroX ::

Zanimivo se razvija ta debata, je pa postala zaradi velikega zanimanja rahlo nepregledna. Na žalost en morem vsega prebrat in bom zato kar vprašal...

Veliko govorite o različnih matrikah. Jih lahk okdo razvrsti od najstarejše so najnovejše (najboljše) in pove kakšne so sploh razike ter kaj se sedaj najbojl prodaja in česa "ne kupit"?

Sam bi rad nabavil 19" LDC + TV z DVI, pa je ponudba malo slaba... Tudi v Grazu ni nič bolje.

nosk8fx ::

glede matrik (skopirano iz www.pcplus.si v word dokument):
Razlike v matrikah

ostalo pa naj drugi strokovnjaki povejo ...

NightHawk ::

kateri je pa najboljsi za ta keš? :)

glinik ::

nosk8fx,
po moje je zgoraj omenjeni NEC PRAVA STVAR!

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

nightman ::

Jaz imam samo eno vprašanje, kako nej naštimam v magic tune profile za barve in da mi program ni potrebno izvajati v ozadju, ker mi magic tune povzroča lag v online špilah. Imam pa samsung 970p, se pravi da rabim program za naštelat barve.

LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nightman ()

e-marko ::

Poskusi v gonilnikih grafične kartice. Kolikor se spomnim sem jaz lahko v nvidia gonilnikih naštelel vse kar sem želel.

LP
...somebody, somewhere...

Cinderela ::

Glede panelov je pa tak pač. SMVA ni primeren za druga kot internet, office use. Enim se zato ni ampak kolko sem vido je blo kr vredu za te namene. Le za igre nikakor. 60ms lag. Najbolsi za igre so TN majo pa seveda tudi druge slabosti kot vidni kot in barve.
Baje je trenutno najbolsi kompromis IPS panel. Nazalost nisem mogel testirat tega se ampak cakam na en review ki bi nej opisoval tocno te input lage. Zanekrat obstaja samo v francoscini in se neda prevesti v anglescino z raznimi translejtor programi da je citljivo.

LCD Panel Technology Type and Characteristics

TN film (Twisted Nematic)
- low manufacturing/retail costs
- restrictive viewing angles
- fast pixel response times
- dead pixels display white. Stuck pixels display RGB colors
- lower contrast levels means blacks are not as dark as VA based panels
- lower color reproduction

IPS (In Plane Switching)
- improved viewing angles over TN
- very good color reproduction
- slower pixel response times than TN
- dead pixels display black
- lower contrast levels means blacks are not as dark as VA based panels

Super-IPS (S-IPS)
- same as IPS except ...
- likely best color reproduction of all TFT
- less expensive to produce than IPS
- improved pixel response

VA (Vertical Alignment) Technologies

MVA (Multidomain Vertical Alignment)
- compromise between TN and IPS technologies
- superior color reproduction over TN but not as good as IPS
- very good viewing angles but less than IPS
- higher contrast than TN or S-IPS means very good blacks
- dead pixels are black
- slower pixel response than TN or IPS
- details can be lost when directly viewing dark areas

Premium-MVA (P-MVA)
- same as MVA except ...
- "overdrive" technology increases pixel response but still slower than TN
- may have slightly degraded color reproduction due to "overdrive" process
PVA (Patterned VA)
- same as MVA except ...
- larger viewing angles
- higher contrast levels means darkest blacks
Super-PVA (S-PVA)
- same as PVA except ...
- “Magic Speed” (the Samsung equivalent to Overdrive) improves pixel response
- slightly improved color reproduction
- slightly improved viewing angles


Purchasing Considerations

TN Gamers
Considered a "gamers" panel due to it's fast pixel response times which reduces trailing images know as "ghosting". However, this advantage has been reduced by new technologies to accelerate pixel response times in other panel types. Colors and contrast tend to be weak and blacks are not truly dark. Viewing angles are significantly limited. However, monitors based on this technology tend to be inexpensive.

IPS / S-IPS Graphics Work or Web Browsing
Considered to have the best color reproduction of all panel types, these panels are well suited for graphics work or web browsing. Pixel response time is also good but slower than the TN "gamers" panel. Contast and blacks are also less dark than VA panels but viewing angles are excellent.

MVA / P-MVA / PVA / S-PVA Compromise for All-Around Use
These panels are a compromise between the fast pixel response times of the TN panel and the excellent color reproduction of the IPS panels. Contrast and blacks are best of all the panel types. Viewing angles are similar but slightly inferior to IPS.


Model/Panel Index


Acer
Acer AL1951Cs - 19" TN Film
Acer AL1916ws - 19" WS TN Film
Acer AL2016ws - 20" WS Chunghwa Picture Tubes TN Film
Acer AL2032wa - 20" WS AU Optronics P-MVA (M201EW01 V0) OR LG.Philips S-IPS (LM201W01)

BenQ
BenQ FP202W - 20" WS Chunghwa Picture Tubes TN Film

Dell
Dell 1905FP - 19" Samsung PVA (LTM190E4-L02) or AU Optronics P-MVA (M190EN03 V0)
Dell 1907FP - 19" TN Film
Dell 2001FP - 20" LG.Philips S-IPS (LM201U04)
Dell 2005FPW - 20" WS LG.Philips S-IPS (LM201W01)
Dell 2007WFP - 20" WS LG.Philips S-IPS (LM201W01)
Dell 2007FP - 20" LG.Philips S-IPS (LM201U04)
Dell 2405FPW - 24" WS Samsung PVA (LTM240M1-L01)
Dell 2407WFP - 24" WS Samsung S-PVA (LM201W01)
Dell 3007WFP - 30" WS LG.Philips S-IPS (LM300W01)

Gateway
Gateway FPD2185W - 21" WS Samsung S-PVA (LTM210M2)

HP
HP F2105 - 21" WS Samsung S-PVA (LTM210M2)

Hyundai
Hyundai L90D+ - 19" Samsung TN (LTM190EX-L01)

NEC
NEC LCD20WGX2 - 20" LG.Philips AS-IPS (LM201W01)

Sceptre X20G Naga II 16ms 20" P-MVA
Sceptre X20G Naga II - 20" WS P-MVA

Samsung
Samsung 930B - 19" Samsung TN Film
Samsung 940B - 19" Samsung TN Film
Samsung 940T - 19" Samsung PVA (LTM190E4)
Samsung 940MW - 19"WS Samsung TN Film (LTM190M2)
Samsung 204B - 20" Samsung TN Film (LTM201UX)
Samsung 215TW - 21" WS Samsung S-PVA (LTM210M2)
Samsung 244T - 24" WS Samsung S-PVA (LTM240M2)

ViewSonic
ViewSonic VA1912W - 19" WS Chi Mei Optoelectronics TN Film (M190A1)
ViewSonic VP912B - 19" AU Optronics TN Film (M190EN04 V1)
Viewsonic VX922 - 19" AU Optronics TN Film (M190EN04)
Viewsonic VX924 - 19" AU Optronics TN Film (M190EN04 V5)
ViewSonic VP920 - 19" TN Film
ViewSonic VP930 - 19" AU Optronics P-MVA (M190EG01 V0)
ViewSonic VA1912W - 19" WS Chi Mei Optoelectronics TN Film (M190A1)
ViewSonic VA2012WB - 20" WS Chunghwa Picture Tubes TN Film
ViewSonic VX2025WM - 20" WS AU Optronics P-MVA (M201EW01 V0)

nightman ::

Kaj pa v natural color ima kdo kak dober profil, pri magic tune mi je dobro ker imaš magic zone za video, pa že default barve so dost lepše kukr mi je uspelo nastavit v nvidia gonilnikih.

Cinderela ::

So ze naredli teste. Review je online. Razocaranje vlko lol. ISP paneli so vbistvu enako pocasni ali celo se pocasnejsi od MVA :\
Najhitrejsi kot pricakovano so TN paneli Viewsonice VX922 se je najbolse izkazal.

http://www.behardware.com/articles/632-...

miwche ::

sej ni panike, ta test pač kaže ene določene stvari. vseeno pa te takšni zamiki ne bodo prikrajšali zajebancije in užitka v igri. edino, če si fanatik in si režeš žile, ker si bil 18krat zaporedoma fragan v Kvaki.

meni je važno pri LCDju da si ne matram učk, gledam prave barve in lep kontrast. odzivni cajt valda mora bit tudi vredu.

LCDji pač imajo nekaj zamika, ampak to je res zanemarljivo, IMHO. Ne smemo pozabit, da tale zamik ne pomeni čisto nič, če ti nisi sposoben tako hitro reagirat. Lahko imaš najbolji panel na svijetu, lag pa bo pri tebi in ne LCDju.

Cinderela ::

Sej fora je da je blo za igranje CSS cisto dobro meni. Za igranje Avto simulacij pa suxalo v nedogled. Fizika je bla cela spremenjena.
Ko ti avto potegne na levo in hoces popravit na desno na hitro in potem ko vidis kaj zavraga negre pa seenkrat in potem 2x overcorrect pa si v steni. LFS je bla fizika kompletno spremenjena pri low speed gripu in volan se je vizualno pocasneje suko. Zakurac skartka tak fejst da sem ga reje menjal nazaj za 19colsko skatlo napram widescreen 21 col.

Se najbolsi NT trenutno ma dolocen lag samo 11ms je menda neupazno skoraj.

Zgodovina sprememb…

CitroX ::

Ali je mogoče ž ekdo sprobal to zadevo:


LCD 19" Samsung SyncMaster 932MP

Cinderela ::

To je TV ce prav vidim. Tukaj ni vazno se bati za kaki input lag sej zvok prav tako zamuja oz je cisto sinhronski skoz te zvocnike :D

miwche ::

cinderella

ma kaj se ta input lag res tako opazi pri dirkačinah? take igre pravzaprav ne igram, tako da res ne morem povedat. ampak je pa precej sux, če je tako.

kakorkoli, si bom nabavil neca 20wgx2 in bomo vidli al bomo vse poslali v falus ali kam drugam.

Cinderela ::

Jap neigrbailno je blo. Za mene pa sploh ko sem navajen na visoki obcutljivosti vozit. Torej lineariteta in sensibilnost 100%. Nisem enostavno mogo "ravno" v dolgi ovinek pelat ker sem nonstop overcorecto te pa je levo in desno slo. Edini nacin da sem dobro ovinek se spelo je blo da sem z malo vec gasa not zapelo pa se pustil vodit vbistvu od sile understeeringa ampak to je pa stalo na gumah in sem ze po enih 10 krogah nisem mogo slediti vec ostalim lol. Pol sem si pomagal da sem sensitivity dal dol na 50% je blo malo bolse ampak se vseeno ne tak kot z CRTjem.
V igri se je prav vidlo kak volan zamuja ko sem hitro levo pa desno sukal. Tukaj sem prvic vido da je neki cudni lag sej ga na desktopu nisem zaznal.
LFS pa sploh nisem cuto vec pocasnih ovinkov kdaj gas stisnit da me ne zanese in sem isto naredo. Avto sem enostavno na zadku bol stabilnega naredo pa not zaslido. Ampak to pa spet stane gume in cas.

3D streljacine pa sem se navado skoraj brez problema. Misko sem dal iz standardnih 900DPI na 1200DPI in v igri sem iz 4 na 7 spilal pa je slo nekak enako. To sicer ne odpravi odzivnost vbistvu. V desktopu pa tudi prakticno nisem upazo razlike.

Sem pa probo IE 3.0 mis in G5. Ena dela z 125Hz ena z 500Hz ampak nisem vido razlike v desktopu. Lag pa je bil vsej 50ms-60ms.
Sem dal CRT in LCD zraven ono uro ko v tisocinke steje pa sel fotografirat slike in sem vido da je nekje 60ms laga blo.
Potem sem en flashgame za reflekse pognal pa nisem z LCDjem pri vec kot 40 poskusih priso pod 200ms. Z CRTjem pa v prvem poskusu 170ms in tretjem ze kar 150ms nakar sem bil siguren da nocem vec monitorja za te namene ko je bil mislen.

Ko sem monitor vrno v bigbang sem enostavno reko da mi je prodajalec monitor prodal super za igre kar je tudi sam rekel takrat a ker ma pocasen PVA panel je neprimeren in da ma 5 mrtvih pixlov. PA je prodajalec zapiso obe pritozbi na racun, se opravico za obe stvari in sem dobo dnar nazaj na blagajni. Zdaj sem pa z CRT 19 colsko skatlo dosti bol happy kot z ovim LCDjem.

Glede movijev pa tesko rect. Je bil majhen delaj samo zelo, zelo tesko viden pri DVDjah.

Cinderela ::

sej fora je da nisem pro v 3D streljacinah tak da ti bo en ko je bol nadrkan v tem reko da tudi zato suxa monitor oz en ko ni mel nikoli CRTja ali pa ze dolgo ne nebo sploh vedo da je lahko bol odzivno :D. 3 od 5 ludi so rekli da nevidijo razlike z istim monitorjem in niso verjeli da obstaja sploh povprecno gledano. Tudi takrat ne ko so one filme vidli live se niso verjeli in krivili vse drugo kot low FPS lol.

Zgodovina sprememb…

glinik ::

Ti boš naredil celotno študijo s tega :D Kar nadaljuj, podpiram takšne ljudi, ki gledajo na vsako malenkost in jo tudi raziščejo.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

IgorGrozni ::

Vprašanjce : Na 20' LCD VP2030b, 1600x1200, se mi nekako polovica web strani naloži v levo polovico, na desni je prazno, polovica strani ( tudi S-T) pa se lepo raztegne čez ekran. Ali je to odvisno od strani ali od nastavitev grafične in/ali LCD -ja.

Lahko kaj naredim ?
««
91 / 168
»»