» »

Vse o LCD od A-Ž

Vse o LCD od A-Ž

««
93 / 168
»»

lol.model ::

Ja sm šel brat 10 strani nazaj pa sm čist preveč zmeden.
Vidm da je treba zbrat monitor glede na grafično, no leadtek 7600gt je moja.
torej rabm monitor max 70ksit po možnosti 19" če negre drgač pa 17", uporaba je že v prejšnem postu.
Drgač pa nism nek očutljiv trenutno uporabljam 19" lg l1915s flatron, pa sm čist zadovoljen (ampak ni moj).
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: lol.model ()

miwche ::

monitor moraš zbrat glede na grafično le če misliš igrat igre (da ne bi bila grafična prešvoh za kako mrcino).
če si zadovoljen s prejšnjim monitorjem nabavi kaj podobnega. googlaj njegove specifikacije in si izberi sličnega.

Jan987 ::

Jest tud nameravam kupit nov lcd pa e zanima al za 65k dobim kaj boljšega kot samsung 940 bf

solorajder ::

Živjo

Berem to temo in se več ali manj vrti okoli Samsungov, Viewsonic, Nec ...
Ali to pomeni da se drugih znamk ne kupuje?
Kakšni pa so Belinea monitorji ?

LP
Bregci

miwche ::

jani123

za ta denar od 19" lahko izbiraš le kake TN panele. tako da je najverjetneje samsung ali kaj podobnega edina izbira.

bregci

Belinea so načeloma v redu monitorji. 102035W se recimo baha z istimi specifikacijami kot viewsonic vx2025wm. tudi na prad.de je dobil enako oceno. folk najverjetneje ne piše kaj dosti o teh monitorjih, ker niso na veliko zastopani. samsunge dobiš že na vsakem vogalu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miwche ()

RobertoSlo ::

vidim, da je prišel na trg nov Philipsov monitor profesionalne serije z dobrimi specifikacijami :

http://www.ceneje.si/philips-lcd-monito...

Model 190P7ES Brilliance
LCD zaslon SXGA
panel: P-MWA
Diagonala zaslona 19"
Ločljivost 1280 x 1024
Odzivni čas 8 ms
Kontrast 1300:1
Vidni kot 178°/178°
Svetilnost 300 cd/m2
Horizontalna frekvenca 30 - 83 KHz
Velikost točke 0.294 x 0.294mm
Število barv 16.2M
Barva Srebrna
Garancija 36 mesecev

oa tud cena mislim da ni pretirana : 88.360 SIT

link do uradne predstavitve:
http://www.p4c.philips.com/files/1/190p...

kaj porečete na to??

nosk8fx ::

ja, sem opazil tale Philipsov monitor.
edino kar me moti, je 16,2 mio. barv - ne bi moralo biti pri "*va" matrikah 16,7 mio. barv? a je p-mva kaj "posebnega"?

Kato ::

AndrewSmith: Če še vedno iščeš monitor bi te morda ta lahko zanimal, je 19˝ widescreen Acer

http://ceneje.si/asus-lcd-monitor-19-pw...

nosk8fx ::

vprašanje glede DVI priključkov/kablov: je še kakšna razlika med DVI-D (dig.), DVI-A (anal.) in DVI-I (dig. in anal.), razen dig./anal. (npr. hitrosti prenosa, kvaliteta slike, ...)?

RobertoSlo ::

nosk8fx: pri philipsovem monitorju je bilo v specifikacijah napacno navedeno da ima samo 16.2mio barv.....
na uradni strani so pravilne informacije in res prikazuje 16.7mio barv... :)

AndrewSmith ::

Kato...mislis Asus?
Zgleda vradu....cena se bolj.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

WhiteWolf ::

Iščem LCD tipa Sasmsung 970P (19), samo rad bi imel 17. Ali obstaja enak model v 17 inčni izvedbi?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

AndrewSmith ::

Seveda... 770P
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

nosk8fx ::

Roberto24: ja, res je na uradni strani 16,7 mio.

kaj drugi pravite na ta monitor Philips 190P7ES?

tudi Samsung ima nekaj novega: 971P - še boljši kontrast (1500:1) in drugačno stojalo.
edino, nikjer še nisem zasledil, da bi se ga dalo v Sloveniji dobiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nosk8fx ()

RobertoSlo ::

mene še vedno pri tem samsungu (970p pa tudi novem 971p, ko pride) moti prevsem to, da moraš vse nastavitve opravljati programsko...
tudi dizajn je nekaterim povšeči, drugim ni, slabost je tudi to, da ni vseh barv, ki so na voljo, dobavljivi tudi v sloveniji (črn je recimo dobavljiv samo v dveh trgovinah, pa še to za 10-20k sit dražje kot na spletnih trgovinah)

okfec ::

Vprašaj na trgovino Nakupovanje.net, verjetno ti lahko dobavijo po nizji ceni tudi crnega.

mihec87 ::

Hm sem gledal ekrane do 70k sit ter 19 palcne pa v postev pridejo mogoce ce bi res bil bolsi bi dal 80k sit..
-Samsung SM 940BF DVI
-Samsung SM 950B DVI

Rabu bi ga predvsem za igre ter filme pa vsesplosno uporabo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

nosk8fx ::

a ve kdo kaj o DVI priključkih/kablih (vprašanje je 9 postov višje)?

TeraSonic++ ::

dvi
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

mihec87 ::

Mene pa zanima ce ma gdo lcd ekran Samsung SM 940BF DVI bi ga lepo prosil ce ga lahko slika s fotoaparatom osvetlitev v temi ali pa podnevi....Pa ce lahko pove kako je kaj zadovoljen z njim lahko tut na zs..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Parkl ::

Ok... here's the deal. Na voljo mam okol 120k. Kateri monitro priporocate in da se na njem da dostojno igrat igre in gledat filme. Iscem 19" LCD. D zdaj sem se najbolj nagibal k Samsungu 970P. Hvala vnaprej za pomoč ;)

mihec87 ::

Ok mene pa zanima splosno vprasanje glede mtrvih pik in sicer zanima me npr ce ma ekran eno mrtvo piko ko je moznosti da jih bo dobil se vec napram ekranu ki nima mrtve pike..

Torej koliksna je moznost oz ali je ekran ki ze ima mrtvo piko bolj podvrzen nadaljnim mrtvim pikam kot pa ekran brez njih..Ter v koliksnem casu se mrtve pike prikazejo..

Matev ::

možnost je ena proti dve
ali tri proti ena

odvisno katero statistično formulo uporabiš

prehlajeni ::

V čem je razlika med Dell 2005WFP in Dell 2005FPW ??

krho ::

V tem, da se je nekdo zatipkal :D
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

a9753 ::

2007WFP je noveši ...mislm da je :\
tuki ga majo pa v akciji za malo manj kot 80jurjev :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: a9753 ()

MEDENA ::

Lej tega zdej tujino nam kle kaže :>

kamelot ::

Verjetno je bilo že kje kaj omenjeno o tem, ampak je branja o monitorjih ogromno..

Vsak dan moram veliko ur dnevno buljiti v bolj/manj nepremično sliko monitorja (prevajam), od česar me pogosto bolijo oči in glava. Zanima me, kaj je najpomembneje gledati pri nakupu novega - in mogoče kateri model konkratno bi bil najprijaznejši do oči? (19" ali 17"?)

Ko ponujajo odzivni čas 4ms (in celo 2ms?) - res slednje zagotavlja fotografsko mirno sliko?

Hvala vnaprej za morebitne odgovore!

Zheegec ::

Odzivni čas nima veze z mirnostjo slike. Slika je na LCDju tako in tako "mirna", če se nič ne premika - v nasprotju s CRTjem, kjer se slika stalno osvežuje.

19" LCD ima enako ločljivost kot 17" LCD, torej je pri 19" vse večje (črke, ikone), tako da moraš sam pogledati kaj ti bolj ustreza. Poglej za kakšen monitor s PVA matriko (ali pa S-IPS), kateri modeli so to imaš pa že napisano na zadnjih nekaj strani vsaj 10x :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MEDENA ::

Naročil sem Samsung 205WT...

miwche ::

MEDENA

a si mislu 205bw? ker tega WT ne najdem nikjer. ce gre za 205BW prosim napisi kak mali rivjujcek tukaj. za 80k tale monitor zgleda kar zanimiva kupcija.

Music Man ::

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje, katero je verjetno že bilo odgovorjeno nekje v tej temi, vendar pregledovati 93 strani dolgo temo ni ravno veselo opravilo :)

Torej - teden dni nazaj sem na mimovrste kupil Samsunga 970P katerega sem priključil preko VGA priključka s priloženim DVI-VGA kablom. In opažam, da se na določenih podlagah drobna pisava kar malce obarva na robovih, na beli podlagi pa poleg pokončnih črt opažam še vzporednega "duhca" - skoraj nevidno črto, ki se vleče ob originalni črti. Sklepam, da je ta problem povezan z VGA-DVI pretvornikom, rabil bi pa samo, da mi nekdo to potrdi, da ne kupujem sedaj nove grafične z DVI izhodom samo s tem namenom, vendar v končni fazi ne bo izboljšave.

Hvala za odgovor.

Mimogrede: na mimovrste imajo sedaj tudi črne Samsunge 970P. Glede na to, da si je marsikdo želel monitor v tej barvi, se mi zdi vredno omembe :) Edini downside je, da po novem stanejo 106.000 in ne več 90.000.

LP, Andrej

miwche ::

Music man

najverjetneje imaš težave zaradi tega, kar si tudi sam ugotovil. kakorkoli z LCDjem ti je skoraj obvezno imeti DVI digitalni izhod na kartici, saj potem ne izkoriščaš "v polno" svojega LCDja.

mimogrede, sedaj so zunaj že 971P v črni in beli barvi. rahlo izboljšana verzija 970P. sem ga videl v živo in je zelo dober kontrast, koti tudi.

a9753 ::

...mislim da tisto ni zarad vga priključka, sam uporabljam v službi philipsa 190S5FS z vga za malo manj kot 60 k in slika bp ...edin na igrcah ga pa res nisem imel priložnost sprobat, je pa trenutni model 190S7FS z obema priključkoma zuni ki ga bom vrjetn kupu za dam.

Music Man ::

Bi bilo možno da je to zaradi tega ker ima tisti Philips oba priključka? Ker Samsung ima samo DVI in predvidevam, da se ta pretvorba iz analognega signala v digitalnega dela nekje v kablu, pri tebi pa verjetno v monitorju - mogoče zaradi tega boljša kvaliteta na VGA? Samo ugibam...

Mr_Globus ::

Pretvorba ni v kablu ker ima DVI tudi žice za analogni signal.

MEDENA ::

Ja Samsung 205BW samo sem si v zadnjem hipu premislil in jutri dobim LG L203WT, poročam...

mp5 ::

Lep pozdrav vsem!

Ne ljubi sem mi brati vseh teh strani, pa vas lepo prosim za odgovor.

Kateri LCD je najboljši za igre, ampak izključno za igre?

Najkrajši čas ima Samsung, ampak se nekje zasledil, da je NEC ( ne vem kateri model) boljši?

Res lepo prosim za odgovore. Hvala

glinik ::

Ti samo nabavi en novodobni monitor s TN matriko. Ti si so vsi tisti, ki so tako poceni :D Stvar je sledeča, hitra matrika, slaba slika ... Menim da imajo Samsungi serije 770P in 970P že zelo dober čas, kljub PVA matriki (ki je slikovno precej blizu katodnim monitorjem). NEC je super - ampak to drago plačaš. To je za enkrat dovolj informacij ... :)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

MEDENA ::

L203WT je fawking velik, edino kar me moti je da je navpično visok toliko kot 17'' 8-O :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

mit3k ::

Katero matriko ima tale L203WT?

Fizikalko ::

TN, seveda. :'(

mit3k ::

Sodeč po tej temi, obstajata dve verziji monitorja. Eden ima TN matriko in ga proizvajajo na Poljskem, drugi pa bi naj imel IPS matriko, proizvajajo ga Korejci.



Sam resno razmišljam o nakupu 20' lcd-ja, trenutno se bolj nagibam k Samsung 205BW predvsem zaradi cene ter HDCP podpore.

Medena daj povej, kaj je tebe prepričalo da si se odločil za lg-ja.

Music Man ::

Zanimivo, tale moj zgoraj opisan problem in kako sem ga vsaj delno odpravil - frekvenco osveževanja sem iz 75 Hz nastavil na 60 Hz - glede na Samsungovo spletno stran je 60 Hz optimalna osveževalna frekvenca. In glej, glej, ... tisti vertikalni duhci ob pokončnih tankih črtah sedaj mnogo bolj neopazni, sedaj jih vidim le še zato, ker me moji možgani prepričujejo, da se nekaj še mora videti :) Ob prvi priliki moram monitor testirati še z DVIjem in upam, da bo to odpravilo še tisto rahlo zabarvanost drobnejših črk ob robovih, potem pa lahko rečem, da je monitor perfekten :)

Aha, glede iger in tega monitorja - edina igra ki jo imam trenutno inštalirano je F1 Challenge 99-02 in v njej nisem opazil nobenih duhcev pa. So pa barve v njej perfektne; pokrajina je mnogo bolj živa in vsi detajli so mnogo bolj opazni kot na mojem starem 15'' CRTju :)

LP, Andrej

MEDENA ::

moj je Pojlski :\ ...mah kaj pa vem, skoz sem mel LGje....vidim, pa da ostali gledate po 205BW?

IgorGrozni ::

Samo za info. Uporabljam ViewSonic VP 2030b, zaenkrat ne vidim razlike do CRT ( 757NF). 8 ms, MVA, 20,1 ', 4:3,
Le igric še nisem igral. :8) .

Bolj mi maliči sliko Catalyst 6.8. ;((

OldSkul ::

Medena, a si ti tisti, ki že prodaja LGja na Jokerju?>:D :D >:D

[MYTiX] ::

Nekam hitro si se to odloču prodat >:D . Sicer pa ravno iščem en monitorček za brata in če mi ga ponudiš za ugodno ceno se lohko kaj zmenimo.
podpis

miwche ::

Medena

a lahko kakšen rivjujček? kaj o monitorju, subjektivni testi, vtisi, itd...?

MEDENA ::

K se ne spoznam tok na LCDje...

Imaš tipko ENGINE, s katerimi so prednastavljeni 4 vrste - MOVIE , TEXT , USER in NORMAL. Menu je klasičen LGjev.....DVDje gledat je super, edino pri TVju je odsekano....iger še nisem probal....
««
93 / 168
»»