» »

Vse o LCD od A-Ž

Vse o LCD od A-Ž

««
90 / 168
»»

Melanholija ::

mene zanima če je za to ceno dober zgoraj umenjeni monitor al raj druga, kaj pa dell al pa nec v razredu do 200k

nosk8fx ::

pozdrav!
razmišljam o nakupu LCD-ja 19", tam do 75k SIT.
kakšne specifikacije moram gledati?

videl sem:
matrika (a-si TFT/TN)
ločljivost (1280 x 1024)
odzivni čas (2 ms)
kontrast (700:1)
svetilnost (300 cd/m2)
vidni kot (160°/160°)
velikost točke (0,294 mm)
vertikalna frekvenca (56 - 75 Hz)
horizontalna frekvenca (30 - 81 kHz)
število barv (16,2 Mio.)

te specifikacije sem prepisal z enega modela. ali mislite, da je to v redu za ta denar (do 75k) ali bi moral dobiti več/boljše?

Kaj pravite o Samsungovih SyncMaster-ih?

hvala za odgovore!
lp, Sašo

Luka Percic ::

Zanima me če se da dobit LCD monitor, v katerem so paneli iz notebookov. Enkrat sem to opazil, zdaj pa ne najdem več. Recimo eno 15,4 z 1280x800. No, lahko tudi druge...

Zakaj bi to rabu?
Veliko bi prenašal, pa sem slišal da so lcd paneli notebook-ov veliko manj občutljivi.
Pa še ločljivosti so fajn.

RobertoSlo ::

kako je pa kaj s tem monitorjem?
SAMSUNG LCD SYNCMASTER 940FN

po specifikacijah sodeč deluje kar v redu...še posebaj zaradi PVA matrike pa tud dost nizkega odzivnega časa,...seveda je cenejši od 970p

tip zaslona: 19" PVA
Priporočena ločljivost: 1280 x 1024
Velikost pike: 0,264
Å tevilo barv: 16,2 milijona
Vidni kot: (H/V) 178° / 178°
Odzivni cas: 8ms
Svetilnost: 270 cd / cm2
Kontrast: 1000:1
Prikljucki: 2x DVI-D
Garancija: 3 leta
cena: cca 83.000 sit

globoko grlo ::

Eno opažanje bi delil z vami. KKšn mesc nazaj sem si ubodu 215TW in se pritoževal nad lagom miške (mx1000), no, zdej mam G7, pa tega laga praktično ni, oz. je čisto nemoteč, tko da če ma še kdo take težave, nej čist remova miš+driverje, pa še 1x gor da, mogoče pomaga

SrBo ::

@globoko grlo:

Tudi js sem opazil to ja... Priklopil sem gor Razerko od soseda pa je bla zadeva res dosti boljša. Sicer sem se pa že tako ali pa tako navadil na tale lag malenkost se ta stvar da tudi izboljšati s tem, da malo povečaš občutljivost miške.:D
|ASUS P5K-vanilla|Intel C2D E6750-G0@470*8//3760mhz/Vodno|
|OCZ power stream 520w|Point of view 8800GTS 640MB|
|Crucial value 2*1Gb/d9gmh/4-4-4-4|Samsung Sync master 215tw|

miwche ::

hej vidva
srbo in
globokogrlo

kako to da sta kupila tale monitor. kaj ne bi za podoben denar dobila kakega s S-IPS matriko? kaj vaju je privleklo na samsunga? pliz eksplejn. ajm interested. vona baj zasljon.

glinik ::

Dans sem bil pri kolegu in si ogledal NEC 1990 SXI-bk. To je prava stvar, takoj bi ga zamenjal za svojega Philipsa 109P. :D
Če bi jaz kupoval LCDja, bi si nabavil prešnji model 1970NX, saj je veliko cenejši.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

globoko grlo ::

hja, kaj naj ti rečem, sem videl, da ima 1000 kontrasta, 8 ms, pa a-siTFT/S-PVA matriko in se mi je zdel dost dobr, ker s-ips bi bil verjetno dost dražji, pa še ne vem keri majo to matriko in keri ne

je pa slika napram 959NF ene parX boljša

glinik ::

NEC 1970NX ni dosti dražji in ima IPS matriko. Dobiš ga za kakšnih 100k sit oz. malenkost več ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Fizikalko ::

Sej jaz trobim to že celo večnost, pa noben ne šmirgla...

glinik ::

Heh, vem vem, tudi jaz trobim marsikaj pa nič od tega ... NEC z IPS matriko je glede slike zakon, tu ni debate!

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zheegec ::

Za igre pa 1970GX, saj je zelo podoben NX-u po sliki.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mr_Globus ::

Samsung 215TW me prow fascinira. Me pa neki matra. Podpiral naj bi HDCP, na Slo-Techu pa je bla nekaj časa nazaj novica da je bil ta standard razbit z zajemnjem screenshoot-ow. Pa, da naj bi se uveljavla neka nova verzija HDCPja. Bluzim?

Pa še neki - podira ATI 9800se DVI 1680x1050 nativno resolucijo? Na atijevi strani sem našu podatke samo za VGA.

Melanholija ::

Zdej če bi lahko kdo ogovoril na vprašanja? Kaj kupiti od 150-200k a je omenjeni monitor dober še enkrat link

Fizikalko ::

Alien, to pa zelo dvomim...

glinik ::

Uh to je TN matrika ALIEn3001, ne vem če je to dobra stvar ... Se povsem strinjam s Fizikalkotom.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

štromarka ::

razmišljam on nakupu novega monitorja ki bi mi lahko služil nekaj let
odločam se med 2007fpw dellom in samsungom 215tw
oba podpirata hdcp
uporabljal bi ga pa predvsem za programiranje in gledanje filmov včasih si zavrtim kakšno igro a to ni faktor zanima mepredvsem kaj ponuja eden boljšega napram drugemu ker raje dam malo več denarja za dobro mojih oči in seveda boljše slike


prosim da ne klatite kar neki v tri krasne če ne veste

SrBo ::

@duleman
@miwche

Tist viewsonic je dober predvsem kontrast se mi zelo dopade drugo je pa tut tak kot more bit. Nisem pa opazil kero matriko ima.

Miwche, jst sem se odločil za samsunga 215tw zaradi podobnih razlogov kot globoko grlo... Zlo lepa slika.. widescreen pa zaradi tega, ker dosti programiram za šolo, OC ne igra velike vloge, pa filme dosti gledam igric pa ne igram veliko. Sicer pa vse nove igrice itak podpirajo wide resolucijo tak da ni problemov.:))
|ASUS P5K-vanilla|Intel C2D E6750-G0@470*8//3760mhz/Vodno|
|OCZ power stream 520w|Point of view 8800GTS 640MB|
|Crucial value 2*1Gb/d9gmh/4-4-4-4|Samsung Sync master 215tw|

globoko grlo ::

@Mr_Globus
sam furam 215TW na 9800pro in ni nobenga problema

@štromarka
jest sem z mojim 215tw zadovoljen, še posebej zdej, ko imam drugo miš:D , kakšn je pa dell pa ne vem, pa pejt si oba pogledat, pol pa kj pametnega povej>:D

miwche ::

štromarka

poglej kakšno garancijo nudijo glede pixlov, itd...
dell ima s-ips matriko, samsung mva. samsung ima večji kontrast kot dell.

preglej še uradne forume obeh proizvajalcev. dell 2007 je imel neke težave s color bendingom in textom v zgodnejših revizijah.

edit: pva, ne mva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miwche ()

Melanholija ::

ja res matrika ni napisana nikjer..zdej sm našu še 2 modela:
nec
samsung
A mogoče kdo ve za matriko na tem viewsonic.

miwche ::

katerem viewsonicu?

Melanholija ::

ja mal poglej gor k sm dal link

Mr_Globus ::

hmm uno je SyncMaster in je PVA

miwche ::

duleman

a Viewsonic VP2030b? je MVA. lahko bi vseeno napisal kateri model je, če si že odgovoril, a ne? tko sem si moral utrujat okice. :D

Melanholija ::

sorry ja ta je...zdej me pa zanima a je ta lcd vreden nakupa...?

miwche ::

po specifikacijah ne zgleda tako loše. si mogoče najdu kake recenzije? imaš še kake druge opcije? za tak denar dobiš tudi NECe, SAMSUNGe...

Veron ::

Ubistvu sm si mau premislu, ker imam v službi 17" LCD in se mi zdi čisto dovol zraven 26" LCDTVja. Tako da vas prosim, da mi predlagate najcenejši 17" LCD ki bi bil recimo "dokaj dober". Recimo na 26" mam odzivnosti čas 16ms in jst ne opazim kakršnega koli "zamika"...

RobertoSlo ::

kaj je potem s tem monitorjem SAMSUNG 940FN

kaj sploh pomenijo razne končnice oznak bf, fn, t, p, mw itd. pri samsungih

Melanholija ::

recenzije? Opcije so seveda, denar ni tako problem ampak nerabim 24" lcd..
nebi se pa rad nasral in preplačal lcd.. Ja nec in samsung dobiš že za/od 150k
al pa ta mogočer sam bi najraj kupo 24" della ampak ga nerabim in ga nebi mel samo zato ker ql! pa še preveč keša se mi zdi!
dosedaj sm/še fural/m crt philps 17" kar je res obup sploh za okice. Uporabljav bi ga za vse igre,grafiko,filmi,net press ipd.. nič zahtevnega pač home use!

Zgodovina sprememb…

miwche ::

ej, če te tolko mika 24 dell ga nabavi. brez veze da si potem nekaj očitaš.
tale NEC je zelo dober monitor, je pa widescreen, torej 1680x1050.
lahko si ogledaš tudi dell 2007fp, 2007wfp in podobno.

vseeno ne boš se kaj dosti zajebal če si nabaviš tega NECa ali pa tistega viewsonica.

poglej kaj ti je pomembno pri specifikacijah in se odloči.

miwche ::

veron

mogoče 770p samsung?

Melanholija ::

Odločil sem se da bom v kratkem kupo neca 20wgx2 se mi zdi za to ceno še najbolj pimeren..sam sčekiram kje pa grem v nakup...Kaj bi se ga dalo kje v slo al aut v živo videt?
Lp and tnx

Veron ::

770P predrag... sej 17" se dobi pod 50k

Orchestra ::

Ne bom kompliciral:
Kateri LCD monitor(najbrž od Samsunga, nisem glih na tekočem), recimo 17", do 60kSIT, s čimboljšim odzivnim časom, z živimi barvami (kontrast) in dobro svetilnostjo.Mora zadovoljit potrebe običnega gamerja....

LP

d0rK ::

Lep LCD za oceta, za kksn film pogledat, net cekirat ter kksn pism napisat.



Bo Samsung 930BF kul, al obstaja kej boljsega, lepsega za to ceno?

iso2000 ::

Jaz sem pa zadnjič testiral Philips 200P7 S-IPS matrika, 1600x1200, 14ms in sem navdušen! Proti 19" CRT-ju je to prava pošast! Ostrina je ubijalska. Le svetlost sem moral zmanjšat na polovico. Pa barve bo treba še malo kalibrirat... Cena je precej zasoljena - okrog 140 tisočakov! Sem v procesu menjave...

Priporočam!

LP

Cinderela ::

Torej mam zdaj Samsunga 215TW in me zanima kiro je najbolsa resolucija za uporablat? Trenutno mam 1280x1024 kot sem ze na prejsnem 4:3 samsungu mel. 959NF. Nekak je slika malo razpotegjena torej kiro resolucijo in osvezevanje zberem za ta 16:10 ? maximalno? ki je nekaj okol 1680x1050 al kaj?

Kaj pa nacin priklucka? 2 kabla sta oni standardni RGB al kaj je ze pa DVI. NA kirega je bolse priklucit moj geforce 6600GT podpira oba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cinderela ()

Matev ::

eh
poglej kakšna je nativna ločljivost zaslona

sicer pa preberi navodila

Fizikalko ::

Nujno nastavi 1680 x 1050.

Skull_ ::

ma kako pa je s tistim lagom miškinega kurzorja pri samsung 215TW? k tle sm opazu da ste nek pisali da so ti problemi.. zakaj sploh tko dela? mal mi je čudno da daš za monitor 130k in pol ne dela normalno...

d0rK ::

No a bo kdo pomagu men, al morm posebno temo odpret in pol poslusat jebeno lajanje, zakaj ne postam sem?

Cinderela ::

Kak mislis laganjem kurzorja? Nic od tega nevidim. Btw monitor je roxor lol kaki razteg >:D
mam pa sicer G5. Ali mislis stem tekocnost premikanje kurzora preko ekrana? Ker to je pa zaradi 60Hz nastavitve. Se spomnim kak je na navadnem monitorjo delalo razlicno pri 60 in 100Hz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cinderela ()

Cinderela ::

Btw zaj sem si dal monitor 215RW iz onega navadnega kabla na DVI in zdaj je pisava na vseh resolucijah mocna in normalna. Prej pa je na neidealnih bla taka kot da bi z svincnikom piso in nekje majn pritisno nekjer bol :D.

Kaj se splaca oni kabel nabavit ko ma 5 cincov?

Matev ::

cinderela
lcd ima eno samo ločljivost na kateri optimalno deluje

to je njegova nativna ločljivost

vse ostalo je prikaz z tako ali drugačno interpolacijo

ne razumeš? vem da ne... preberi si navodila

Fizikalko ::

Saj sem mu že jaz rekel, naj da nujno na 1680*1050. To je EDINA uporabna ločljivost za ta monitor.

globoko grlo ::

jest mam zdej G7 in 215TW pa gre kurzor bolj normalno, prej je pa imel lag, tko kot če maš na prešvoh grafi predobro grafiko naštimano, pač laga, o.2s zamika ima kurzor napram miški, se prav mx1000 je mela talag, G7 ga skor nima, drgač je pa monitor zakon

mamut ::

Sem preletu temo in je večina skrbi povezanega z igrami in gledanjem filmov (logično). Mene pa zanima katera matrika je primerna za delo v CAD in DCC. Rad bi šaltal iz CRT samo, da nebi pristal na slabšem.

Matev ::

lcd ni za cad programe
ker so linije preostre in kockaste

bolijo oči

nikar lcd za tako delo (risanje z linijami)
««
90 / 168
»»