» »

Vse o LCD od A-Ž

Vse o LCD od A-Ž

««
9 / 168
»»

boštjan ::

vsi samsungi s črko T imajo poleg analognega še digitalni vhod,t.i. DVI konektor.Naj te opozorim,da rabiš za DVI priključek tudi DVI kabel,ki pa ga ne dobiš zraven,cena kabla pa je okoli 3000.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

prepecenc ::

Če kdo tu uporablja Samsung 193T, bi ga lepo prosil če malo opiše kvaliteto slike (text, enakomernost barve po zaslonu, ghosting itd) tega monitorja. Odločam se namreč za nakup.

matic ::

Ja jest bi tut prosu cim prej za kak report o samsung 192T in 193T pa kaj so razlike med njima, ker sem ze cist zivcen zarad tega cakanja ker nevem kerga nej vzamem.. ce sploh kerga... :\

Hitrrrrrrrrrrrrrrrr! :D

Plisssssss...
-----------------------------------------
podpis: _____________

Heisenberg ::

kupi 192T in bodi srecen da imas lahko nekaj tako neverjetno enkratnega na mizi.... noja vsaj jaz sem :D >:D :D

morphling1 ::

Sam display je enak. Razlika je v parih malenkostih. 192 T ima možnost postavitve na steno in tudi drugače je podstavek lepo oblikovan, tam so opcijsko tudi zvočniki, napajalnik je zunanji zato je sam LCD popolnoma zaprt. 193 T ima opcijo Pivot (obračanje v portret način) nima zvočnikov ter ima vgrajen napajalnik zaradi česar ima reže za hlajenje, skozi katere se lahko praši (to sicer ni nevem kak minus).
Aja še to 193 T ima tanjši rob
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

matic ::

Koncno.. hehe! KUL! Hvala VERY MUCH Morphing1!!! :D

Sam se neki mi ni jasno.. tukaj pise Samsung 19", SM192T, 0,294 mm, 1280x1024, 81 kHz, 750:1, 25 ms, 16.7 mio, TCO'99, analogni + DVI da ima kontrast 750:1 (cenik od Avtere) pri Gambitovi strani pa: "kontrast: 500:1"
Torej!? Nic jasno!

Samo ce 192 nima pivota, bom kar rajs 193 vzel... monitor rabim predvsem zaradi branja navodil :D in programiranja.

Kaj pa pri 193, se dosti pozna razlika od 191!?
-----------------------------------------
podpis: _____________

morphling1 ::

Pozabi na razne domače strani prodajalcev, ko gre za tehnične podatke, so premalo natančni. Edini pravi podatki so na Samsungovi nemški strani, imaš tudi vse slike v visoki ločlljivosti, tako da si lahko dobro ogledaš kako mon. zgleda, btw. nemške strani kot pri večini drugih znamk izstopajo od ostalih držav, ker ima res vse podatke na enem kupu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Btw. Samsung bo Decembra izdal še 174T value DVI 17" monitor.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

prepecenc ::

Danes sem malo testiral Samsung 193T. Ne vem ali pricakujem prevec od LCD-ja ampak bela barva (kadar je cel ekran bele barve) enostavno ni bela ampak vlece malo na rumeno. Ali je to normalno za LCD-je? Ali je to problem Samsunga 193T? Na mojem CRT-ju je bela res bela.

Phoebus ::

OK zdaj pa se jaz in vprasanja :)

Pripravljen sem dat do 120k in vzet 17". Oblika naj bo lepa....zdaj nagledal sem si sledece zadeve:



Zdaj CTX mi ni vsec, samsung 172V sem slisal da ni najbols (je pa najbolj ugoden!), 172X je drag in ga se kar nekaj casa (1 mesec???) ne bo. Na koncu se tako odlocam med: NECom (ne poznam, mnenja?), AOCom (spet ne poznam; mnenja? Na anni pravijo da je hud) in LG 1715S (mi je lep :)).
Katerega bi (ce odmislite 172X ki bi ga vsak) mi priporocite od nastetih? Je v tem cenovnem rangu se kaj drugega kar je res cool?
Pa vem da so to monitorji s samo RGB konektorjem in me ne moti.

boštjan ::

pozabil si na LG 1710B,sicer je 124k,a vreden nakupa.verjemi;)

Phoebus ::

Potem pa dodajam se tega na spisek :)
Saj vem, koncalo se bo pri 172X/1710B :)
Kateri od teh dveh je pa boljsi? Najbrz samsung, ne? A je se kaksen v tem rangu res vreden nakupa?

matic ::

prepecenec: kje si to testiral? Tudi jaz sem to ze opazil (v trgovini) samo sem 1x nekaj imel moznost tudi doma testirat in se mi je zdelo precej(!) bolje. Mislim da ima to vpliv trgovina, ker imajo ponavadi na 1 racunalnik preko "razelilca" priklopljeno vec monitorjev, pa tudi nastavitve monitorja v trgovini so bolj tako tako. Vpliv pa ima tut graficna kartica in z DVI kablem tudi mislim da precej izboljsa zadevo. Se mi pa zdi da vseeno je pa se vedno bila malenkost (ampak res micena malenkost) rumenkasta slika, samo me to niti ni tolk motilo. Kje si ga ti testiral!?

Ali kdo ve kake so kaj dejanske razlike med (starim) 191T model in novi 193T model?
-----------------------------------------
podpis: _____________

bboyspin ::

Ok, sej mogoce je ze kdo predlagu tale monitor, samo ne da se mi se vsega precitat, tko da:

S temle monitorjem ne morte zgresit:

Hyunday Image Quest Q17 - 17 inch. LCD

Ne govorim v prazno ampak kot lastnik tega monitorja... Barve so fenomenalne, tudi sivi odtenki zelo razlocni, odzivni cas zelo dober, kot gledanja dober, v glavnem vse kar rabte od monitorja ... Osebno gledam gor filme, obcasno pa tud kak spil zalaufam (GP4, Moto GP2, Collin M. Rally 3 -> dela super) ...

dobite ga za okol 130.000 SIT, vam pa povem, da ne boste nkol vec hotl met CRT monitorja (razn kak obsedenec z spili ala quake, kar se mi zdi tko za info mal bolano)

ce pa mate koga ki ima: s.p. ali d.o.o. pa lahko dobite monitor ze za 105.000 (brez DDV) v vseh stacunah :)

LP,
Spin

Phoebus ::

Kaj pa tale ta nov AOC ki sem ga napisal? ima kdo mnenje? Morphling, poznas kaj monitorje ki sem jih nastel? :)

boštjan ::

vidni kot mu je nekam mali,recimo ta LG ma večjega,vidni kot da se razumemo

morphling1 ::

Jutri si ga bom malo bolj konkretno pogledal (AOC) in povedal kako se obnese.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

prepecenc ::

Matic: Testiral sem ga v službi. Je pa tako kot praviš, malenkost rumenkasta bela barva. (Da ne bo pomote bela ni rumena kot banana). Ni ravno zelo moteče, malo pa vseeno zmoti, saj deluje kot da je monitor umazan.

Sem ga pa danes se malo sprobal glede ghostinga in ga ne morem ravno pohvaliti. Ghotic 2 ni kaj posebaj prijetno igrati saj je slika pri hitrejšem premikanju precej zmazana.

Sicer pa je slika na monitorju odlična in ga bom verjetno vseeno kupil. Igre bom pa še kar igral na moji obsotječi IIyami 19', saj se mi zdi, da iger LCD-ji se kar nekaj casa ne bodo mogli prikazovati primerljivo z dobrimi CRT-ji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: prepecenc ()

Phoebus ::

Oki morphling komaj cakam da poves kako se obnese.
OK, skrcil sem na LG, samsung X in AOC; vsi trije z DVI in < 130k :-D Par jurckov sem sel cez nacrtovano ampak 1x bom se grafo zamenjal pa bo :)

Aja, ko smo ze pri tem:
-> ce bi menjal bi kupil nvidio (->linux 3D)
-> bila bi poceni ker ne igram iger
-> seveda mora imet dvi, zato bi spljoh menjal

A obstaja kaksna nvidia ki ima pasivni hladilnik, ali pa ji zadosca pasiven zallman za grafiko (tega imam zdan na GF2).

Samo vprasam, vem da je cist mimo teme, ampak se pa vseen prikljuci na monitor :)

boštjan ::

Phoebus,jaz bi te proso da nardiš novo temo,da se tu ne bo prepletalo preveč inf.,tudi v tvoje dobro.

Tejc ::

OK. Da dodam še jest neki. IMAM NEC 1760NX LCD na DVI signalu in moram rect da igre tecejo GLADKO BREZ Ghostinga!!!!!!.. Super zadeva. Igram od GTA3, F1 Chalenge, Fifo 2004, Call of Duty in na nobeni ni bilo zmazkov igre laufajo resnicno brez duhcev. Moti me le en DP in to ce se ga res zavzamem gledat, drgac je pa ta LCD zelo zelo kvaliteten tako za gledanje filmov kot igranje in se kaj bi se nasslo. Po informacijah sodec bo Samsung 172X slabsi.... Tako da kdo se odloca za LCD 17" mu svetujem NEC 1760NX!

imi ::

Se strinjam s TEJC-em!

Ta model imam tudi sam in nimam nobenih pripomb, razen (tudi) enega DP. O kakem Ghostingu ni nobenega sluha.

:D

Tejc ::

Se pa vid razlika med DVI in navadnim VGA signalom... ostrina je resnicno ocitna... NE GREM VEC NA CRT in pika :D

bboyspin ::

Jest mam tud en DP, cist na sredini, sam morm rect, da morm prou bult v tisti piko, da jo opazm, med samim delom pa je nevidna, tko da to ni tak problem kot sem si najprej predstavljal.

No se enkrat folk: Hyunday Q17, na TomsHardware je bil zmagovalec testa.

http://www.tomshardware.com/display/200...

Jest odkar mam LCD monitor, sploh ne morm vec delat na CRT, no sej se bi ze pocas navadu nazaj, sam zakaj? hehe!

Spin

fizolcek ::

A je kdo opazil, da so spremenili specifikacije za Samsung 172X in ima sedaj 12ms response time, dobavljiv pa naj bi bil januarja 2004. 172X

matter ::

Hm tile SAMSUNGI me malo begajo.
Če pogledaš tukaj je na ceniku.
Kako bo torej dobavljiv šele Januarja 2004 ?
Res pa ima rok dobave 30 8-O dni. Jaz rabim takoj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

Tejc ::

Hmmmm.... Tile Samsungi so zelo slabi v igrah pa ceprav imajo RT 12ms.. Verjetno je zgodba malo drugacna pri sivo na sivo RT... :)

boštjan ::

matter,kupi si tega LG-ja pa boš zadovoljen.

icek ::

Na mimovrste ze en mesec pise da je dobavljiv v 30 dneh, ceprav se ga vsaj do decembra ali celo januarja nebo za dobit. na Tom's hardware so testirali spet 17' LCDje, med katerimi pa zal ni Q17. 172x ima sicer lepo sliko, ampak je pa baje grozno pocasn in ni najbolsi za igre. Tisti test na katerem pa je Q17 zmagal pa je ze malo star. Jaz imam Q17 in sem zelo zadovoljen. Zaj ga imam 1 mesec, nima pa se dobenega DP.
Rider of Theli
www.air-tv.net

bboyspin ::

12 ms , sam tole: HAHAHAhaHA ... se ne obstaja ...

Spin

AniMatic ::

Oj! A potem naj bi bil tale NEC 1760NX tako hud? :)) Samo, kako pa to, da imajo vsi DP? To mi prav nič ne diši. Izbiram ze nekaj časa med Iiyamo ProLite E431S-S in NEC-om 1760NX, pa še vedno nisem čisto siguren. Ampak vi NEC-a kujete v zvezde, kar mi je zelo všeč. :)
Go back to primal state of mind...

Tejc ::

Verjemi, tja tudi spada. Tako je HUD. Sem premisljeval kar zelo dolgo casa kaj naj kupim (lahko pogledas kdaj sem zacel sprasevat o LCD-ju) in mi ni zal niti tolarja, ceprav en DP...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tejc ()

morphling1 ::

NEC 1760nx je definitivno trenutno eden najboljših 17 colarjev.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

matic ::

Kaj pa nec 1860? Meni je 17" def. premalo!!! Rabim vsaj 18" ce ne 19" :(
Na 17" so mi premicane crke... se ze staram! :D Pa ze tko me uci dajejo! :8)
-----------------------------------------
podpis: _____________

boštjan ::

med 17" in 18" ni opazne razlike,vaj jaz je nisem videl,19" pa je že kar opazna razlika

Marjan ::

Med 17 in 18 je razlika tolikšna kot med 18 in 19" LCDjem.

:)) :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

TribesMan ::

Če slučajno še niste opazil so včeraj na Overclockers Australia objavili še 3 linke do testov Samsunga 172X. Občutki so mešani...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

ŽirC ::

Ker je samo se uprasanje casa kdaj bom rau slep ;(( sem se odlocu za LCD, tuhtam med Monitor LCD 19" Samsung 191T Silver
in Monitor LCD 19" Samsung 192T TCO 99 Silver, vprasanje je le ghoisting, pa tud ce se obnese tako kot bi se moral, napotki prosim.


Lp, ZirC

Zoidberg ::

če bi prebral vseh 9 strani bi nekje videl tudi slike ghostinga. Poglej malo vse piše vsaj 5 krat
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Jackass ::

Sm hotu novo temo odpret, pa sm reku, da bom kr tle vprašu.

Sem pred nakupom LCD monitorja. Rad bi kupil čim boljšega 17". Želim, da ima DVI vhod in čim boljše lastnosti. Denar ni problem.

Sprogledujem se s SONY-jevim HX73. Specifikacije so naravnost odlične. Zanima me, če ga kdo slučajno ima oz. če ga je kdo že videl v resnici in kakšne so njegove izkušnje. Drugače pa me zanima, če se ta monitor ne zdi vredu, katerega mi priporočate.

Lastnosti Sony HX73:

Panel size: 17"
Aspect ratio: 5:4
Visual area (H & V): 338 x 270 mm
Pixel pitch: 0.264 mm
LCD response time(rise:fall time): 5:11
Native resolution MegaPixels / pixels: 1.3 MP /1280 x 1024
Luminance: 400 cd/m2 --tole me skrbi, ker se mi zdi ful velik. A je to vredu, da je velik?
Contrast (max.): 500:1
Viewing angle (H:V): 160°:160°
Eco Mode: 4 mode

Cena (enaA): 157k SIT


Slabši model, Sony HS73, je bil v PCFormatu ocenjen in je dobil 90% (izbor uredništva). Tako, da sklepam, da je ta potem še boljši!

Kako se vam zdi?
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

Primoz78 ::

Mislim da je odvisno od prostora ( svetel ali temen) jaz mam Sony SDM-X73 pa ima 300 cd/m2 svetilnosti in podobne funkcije kot HX73 in je ql zadeva sam mal drag je za 17 colarja...in eno mrtvo piko sem dubu takoj gor :'( ...drugac pa barve so odlicne, svetilnost tudi...se presvetla ( na high mode ) drugaci si lahko vse sam nastavljast tako kot je. Ima 16ms respons time, ghostinga recimo da ga ni...vsaj jaz ga ne vidim ne pri Q3 ne pri ostalih igrah ga nism opazil (z tem da mam misko na 200hz nastavljeno), pa tudi filmi dobro zgledajo.... ce te se kaj zanima kar pisi...

lp Primoz

Jackass ::

Ok hvala! Sm se že ustrašu, da ne bom dubu nobenga odgovora.

Js sm vidu te monitorje na INFOS-u, ampak tm je bil en lolek, k mi ni znou čist nč povedat.

Zanima me kdo izdeluje osnovo za Sony-jeve zaslone (LCD)?
Kdo je uradni uvoznik za Sony-jeve LCD-je v Sloveniji oz. v kateri trgovini bi lahko videl te monitorje in jih stestiral?

Ja kako je s temi oznakami?? Na infosu so mi rekli, da je HX novejši model od X. Na www.sony-europe.com pa piše, da je serija X profi, HX pa za kmečke uporabnike:D. Torej če se komu kej bl sanja kako je s tem??

Še neki. Na infosu se mi je zdelo tudi, da se na zaslonu vidi kot nekakšne linije, vrstice in me je zelo motilo. Ne vem pa a so bile krive nastavitve... in če imaš ti tudi take izkušnje?

To je za enkrat vse.
jAcKaSS

boštjan ::

Jackass,a ti kopuješ sonya zarad imena in samo da je drago?.ker dobre 17" LCD dobiš že za 125k in to zelo v redu LG monitor. No jaz mam tega samsunga in sem zelo zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Primoz78 ::

Jaz ne vidim nobenih crt na mojem Sony-ju...nevem kaj je bilo krivo da so tam ble crte. Tudi jaz sem se spraseval kdo izdeluje panele za Sony monitorje in sem se obrnil na Sony italija, Sony Slovenija,...pa noben mi ni znal nic povedat...ko sem klical na Sony Slovenija so mi rekli da jih izdelujejo sami (kar dvomim), drugace pa da jih nabavljajo od najcenejsih ponudnikov...Svetujem ti da upostevas mnenje bostjana, na firmi imamo Hyundai Q70 se mi zdi da je oznaka (tisti z 20ms respons time) in stane cca. 130k sit pa je ql monitor...tista dva ki je bostjan napisal pa sta tudi zelo dobra monitorja. Jaz sem sicer zadovoljen z mojim, a je stal res prevec in sem zihr da bi za manj dnarja dobil isto kvaliteto....

lp Primoz

Matthew ::

boštjan: edin, kar me pri tem tvojem samsungu žuli, je tistih 25 ms. Drgač bi ga tud sam že nabavil. Si imel ti s tem kakšne težave oz. neljube efekte?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matthew ()

boštjan ::

i have no problems with my 172t.v vseh igrah brez ghostinga,isto filmi.25ms odzivnega časa pa je tudi drugod,samo da hočejo izdelovalci z majhnim trikom prepričat da je tistih 16ms resničnih.pri LG je 20ms in ne 16ms.

Matthew ::

Aha, kulj, hvala za informacijo. Morm še mal premislt kako in kaj. Velik folka sicr prav, da se zdele ne splača kupt LCD-ja, da je bolš počakat en mesc, da bo novo leto.

boštjan ::

če se ti ne mudi,pol počakaj,a mislim da cene LCD ne bo ne vem kako hudo padla.recimo za tega LG sem vido ,da je stal že 120k,zdaj pa je 125k.kaj rečeš kolko bo stal v prazničnem obdobju.

Jackass ::

Ja ubistvu mi dost pomenta IME in CENA. Vem, da se to sliši zelo butasto in ne vem kako high.

Dejstvo je, da kolkrkol gledam, je pr večini stvareh tko, da več kot daš, več dobiš. Dosti pa tudi zaupam dobremu imenu - glede na lastne izkušnje.

Doma imam Hyundai-jev 17" monitor ImageFlat F790D. Najbi imel torej raven zaslon. Kupil sem ga v Megahitu za 70k sit 2 leti nazaj. Vsak dan preklinjam ta nakup. Pisalo je da je velikost pike 0,22(katerekoli že enote), bil je dokaj poceni za takratne razmere. Kmalu sem ugotovil, da zaslon ni raven, temveč je čezenj položena samo ravna šipa. Tudi velikost pike se je nato izkazala za večjo. Kontrast je zelo slab.Slika ob robovih popačena. Velikokrat me bolijo oči.

Soseda ima Samsunga 17", ki je dobil takrat zlati monitor. Bil je sicer malce dražji, ampak slika je kontrastna, vse je razločno, oči preidejo v ekstazo! :D

To je tisto kar me bremza kljub vsem testom in rezultatom Q17. Pa še bratranc ga ma.

Sedaj sem se odločil, da pri nakupu monitorja ne bom šparal, ampak bom dal kolikor bo potrebno, samo da bo monitor res 1A.

In ker vem, da je sony zelo dobra firma, ki ima kvalitetne izdelke (moje izkušnje), sem se najprej odločil, da si ogledam njihovo ponudbo. Po mojih izkušnjah je tako, da če kupm Sony-ja, tut če ne bo najbolš, bo pa pod samim vrhom.

Drugače pa me zanima še nekaj. Nekaj časa je bilo skos govora o NEC-u 1760 in Iiyami (ne vem, kako se napiše). Kako je pa kaj s tema dvema monitorjema?? Dobila sta Zlati monitor, pa pri PC formatu tut tist izbor uredništva, Nec je dubil od SoftwarePowerja... sedaj pa nič več ni slišim o teh dveh firmah??
jAcKaSS

imi ::

Preberi si moj in Tejc-ov post!
««
9 / 168
»»