» »

Ubuntu mysql + wine + samba

Ubuntu mysql + wine + samba

alexmarsic ::

Pozdravljeni!

Danes sem se lotil še do končno spakirat moje stvari na Linux katerega uporabljam 99% časa od začetka Septembra. Danes sem se spolnil, da imam en program kateri uporablja Mysql ampak mora bit mysql malo drugače prekonfiguriran, da dejansko sploh deluje drugače zadeva meče neskončno število errorjev. Nisem našu točno vodiča za tale program zgleda pa, da ga redox uporablja po istem principu in sicer MYSQl more bit konfiguriran točno takole http://support.redox.si/demo/doc/MySQL_...

Zdaj me zanima ali lahko MYSQL, ki ga ima Ubuntu takole konfiguriram ali moram preko WINE inštalirat točno tako kot sem imel prej na windowsu?

Z ostalimi programi kateri delujejo na windowsih nimam problemov z uporabo WINE tako, da je to dejansko zadnja ovira, ki me omejuje, da nisem permanentno na njemu.

Pa še nekaj me zanima glede Sambe. Namreč imam še en star Windows 2003 server katerega ne mislim formatirat pač zaradi tega ker deluje v nulo. Na njemu imam share od diskov in fajle. A je možno v Ubuntuju nastavit permanentni mount oziroma, da se ob štartu ubuntuja automatsko mounta share ker bi nato premaknil Home folder na sharu in bi imel na useh računalnikih enake datoteke?

JanK ::

alexmarsic je izjavil:


Pa še nekaj me zanima glede Sambe. Namreč imam še en star Windows 2003 server katerega ne mislim formatirat pač zaradi tega ker deluje v nulo. Na njemu imam share od diskov in fajle. A je možno v Ubuntuju nastavit permanentni mount oziroma, da se ob štartu ubuntuja automatsko mounta share ker bi nato premaknil Home folder na sharu in bi imel na useh računalnikih enake datoteke?


Kot root popravis datoteko /etc/fstab, iz katere OS prebere kaj mora mountati ob startu, in dodas nekaj taksnega:
//ntserver/share /mnt/samba smbfs username=username,password=password 0 0 

kjer je "//ntserver/share" ime share-a, "/mnt/samba" prazen direktorij, ki ga naredis kot root, "smbfs" pa pove, da gre za Samba share.

Ko se bos igral, lahko kot root uporabis "mount -at smbfs", da ti mounta vse "smbfs" vrstice iz fstaba, ter "umount /mnt/samba", da ti unmounta ta direktorij.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Zvezdica27 ::

lp,

namesto smbfs se uporablja cifs (ma lahko tud smbfs, če dela). Če hočeš zadeve skriti (user, geslo, tudi dovoljenja), bo potrebno še nekaj več nastavitev. Vodič: https://help.ubuntu.com/community/Mount...

Drugo vprašanje: ti bi rad imel /home na serverju ali bi rad samo kopiral home na server in potem imel vse tam?
a) isti home na vseh računalih: torej /home na serverju: ni pametno, nastavitve so povsod druge, konflikt med userji (pravice itd) itd... različen hardware (recimo če bi forsiral neko resolucijo pa monitor ne podpira...)

b) samo osnoven home na računalu, podatki sharani in automountani na oz. iz serverja (torej podatki isti povsod): to je čist navaden fstab mount. Glej zgornji link, ko shraniš, shraniš na server in vsi to vidijo. Če gre za firmo je pametno imeti nastavljene pravice in dostop...

Ali pa če ne štekam, bolj podrobno vprašaj,

zz

alexmarsic ::

Hvala obema.

Zvezdica27 za ta problem vem glede Home folderja ker se tudi v šoli srečam z istim problemom. Namreč imamo pouk enkrat v eni učilnici enkrat v drugi ker gre za druge računalnike na koncu dela problem mi kakšen Chrome ali pa Firefox. Zato razmišljam bolj samo premik Desktop, Dokumenti, Slike, Glasba in Downloads kot imam zdj narejeno v Windowsih. Zgleda da res cifs bo pravi ker SMBFS ne deluje dobim error ven :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

smbmount mapiranih diskov

Oddelek: Omrežja in internet
141261 (1086) ABX
»

[Linux][OpenSuSe] SVN repozitorij na Windows shared folders in pravice za datotečni s

Oddelek: Operacijski sistemi
161853 (1657) 'FireSTORM'
»

Suse 10 in automount samba folder

Oddelek: Operacijski sistemi
131252 (1114) toplakd
»

Mountanje preko sambe

Oddelek: Operacijski sistemi
5917 (845) MasterMind
»

Kako vidim sherane fajle iz wins mašine na linux mašini?

Oddelek: Operacijski sistemi
111091 (959) ToniT

Več podobnih tem