» »

Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Temo vidijo: vsi
««
76 / 133
»»

HyperGL ::

a d5000 nima proženja bliskavic na daljavo??! uh bala... hmm nevem več... spet gledam malo širše danes!

ALT ::

nima CLS sistema (nikonov creative lighting system), torej z vgrajeno bliskavico sprozit drugo, ki jo postavis po zelji.. za to funkcijo rabis d90 in visje.. lahko pa na d5000 prozis na daljavo ce na njega (torej v hot-shoe) postavis sb800/sb900 flash, ki potem skrbi za CLS.

lahko pa s kablom (ce ima d5000 prikljucek, drugace obstajajo hot-shoe konverterji) ali pocketwizardi (oz njihovimi kopijami) prozis flash na daljavo tudi z d5000..

house ::

Kaj pa spodnji trije fotoaparati Panasonic Lumix? Za katerega se odločiti - 7, 8 ali 10?

http://www.camera-catalog.com/compares/...

http://www.camera-catalog.com/compares/...

http://www.camera-catalog.com/compares/...

In kakšne imate izkušnje z naslednjo trgovino: http://www.mediamarket.si/ads/fotoapara... ? Fotoaparat je ZELO ugoden v primerjavi z ostalimi ponudniki...

A ni nikjer nobenega strokovnjaka? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: house ()

cyber_killer ::

Pozdrav.
Kupujem en fotoaparat do 200EUR max, ker je to low budget pričakujem tudi low kvaliteto fotoaparata, a vseeno menim da za 200EUR lahko dobim nekaj za neko amatersko slikanje. Na fotoaparate se spoznam natanko 0.

Okapi ::

POjdi v trgovino, reci, naj ti pokažejo Canone, Casie, Pentaxe, Nikone, Sonyje, Panasonice, Olympuse, Samsunge in Fujifilme za 200 evrov in izberi tistega, ki se ti zdi najlepši. Vsi modeli teh znamk so dovolj dobri.

Izbiro si lahko olajšaš tako, da greš v trgovino in rečeš, naj ti pokažejo samo Samsunge za 200 evrov in izbereš tistega, ki ti je najbolj všeč (Samsung ima po mojem najboljše razmerje med ceno in kakovostjo).

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

robbe ::

@house
Če rabiš GPS za geotaganje fotk vzemi TZ10, drugače 7ko.
Mnenja za mediamarket.si si pa malo po netu poišči. Sam sem bral da so sicer prijazni, zna se pa zaplesti z garancijo.

Jaz sem TZ10 naročil na electronic4you.si, ki so tudi ugodni, vendar ga po enem tednu še nisem dobil :(

destiny ::

electronic4you je iz Avstrije (bivši Majdic), zato verjetno traja malo dlje da pošiljka pride v slo...

house ::

robbe je izjavil:

@house
Če rabiš GPS za geotaganje fotk vzemi TZ10, drugače 7ko.
Mnenja za mediamarket.si si pa malo po netu poišči. Sam sem bral da so sicer prijazni, zna se pa zaplesti z garancijo.

Jaz sem TZ10 naročil na electronic4you.si, ki so tudi ugodni, vendar ga po enem tednu še nisem dobil :(


Kaj pa TZ8?

robbe ::

TZ8 se od TZ10 razlikuje samo da nima GPSja, malo manjši enkran z manjšo resolucijo in nima HDMI izhoda. Senzor in leča sta pa ista.

house ::

Kje pa se še da dobiti TZ-10 v sloveniji, razen v Mediamarket in JANA? Najceneje pač...

AvtoR ::

V Leclercu je trenutno akcija in z upoštevanjem bona pride cca 260EUR....

Bias ::

Sam imam trenutno Nikon Coolpix S230 ki ima zaslonom na dotik, kar ni ne vem kako posrečena zadevca, veliko lažje je upravljati na gumbe, a fotke so za to ceno odlične.


in Coolpix S640 malenkost dražji, a na gumbe in boljše karakteristike, zoom itd.

Ampak zagotovo si bom kupil še tale Lumix TZ10 k tole je pa super zadevca. Dober zoom, verjetno lepe fotke, gps kar me mika, da sprobam in še HD kamera. Trenutno imam na raznih tripih Toshiba camileo s20 hd kamerco, a fotke so preslabe, torej seboj nosim še fotkič... Verjetno bi z TZ10 se rešil nepotrebne "prtljage" :)

Bias ::

Ah špica zgleda tale TZ10 :))

Tale zoom na hd :D

Okapi ::

Kdor razmišlja o Panasonicu TZ10, naj vsekakor pogleda še Sony HX5V. Po mojem je še malo boljši.

O.

Bias ::

Okapi je izjavil:

Kdor razmišlja o Panasonicu TZ10, naj vsekakor pogleda še Sony HX5V. Po mojem je še malo boljši.

O.


Nehi no, zdele sm se čist zaljubil v TZ10 :P

Bom pogledal še HX5V, hvala!

Okapi ::

Pa Samsung WB650 je v tem razredu tudi hud, vsaj po podatkih sodeč. 15x zum (24-360 mm), GPS, 720p video. Samo ga še nisem imel v rokah in ne morem kaj več reči.

O.

Bias ::

@Okapi, hvala ti! Si mi pa "naložil" enega dela za ta večer :) Spet bom prelistal tamal miljon strani neta.

Btw, ostala dva si si ogledal kje? Bi bilo fajn oba/vse tri aparate stestirat, karakteristike so tam-tam.

robbe ::

Ja HX5V sem tudi jaz gledal na začetku in sta zelo primerljiva aparata. Sony ima nekaj lušnih featurev kot so sweep panorama, 1080i, burst mode. Ima tudi CMOS senzor (Panasonic ima CCD), s katerim ne dobiš tistih nadležnih črt na videu če snemaš direktno proti svetlobi. Ima pa Panasonic še vedno Leica leče in nekaj več možnosti ročnih nastavitev, zaradi česar sem se raje odločil za nakup TZ10.

Bias ::

TZ10 vs HX5V (primerjava SideBySide pri soncu)
Na tej primerjavi se vidijo (pri 1:58 do 2:04) tiste nadležne črte, o katerih pišeš? Res je, nadležno. A ostalo videno na tem posnetku, se nagibam k TZ10.

TZ10 vs HX5V (primerjava SideBySide, nočni posnetek)
Tudi tukaj me Panasonic bolj prepriča, predvsem ker sem bil do sedaj vedno razočaran nad "nočnimi" posnetki.

Ja, tista Sonyjeva Sweep panorama je luštna zadeva, sam kot si napisal Leica leče me mikajo.

Torej Robbe ti imaš TZ10, izkušnje/utisi iz prve roke? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

robbe ::

Prejšni teden sem ga naročil in ga še čakam, nestrpno :) Ko ga dobim lahko kaj več povem.

Bias ::

robbe je izjavil:

Prejšni teden sem ga naročil in ga še čakam, nestrpno :) Ko ga dobim lahko kaj več povem.


Kje si ga naročil? Tudi jaz nestrpno pričakujem tvoje prve ocene :)

Okapi ::

Sony ima poleg GPS tudi kompas, kar je zelo uporabno, ker ti na karti pokaže tudi, v katero smer si slikal. Pa Sonyjev GPS pokaže tudi nadmorsko višino, Panasonicov pa ne. Sony ima tudi samodejni HDR (združi dve fotki), kar je tudi zelo praktično. Pa 10 slik na sekundo lahko narediš, pri polni ločljivosti. Če imaš fullHD televizor, je verjetno tudi Sonyjev 1080i boljše od Panasonicovega 720p. Samodejna panorama na Sonyju je pa tudi zelo uporabna.

Tako da se je res potrebno zamislit, katerega izbrati:P

O.

Bias ::

Okapi je izjavil:

Sony ima poleg GPS tudi kompas, kar je zelo uporabno, ker ti na karti pokaže tudi, v katero smer si slikal. Pa Sonyjev GPS pokaže tudi nadmorsko višino, Panasonicov pa ne. Sony ima tudi samodejni HDR (združi dve fotki), kar je tudi zelo praktično. Pa 10 slik na sekundo lahko narediš, pri polni ločljivosti. Če imaš fullHD televizor, je verjetno tudi Sonyjev 1080i boljše od Panasonicovega 720p. Samodejna panorama na Sonyju je pa tudi zelo uporabna.

No pa še en plus ima Sony, k ga prej nisem porajtu (in me blazno motu) ta Sony ima tud možnost SD kartic, kar je men pomembno, ker jih imam malo morje doma in nimam namena še Sonyjeve nabavljat,,,in pri tem, mi ne bo potrebno.
Tako da se je res potrebno zamislit, katerega izbrati:P

O.


Ja no vem čist sm u dilemi :D Kar se teh bonbončkov tiče, je Sony res v prednosti, pa še črtn nima radi sonca pri videu. Sam video je pri Panasonicu boljši, tudi nočni posnetek in Laica leče?!

Še ena fajn zadeva, k me pri Sonyjih moti, da majo tiste svoje SD kartice, no in pri tem ima uporabnik možnost uporabljat ali Sonyjev memory stick ali klasično SD (katerih imam malo morje doma in nimam namena nabavljat še Sonyjevih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

robbe ::

Naročil sem ga pri electorinc4you za 300 evrov. Sony ima še kompas in višinomer, vendar pa naj bi bila Panasoniceva implementacija glede delovanja GPSja boljša (glede porabe). V kolikor še nisi, si preberi test obeh fotoaparatov na cameralabs.com

Okapi ::

Saj pravim, težko se je odločit. Moja logika je, da s temi mali fotoaparati tako ali tako ne delaš profi fotk (ali videa), kjer bi bila pomembna vsaka pikica.

Če fotke gledaš recimo na tv ali s fullHD projektorjem, imajo itak samo 2 mp in se vse te drobne razlike, ki jih vidiš, če fotko na monitorju zelo povečaš, izginejo. Tudi če jo objaviš v reviji, se zaradi tiska razlike praktično ne vidijo.

In če se ti ne da pretirano ukvarjati z obdelavo fotk, so ti razni dodatki v Sonyju zelo dobrodošli. Pa 10 slik/sekundo tudi zna zelo prav priti. Ujameš lahko akcijo, kot jo s Panasonicom samo po sreči.

Skratka, za ljubiteljsko fotkanje je Sony po mojem v rahli prednosti, če se hočeš iti kaj več, pa tako ali tako potrebuješ nekaj drugega.

O.

Bias ::

Samo ljubiteljsko. V nasprotnem primeru bi iskal verjetno vse prej kot mali žepni fotkič :)

house ::

AvtoR je izjavil:

V Leclercu je trenutno akcija in z upoštevanjem bona pride cca 260EUR....

Kje pa se dobi bon za Leclerc?

Bias ::

house je izjavil:

AvtoR je izjavil:

V Leclercu je trenutno akcija in z upoštevanjem bona pride cca 260EUR....

Kje pa se dobi bon za Leclerc?


Opis tukaj

robbe je izjavil:

Naročil sem ga pri electorinc4you za 300 evrov. Sony ima še kompas in višinomer, vendar pa naj bi bila Panasoniceva implementacija glede delovanja GPSja boljša (glede porabe). V kolikor še nisi, si preberi test obeh fotoaparatov na cameralabs.com


Sem našel res ugoden HX5V :) čakam še eno ponudbo, potem pa v akcijo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

house ::

AvtoR je izjavil:

V Leclercu je trenutno akcija in z upoštevanjem bona pride cca 260EUR....

335 € je s kartico Leclerc, in ti naložijo 76,36 € kot bon na kartico, torej je cena 335 €!

Kaj pa si dobil zraven, polnilec in baterijo? Pa garancija? Pomnilniško kartico morda?

gashpr ::

Griffith ::

Sony ima malce boljšo optiko, Canon pa fukcije.

HyperGL ::

Ali ima kdo doma oziroma je že preizkusil Pentax K-7? Začel me je resno mikati... kljub malo višji ceni od tistega, kar sem bil pripravljen odšteti za fotoaparat... Bi znal kdo primerjati AF glede na kakšen Canon 30/40/50D? oziroma Nikon D80/90?

Griffith ::

Sicer je moje splošno prepričanje da je vsak DSLR dober in da z nobenim ne fališ nakupa, ampak če bi že toliko bil pripravljen dati za fotoaparat bi pa raje vzel kaj drugega kot Pentax.
Sam posedujem D90, če pa bi danes kupoval pa definitivno EOS 50D.

meandmouse ::

Da ne odpiram nove teme:)

Torej odločam se med tema dvema superzoomoma:

Novejši nikon p100


Sony DSCHX1

Prebral sem že veliko recenzij in samo še bolj me je zmedlo. V bigbangu priporočajo Sonyja, ki je eno leto starejši model. Na papirju je nikon p100 boljši, ampak sem tudi prebral, da ima razne probleme, kot zatikanje objektiva pri full zoomu, kratko trajanje baterije... Torej vsak ima svoje slabosti in prednosti. Zato me zanima ali ima kdo prave izkušnje s tema dvema aparatoma, da bi mi lahko svetoval kaj naj vzamem. Canon je verjetno tudi super, ampak me je na nek način odbil. Torej sprašujem samo po tema dvema modeloma.

Hvala za vnaprej!

Okapi ::

Pri Canonih je velika prednost možnost rabe "hekerskega" firmwarea CHDK, ki doda fotoaparatu cel kup enih dodatnih koristnih zmožnosti. Tule si preberi, kaj vse zmore, mogoče te bo prepričalo.
http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK

O.

HyperGL ::

@ griffith...
...lahko malo razložiš zakaj ne? pa ne mi rečt samo zato, ker je pentax... taki odgovori mi pomenijo manj kot nič. v čemu vidiš manjšo vrednost tega fotoaparata napram drugim omenjenim?

Če pa ima še kdo kakšno mnenje, čim prej na dan z njim! :) ker želim v roku nekaj tednov naročiti aparat, sem brez že nekaj več kot 1 mesec in se mi že dobesedno trže :S

Okapi ::

Če se ne misliš profesionalno ukvarjat s fotografijo, je Pentax odličen. Izbor najboljših objektivov zanj je nekaj skromnejši kot pri Canonu in Nikonu in nimajo res profi ohišja, to je pa tudi vse, kar mu lahko očitamo. Skratka, če se odločiš za Canona ali Nikona, se ti ne more zgoditi, da boš kdajkoli prerasel znamko, če se odločiš za Pentaxa, se ti pa, če se začneš s fotografijo ukvarjati poklicno, zna zgoditi, da ne boš imel tako dobre opreme, kot bi jo hotel imeti in boš moral menjati ves sistem.

Še cenovno - če si ne moreš predstavljati, da bi kdajkoli imel 10.000+ evrov vredno fotografsko opremo, je Pentax dobra izbira, če se ti pa zdi, da bi jo nekoč lahko imel, se raje odloči za Canon ali Nikon.

O.

KoNa ::

Kupujem digitalni fotoaparat in izbiram med dvema to sta NIKON COOLPIX S8000 + COOLKIT in SONY DSCH55. Kateri je boljši?
Tu je internetna povezava obeh digitalnih fotoaparatov http://www.bigbang.si/primerjalnik

Hvala za odgovore.

KoNa ::

Kupujem digitalni fotoaparat in izbiram med dvema to sta NIKON COOLPIX S8000 + COOLKIT in SONY DSCH55. Kateri je boljši?

Hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: KoNa ()

Griffith ::

Nekaj dobrih razlogov ti je navedel Okapi. Sicer ta K-7 sodi v višji razred, sem mislil da je bolj pri dnu. Trenutno imaš v BigBangu akcijo za 979,99€ EOS 50D objektiv 17-85mm -> http://www.bigbang.si/foto-in-kamere/fo... Tu pa imaš test K-7 http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk...


HyperGL je izjavil:

@ griffith...
...lahko malo razložiš zakaj ne? pa ne mi rečt samo zato, ker je pentax... taki odgovori mi pomenijo manj kot nič. v čemu vidiš manjšo vrednost tega fotoaparata napram drugim omenjenim?

Če pa ima še kdo kakšno mnenje, čim prej na dan z njim! :) ker želim v roku nekaj tednov naročiti aparat, sem brez že nekaj več kot 1 mesec in se mi že dobesedno trže :S

lexios ::

Tistle Pentax je resna konkurenca in se lahko brez problema primerja z D90 ali 550D! Marsikaterega Canona ali Nikona za isto ceno celo prekaša! Če kdo brez argumenta trdi drugače nima pojma ali pa je zaplankan med napisi Canon ali Nikon... Resen argument Canonašev je med drugim tudi Pentaxov noise reduction engine, ki so ga sicer zadnje čase pri Pentaxu precej poštimal, a je včasih pri višjih ISO puščal več šuma, kot kakšen Canonov zglancan posnetek. Pri zadnjih modelih (k7, k-x...) ni omembe vredne razlike, osebno mi celo lepše tiska pri višjih ISO kot kakšen omenjenen EOS 50D (primerjava je tudi na linku zgoraj).

Manjšo izbiro objektivov kot pri Nikonu ali Canonu nekoliko uravnoteži cena, waterproof ohišje, kakovost izdelave, stabilizacija v bodyu... Za potrebe hobi in polprofesionalne fotografije, "torej za vsakdanje fotografe, ki ne živijo od fotografije (kot že rečeno, manjši community in izbira, recimo na bolhi)..." je Pentax odlična izbira in več kot zadošča, pa še med pro se tudi kak tak najbrž brez problema najde!

PS: Sicer pa bistvo so objektivi, tko da se odločaj na podlagi tega za kaj boš DSLR uporabljal, budgeta in objektivov na voljo v okviru tega budgeta! Ne na podlagi znamk...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

bbenci2 ::

Tudi jaz se odločam za nakup do okrog 300EUR in bi rad, da aparat omogoča:
- snemanje videa v HD (vsaj 720p, ker 1080p so kar precej dražji)
- vsaj 10X povečava
- široki kot okrog 28mm
- mora biti čim manjši

Hvala!
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbenci2 ()

HyperGL ::

@lexios: mogoče imaš ti sam ta fotoaparat? ker bi ga rad še primil v roke preden ga kupim. Sicer pa ni glih najbolj poceni glede na ostale znamke, nikon oz. canon še posebej!
"Manjšo izbiro objektivov kot pri Nikonu ali Canonu nekoliko uravnoteži cena, waterproof ohišje,..."

Razen, če veš kje dobiti kaj bolj poceni ta aparat, to bi bilo izjemno :) Kdo pa je uvoznik za Pentax v SLO?

Okapi ::

Beseničar.

O.

lexios ::

Žal ne...

Definitivno preden karkoli kupiš primi v roke, škljocni, poglej za objektivi... Sprobaj vse. Če ti Canon bolj sede v rokah je to to. Raje starejši body z 2. roke in dober objektiv, kot vrhunski body z kit objektivom za 3x višjo ceno...

Glede "poceni" pa tkole: Pentax K7 je razred višje kot Nikon D90 (srednji hobi razred), cenovno sta pa?! Če hočeš cenovno primerjat poglej recimo Pentax K-x, ki ima menda enak (...preveri, nisem 100% ziher) senzor kot D90 in je tudi nekje v hobi razredu...

Priporočam pa kak Tamron AF 18-250mm ali 17-50/2.8, Sigmo 70-200/2.8 oz. fixni 1.8 so menda tudi odlični... Odvisno za kaj boš rabu, no! Odlična optika za revene (ko boš primerjal cene z higher end Nikon in Canon objektivi, boš hitro razumel kaj sem imel v mislih z "odlična optika za revne"). Pri Nikonu je pa 18-105 VRII menda že super, tko da z D90 kitom ne moreš dost zgrešit...

Sicer pa tule malce prebrskaj:
http://www.pentax-forum.net/

...oz. pravi forum za fotografijo je tule:
http://www.e-fotografija.si/

PS:
http://www.e-fotografija.si/templates/?...
http://www.e-fotografija.si/templates/?...
http://www.e-fotografija.si/templates/?...
...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

mailer ::

Seznam testiranih fotoaparatov:

* Canon SX210 IS
* Casio EX-FH100
* Fujfiilm FinePix F80EXR
* Fujifilm FinePix JZ500
* Kodak EasyShare Z950
* Olympus Mju 9010*
* Nikon Coolpix S8000
* Panasonic Lumix DMC-ZS5 & 7 (TZ8 and TZ10 in Europe)
* Ricoh CX3
* Samsung HZ35W (WB650 in Europe)
* Sony Cyber-shot DSC-H55
* Sony Cyber-shot DSC-HX5

Test kompaktnih fotoaparatov

Drekcpekc ::

Pozdravljeni,

Zanima me, ali je Sony Alpha DSLR A230 vreden svojega denarja?

http://www.mimovrste.com/artikel/173031...

http://www.ceneje.si/foto/digitalni-fot...

Hvala za odgovore :)

BALAST ::

Sam imam sony Alpha A350 in moram reči da je fotografiranje z njim in kvaliteta slik izmed boljših.

Ta A230L prenovljeni model ima boljši objektiv, kot ga je imel moj, boljši LCD zaslonček in večjo hitrost zapisovanja na spominsko kartico, poleg tega pa še podpira cenejše SD kartice, ker moj pa podpira samo CF, ki je tudi malce dražja.

Fotoaparat ima notranjo stabilizacijo slike, zato pri nakupu dodatnih leč ne bo bolela glava, ker so brez stabilizacije cenejše, kot npr pri Nikon ali Canon vstopnih DSLR modelih.

D3m ::

mailer je izjavil:

Seznam testiranih fotoaparatov:

* Canon SX210 IS
* Casio EX-FH100
* Fujfiilm FinePix F80EXR
* Fujifilm FinePix JZ500
* Kodak EasyShare Z950
* Olympus Mju 9010*
* Nikon Coolpix S8000
* Panasonic Lumix DMC-ZS5 & 7 (TZ8 and TZ10 in Europe)
* Ricoh CX3
* Samsung HZ35W (WB650 in Europe)
* Sony Cyber-shot DSC-H55
* Sony Cyber-shot DSC-HX5

Test kompaktnih fotoaparatov


Joint winners: Casio FH100 and Samsung HZ35W :) lepo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Okapi ::

Odvisno, kakšne so fotografske prioritete. Zame recimo je Sony HX5 še vedno trenutno najboljši popotniški fotoaparat.

O.
««
76 / 133
»»