» »

Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Temo vidijo: vsi
««
77 / 133
»»

D3m ::

Nam je v firmi zmanjkalo Casio FH100.
|HP EliteBook|R5 6650U|

IgorM ::

Sicer sam nimam pojma o fotografiji, iščem zamenjavo za starega canona, ki je spustil dušo.
Sem frendu pokazal test, se je takoj zbunil da ja caio največ plačal za test :)
Imate vi kaj izkušenj s temi trotl zuuuum kamerami ali naj kr testu zaupam pa nabavim casio?

D3m ::

So vredu digitalci.
Sam, je problem, da je Canon, Nikon, Sony..., bolj promoviran v trgovinah, in kupci ne vejo za njih, oziroma kupijo, kar jim prodajalci ponudijo.

Tvoj frend se pa sekira za brezveze če ni njegova ljubša znamka zmagala.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Okapi ::

Sicer je pa tudi iz testa razvidno, da je Sony v resnici boljši;) Zamerili so mu v glavnem samo počasnost, ki je jaz v praksi sploh nisem opazil. V večini drugih lastnosti je boljši od Casia tudi na tem testu.

O.

D3m ::

Kakor si kdo vzame k srcu. ;) Pač uradno sta boljša, kaj bo pa kdo zdj kupil je pa druga stvar.
|HP EliteBook|R5 6650U|

IgorM ::

Hehe, spet en tak kot moj kolega ;)
Ne mislim nič slabega, samo meni je vseeno kaj piše na škatli, zaradi mene bi lahko bil brez znamke in oznake, samo da sem zadovoljen.
Hvala za info.
PA fajn fotkajte ne glede na trotl kamero in mesto iz test :)

blazTHEmiš ::

Kaj mislite o teh treh fotoaparatih katerega priporočate, ker se ne znajdem v svetu fotografije =)

http://www.mimovrste.com/artikel/173035...

http://www.mimovrste.com/artikel/173034...

http://www.mimovrste.com/artikel/173034...

Bias ::

blazTHEmiš je izjavil:

Kaj mislite o teh treh fotoaparatih katerega priporočate, ker se ne znajdem v svetu fotografije =)

http://www.mimovrste.com/artikel/173035...

http://www.mimovrste.com/artikel/173034...

http://www.mimovrste.com/artikel/173034...


"Stran ne obstaja" popravi linke

blazTHEmiš ::

FastOne ::

Griffith je izjavil:

Sam posedujem D90, če pa bi danes kupoval pa definitivno EOS 50D.


Razlogi? Imam EOS 1000D, gledal sem 50D pa se mi zdi ogromen. D90 mi je ravno pravšnji in napram 1000D lahko rečem 10x boljši AF! 50D nisem imel prilike sprobati.

Okapi ::

Kaj mislite o teh 4 fotoaparatih katerega priporočate,


Prvega, H55.

O.

Griffith ::

FastOne je izjavil:

Griffith je izjavil:

Sam posedujem D90, če pa bi danes kupoval pa definitivno EOS 50D.


Razlogi? Imam EOS 1000D, gledal sem 50D pa se mi zdi ogromen. D90 mi je ravno pravšnji in napram 1000D lahko rečem 10x boljši AF! 50D nisem imel prilike sprobati.


Jahhh... je večji, je pa tudi dosti boljši. :) Takrat sem dal za D90 + tamron 18-200, UV filter, torbico in 8GB kartico nekje 1100€. Canon EOS 50D je bil takrat samo body 1200€. Danes dobiš za nekaj čez 900€ EOS 50D + objektiv 17-85 kar je za moje pojme odlična ponudba in mislim, da je zraven celo še ena dodatna baterija.

Fotoaparati so ravnotako klasicirani kot avtomobili. Tako kot avtomobili grejo po velikosti tudi fotoaparati. Če primerjam: polo - golf - passat ... večji, boljši, bolj udoben.
Torej v klaso polota spadajo EOS 1000D, D3000, (D5000), klasa golfa EOS 550D D90 in passat D50, za nikona pa ne vem. Mogoče je to D300. Sevede gre potem to še naprej phaeton - D5... :)

OK, kaj hočem s tem povedat. D1000 je veliko nižja klasa od D50, zato je tudi večji in sevede boljši.
Realno gledano je pa tako. Za domačo uporabo je EOS 1000D popolnoma dovolj. Kar je več je samo še stvar prestiža. ;)

lebang1 ::

Jaz tudi gledam za nov fotoaparat, pa me zanima katerega mi priporočate,
gledal sem predvsem:
Casio Exilim EX-FH100
pa tudi:
Panasonic DMC-TZ10
Samsung WB650

Katerega bi mi priporočali? Mogoče imate že kakšnega doma?

Mozart ::

Sam sem uporabnik CANON SX200....mogoče bi ti tega tudi priporočal.....slike, ki jih dela so res dobre in čiste...

lebang1 ::

Mozart je izjavil:

Sam sem uporabnik CANON SX200....mogoče bi ti tega tudi priporočal.....slike, ki jih dela so res dobre in čiste...


Nekaj mi povej o tem fotoaparatu,
koliko je dejansko nadležna bliskavica, ki se vedno znova ven odpira?

Felix86 ::

Dejansko je zdaj že na tržičšu canon sx210 IS, ki ima isti flesh ki ven skače sam ima to funkcijo da ga lahko zapreš in ko ga potrebuješ spet odpreš (ročno). Tudi sam sem pred nakupom novega digitalnega fotoaparata in sicer oklevam med Canon Sx20, Canon sx20 IS in Nikon Coolpix P100... Še vedno ne vem za katerega bi se odločil:)

lebang1 ::

Jaz sem se na začetku že mislil odločit za cannon sx210, pa me je najbolj zmotila prav bliskavica, s katero nočem imeti nič opravka, da nekaj ven skače, ampak da je tam na prostem in se avtomatsko vklopi. Sedaj sem pa dosti odločen za casio ex-fh100, nekoliko cenejši pa z vsemi dobrimi funkcijami, vključno z slow-motion snemanjem (do 1000 sličic na sekundo- vidiš kako kapljica počasi pade :) ). Pri odločitvi pa sem si pomagal predvsem s to, tole in to stranjo. Na katerih so razne primerjave, njihove ocene fotoaparatov...

T0RN4D0 ::

Je kakšen favorit v klasi 10+ MPix, 10+ optični zum in HD posnetkih? Ali vzamem eno ugodno varjanto in ne morem veliko zgrešit...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

harvey ::

Je kakšen favorit v klasi 10+ MPix, 10+ optični zum in HD posnetkih

Recimo kompakt Panasonic Lumix DMC TZ10 - pri electronic4you ga dobiš že za 289,00 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

Okapi ::

V bistvu ne moreš zgrešiti. Moj favorit je Sony HX5 (se mi zdi, da edini snema 1080i, ostali 720p), pri dpreview stavijo na enega Casia, ziheraška varianta je zgoraj omenjeni Panasonic (oni imajo največ izkušenj s takšnimi modeli), najzmogljivejši (zum, mp) je Samsung ... Če še malo počakaš, bo ven prišel naslednik Sonyja, ki bo znal delati 3D fotke (dva modela sta že zunaj, samo z manjšim zumom).

O.

flood ::

kje pa se dobi ta sony hx5 najceneje?

lebang1 ::

Vse je najceneje v tujini....
Drugače pri nas pa verjetno najceneje dobiš na mimovrste.

Griffith ::

Sodelavka kopuje SLRja in si je omislila Nikon D90. Vendar sem ji jaz svetoval Canon 50D. Meni se zdi dosti boljši, cena je pa tam, tam.
Kaj pa mislite vi?
Več glav, več ve. ;) :)

kuglvinkl ::

Kaj ma to zdaj veze? :)
Your focus determines your reallity

cholt45 ::

8 dni še ni preteklo :D
No tudi sam nakupujem, vendar sem zaradi bonov omejen na BigBang.
Najbolj se nagibam k tema dvema fotoaparatoma
-SONY DSCH55
-CANON SX200
-mogoče še cannon sx120

p.s. : Zanima me kakšna je svoboda pri nastavljanu parametrov pri sony-u. A je mogoče nastavljati čas osvetlitve , zaslonko ipd. ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cholt45 ()

HyperGL ::

potrebujem pomoč...

sem menjal sistem in zdej mi ostaja nekaj canon opreme vendar se ne morem odločit kakšne cene postavit (da bodo realne za našo malo državico)...

ostalo mi je:

- canon EF 50mm / 1.4 USM
- canon EF 85mm / 1.8 USM
- canon Speedlite 580EX

ostaja pa mi tudi:

- polnilec za canon 30D + škatla s papirji in AV kabel (pač, sem ostal brez aparata)

objektivi so opremljeni z zaslonkami, vsa oprema ima škatlo, papirje, vso pripadajočo opremo. Vse je v odličnem stanju, skoraj kot novo, nič prahu, nič zamaščenih leč,... Rabljeno zelo zelo malo odkar jih imam (3 leta mora biti zdej, zato tudi ni več garancije)!

Zaenkrat zbiram samo mnenja glede cen, ker se v nedeljo odpravljam v tujino zaradi dela in ko pridem nazaj (čez 14 dni) bom začel tudi prodajati opremo (v kolikor se bo kdo tukaj zanimal)... kontakt bom še sporočil!

HVALA!

Juwe ::

Jaz pa se odločam za nakup fotoaparata do 230EUR, pa me zanima kaj bi se najbolj splačalo od naslednjih:

Nikon Coolpix S8000

Canon Ixus 130 IS

Sony Cyber-Shot DSC-H55


Prosim za vaša mnenja, če katerega od teh uporabljate, ali pa, če se kaj drugega še mogoče znajde v tem cenovnem razredu.

Hvala!

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Juwe ::

dobro najlepša hvala, če še ima kdo kakšen predlog prosim zanj!
drugače pa Skooric pade tvoja odločitev! :)

Bias ::

Pred časom sem imel namen nabavit Sony Cyber-shot DSC-HX5, no pa ker sem investiral v drugo zadevo je nakup fotoaparata prestavljen na ta preddopustniški cajt. Zanima me če je kakšna nova alternativa temu fotiču, ki bi mi jo lahko predlagali.

Naj pa bi bil takšne velikosti in podobnih (boljših) karakteristik kot DSC-HX5.

Hvala, LP

D3m ::

Juwe je izjavil:

dobro najlepša hvala, če še ima kdo kakšen predlog prosim zanj!
drugače pa Skooric pade tvoja odločitev! :)


Ni panike. Bojo pri nas naročili, nato bojo pa tebi poslali. xD
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

kr__en ::

Zdravo!

Kopujem fotkiča za maksimalen znesek 250 EUR. V bigbengu sem gledu Nikona coolpix l110. Je po vašem mnenju vreden tega denarja ali ne? kaj bi bilo boljše? Želim imet podobne funkcije kot ta omenjeni (15x zoom...)

Tammih ::

Zdravo!

Razmišljam o nakupu fotoaparata. Potreboval bi soliden fotoaparat za slikice na morju, v gorah ... Tudi kak video bi rad posnel, ampak nisem preveč zahteven.
A ima mogoče kdo kake izkušnje s Casio Exilim EX-H10? Trenutno se nagibam k nakupu tega digitalca, in sicer za 160 EUR.

Hvala za pomoč in lp

D3m ::

Izkušnje imam samo z EX-H15. Ki je super za slikanje in snemanje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tammih ::

Sem kupil Exilim H-10 ... po treh dneh testiranja sem zelo zadovoljen :)

D3m ::

Fajn :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

jrtjtejtt ::

Živjo,

za službene potrebe iščem en fotoaparat, ki bi ustrezal naslednjim pogojem:

- dober za slikanje v prostorih (niso vedno dobro osvetljeni), kjer bodo razna srečanja ljudi;
- je mogoče hitro narediti nekaj kvalitetnih slik, ker se ti ljudje nikoli ne prilagajajo fotoaparatu, se pravi so v gibanju, torej ne pozirajo;
- mora biti čim manjši, ker bo človek s sabo nosil še kup drugih stvari;
- mora biti enostaven za uporabo oz. mora imeti dobro auto funkcijo, ki bo nardila dobre slike v temnem prostoru. ljudje, ki so do sedaj slikali s svojimi domačimi fotiči, so vedno naredili pretemne slike. Fotič bodo uporabljali različni ljudje, večinoma nevešči fotografiranja, zato bi res fotič moral že sam narediti večino dela.
- po možnosti naj ima opcijo snemanja videoposnetkov, HD ni pogoj.

Kaj priporočate? Iščem v cenovnem rangu do 400EUR, če pa se da pa tudi ceneje.

Hvala za priporočila.

destiny ::

Canon S90 bo pomoje pravšnji

D3m ::

Je Casio EX-H15 boljši za manj denarja.

KLIK!!!
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

destiny ::

No no, ta dva aparata si niti nista direktno konkurenčna ker spadata v drugi podkategoriji. S90 spada v skupino skupaj s Panasonicom LX3 in še parimi kompakti za entuziaste. Enivej, review si lahko prebereš na dpreview

Okapi ::

- dober za slikanje v prostorih (niso vedno dobro osvetljeni), kjer bodo razna srečanja ljudi;
Nekaj v slogu Canon G11 recimo ali novi Nikon P7000 in zunanjo bliskavico. Brez dodatne bliskavice praktično ne bo šlo, bo vedno problem pretemnih slik.

O.

jrtjtejtt ::

ravno tu moram najti nek kompromis. ta G serija je okej, pred časom sem imel opravka z G7 in je bil odličen, ampak je malo velik oz malo težek. še dodatna bliskavica ne pride v upoštev.

kje je v lj kaka specializirana foto trgovina, kjr bi mi dali pametn nasvet lahko? Fotograd, fototivoli???

Okapi ::

Čudežev ne smeš pričakovati. Vgrajene bliskavice na malih fotoaparatih se prešibke za slikanje v malce večjem prostoru. So tudi prepočasne, ker se napajajo iz akumulatorja od fotoaparata. Lahko kvečjemu poiščeš kakšen manjši fotoaparat, na katerega lahko priključiš dodatno bliskavico.

O.

D3m ::

Pa res. Se opravičujem za napako.

V rank Canon S90, spadata samo dva Casia.

EX-FH100

KLIK!!!

EX-FH25

KLIK!!!
|HP EliteBook|R5 6650U|

swamigi ::

Jaz ti priporoča tegale
http://www.ceneje.si/foto/digitalni-fot...

ga tudi sam uporabljam in je prerosto super :))

ant ::

Ali je dovolj svetlobe v prostoru, da bi slikal brez bliskavice, vendar s povečanim iso?
Bliskavica namreč ponavadi pri avtomatiki osvetli sprednje objekte ostalo je pa črno.

jrtjtejtt ::

odvisno od prostora, ponekod je ponekod ni. delo je vedno na terenu, v različnih prostorih. če bi bilo samo pri nas v eni sobi, potem bi se dalo prilagodit. zato je pa težava, ker ljudje, ki bodo imeli fotič v roki, niso vešči ročnega nastavljanja za optimalno sliko.

Okapi ::

Povečanje občutljivosti in mali fotoaparati ne gre skupaj. Pri malih tipalih postane slika do neuporabnosti "zrnata".
Bliskavica namreč ponavadi pri avtomatiki osvetli sprednje objekte ostalo je pa črno.
Zato pa je treba imeti dodatno bliskavico, ki jo lahko usmeriš v strop ali steno.
ljudje, ki bodo imeli fotič v roki, niso vešči ročnega nastavljanja za optimalno sliko.
Čudežev ne smeš pričakovati. Pri malih fotoaparatih so razlike v moči bliskavice minimalne, tako da če ti je G11 ali kaj podobnega, kar ima vsaj malenkost močnejšo bliskavico, preveliko, dodatne bliskavice pa tudi nočeš, je čisto vseeno, kaj vzameš. Vse bo enako (slabo).

O.

globoko grlo ::

za onboard fleš se dobi en tak trikotni pokrivalček, ki ga zatakneš v hot shoe, če pa kompakt tega nima, pa eno belo plastično "merkatorjevo" vrečko čez fleš nalimaš in imaš blažilec svetlobe

lahko pa tut en prozorn kondom čez vržeš, če ti ne bo nerodn :)

jrtjtejtt ::

««
77 / 133
»»