» »

Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 133
»»

Tomi ::

Kot opažam, je zadnje čase veliko povpraševanje po digitalnih fotoaparatih, in s tem posledično število tem. Da se izognemo zmedi, je bil postavljen tale sticky topic, kamor pišite vse, kar je v zvezi z digitalci in nakupi le-teh.
Prej pa lahko pogledate še dve temi:

  • prvo in
  • drugo.


    Pa veliko lepih slik vam želim.
  • metrodusa.blogspot.com

    CR ::

    No, sej vem da sm ze enkrat sprasval, ampak naj bo se enkrat:
    mal se mi mudi tud ;)... Torej kirga? Naj bo med 80.000 in 105.000. Tle je pa mal linkov do slovenskih trgovin z digitalci:

    enaa@gambit
    ComTron
    Shopolina
    Fenix

    jjohny ::

    Jaz kupujem digitalca za cca. 200 kSIT. V oko so mi padli naslednji:
    Olympus Camedia C-50Zoom
    Canon S40
    Canon PowerShot S45
    Canon PowerShot G3
    Uporabljal, bi ga za domače zadeve, šolo, internet, makro, posnet kakšen filmček..., ne pa v profesionalne namene.

    Kaj mi predlagate?

    lp, jani:\

    andrej ::

    katerikoli od nastetih bi zadovolje potrebe, ki si jih naste.

    jjohny ::

    Zanima me predvsem razmerje med ceno in tem kar dobiš za to ceno. Kakšne imate kaj lastne izkušnje z omenjenimi aparati?
    Tukaj so še cene, ki pa lahko nihajo od trgovine do trgovine.
    Olympus Camedia C-50Zoom: 189000 SIT
    Canon PowerShot S45: 160000 SIT
    Canon S40: 179000 SIT
    Canon PowerShotG3: 202000 SIT

    lp, jani

    iration ::

    Jaz imam Canon G2 in sem super zadovoljen za ta denar, edino mogoče bi lahko imel malo več zooma. G3 je pa še malo izpopolnjen. Best buy v tem rangu.
    Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
    12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
    pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

    ferjan ::

    Kaj pa pravite na HEWLETT PACKARD PhotoSMART C 850 za 146.361 SIT na www.rolan.si.

    HP je po krajšem predahu izdelal majhen, kompakten in izredno zmogljiv fotoaparat primeren tako za uporabo doma kot na poti. Z ločljivostjo 4 milijonov točk in odličnim 8x optičnim in 7x digitalnim Zoom objektivom ter pogledom skozi objektiv se fotoaparat uvršča prav v vrh kompaktnih fotoaparatov. Kovinsko ohišje zagotavlja vzdržljivost fotoaparata v vseh pogojih. Veliko možnosti nastavitev, tako samodejnih ali popolnoma ročnih bo razveselila tako fotografe, ki želijo popoln nadzor nad nastavitvami, kot tudi manj izkušene uporabnike, ki želijo fotoaparat za vse mogoče prihodnje podvige. Posebnost fotoaparata je tudi tiskanje neposredno na HP tiskalnikih, brez potrebe po prenosu fotografij na računalnik.
    • Format: Kompakten
    • ločljivost: 4,1 megapixlov
    • Maksimalna resolucija: 2272 x 1712
    • ostale resolucije: 1136 x 856, 800 x 600, 640 x 480
    • tip tipala: 1/1.8 " CCD
    • zoom: 8x optični, 4x digitalni
    • zoom wide: 37 mm
    • zoom tele: 300 mm
    • digitalni zoom: Da
    • autofocus: Da
    • manual focus: Da
    • ISO: Auto, 100, 200
    • čas zaslonke min: 16 sek
    • čas zaslonke max: 1/2000 sek
    • zaslon: 2.0" LCD
    • flash: Da
    • medij za shranjevanje: Secure Digital (SD)
    • priložen medij: 16 Mb
    • vmesnik: USB
    • video izhod: Da
    • baterija: 4x AA
    • dimenzije: 120 x 120 x 85 mm
    • teža: 388 g



    Ali pa na Olympus C-300 Zoom, ki ima steklene leče. Za 117.612 SIT na www.rolan.si

    Gre za odličen digitalni fotoaparat, novost na tržišču. Odlikuje ga enostavna uporaba, odlična kakovost posnetkov, ki jo zagotavljajo steklene leče. Prenos slik v računalnik poteka preko vmesnika USB.
    • Format: Kompakten
    • ločljivost: 3 Mega pixlov
    • Maksimalna resolucija: 1984 x 1488
    • ostale resolucije: 1600x1072, 1280 x 960, 640 x 480
    • tip tipala: 1/2.5 " CCD
    • zoom wide: 36 mm
    • zoom tele: 100 mm
    • digitalni zoom: Da
    • autofocus: Da
    • manual focus: Da
    • ISO: Auto, 100, 200, 400, 800
    • čas zaslonke min: 1/30 sek
    • čas zaslonke max: 1/10000 sek
    • zaslon: 1.8" LCD
    • flash: Da
    • medij za shranjevanje: SmartMedia
    • priložen medij: 16 MB SmartMedia
    • vmesnik: USB
    • video izhod: Da
    • baterija: alkalna baterija 2x CR-V3/4xAA (LR6)
    • polnilec: Da
    • dimenzije: 117 x 66 x 49,5 mm
    • teža: 240 g

    Zgodovina sprememb…

    • spremenil: ferjan ()

    Robey ::

    Pozdravljen CR na tvojo temo se že pogovarjali če se spomniš. Tudi jaz sem bil v dilemi katerega digitalca kupit za tak denar. Takrat ko smo se to pogovarjali so meli pri www.Enaa.com znižane HP-je 720. Jaz sem ga kupil in morem ti povedat da dela odlične slike.
    :))
    lp
    Roby

    Zgodovina sprememb…

    • spremenil: Robey ()

    jjohny ::

    Kaj si vi mislite o akumulatorjih, ki jih uporabljata Canon Power Shot (S45 in G3)? Baje so ful drage, ker niso standardne. Sedaj se ne morem odločit ali naj nabavim ali ne enega izmed teh digitalcev. Alternativa je kakšen Olympus s standardnimi akumulatorji (AA ali AAA).

    lp, jani:D :\ :D

    ferjan ::

    jest iščem samo aparate s standardnimi baterijami (AA, AAA, ...), ker so drugače problemi na potovanjih.

    ferjan ::

    zelooo dobra stran z zeloo kvalitetnimi testi digitalnih fotoaparatov je www.dpreview.com

    andrej ::

    ferjan: sicer so klasicne baterije vredu, ampak zal ni popolnega aparata. po mojem mnenju baterije niso najpomembnejsi del, da bi avtomatsko dolocene modele diskvalificiral... Jaz mam vedno dve bateriji pa polnilec zraven z mano tak da sem preskrbljen, razen ce bi sel za par dni v cisto divjino:D

    ferjan ::

    andrej: Ponavadi hodim za več kot par dni v "čisto" divjino.

    andrej ::

    kolko slik potem naredis v teh dneh v divjini?

    Zgodovina sprememb…

    • spremenil: boštjan ()

    ferjan ::

    andrej: s klasičnim aparatom sem ponavadi poslikal par filmov...z digitalnim pa bom verjetno slikal več. No pa sej to ni tako pomembno. Dejstvo je da sem imel (in še imam) nekaj naprav, ki ne uporabljajo standardnih baterij in imam z njimi vedno probleme.

    Zgodovina sprememb…

    • odbrisal: boštjan ()

    pmodic ::

    Katere spominske kartice lahko uporabljaš v Sony p71 in katere priporočate?

    andrej ::

    ferjan: to sprasujem zato, ker recimo baterija na mojem Canon D60 zdrzi ob uporabi flasha okrog 200 slik, brez pa okrog 400. Ce mas dve to pomeni 400 oz. 800. To niso stevilke iz manual, ampak nekako stevilke, ki sem jih jaz dobil pri slikanju...Torej vidis, da so cifre kar visoke.

    ferjan ::

    andrej: ok, pristanem na nekatere modele, ki zdržijo dokaj dolgo ... a slučajno veš če imajo v Indiji 220V? Razmišljam namreč o malce daljšem potovanju.

    in najbolj vzdržljivi so:

    HP Photosmart 850 4 x AA NiMH 1600 mAh (GP) 7.7 Wh 3 hr 12 mins 325 slik

    Sony DSC-S75 NP-FM50 8.6 Wh 3 hr 15 mins 330 slik

    Fujifilm FinePix S602Z 4 x AA NiMH 1600 mAh (GP) 7.7 Wh 3 hr 29 mins 350 slik

    Canon PowerShot G2 BP-511 8.1 Wh 3 hr 32 mins 355 slik

    Casio QV-4000 4 x AA NiMH 1600 mAh (GP) 7.7 Wh 3 hr 38 mins 365 slik

    Olympus C-5050 Zoom 4 x AA NiMH 1600 mAh (GP) 7.7 Wh 3 hr 48 mins 380 slik

    Sony DSC-S85 NP-FM50 8.6 Wh 3 hr 50 mins 400 slik

    Sony DSC-F717 NP-FM50 8.6 Wh 4 hr 02 mins 405 slik

    Sony DSC-F707 NP-FM50 8.6 Wh 4 hr 20 mins 440 slik

    Canon PowerShot G3 BP-511 8.1 Wh 4 hr 32 mins 455 slik

    podatki in način merjenja na tej strani

    andrej ::

    ja, dpreview je zlo dober site. je pa cisto odvisno od tega kaj delas, se poseber pri consumer aparatih. ce dosti gledas slike na LCD-ju ali pa slikas z njim potem teh stevilk nikakor ne dosezes.

    ja, kolko mi je znano ma indija 220, samo majo drugacen konektor. poglej tukaj

    a gres na fotografski potep?

    ferjan ::

    andrej: tnx za sajt (sem si jo dal med favorite)

    Drugače pa...verjetno bo bolj kolesarski potep. Sam fotoaparat je pa tud fino s seboj imet.

    jjohny ::

    Ali ima kdo kaj izkušenj z Olympus 4000Z? Sedaj se mi je pokazala ena varianta za nakup pa se nemorem odločit?
    Cena je 130000 SIT

    lp, jani

    ferjan ::

    pmodic ::

    OK, kupil sem Sony-a in zaenkrat dela odlično. Zanima me, kje v SLO kupiti torbico zanj. A obstajajo tudi kake kopije originalnih torbic, ker original stane skoraj 10k?

    andrej ::

    nekaj torbic imajo v BigBangu.

    Easx ::

    Js namreč nism neki jaki fotograf ampak bi vseen rabu neki za slikat. Seveda nebi rad odštev več kot 50k! A je kakšen dig. fot. k ni lih pice of shit za ta dnar?

    jjohny ::

    Zanima me katero firmo akumulatorjev mi priporočate za uporabo v digitalnem fotoaparatu. Velikost je AA. Kapaciteta naj bo 1800 mAh ali več.
    Jaz nekako poznam Sanio in GP.

    lp, jani :D :D :\ :\

    BlackHole ::

    Za 50k SIT si raje kupi filmskega, digitalne pa pusti počivat.

    Alec999 ::

    Prebrau sm use poste in tudi linka ... toda odgovora na moj "problem" nism najdu .. razen mogoce zadnjega posta :D

    Mene zanima, ce se dobi kaksen digitalc do 35 tisocakov ... ,ki bi nadomestil navadni fotoaparat (lahko je tudi v Avstirji taka cena;) )?

    Zanima me tudi, koliko pride razvijanje 10x15 cm slike?

    A pol je za tak denar se vedno bolje kupiti navadn fotoaparat?

    lp,
    Alec999

    Robey ::

    Alec999 kaj se tiče razvijanja je 5 SIT ceneje, če daš razvijat z digitalca kot pa filmskega, tak oda ni kakšne bistvene razlike

    lp
    Roby

    Zgodovina sprememb…

    • spremenil: Robey ()

    BlackHole ::

    Pri eni firmi so recimo ta mesec imeli akcijo za razvijanje 15x10 slik in sicer 50 SIT, drugače je mislim da 75 SIT. Bodo še padle cene. Zdaj morajo čimprej pokrit stroške za nakup te nove opreme.

    jjohny ::

    Kupujem Smart media kartico kapacitete 128 MB za Olympusa. Zanima me če ima kdo kaj izkušenj z neoriginalnimi karticami (kartice konkurenčnih firm)? V Big Bangu jih imajo od proizvajalca StarMedia, v Fenix Tradu pa od proizvajalca Lexar Media. Vsak nasvet je dobrodošel.

    lp, jani

    andrej ::

    jako velikih razlik ni. Tako SmartMedia in Lexar delata solidne kartice. Jaz se nisem mel z nobenim probleme.

    ferjan ::

    mogoče bo tole pomagalo --> klik

    ferjan ::

    hmm, očitno bom kupil Canon PowerShot s45. za cca 155.000
    + baterijo za 12.000 + 256 CF za 22.000

    Kaj se še dobi dobrega v rangu okoli 150.000?

    Slabosti s45, o katerih sem bral so:

    1. Poor red-eye reduction
    2. Oversaturated reds
    3. No battery progress indicator
    4. No zoom/focal length indicator
    5. Poor automatic settings (shutter, focus)
    6. Noise at higher ISO
    7. Poor movie features
    8. Awkward button layout and shapes
    9. the battery seem not powerful enough

    menda sta problematična predvsem AF v slabih svetlobnih pogojih ter švoh baterija.

    Ali bom lahko uporabljal ta aparat tudi kot webcam?
    Ali so gonilniki za aparat že v Win2k in se pojavi kot dodatni disk, ali je potrebno karkoli nameščati?

    Razmišljal sem še o Canon G3 ...samo je 50.000 dražji, večji in težji. Ima nastavek za zunanji flash, boljšo baterijo, daljinca ter večje leče; drugače pa je zgrajen okoli istega jedra in ima posledično enake slabosti.

    andrej ::

    sicer s45 nimam imel pa sem G2 nekaj casa. Pri branju raznih testov se ne omejuj ne slabosti ker je vse odvisno na kaksni stopnji si ti. Kaj za nekoga pomeni Poor red-eye reduction je lahko za drugega sprejemljivo. kaj za nekoga pomeni Oversaturated reds nekdo drug sploh ne opazi. Teste vedno jemlji malo z rezervo.
    Taksne teste delajo tako, da iscejo najmanjse pomanjkljivosti ker so vecinoma vsi danasnji novejsi digitalci po kvaliteti zelo podobni. Teste tudi delajo ljudje, ki natancno vedo kam pogledat. Navaden folk vecinoma sploh ne opazi manjsih slabosti...
    Ne pricakovat, da ko bos kupo aparat za 150k, da bo slika 3x boljsa kot pa pri aparatu za 50k. odvisno kaj delas. ce delas slike za net, sploh ne bo bistvene razlike.

    ferjan ::

    do sedaj sem slikal z EOS 50E...ki ga mimogrede prodajam.

    Med slikami bodo tudi A3 printi. Sicer pa potrebujem predvsem majhen ter zmogljiv aparat za na kolo oziroma za v rukzak.

    Od kolegice sem si sposodil s30 in ga bom malce testiral (par dni) ter se o vseh napakah podučil iz prve roke. Sam kablov mi pa ni dala...tako da ne vem če deluje tudi kot webcam ter če se pojavi kot dodatni disk....ali je potrebno kaj nameščati.

    Zgodovina sprememb…

    • spremenilo: OwcA ()

    zile ::

    Hmm, ko boš kupil fotoapart ga preveri da nima ccd dead pixlov ! Slikaj črnino (pokrovček imej na fotkiču) in probaj uploadat sliko na en računalnik. Poozumiraj in preglej če je slika res črna ! Kolega je kupil 2 fotoaparata in oba sta imela dead pixle ;( En pixel na sliki je kazal rdečo barvo drugi pa zeleno. Jebeš tako kvaliteto. Za 200k bi človek pričakoval 100% črno sliko brez dead pixlov.

    Zgodovina sprememb…

    • spremenil: zile ()

    ferjan ::

    Končno sem našel optimalen aparat za moje potrebe: Canon PowerShot A70. Karakteristike ima skoraj identične S45.

    Razlike pa so predvsem naslednje:
    - 3,14 mio namesto 3,9 mio pik
    - navadne 4AA baterije.
    - deluje kot webcam in se pojavi kot dodatni disk (s45 in g3 tega ne podpirata)
    - še nekaj manjših razlik
    - stane cca 80.000 (s45 - 160.000, g3 200.000)

    Za netančno primerjavo si poglejte www.dpreview.com Buying Guide / Side-by-Side.

    Edini problem je, da se tega aparata v Kokoški še ne dobi;( , dobilo se ga bo šele čez kak mesec.

    Prosim sporočite, če ga zasledite kje blizu čez mejo.

    jjohny ::

    Imam Olumpusa 4000 Zoom. Napajanje preko adapterja je možno s 6.5 V virom napetosti. Tako piše na aparatu. Jaz imam doma 6 V adapter (AC->DC), ki sem ga kupil v Big Bangu (cena 4000 SIT). Območje napetosti lahko izbiram (3V, 6V, 9V, 12V). Piše, da je stabiliziran. A lahko z njim napajam fotoaparat. Močan pa je tudi zadosti, 1000 mA.
    A lahko ta razlika v napetosti (0.5V) kaj škodi?

    lp, jani:D 8-O :D :\

    Muflon1 ::

    Tudi jaz bom nabavil Canon PowerShot S45 in sem prav tako gledal kaj ima slabega, pa so eni pisal red eye problem, slaba ostrina itd. Pol se je pa en stručko razkuril in je spisal tole: Na kratko, eden od najboljših, (zame seveda najboljši) fotoaparat za ta denar.:D

    The Truth about the Canon PowerShot S45

    Ignore the ignorant posts starting with "beware," or posts from people who do not describe how they use the camera - or apparently CAN"T use the camera because they're too dumb.

    The camera is not perfect - get over it - NO camera is perfect, and I own very, very high-end film cameras of all formats. They're not perfect, they all have quirks.

    The idiots who apparently don't like the camera and say things like, "...it won't focus in dim light," probably couldn't make ice cubes because that's too difficult.

    The camera has a focus assist light for dim/dark lighting situations. Find it on the menu and - turn it on dummy! If it won't focus with the focus assist light - then you're too far away from the subject. Get closer or use the manual focus feature - it has a rather bright LCD on the back. Look at the LCD and manually focus. OUCH - people like that make your head hurt.

    7 out of 10 images have "blurred edges"? Clean the lens, or take the camera back where you got it. Yep it's got some slight barrel and pincushion distortion at the extreme zoom ranges, but, I would expect that with such a short focal length lens in this price range. But blurred? Haven't seen that and I've tested the lens on a variety of subjects and f/stops from close-up to infinity.

    Complaining because everything seems to be in focus in the portait mode? Sorry, sport shoes, that's a function of the really short overall focal length of the lens. It's one of those optics/physics things that you'll just have to live with. OR, get this....use it in the shutter speed priority mode. Set a low ISO speed (50) and a really high shutter speed so that the lens works at about f/3.2 or lower. Wide open you get a little corner fall off so, I'd go 1/2 to 1 stop closed down from wide-open.

    Oooopss...that would mean you'd have to know how to use it - well, instead - why don't you bitch about your perceptions of ITS shortcomings instead of YOUR ignorance?

    As for image quality - IF you can't make a good picture, it's YOUR fault. The camera has more white balance options than I've seen on any other camera in that price range. IF you don't like the white balance, LEARN HOW TO SET IT MANUALLY. You can set-up two of your own programmed operation modes. That would be the "P" function on the operation mode wheel. Dumb, dumb, dumb.

    The LCD doesn't show you the true exposure so you can underexpose the picture???? My goodness, learn the many ways you can verify the correct exposure - now get this - INCLUDING LOOKING AT THE IMAGE ON THE LCD IMMEDIATELY AFTER TAKING THE PICTURE! That's right. Take 2 seconds out of your busy shooting schedule and actuallly LOOK at the PICTURE you just took. Now, that wasn't so hard was it?

    Blue fringing around white against dark areas? They all do that. This one is slightly better than most in the same price range, and certainly no worse.

    Image isn't "sharp"? It's a digital camera. Go into the menu and crank up the sharpness control. It's there - use it however you want. OR, sharpen it in software using the "unsharp mask," that's the best way, and software to do that is provided with the camera. Personally, I use Photoshop.


    Why did I buy it?

    4 megapixel imager, records images in the "RAW" mode for highest quality plus 3 JPEG compression modes AND 3 pixel matrix densities, small size, many exposure modes from full auto to full manual, underwater housing, intervalometer, exposures to 15 seconds, dark noise removal on long exposures (subtracts a dark frame), multiple frame rates of exposure, exposure bracketing - it just goes on and on, and on, etc.

    The camera will just flat out do whatever you want it to do -- IF you're smart enough to read the instructions and learn how to use it.

    If not, put it on "Auto" and then bitch about it not working the way you want it to, but, above all DON"T make any attempt to actually learn how to use it. Just complain.

    Won't focus fast enough for that fast action sequence - put it in the shutter priority mode, set the shutter speed, pre-focus the camera either manually OR hold the shutter button slightily depressed for auto-focus lock, wait for the action to happen - push the shutter.

    This IS NOT a point-and-shoot camera. If that's what you want, go buy a one-use film camera in that nifty cardboard and plastic housing.

    This camera DOES require some smarts to use and you actually must learn what it will do by reading the manual and learning to operate it. If you don't want to do that - DO NOT BUY THIS CAMERA.

    Also, please turn in your driver's license at the nearest police station, because we probably don't want you operating dangerous objects with motors that have the potential to go fast either

    ferjan ::

    jjohny: adapter za 4000 Sit sigurno ni dobro stabiliziran, vendar lahko fotko vseeno brez skrbi priklopiš nanj. Največ kar se ti lahko zgodi je da napajanje ne bo delovalo, ker so nekateri aparati (zasloni) zelo občutljivi na napetost. Po drugi strani veliko aparatov deluje tako na navadne kot tudi akumolatorske baterije, kjer je razlika tudi več kot 1V!

    Nikakor pa NE SMEŠ zamenjati POLARITETE (+/-)! To ga bo verjetno skurilo.


    ferjan ::

    Muflon1: Učinek rdečih oči nastopi zaradi premajhnega kota med objektivom ter bliskavico. Učinek je z večjo fokusno razdaljo zaradi ralativno manjšega kota še večji.

    Učinek se da delno odpraviti s predbliski, zelo dobro pa se ga odpravi z uporabo dodatne, zunanje bliskavice (G3). Rdeče oči se da odpraviti tudi programsko, vendar se pri tem načinu v večini primerov (Uporabljajte ACDSee 5.0) izgubijo meta podatki o sliki (EXIF info).

    K ceni s45 160.000 si prištej še 12.000 za dodatno baterijo (Delko - BTC Hala D), oziroma 20.000 za originalno. Ter 20.000 za dodatno 256MB CF kartico. Če boš slikal studijsko s pomočjo računalnika pa si prištej še 20.000 za napajalnik.
    Skratka v končni fazi boš dal recimo 192.000 SIT. Tako, da se ti bolj splača razmisliti o G3.

    Jest bom raje počakal en mesec in vzel A70, ki ima zelo podobne karakteristike ter stane 80.000 + 20.000 za CF se pravi okroglih 100.000. Za napajanje pa ima DC vhod.

    ferjan ::

    Muflon1 (ali kdo drug): V firmi KLIK d.o.o. prodajajo NOVEGA Canona S45 za 155.000 SIT! To je trenutno najceneje v SLO. Interesenti pokličite na 041 556918 (Matevž).

    Zgodovina sprememb…

    • spremenil: ferjan ()

    Muflon1 ::

    em.. gdo pa je rekel da bom kupil fotoaparat v sloveniji?

    Kupil ga bom med obiskom CeBIT-a v Nemčiji za okrog 570 EURO's (132.000 SIT) - davek (cca. 30.000 SIT) + 128 MB CF kartica (8.000 SIT) + usnjen etui (5.000 SIT) + CF reader (5.000 SIT) in to je to skupaj 120.000 SIT it doesn't get any better than this...:D

    Drugače pa me zanima če ima kdo S45 oziroma kakega drugega 4 Mpixla digitalca koliko slik v največji velikosti in kakovosti gre na npr 128 MB kartico? Al raje vzamem 256 MB?

    lp david

    andrej ::

    natancno stevilo slik je odvisno od samega motiva in ISO-ta, ki ga uporabis. na mojem G2 so ble slike od nekje 400 KB pa tudi nekaj cez 1700 KB, seveda pri istih nastavitvah za kakovost slike.

    Ce pa ze enkrat kupujes, pa kupi 256 MB kartico.

    LuckyMato ::

    Sam imam Canona S45 in sem z njim zelo zadovoljen. Ena slika v največji resoluciji se giblje med 650 KB in 1.300 KB. odvisno od posnetka. Zato ti priporočam kartico z 256 MB. Ker če greš kam na potovanje, ti bo kar hitro zmanjkalo mesta, razen če s sabo vzameš notepada ali pa še dodatko kartico. Sam sem namreč pred nabavo 256MB kartice.

    iso2000 ::

    Živjo!
    Mene pa zanima ali kje obstaja podatek koliko je povprečna življenjska doba enega digitalnega fotoaparata srednjega razreda. Koliko fotografij naj bi približno posnel v svojem življenju?

    BlackHole ::

    Mene pa zanima, če kdo ve za kakšno stran kjer bi našel kak forum o fotoaparatu Olympus c-730. Predvsem rabim neko idejo oz. morda celo polne nastavitve za tiste 4 uporabniške "mode", ki si jih vsak uporabnik lahko nastavi in shrani v spomin aparata. Kdor ima ta aparat, bo že vedel o čem govorim.

    Tomi ::

    Kaj pa pravijo na tukaj?
    (sicer nisem šel gledati, samo sem prepričan, da imajo recenzijo tudi tega).
    metrodusa.blogspot.com

    BlackHole ::

    Recenzij za ta aparat je ogromno, ampak v recenijah ne pišejo o teh nastavitvah, ki jih jaz rabim. Jaz bi rad našel točen opis nastavitev. Aparat dopušča možnost za 4 različne "custom" nastavitve. Npr. MODE 1 bi imel za posebno nočno fotograf., MODE 2 za macro fotograf. itd. Zdaj bi pa rad točne nastavitve za vsak MODE posebej: kako nastavit WB, flesh, exposure, shutter speed, aperture, itd.
    ««
    «
    1 / 133
    »»