» »

Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Temo vidijo: vsi
««
112 / 133
»»

schurda ::

Ne obstaja.:O
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

koyotee ::

Se mi je zdelo ja :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

dj_uro ::

vzemi kroglično glavo...
vw-klub.si

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

StajercSSS ::

Ker sem v časovni stiski, ne folgam prebrat temo za nazaj. Se opravičujem, če bo podvojeno vprašanje.

Torej kupil bi fotoaparat tam do 350EUR. DSLR verjetno odpade, ker ga ne znam uporabljat, pa ne mislim se delat nekega frajerja z njim. =]
Rabil pa bi se tudi dosti za slikanja/snemanja na avtoakustičnih tekmah. Torej bi bilo dobro, če ma malo boljši mikrofon, da ne popači zvoka.
Drugi pogoji, če bom prav napisal.
- Širokokotni, oz. da bo dober za skupinske slike
- po možnosti, če obstaja kak s sprožilcem (Wi-Fi/Bluetooth) preko telefona (Android), oz. daljinsko
- Malo daljši čas nastavitve zaklopke za nočno slikanje
- Optični zoom čimveč. vsaj 20/30x
- Nakup v Avstriji
Mislim, da bi bilo to to.
Hvala za pomoč.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

Z vgrajenim mikrofonom bo zvok bolj slab, torej mora met vhod za priklop zunanjega, sploh ker se ponavadi sliši zumiranje in fokusiranje, če je tišina.
Pri večini point and shoot kamerah, je široki kot okoli 25mm +- par mm, kar je vredu.
Ponavadi če ima wifi, se da prožiti preko androida.
Zakaj bi rabil toliko zooma? Pri 30x povečavi na 1/2.3 senzorju bo slika bolj tako tako.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Excavator ::

Kupujem bolj kompakten fotoaparat, pogoj je, da je lahek, saj se ga bo večinoma uporablalo za slikanje v hribih, kakšna strela, narava itd..

-Pogosto se bodo delale skupinske slike
-Ročne nastavitve P, Av, Tv...
-Opcija za nastavitev zaklopke, saj se bodo slikale tudi nevihte
-Vsaj 10x zoom
-Da bi delal ok slike tudi na auto, saj če gre kdaj mati v hribe, se ne spozna na vse te nastavitve
-Budget tam 150-200EUR
-Lahko tudi iz tujine, če je ugodneje

Zgodovina sprememb…

Excavator ::

Excavator ::

Prosim fantje odgovor bi rabil hitro, saj se gre za rojstni dan...

joze67 ::

Noben od teh treh nima ročnih nastavitev.
Od tu je skoraj vseeno; prvi canon je večji in bolj neroden (hribi?). Canona imata fiksen zaslon (ena stvar manj za pokvarit), za selfije slikat je flip način pri lumixu super, za skupine pa itak ne pomaga, ker nihče ne bo videl to tam.

koyotee ::

Raje ne kupuj nekega polizdelka, daj € in naj še sam malo prihrani, od slabega fotkiča bo samo slaba volja...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Okapi ::

Excavator je izjavil:

Prosim fantje odgovor bi rabil hitro, saj se gre za rojstni dan...

Vse, kar si naštel, dobiš v fotoaparatih za 400+ evrov.

-Pogosto se bodo delale skupinske slike

To zna načeloma vsak fotoaparat. Koristno je imeti čim bolj širokoten objektiv, vsaj ekvivalent 25 mm. Če ima aparat wi-fi, in ga je mogoče upravljati s telefonom, bo lahko tudi fotograf na sliki (da ne bo treba z oldskool samosprožilcem slikati).

-Ročne nastavitve P, Av, Tv...

Tole je nejasno. A hočeš imeti tudi ročne nastavitve (M), ali da uporabnik "ročno" izbira različne avtomatike (programsko, avtomatsko zaslonko, avtomatski zaklop). Povsem ročnih nastavitev (da sam izbiraš zaslonko in zaklop) cenejši aparati, pod 400 evrov, v glavnem nimajo.

-Opcija za nastavitev zaklopke, saj se bodo slikale tudi nevihte

Tole je tudi precej nejasno. Za slikati nevihte (strele) potrebuješ nekaj, čemur pri Olympusu pravijo "live composite" - samodejno sestavljanje več slik v eno. Kako temu pravijo, če sploh imajo, drugi proizvajalci, ne vem.

Nasvet št. 1:
Pojdi na dpreview in poglej, kateri fotoaparat je najcenejši od tistih, ki imajo vse, kar bi rad imel, in ga vzemi. Razlike med aparati (kar se kakovosti slik in zanesljivosti tiče) so med aparati v istem cenovnem razredu tako majhne, da se z njimi ni treba obremenjevati.

Nssvet št. 2:
Olympus TG-870. Sicer nima vsega, kar bi rad imel ("samo" 5x zum, nima ročnih nastavitev), ima pa zato "live composite" za slikanje strel (in ognjemetov in še česa), kar je precej redko pri cenejših aparatih, in je na sploh zelo primeren za v hribe, ker je vodotesen (koristno, ko te ujame naliv, pa tudi za poleti na morju, ali za raftanje, kanjoning ...) ter odporen na udarce in mraz.
Cena pri nas je 270 evrov, zunaj mogoče kaj ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Excavator ::

1. Baje se lahko strele slika tako, da imaš nastavljen čim daljši "shutter speed"
2. Budget je 200€
Ne rabijo se upoštevati vsi predlogi..

Okapi ::

Z dolgim osvetlitvenim časom boš mogoče ujel eno strelo na fotki, če boš imel srečo. Rezultati so veliko slabši od slikanja z "live composite".

V glavnem, s proračunom do 200 evrov je vseeno, kateri fotoaparat vzameš - pač poglej, da ima tisto, kar bi rad, da ima (recimo vsaj 10x zum). Lahko pogledaš na dpreview ali amazon, kateri ima boljšo oceno, da boš bolj miren.

koyotee ::

No ja, v pol minute, ko ga seka na polno, bos komot ujel vec kot eno strelo, brez, da bi rabil srečo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Okapi ::

Tako nevihto boš mogoče doživel enkrat na leto, take, ko je ena strela (na pravem mestu, ne kjerkoli) na dve minuti, pa desetkrat.

valdo ::

Iščem imf. kje kupiti Panasonic Lumix TZ80(81) naceneje.
Ima kdo kodo za popust pri spletnem nakupu ali ve za akcijo.
Pri nas je 440€, zunaj~375€.

Hvala!
Lp

koyotee ::

Sem imel tz70 en teden, sem ga samo nesel nazaj. Bognedaj slikati skozi krošnjo drevesa, je bilo vse vijoličasto.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

schurda ::

koyotee je izjavil:

Sem imel tz70 en teden, sem ga samo nesel nazaj. Bognedaj slikati skozi krošnjo drevesa, je bilo vse vijoličasto.


Extremne razmere ("harsh" kontrast). Mogoče DxO optics reši situacijo.

Excavator je izjavil:

1. Baje se lahko strele slika tako, da imaš nastavljen čim daljši "shutter speed"
2. Budget je 200€
Ne rabijo se upoštevati vsi predlogi..



Sony HX90 - ima vse kar imajo veliki, cena je pa 400€
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

dominuspro ::

schurda je izjavil:

koyotee je izjavil:

Sem imel tz70 en teden, sem ga samo nesel nazaj. Bognedaj slikati skozi krošnjo drevesa, je bilo vse vijoličasto.


Extremne razmere ("harsh" kontrast). Mogoče DxO optics reši situacijo.

Excavator je izjavil:

1. Baje se lahko strele slika tako, da imaš nastavljen čim daljši "shutter speed"
2. Budget je 200€
Ne rabijo se upoštevati vsi predlogi..



Sony HX90 - ima vse kar imajo veliki, cena je pa 400€


Razen senzorja. Če bi znal nazaj v čas, bi najverjetneje dal raje malo več za sony alpha 5100.

koyotee ::

Folku ni problem dat 700€ za telefon. Dober fotkic bi pa vsi radi za 200€ :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Unknown_001 ::

Iščem neko relativno cenovno ugodno (do 150 eur) stojalo za malo težji DSLR. Če je možno, kaj dobit. Masa ni problem (bom že hudiča zvleku sabo). Zanima me ali se da dobit kaj zanesljivega, torej stabilnega za ta budget?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

JanezH ::

Unknown_001 ::

Hvala :) sicer ni glih "brand" ampak izgleda solidno. Imaš kake izkušnje s temi stojali?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

bluefish ::

Da na hitro vskočim. Kako je pa kaj s stabilnostjo teh glav pri front heavy kombinacijah aparata in objektiva?

Okapi ::

sicer ni glih "brand" ampak izgleda solidno. Imaš kake izkušnje s temi stojali?

FYI, Sirui je ena od bolj hvaljenih znamk stativov.

Unknown_001 ::

Okapi je izjavil:

sicer ni glih "brand" ampak izgleda solidno. Imaš kake izkušnje s temi stojali?

FYI, Sirui je ena od bolj hvaljenih znamk stativov.


No če je pa temu tako... :)

bo zadeva že jutri v arzenalu
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

koyotee ::

Pred kratkim sem nabavil Manfrotto befree one, super stojalo. Vendar vec kok kak kilogram, ne tehta moja najtezja kombinacija.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Okapi ::

Jaz imam Sirui T-025x, vrhunska zadeva za popotnike. Iskal sem najlažji stativ spodobne velikosti in kakovosti, prebral cel internet;) , in se je ta model nekako izkazal za najboljšega (upoštevaje tudi ceno), v konkurenci vseh slavnih znamk (Gitzo, Manfrotto ...) . Mimogrede, za Sirui (kitajska firma) se govori, da je bil proizvajalec za Gitzo (francoska firma, ki dela menda najdražje stative).

Je iz ogljikovih vlaken, ima 0,86 kg, vključno z glavo, povsem iztegnjen je visok 137 cm, lahko pa se zniža tudi skoraj čisto do tal (kar mi je pomembno za kakšne makro posnetke rastlin in žuželk). Stane 195 evrov, če je treba šparati, pa delajo tudi praktično enak stativ iz aluminija - je malenkost (ampak res malenkost) težji, in pol cenejši.

Je pa res, da za mojo najtežjo kombinacijo, 300 mm teleobjektiv + 1,4x telekonverter, (ekvivalent 840 mm), kar skupaj s fotoaparatom nanese dobra 2 kg, je ravno nekje na pozitivni meji uporabnosti. Če malo bolj piha veter, je že kar kriza (nisem pa še nikoli izkoristil karabina, s katerim lahko pod stativ obesiš obtežitev). Za "full-frame" z velikim teleobjektivom je skoraj sigurno premalo stabilen (čeprav je deklariran za obtežitev do 6 kg).

V glavnem, še ena prednost sistema mikro 4/3 - uporabljaš lahko bistveno lažji stativ.


http://foto-klik.si/stojala-in-monopodi...

Bi pa sedaj verjetno vzel model t-024x, ki ga lani, ko sem kupoval, še ni bilo. Je sicer malenkost težji (ampak še vedno pod 1 kg) in zložen par cm večji, ter malo dražji (240 namesto 195 evrov) ampak je raztegnjen višji in zaradi premične srednje cevi še malo bolj vsestranski.

http://foto-klik.si/stojala-in-monopodi...

Roig ::

Iscem soliden fotoaparat, predvsem za potovanja, torej cim manjsi in cim lazji.
Zoom je dovolj do 10x, pogosto je treba slikati v slabsih pogojih brez flesa.
V glavnem se zanesem na dobro avtomatiko,
samo obcasno in odvisno od pogojev pa rocno kaj nastavim.
Odlicen je g7x,moti me teza in cena.
V nizjem razredu se odlocam med sony HX90 ali panasonicTZ70.Verjetno med tema ni razlike pri slabsih pogojih?
Je za pogledati se kaj drugega z budgetom ca 350.-

koyotee ::

Tz70 so jajca, ne kupuj, sem ga vrnil po 1tednu uporabe. Kup si vredu fotkic, ker ga bos verjetno imel leta. Dodaj se 100€ in kupi spodobno zadevo. Najbrz nebi rad imel pol fotk zanic, ko gres na potovanje. Nekaj takega

to je na fb strani trznica fotografske opreme. Najbrz ti bo še malo spustil ceno, ce vprasas. Ni pa 10x zoom.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Roig ::

Hvala za odgovor,vsekakor odlicen aparat, vendar hodim v tako cudne kraje, da se ne upam izzivati z .vecjim kot ga spravim v hlacni zep. Pa ceprav na racun kvalitete fotk. Ali je kaksno mnenje o sony hx90 ali pdb??

koyotee ::

Z maksimalno zaslonko F/3.5 v zaprtih prostorih brez fleša, no go :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Roig ::

Prosil bi se za eno mnenje:
SONY RX100 za 419.- eur
ali
Canon g9x za 399.- eur

N0t0ri0us ::

rx100 sem dobil 2 meseca nazaj za 336€ na edigital. Sedaj so ga podražili.

Invictus ::

A ima kdo Nikon P900?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mailer ::

A je komu sploh jasno zakaj se Sony fotoaparati tako dražijo, predvsem stari modeli?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Invictus ::

Zato ker delajo bolje kot novi ;). Vsaka nova verzija firmwara pokvari sliko in zmanjša število opcij za manipulacijo slike. Postajajo pač bolj in bolj butasti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

koyotee ::

Od kje pa teb to?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

d4vid ::

Zdravo,

trenutno imam nekaj let star FujiFilm Finepix A900, ki že ob nakupu ni bil pretirano dober.

Zanima me, kak fotoaparat bi mi priporočali čim ceneje - recimo 150EUR, če je res dober lahko 200EUR, več pa res ne.

Kaj hočem? Čim hitrejše slikanje, ostrino, da slika hitrejših gibov - npr. ples - ni čisto popačena, kot sedaj ter da dela kolikor toliko lepe slike. FullHD snemanje ni ravno obvezno, škodi mi pa tudi ne.

Aja, pa še baterija. Dobro je če je li-ion, ki drži dlje časa. Zaželjeni sta sicer 2 bateriji in polnilec.

Najbrž za ta denar ne dobim kvalitete kaj boljše kot pri telefonih, ampak mati se pač telefonu upira :))
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

Okapi ::

V bistvu je čisto vseeno, kaj vzameš, ker so v tem cenovnem razredu razlike minimalne. Oziroma je stvar v tem, da najdeš kaj s čim večjim popustom, lahko tudi eno ali dve leti star model.

Recimo vzameš Canon Ixus 180 za 150 evrov in je to to.
https://www.mimovrste.com/digitalni-kom...

koyotee ::

Za 150€? Do 400€ ne pričakuj nobenih čudežev, sploh z 1/2.3" senzorjem. Kupi kar ti bolj paše v roke, alpa ma boljšo baterijo :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Invictus ::

koyotee je izjavil:

Od kje pa teb to?

Od znancev, ki pizdijo, ker so kupili novejši fotoaparat v istem razredu, ki ima potem manj opcij in slabše slike.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

koyotee ::

Jah js nevem, kaj oni kupujejo, ampak logično ni, da bi nazadovali? :D sploh v zadnjih letih, ko mirrorless zadeve postajajo vse bolj izpopolnjene napram DSLR.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

negotiator ::

Pred kratkim sem nabavil Sony DSC-HX60 za 250. Sem zadovoljen, moti me le, ker nima manual nastavitev pri snemanju videa. Ki bi jih lahko dodali, če se ne motim. Verjetno je razlog, da niso le to, da ni v takem cenovnem razredu.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

nevemdapero ::

freesty ::

Tega sploh ne kupuj 3/4 objektivov sploh ne pase na ta body kateri so zraven.

Rajsi kupi D750 + 24-120 f4 VR + 50 1.8G. Nekje 2700€. Kak nahrbnik pa filter ti bodo pa ze dali zraven, ce bos kupil vse v isti trgovini.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

koyotee ::

Si ziher da bi rad FF aparat? Si ze imel kdaj kaksnega?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

schurda ::

nevemdapero je izjavil:

http://www.ebay.com/itm/Nikon-D750-DSLR...

se to splaca?


Se ti sploh razumeš na DSLR? Zraven skoraj profi FF kamere dobiš najcenejše DX objektive, ki sploh ne "pašejo" na body. FF body potrebuje FF objektive. D750 je kompleksna kamera, zraven dobiš 500 strani navodila, ki ga moraš preštudirat, zastopit in to potem znat naredit.

No, v glaven pripomba ni bila mišljena kot žaljiva, samo nekdo, ki ve, kaj pomeni D750, bi ne spraševal tvojega vprašanja. Sicer pa je tema DSLR tukaj:
https://slo-tech.com/forum/t358579/0
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)
««
112 / 133
»»