» »

Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Temo vidijo: vsi
««
82 / 133
»»

Vantage ::

Tudi sam se odlocam za nakup DSLR-ja in se ne morem odlocit. Zgleda, da je prevec ponudbe za middle entry class :P. V glavnem odlocam se med Canon 550D(600D) 18-135, Nikon D5100 18-105 in Nikon D7000 18-105. Nisem pristas nobene znamke, kupil bi pac rad nekaj kar bo sluzilo nekaj casa svojemu namenu. Prosim za kaksno mnenje :)

Lp!

bluefish ::

Zgrešiš ne z nobenim. Izberi tistega, ki ti najbolje leži v roki. Dodaten kriterij je morda, če ima kak kolega prav tako DSLR in objektive, da si kda kakega izposodiš oz. ti na splošno pomaga z izkušnjami.

globoko grlo ::

če ti znamka ni pogoj, poglej še pentaxa K5 in pa kkšnega sonya
pri pentaxu računej 15% off, če se včlaniš v pentax forum

drgač je pa bluefish zadel žebljico na glavić

jernejl ::

Ali je že kdo kupoval pri foka.nl na podjetje, torej brez davka?
Pri obrazcu za vnos podatkov namreč ne najdem polja za vnos ID za DDV.

MAX34216 ::

je že kdo lastnik Nikona P500? Je sicer kar drag, malo pod 400€. Priporočate kaj drugega v tem rangu? Ravno da je super zoom mi ni neka prioriteta.
Iščem enega takega, ki bi tudi najbolje odigral vlogo kamere. Full Hd, možnost slow motion snemanja vse to P500 ima, vendar me zanima kako stvar funkcionira v praksi? (če je res video smooth...)

thnx.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MAX34216 ()

BALAST ::




Nimam nikona ampak če pogledaš te primerke je video dokaj smooth.
Videokamere imajo mnogo boljši antishock sistem, boljše odpravljanje audio šuma...

Če že kupiš fotoaparat boš pa ja večinoma slikal fotke, ne pa snemal. 8-)
Upam da nisi imel predstavo da ta fotkič nadomesti videokamero v celoti?

T-h-o-r ::

http://www.mimovrste.com/artikel/173027...

http://www.mimovrste.com/artikel/173035...



ne morem se odločiti med enim in drugim, oba sta mi precej všeč, tudi ko ju imaš v rokah je ok


edino ne vem, zakaj je canon nekoliko dražji


mi lahko kdo pomaga rešiti dilemo? :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

technolog ::

T-h-o-r ::

Too close to call! Snapsort considers these cameras too competitive to make a clear recommendation.


haha, carsko :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

MAX34216 ::

BALAST je izjavil:




Nimam nikona ampak če pogledaš te primerke je video dokaj smooth.
Videokamere imajo mnogo boljši antishock sistem, boljše odpravljanje audio šuma...

Če že kupiš fotoaparat boš pa ja večinoma slikal fotke, ne pa snemal. 8-)
Upam da nisi imel predstavo da ta fotkič nadomesti videokamero v celoti?


hehe, itak največ bom slikal :) seveda, ne pričakujem popolno zamenjavo za videokamero, samo nočem imeti dveh naprav...
Opazil sem tudi novega Sonyja: HX9V.
Si ga mogoče že kdo lasti, glede na to da je čisto frišn?

Hvala.

technolog ::

@Thor: Seveda je close call! Kako pa!

Samo poglej si prednosti enega in drugega in razmisli, kaj ti je bolj pomembno... So ti pomembne megapike? Ker je razlika velika 12 vs 18... Ti je mogoče bolj pomembna baterija ali boljša kakovost slike?

T-h-o-r ::

pomembna mi je kakovost slike, seveda


obenem pa tudi možnost izbire fps, ki jo omogoča canon za video :D


megapixli so pa povsem postranskega pomena ....

dokončno naročil nikona d5100
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Mare3 ::

Katerega digitalca do 100€ priporočate? Se ne spoznam glih na fotoaparate :)

kmetek ::

CANON A2200
NIKON S2500

astras ::

***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

zile ::

Mercator ima ta teden popust -15% na fotoaparate in opremo

Buddah ::

Kolega kupuje nov fotoaparat pa me je prosil za pomoč, tako da posredujem željo naprej =) Budget je okrog 300e, več ali manj se bo uporabljal za slikanje, občasno tudi za snemanje (prioriteta je seveda slikanje). Kar si želi pri novem aparatu je to da ni premajhen, da je kvalitetne izdelave, da ga lahko uporabljajo tudi starejši brez pretiranega predhodnega znanja in da seveda dela lepe slike. Fino bi bilo če bi imel kvaliteten makro. Že v naprej se vam zahvaljujeva za pomoč.

matkeg ::

Živijo zanima me model Digitalni fotoaparat Olympus VR-310, kakšne so slabosti takega fotkiča, seveda za nekoga ki bo to uporabljal zgolj samo za amaterske stvar(za kaj več zmanjka časa)?
Predvsem imel sem dva fotaparata v rokah katera sta zelo počasna, sploh ko je pomnilnik poln, počas zoomira itd,
Če ima kdo tak model naj napiše kako je zadovoljen z njim ali če predlagate kaj podobnega za tako ceno,več nism pripravljen dat!?
Matjaž

JamesQ ::

Živjo.

@Buddah: Tale je nov in je celo dobro ocenjen. Če dobiš še kodo za 3% popuste te pride malce čez 330€.

LDŽ

matkeg ::

Kaj noben nima Olympusa VR-310 ali 320, da bi kak dober nasvet podal!?
Matjaž

sthep ::

alfa159 ::

Ali ima kdo navodila za ta fotoaparat: panasonic lumix dmc-fz100

slovenska navodila seveda

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alfa159 ()

prismo ::

Ker je na žalost moj Panasonic TZ7 doživel srečanje z morsko vodo, kupujem nekaj podobnega.
Gledam Panasonic TZ20, Sony HX9V in morda še Olympus SZ-30MR.

Kaj mi od teh treh priporočate ali pa morda kateri drug podoben fotoparat? Aparat uporabljam tudi za snemanje filmčkov.

McNato ::

Canon SX220 HS / SX230 HS.

hamurabi ::

Jst bi dal glas za TZ-20. Tudi moj TZ7 počasi maha v slovo in sem si omislil TZ-10, ki je predhodnik TZ-20. Za to ceno zelo soliden fotoaparat. Slike so čudovite, prav tako dela zelo lepe video posnetke. Tudi prevelik ni, tako, da ga lahko mirno spraviš v malo večji žep :)

prismo ::

McNato je izjavil:

Canon SX220 HS / SX230 HS.


Bi vzel katerega od teh dveh, samo me zmoti da ima premali široki kot, napram konkurence.

prismo ::

hamurabi je izjavil:

Jst bi dal glas za TZ-20. Tudi moj TZ7 počasi maha v slovo in sem si omislil TZ-10, ki je predhodnik TZ-20. Za to ceno zelo soliden fotoaparat. Slike so čudovite, prav tako dela zelo lepe video posnetke. Tudi prevelik ni, tako, da ga lahko mirno spraviš v malo večji žep :)


Med TZ10 in TZ20, je samo dobrih 20€ razlike, tako da se mi verjetno TZ20 bolj splača?

kuglvinkl ::

Kakšne fotke pa delate s temi 35x optičnimi zoomi? KOlk je to sploh v mm?

YaN-cH ::

Prismo vrži očke še na Nikon Coolpix P300. Nima pa toliko zooma kot TZ20 in HX9V.

BALAST ::

http://www.tamron.eu/en/lenses/focal-le...

Za 30x zoom daš na digital, pa 500 fokalne razdalje. :D

prismo ::

YaN-cH je izjavil:

Prismo vrži očke še na Nikon Coolpix P300. Nima pa toliko zooma kot TZ20 in HX9V.


Razvadil sem se z večjim zoomom.


Torej dilema Sony HX9VB ali Panasonic TZ20 ???

sthep ::

Panasonic TZ20 vzemi.
E6750@2,66MHz //asus 8800gts 320mb//patriot 2X1024 MB //Pinnacle TV tuner

prismo ::

sthep je izjavil:

Panasonic TZ20 vzemi.


Grem v lov za T20 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: prismo ()

hamurabi ::

Pravilna izbira :)
Jst sem kupil v Avstriji v electronic4you...je bilo precej ceneje kot pri nas...pa poštnina je bila smešnih 7 €

Kralj5 ::

Jaz tudi nameravam kupiti dmc-tz20, samo sem malo zmeden. Na electronic4you fotoaparata dmc-tz20 nimajo, ampak imajo dmc-tz22. Ali je med tema fotoaparata kakšna razlika če sploh? Na amazonu sem našel specifikacije od obeh pa se mi zdijo identične.

prismo ::

Kralj5 je izjavil:

Jaz tudi nameravam kupiti dmc-tz20, samo sem malo zmeden. Na electronic4you fotoaparata dmc-tz20 nimajo, ampak imajo dmc-tz22. Ali je med tema fotoaparata kakšna razlika če sploh? Na amazonu sem našel specifikacije od obeh pa se mi zdijo identične.


Si ugotovil če je kakšna razlika?
Po kakšni ceni pa jim ima electronic4you?

simnov ::

Ali je tole kaj uporabno http://www.digitaltoyshop.com/MAGNETIC_... in kje v sloveniji naj bi tole dobil.

Dr_M ::

kuglvinkl je izjavil:

Kakšne fotke pa delate s temi 35x optičnimi zoomi? KOlk je to sploh v mm?



Sem nabavil Fujifilm Finepix HS20, neki uber 30x zoom, 24-720mm :))
Dela solidne fotke tudi ponoci s stojalom na 720mm.
Pravjo pa, da je tole najboljsi kompakt na trgu. :) Je pa definitivno delec od DSLR.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

globoko grlo ::

haha, ja, sej je tut 720 mm daleč od DSLRja :)

simnov ::

Kako naj svoji novi fotoaparat slikam z svojim novim fotoaparatom.

technolog ::

Z ogledalom :)

addy93 ::

Odločam se za nakup novega digitalnega fotoaparata. Nisem fotograf in aparata ne bom uporabljal za pro. slikanje. Fotoaparat rabim zgolj za družinske slike, izlete... V harveyu sem si ogledal fotoaparat Sony DSC- HX9V. Fotoaparat se mi zdi zelo v redu, vendar se sprašujem ali sploh rabim 16,2 mil slikovnih pik, 16x optični zoom in kaj si vi mislite o zgoraj navedenem modelu? Kaj mi vi svetujete?

LP

prismo ::

addy93 je izjavil:

Odločam se za nakup novega digitalnega fotoaparata. Nisem fotograf in aparata ne bom uporabljal za pro. slikanje. Fotoaparat rabim zgolj za družinske slike, izlete... V harveyu sem si ogledal fotoaparat Sony DSC- HX9V. Fotoaparat se mi zdi zelo v redu, vendar se sprašujem ali sploh rabim 16,2 mil slikovnih pik, 16x optični zoom in kaj si vi mislite o zgoraj navedenem modelu? Kaj mi vi svetujete?

LP



16,2 mil ne rabiš, ampak to je zdaj nek minimum ki ga iamjo takšni aparati. Zoom pa je čisto vredu.
Sam sem si tudi ogledoval ta model, pa sem bom raje odločil za Panasonica TZ20.

Dr_M ::

globoko grlo je izjavil:

haha, ja, sej je tut 720 mm daleč od DSLRja :)



Sigurno res, pri DSLR bi lahko dejansko imel tako dolg objektiv, pri kompaktu je pa samo ene 150mm :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MrStein ::

Iščem aparat, ki bi med drugimi omogočal tole:
- high speed video (vsaj 300 FPS)
- HD video (vseeno kaki, čeprav 60 FPS je zaželeno)
- živa video slika na PC

Foto del je lahko nekaj v rangu 200 EUR torej nič posebnega, turist nivo, recimo.

Čeprav ročne kontrole bi bile fajn (za osnove: shutter speed, ISO & co)

Torej nekaj okoli 300 EUR, čeprav je lahko več, če "zasluži ceno".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

YaN-cH ::

kmetek ::

super opisi....

perkomat ::

ogledan sem mel tale kompaktni fotoaparat
Olympus VR-310

Potem sem pa zasledil ugodno ponudbo tega: SONY DSC-HX5V

Samo za gps in odličen panorama sistem nisem pripravlen dati 100 evrov več, zato me zanima če ima somy še kakšne bistvene lastnosti za fotoaparat katerih olympus nima...
...vaše iskušnje s tema kompaktoma so tudi dobrodošle

Okapi ::

Ta Sony je za ta denar imho najboljši nakup.

O.

kmetek ::

««
82 / 133
»»