» »

Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Temo vidijo: vsi
««
83 / 133
»»

wade ::

Koliko pa je kej razlike med tem samsungom WB700 in ostalimi travel zooms, ki so opisani par postov zgoraj?
Je cannon sx230 vreden razlike v denarju http://www.electronic4you.si/webshopsi/... (257-179= 78€ več)

Težko je najti kakšen normalen review za tale WB700...

sthep ::

poglej na dpreview.com
E6750@2,66MHz //asus 8800gts 320mb//patriot 2X1024 MB //Pinnacle TV tuner

wade ::

Na tej strani sem gledal ja, vendar za ta aparat ni review-a tu. Naj bi ga dobil za tisti review of travel zooms, ki ga je nekdo nalimal na prejšni strani, vendar jim ga samsung ni poslal in so namesto tega ocenili WB210. Slednji je sicer touch screen, zanima pa me kako se razlikuje po kvaliteti slik od WB700. WB210 je bolj slabo ocenjen pri kvaliteti slike ponoči in to me malo skrbi, saj bo aparat dosti namenjen tudi kakšnim zabavam zvečer...

thor24 ::

Kralj5 je izjavil:

Jaz tudi nameravam kupiti dmc-tz20, samo sem malo zmeden. Na electronic4you fotoaparata dmc-tz20 nimajo, ampak imajo dmc-tz22. Ali je med tema fotoaparata kakšna razlika če sploh? Na amazonu sem našel specifikacije od obeh pa se mi zdijo identične.

Tudi mene zanima razlika med tz20, zs10 in tz22???

Kaj so to enaki aparati samo da je na vrhu drug napis oz. oznaka? :D

prismo ::

thor24 je izjavil:

Kralj5 je izjavil:

Jaz tudi nameravam kupiti dmc-tz20, samo sem malo zmeden. Na electronic4you fotoaparata dmc-tz20 nimajo, ampak imajo dmc-tz22. Ali je med tema fotoaparata kakšna razlika če sploh? Na amazonu sem našel specifikacije od obeh pa se mi zdijo identične.

Tudi mene zanima razlika med tz20, zs10 in tz22???

Kaj so to enaki aparati samo da je na vrhu drug napis oz. oznaka? :D


Po moje sta TZ20 in TZ22 ista. Jaz sem pri nas kupil TZ20.

thor24 ::

Ja saj model ZS10 (USA) je pa v bistvu model TZ20 (EU), razlika je samo v tem kje se prodaja (USA ali EU)!

Mater komplicirajo! :D

Okapi ::

Sprašuje za razliko med TZ20 in TZ22.

Pri Panasonicu so naredili celo štalo s temi imeni. V bistvu sta enaka fotoaparata, TZ22 je za nemško in avstrijsko tržišče, TZ20 za ostalo Evropo (ZS10 pa za Ameriko). Zakaj točno razlika v imenu ne vem, ampak možno je, da je povezano kaj z digitalnimi video izhodi in vhodi (vsaj pri kamerah so to delali, da niso padle v kategorijo videorekorderjev in bile dodatno obdavčene).

O.

thor24 ::

V glavnem, vsi so glih! :D

Nahrbtnik ::

Ne kupuj Panasonica. TZ20 dela slabo ob šibki svetlobi. Tudi sam sem najprej že bil odločen za ta fotoaparat, tudi daleč najceneje se ga je dalo kupiti v LJ v L*clercu.
K sreči sem si premislil in raje vzel nov Sony-jev model DSC-HX9V
16,2 megapixels
16x Optično Zoom
24mm wide angle lens

En mesec je resnično garal na ruzak potovanju po Aziji. V vseh svetlobnih pogojih.
Pri njem mi je prišlo najbolj prav:
1. 24 mm široki kot (vrhunsko!)
2. Kakovost slik pri šibki svetlobi (ko slikaš naredi rafal 5 slik in nariše eno lepo)
3. Njegovi možgani (če npr. slikaš osebo pred svetlim oknom, sam naredi dva posnetka. Na prvem osvetli ozadnje, na drugem pa obraz. Potem se pa doma odločaš katero sliko boš obdržal.)
4. Velik zoom

Ni pa poceni. Če me spomin ne vara sem ga kupil za 330 EUR. In slike so lepo ostre.

prismo ::

Nahrbtnik je izjavil:

Ne kupuj Panasonica. TZ20 dela slabo ob šibki svetlobi. Tudi sam sem najprej že bil odločen za ta fotoaparat, tudi daleč najceneje se ga je dalo kupiti v LJ v L*clercu.
K sreči sem si premislil in raje vzel nov Sony-jev model DSC-HX9V
16,2 megapixels
16x Optično Zoom
24mm wide angle lens

En mesec je resnično garal na ruzak potovanju po Aziji. V vseh svetlobnih pogojih.
Pri njem mi je prišlo najbolj prav:
1. 24 mm široki kot (vrhunsko!)
2. Kakovost slik pri šibki svetlobi (ko slikaš naredi rafal 5 slik in nariše eno lepo)
3. Njegovi možgani (če npr. slikaš osebo pred svetlim oknom, sam naredi dva posnetka. Na prvem osvetli ozadnje, na drugem pa obraz. Potem se pa doma odločaš katero sliko boš obdržal.)
4. Velik zoom

Ni pa poceni. Če me spomin ne vara sem ga kupil za 330 EUR. In slike so lepo ostre.



So kakšne slabosti tega Sonya?
Praviš da Sony DSC-HX9V naredi lepše slike v slabših svetlobnih pogojih kot Panasonic TZ20?

Zanima me v kakšnem formatu shranjuje Sony posnete filme in v kakšni velikosti, napram Panasonica, ki ima varčen AVCHD format.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: prismo ()

floyd1 ::

Odkar je Sony začel uporabljati svoje "backlit" senzorje, so njihovi kompakti odlični in v samem vrhu. Tudi Sony DSC-HX9V shranjuje video v AVCHD.
http://www.photographyblog.com/reviews/...

prismo ::

Je res Sony DSC-HX9V pačasen kot pišejo na dpreview?


Not so good for
Slow shooting and playback performance make an otherwise capable camera frustrating to use at times.

Nahrbtnik ::

Kar se hitrosti tiče sem precej razvajen, saj je moj primarni fotoaparat Canon 7D. Kompakta imam za beleženje trenutkov, ko se mi ne da ali ni časa vleči zverine iz nahrbtnika. Zanimivo, da na počasnost nikoli nisem pomislil, kar pomeni da mi to ni delalo težav. Z drugimi besedami: ne ni počasen.

Aja, pa video deluje OK. S 'Tracking focus' in možnostjo polnega zumiranja med snemanjem. Sicer pa slikam s fotoaparatom, video snemam pa z vrhunskim Panasonic HD kamkorderjem. Ampak to je pa že druga zgodba...

fr4nc ::

Pozdravljeni,

rad bi kupil ugodno in kvalitetno kamero z naslednjimi zahtevami:
- FullHD
- vsaj 10x optični zoom
- naj ne bo ne prevelika in ne pretežka
- cena tam do 400€ (seveda lahko tudi manj)

Lp in hvala za nasvete!
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Spider9 ::

Kodak M522

Sony Cyber-Shot DSC-S2100B

Olympus VG-120

Sony Cyber-shot DSC-W520

Katerga? So sploh kakšne razlike med temi, men se zdi vse enako :)
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spider9 ()

jest10 ::

SONY DSC-S2100S
ali Canon PowerShot A800?
Ozeroma kaj drugegea za ceno okoli 80€?

Tomson ::

Kupujem en kompaktni fotoaparat za predvsem slikanje družinskih dogodkov, nič posebnega.

Pomembna pa mi je res čimbolj preprosta uporaba ter čimvišja kvaliteta posnetkov, tudi v slabših svetlobnih pogojih.

CENA: 200€ do max 300€.

Nekak sem naletel na Sony Cyber-shot DSC-HX9V, ki ima sicer že kar visoko ceno a je menda kvaliteta posnetkov vrhunska, a nisem čisto prepričan da je to, to ... (video ni tako bistven, 3D se ne rabi, GPS se ne rabi - vse skupaj pa verjetno kar vpliva na ceno ...)

Kakšna ideja, predlog ?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

kmetek ::

jest10 je izjavil:

SONY DSC-S2100S
ali Canon PowerShot A800?
Ozeroma kaj drugegea za ceno okoli 80€?


NIKON L23 69,90€ zdaj dobiš še torbico in polnilec gratis zraven...

Filipko ::

Če hočeš imet dober fotoaparat je potem izbira logična: CANON! Modeli ixsus so zakon.

PromeuZ ::

Pozdravljeni,

Iščem družinski kompaktni digitalni fotoaparat, ki bo nadomestil okvarjenega Samsunga L110. Zahtev ni ravno veliko - cenovni rang do 100€, zadovoljiva (za ta cenovni rang) kvaliteta slik, enostavnost uporabe tudi za starejše družinske člane in po možnosti čimbolj trpežno ohišje.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Tomson ::

Kateri pa je bestbuy kompaktni fotoaparat do max 300€ (raje 250), ki je čimbolj trotlziher (se pravi dela najboljše posnetke na avtomatskih nastavitvah) in ima čimboljšo kvaliteto posnetkov ?

Nekako si oglejujem Canon SX220 (ki je sicer mega zoom) in pa Canon IXUS310 (ki je malo dražji) oz. mogoče IXUS220 ki je enak a brez touch screena in cenejši. Kakšno mnenje?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

strup121 ::

evo ti soliden fotkič za soliden dnar.
http://www.mimovrste.com/artikel/173040...

perkomat ::

No, jaz sem našel 3 zelo zanimive ponudbe kompaktnih digitalnih fotoaparatov:
Canon PowerShot SX210 IS

SONY DSCHX5V

in pa Nikon Coolpix S9100 v Leclercu za 191€.

Nekak moje mnenje je, da je najbolši nakup Nikona. Sedaj me pa zanima vaše mnenje o teh kater se bol splača, si morda od vas lasti katerega od teh in kakšne izkušnje imate z njimi. Lahko navedete tudi kakšnega drugega, nekako najbolj pomembno mi je, da je majhen, opični zoom cca. 10x, dela lepe barve in pa hiter sprožilec.

Hvala za vaša mnenja.

Okapi ::

Jaz bi od teh vzel Sonyja.

O.

slokii ::

Kakšni so predlogi za "začetniški" DSLR fotoaparat, ki je enostaven za uporabo, in z malo truda naredi res dobre (tudi globinske) fotografije?
Glede na to, da se zadeva kupuje 1x na 10 let, ne bi kupil ravno najcenejšega, nikakor pa ne high-end model namenjen profesionalnim fotografom.

Hvala za nasvete!

strup121 ::

kukr sm se jst pogovarjal s folkom naj nikon ne bi bil dobra izbira za kompakta. sam trenutno gledam fujifilm finepix hs20exr na cameranu.nl.

MrStein ::

Punca ima Nikon S-dvatisoč-nekaj in je občutek res "plastičen". V smisli "poceni plastika". Tisti štirismerni obroč se recimo kar fajn zatika.
Pa gumb pod njim, mislim da za brisanje, tudi.
Sony za podobno ceno je bila čista druga klasa, kar se tega tiče.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vantage ::

Sony ima dobre kompakte srednjega razreda. Nasplosno imajo sony najlepso "out of the box" sliko. Kar se tice kompaktov visjega razreda pa Nikonov P71000 in Canonov G12 nimata glih neke hude konkurence.

@slokii dobro globinsko fotografija ne naredi fotoaparat pac pa leca, ki je spredaj. Priporocam, da se odpravis v trgovino in vzames v roke nekaj aparatov in kupis tistega, ki ti bo cenovno, ergonomsko in vizualno najbolj pasal v zep/roko/oci. Drugace pa so najbolj vstopni razred pri Sony-u SLT-A35 model, Nikonu D3100 in Canonu EOS 1100D. Vecinoma se prodajajo v kitu z zacetniskim objektivom z goriscnico 18-55mm. Samo v vedenje, da tak fotoaparat in leco ob predpostavki, da se mislis s tem tudi bolj ukvarjat hitro prerastes in se zacetna investicija kmalu poveca za 2-3krat...

Juwe ::

@slokii dobro globinsko fotografija ne naredi fotoaparat pac pa leca, ki je spredaj. Priporocam, da se odpravis v trgovino in vzames v roke nekaj aparatov in kupis tistega, ki ti bo cenovno, ergonomsko in vizualno najbolj pasal v zep/roko/oci. Drugace pa so najbolj vstopni razred pri Sony-u SLT-A35 model, Nikonu D3100 in Canonu EOS 1100D. Vecinoma se prodajajo v kitu z zacetniskim objektivom z goriscnico 18-55mm. Samo v vedenje, da tak fotoaparat in leco ob predpostavki, da se mislis s tem tudi bolj ukvarjat hitro prerastes in se zacetna investicija kmalu poveca za 2-3krat...



Tocno tako, in potem ti je ponavadi tut žal da si kupil najcenejšo varjanto, je pa tut res da če nimaš tolk denarja vzameš najcenejš body pa daš raje za leče potem zraven!

slokii ::

Juwe je izjavil:

@slokii dobro globinsko fotografija ne naredi fotoaparat pac pa leca, ki je spredaj. Priporocam, da se odpravis v trgovino in vzames v roke nekaj aparatov in kupis tistega, ki ti bo cenovno, ergonomsko in vizualno najbolj pasal v zep/roko/oci. Drugace pa so najbolj vstopni razred pri Sony-u SLT-A35 model, Nikonu D3100 in Canonu EOS 1100D. Vecinoma se prodajajo v kitu z zacetniskim objektivom z goriscnico 18-55mm. Samo v vedenje, da tak fotoaparat in leco ob predpostavki, da se mislis s tem tudi bolj ukvarjat hitro prerastes in se zacetna investicija kmalu poveca za 2-3krat...



Tocno tako, in potem ti je ponavadi tut žal da si kupil najcenejšo varjanto, je pa tut res da če nimaš tolk denarja vzameš najcenejš body pa daš raje za leče potem zraven!


Sej pravim, da ne bi vzel najcenejšega. Ne pa tudi profi. Razmišljal sem o D90 ali ekvivalentnem Canonu, vendar bi zelel tudi video snemat tu in tam (+ da velikost posnetka (npr 60 sekund) ni prevelika).

robotek87 ::

D90 je ze star. Potem raje malo nasparaj zraven in vzames D7000.

Vantage ::

D90 je super aparat kljub starosti, D7000 je nadgradnja D90 in je ze visji srednji razred. Pri Canonu poglej za 550D (600D), mogoce tudi za 60D. Kot ze receno, v trgovino probat kaj sede v roko. Drugace pa si lahko malo pomagas tudi tukaj http://dpreview.com/reviews in pa http://www.e-fotografija.si/fototesti_d... . Sam imam Nikon D7000 in sem navdusen ;)

Juwe ::

Pač tukaj je čisto tvoja odločitev, že d5100 je kar dober in ti kar nekaj denarja ostane za malo boljši objektiv...

kimi123 ::

Tudi sam bi prosil za pomoč pri izbiri kompaktnega fotoaparata. Do sedaj sem imel Olympus C770, s katerim sem bil kar zadovoljen. Sedaj pa bi rad kupil nekaj novega pa me zanima kaj priporačate. Bom pa uporabljal fotoaparat za na potovanje pa kako makro slikanje, dober mora biti tudi v slabi svetlobi. Cena nekje 300-350€. Kaj bi bil najboljši nakup za to ceno.

Ima kdo morda kake izkušnje s temle
http://www.mimovrste.com/artikel/173000...

Lp, Kimi

strup121 ::

fujifilm hs20exr je baje kar soliden

kimi123 ::

strup121 hvala za odgovor.

Kot sem napisal že v prvem vprašanju sem bil že odločen, da kupim kompaktni digitalec, no sedaj pa mi je že par ljudi reklo, da bi bilo mogoče bolje dodat še 150€ pa kupiti najcenejši zrcalno refleksni fotoaparat. Sedaj pa sem v popolni dilemi kaj vzeti.

Na podlagi tujih primerjav sem nekako zoožil izbor na naslednja fotoaparate:
Sony cybershot HX9V, Sony cybershot HX7V, Lumix TZ20, Canon powershot S95, Fujifilm hs20exr, Olympus SZ-30MR, Canon eos 1100D, Sony SLT A33, Sony SLT A35, Nikon D3100

Znotraj tega zožanega izbora pa se mi pojavlja nekaj dilem tako, da bi zdaj pa res prosil za mnenja, je res bolje dati še tistih 150€ več pa dobiti recimo za 450€ Canon eos 1100D ali Nikon D3100 kot pa kupiti enega od naštetih kompaktov?

Druga dilema pa je v primeru, da bi kupil zrcalno refleksnega pa je, ali je potem bolje namesto nakupa Canon eos 1100D dati še 100€ pa kupiti Sony slt A35?

Tretja dilema pa je v primeru, da se odločim za kompaktnega katerega od naštetih bi bilo najbolje vzeti (vem da so dokaj različni od skoraj nič zooma do res veliko zooma) sicer zoom je pomemben vendar je kakovst slike na prvem mestu.

Sem pa pripravljen plačati za fotoaparat v primeru kompaktnega nekje 300€ za zrcalnega pa 600€ z osnovnim kitom.

strup121 ::

če ti je kvaliteta slike na prvem mestu potem ti drugega kot dslr ne preostane. samo ne misli da je 600eur vse kar boš dal za fotoaparat, ker če boš hotel meti zoom boš odštel še nekaj zraven za tak objektiv. samo kar se tiče dslrjev jst nimam pojma, kar povem so stvari ki so jih drugi povedali meni, ker trenutno tudi sam kupujem fotoaparat.

jst sem se raje odločil za super zoom varianto, ker je ogromen zoom, seveda na škodo kvalitete posnetkov. ampak kolikor sem jst razbral ta kvaliteta ni toliko slaba spet. Mogoče bi blo dobr da si pogledaš sony dsc hx 100v, k tut spada v serijo superzoomov ma pa tut kvaliteto slik dobro. spet govorim na podlagi tega kar sem prebral na netu, ampak sam se bom odločil kar za tega.

kalko ::

One question. Ima kdo tule mogoče Sony NEX-C3? V review-ih ga zelo hvalijo, bi pa rad slišal še komentar kakšnega lastnika. Predvsem glede minusov.

Juwe ::

kimi123
Če boš kupoval DSLR se definitivno odločaj med Canonom in Nikonom, ker je ponudba leč veliko večja... Za katerega se pa odločiš je pa skorajda težko rečt, pač vzemi kar ti bolj sede v roko, se ti bolj dopade...

destiny ::

Kimi, Če pa se boš odločil za kompakta, morš pa izbor spet razdelit v 2 skupini. S95 nekako ne spada med ostale kompakte, ki si jih naštel. Je definitivno boljši kar se kvalitete slike tiče. Kakorkoli že, če se boš odločil za ta razred kompaktov, si poglej še Panasonic LX-5 in pa Olympus XZ-1. S slednjim sem že naredil par fotk, pa lahko rečem da je to najboljši kompakt, kar sem jih držal v rokah (je pa res da ostalih iz te grupe še nisem sprobal). Je pa mogoče vredno tud razmislit o m4/3 sistemih in podobnih (Olympus PEN serija, Panasonic GF serija in pa Sony NEX serija). Teste najdeš na dPreview in še marsikje, je pa fino it zadeve preverit še v štacuno.

solo5 ::

Odločam se za nakup preprostega - kompaktnega žepnega fotoaparata.

Doslej mi je 7 let odlično služil legenadrani Sony DSC-p72, ki so ga že malo dajala leta in hitrost,
ampak je imel ČUDOVITE TOPLE BARVE. Malo sumim da po zaslugi Carl Zeis objektiva
Fotografije sem primerjal z Nikonom L16 in Canonom A480 ijn še nekaterimi drugimi, ampak barve so bile, še zlasti na nikonih (tudi precej višjega razreda precej hladnem. medle)

ker sem na tem področju povsem laik, me zanima, KOLIKŠNO VLOGO PRI BARVAH IGRA TIP(znamka) OBJEKTIVA.
Vidim da so na testih kompaktni nikoni in canon v vrhu, sony pa nekje v sredini, sploh po preformansah.

Kaj torej izbrati, v rangu 100- 200 eur, če bi rad lepe , tople barve, malenokst manj pa so mi pomembni zoom in pixli... , kakšnega Nikona, npr S8100
http://www.mimovrste.com/artikel/173039..., ali pa kakega poceni sony, samo da ima Carll Zeis objektiv , npr Sony Sony Cyber-Shot DSC-W370 ali Sony Cyber-Shot DSC-W530S
http://www.mimovrste.com/artikel/173040...
http://www.mimovrste.com/artikel/173039...

Okapi ::

KOLIKŠNO VLOGO PRI BARVAH IGRA TIP(znamka) OBJEKTIVA.
Nobene.

Od objektiva je odvisna ostrina in razna optična popačenja (vključno z barvnimi nepravilnostmi na robovih predmetov), same barve pa nič.

Lepe tople barve dobiš z vsakim fotoaparatom + par kliki v photoshopu. Večina fotoaparatov ima tudi več barvnih nastavitev in med njimi je običajno tudi kakšna za "lepe tople barve".

O.

AaBoy ::

Pozdravljeni,

zanimam se za nakup ultra zoom napravice za okoli 200€. Bi vas prosil za kakšne nasvete. Najbolj pomembno mi je, da dela "lepe" slike kar iz škatle, brez kakšnih hudih nastavitev in popravljanja v raznih PS.

Hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

AaBoy je izjavil:

Pozdravljeni,

zanimam se za nakup ultra zoom napravice za okoli 200€. Bi vas prosil za kakšne nasvete. Najbolj pomembno mi je, da dela "lepe" slike kar iz škatle, brez kakšnih hudih nastavitev in popravljanja v raznih PS.

Hvala za odgovore.



Kaj pa rabiš ultra zoom? Šport? Živali?

Zgodovina sprememb…

AaBoy ::

Ah zmoto sem se. Mislil sem Compact Travel Zoom, nisem vešč v tem. Gledal sem neke rewive ampak se ne zanjdem nič ven. Če bi lahko dobil malo pomoči. Hvala

P.S: nekaj sem gledal na tej strani, da vidite kaj mislim
Stran

Okapi ::

Poglej, če imajo kje še Sony HX5V, je sicer lanski model, ampak v BigBangu so ga pred časom prodajali po 220 evrov in je bil za ta denar IMHO best buy.

O.

Juwe ::

Kako bo pa zdaj kaj Nikon 1 V1 ga je že kdo sprobal, predvsem me zanima kako se odnese pri portretih in macro... :)

AaBoy ::

Gledal sem te digitalce (mislim kupit v tujini in bo cena toliko manjša):

Seznam digitalcev

Sedaj kateri po vašem mnenju ima najboljše karakteristike? Vsi bi stali okoli 220€ razen Sonyev, ki bi bil 50€ dražji. Katerega bi vi izbrali?

Okapi ::

Jaz bi vzel Sonyja, če se ti zdi predrag, pa Panasonica.

O.

AaBoy ::

Hvala za predlog, malo sem še iskal ter sem našel to kamero:

FujFilm f550exr


V primerjavi z ostalimi:

Seznam kamer
««
83 / 133
»»