» »

Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Temo vidijo: vsi
««
78 / 133
»»

Okapi ::

Ker ni vse v mnogokratniku zuma in megapikah.

O.

jrtjtejtt ::

Ja zato pa sprašujem, ker v tistih napisanih karakteristikah ni neke razlike, oz. jaz ne vem kaj so tiste minimalne razlike, ki pa so pomembne.

Okapi ::

1) G11 ima skoraj še enkrat večje tipalo, zato so pike na njem precej večje in je manj digitalnega šuma, oziroma ima večjo svetlobno občutljivosti.

2) G11 ima malo močnejšo bliskavico.
3) G11 ima najkrajši osvetlitveni čas 1/4000 sekunde, SX20 1/3200 sekunde.

4) G11 je hitrejši (1,1 slike/sekundo proti 0,7)
5) G11 ima optično iskalo
6) G11 ima malo večji zaslon LCD s še enkrat večjo ločljivosti (460k proti 230k)
7) G11 lahko slika surove posnetke (RAW)
8) G11 omogoča več ročnih nastavitev.

O.

hcet ::

Sem tik pred nakupom zrcalo refleksnega fotoaparata. Kupil bi Nikon d5000, zdaj pa me zanima, če je dobra izbira, ali dobim kaj boljšega za ta denar?

http://www.mimovrste.com/artikel/173030...

sss ::

Spremljaj oglase in najdi rabljenega D90 ^^

globoko grlo ::

hcet ::

Iščem začetniški model, D90 je že pro za mene in seveda predrag (tudi rabljen) tako, da bom vseeno kupil D5000.

sss ::

To je tudi začetniško razmišljanje :)
Da je zate "pro" še ne pomeni, da se ga moreš bati zaradi par več gumbov. To nikakor ne pomeni, da boš sedaj za isti učinek mogel pritiskati na več gumbov :))
V vprašanju si navedel ali lahko za ta denar dobiš kaj boljšega. To je boljše!
Poleg tega je 18-55mm leča sranje in amaterja kaj hitro zasrbijo prsti po objektivu z večjim dosegom
Na spodnjem linku prodaja tip D90 ohišje z gripom za 500EUR. Če že vztrajaš pri 18-55 si ga kupiš rabljenega pod 100EUR in si še vedno pod 600EUR
http://www.e-fotografija.com/forum/view...

globoko grlo ::

huhu, če pa prodaja D90 + 18-85 za 400EUR, ga pa še jest kupim :)

sss ::

Za 400EUR prodaja samo objektiv 16-85mm :)

hcet ::

Ok omenjeni aparat d90 mi je kar všeč, mi lahko še nekdo predlaga kateri objektiv kupit?

ALT ::

18-105, ki je sicer kit objektiv z D90.. super objektivcek po nizki ceni. ker je del kita jih tudi lahko poceni kupis rabljene oziroma nic rabljene od ljudi, ki ga ne potrebujejo..

hcet ::

Naj še vprašam, na kaj moram biti pozoren pri nakupu rabljenega dslr fotoaparata?

ALT ::

pri objektivu na praske, plesen v notranjosti, gladko delovanje zooma in fokusa.

pri fotoaparatu pa je fajn, ce pogledas koliko skljocev je imel (razberes iz EXIF podatkov slike, s posebnim programckom), pri d90 naj bi zdrzal povprecno 100k skljocev, lahko pa tudi manj. poglej tudi, ce je pogled skozi okular cisti, da niso kaksne smeti notri. naredi poskusno sliko, da vidis ce normalno fokusira in osvetljuje sliko. to bi blo to, seveda pa gledas se kako je ohranjeno vse skupaj, da ni vdrtin od padcev itd..

destiny ::

Mogoče kdo ve ali je za Casio v Sloveniji servis?

D3m ::

Eden glavnih uvoznikov.

Tobo's d.o.o., Peruzzijeva 127g, 1000 Ljubljana
|HP EliteBook|R5 6650U|

hunter01 ::

Živjo,

zanima me kateri fotoaparat v rangu 200-400 (raje bolj proti 200 :P) eur bi mi svetovali kupiti.

Od fotoaparata pričakujem sledeče:
-majhnost, da ga lahko dam v žep ali torbico
-vodoodporen (za potapljanje z masko)
-ne bo namenjen resnemu fotografiranju ampak "shranjevanju" trenutkov, torej nek "trotel" fotič zadostuje, da ga lahko vzamem na kak izlet, morje, smučanje itd...
-hd filmčki (bi bil zadovoljen s 720p)

Koliko sem hitro gledal po spletu bi mi nekaj takega zadostovalo: http://www.mimovrste.com/artikel/173034...

Je to spodoben fotoaparat za ta denar, ali bi se za podoben denar dobilo kaj boljšega. Se za takšno fotografiranje splača dodati še tistih 100 eur in kupiti tega: http://www.mimovrste.com/artikel/173034... ?
Če je glavna prednost slednjega le globina, potem ni potrebe, ker dvomim, da bom imel j*jca za potop do 10m z masko :P

hvala za nasvete

Okapi ::

Olympus ima sicer največjo izbiro teh vodotesnih fotoaparatov, ampak na testih se nekako ne obnesejo najbolje, kar se kakovosti slik tiče.

Canon, Panasonic in Pentax imajo boljše. Canon PowerShot D10 sicer odpade, ker ne snema HD videa (bo pa že počasi čas tudi za njegovega naslednika). Pentax W90 je v Pixmaniji 250 evrov, pri nas pa verjetno okoli 300 evrov. Panasonic FT2 je še boljši, samo je tudi 100 evrov dražji (pri nas ga dobiš za 390 evrov). Jaz bi na tvojem mestu vzel enega od teh dveh.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

hunter01 ::

Je pri kakovosti slik mišljeno na slike pod vodo ali tudi na normalne slike (ne pod vodo)?

Na mimovrste je ta Pentax W90 290 EUR, ob tem bi blo treba izbrati še spominsko kartico. Za HD snemanje sem prebral, da je priporočljivo vzeti Class 6 (hitrost). Tudi velikost mislim, da bi mi 4 giga bila zadosti, zanima me le katero firmo vzet izmed teh treh: Kingston, Apacer, SanDisk ? Običajno sem pri takih spominskih karticah gledal le garancijsko dobo :P

Še hitro vprašanje glede načina slikanja. Slike bom večinoma gledal na računalniku, izbrane tudi na foto okvirju in mogoče kakšno dal naredit (za kako babico :) ). Zaradi tega se mi ne zdi smiselno, da bi imel slike v ločlivosti: 4000 x 3000. Je boljše, da že na fotoaparatu izberem nižjo ločljivost, recimo 1920x1080 in prepustim to pretvorbo njemu ali naj to delam na računalniku s kakim programom, ki je temu namenjen?

Se bom pa moral psihično pripravit, da so te podvodni fotoaparati večinoma grdi :)

hvala

Okapi ::

Je pri kakovosti slik mišljeno na slike pod vodo ali tudi na normalne slike (ne pod vodo)?
Nad vodo, za normalno fotografiranje.

Tudi velikost mislim, da bi mi 4 giga bila zadosti,
4 giga je skoraj premajhna, če misliš kaj dosti snemat HD. Bo kar hitro zmanjkalo prostora, ko boš šel na kakšno potovanje ali počitnice. Jaz bi ti priporočal vsaj 8 GB, ali pa 2x4 GB, če se cenovno bolje izide.

Je boljše, da že na fotoaparatu izberem nižjo ločljivost, recimo 1920x1080 in prepustim to pretvorbo njemu ali naj to delam na računalniku s kakim programom, ki je temu namenjen?
Vsekakor je bolje to početi naknadno, z računalnikom. Ker nikoli ne veš, mogoče boš pa kakšno fotko hotel povečati na 30 x 40 cm. Pri tistih, ki bodo manjše, boš pa lahko mirno naredil tudi kakšen malo večjo izrez in tako "podaljšal" zum. Pa tudi interpolacijo pri zmanjšanju ločljivosti praviloma programi delajo bolje kot fotoaparat.

Prednost slikanja z manjšo ločljivostjo je samo to, da lahko spraviš več fotk na kartico (kar pri sedanji velikosti kartic ne bi smel biti problem) in pa morda nekaj hitrejše slikanje (odvisno od fotoaparata).

O.

hunter01 ::

Super, hvala za odgovore! Bom verjetno res raje 8 giga vzel potem.

lp

Melanholija ::

Sestricna kupuje fotoaparat do 200,-
Kaj priporocate za ta denar?

Digitalni fotoaparat Olympus SP-600UZ?
Ali raje NIKON COOLPIX L110?

Zgodovina sprememb…

Med0 ::

kupujem fotoaparat izbral bi tega http://www.mimovrste.com/artikel/173035... ali pa kar tega sonya http://www.mimovrste.com/artikel/173034... je pa res da je sony za 40EUR dražji,... kaj vi priporočate

janezek67 ::

Poceni Sony aparati so bolj drek (lastna izkušnja), tako da je Canon boljša izbira.

Okapi ::

Samo širokokotni objektiv, kot ga ima Sony, je zelo koristna zadeva. V primerjavi teh dveh bi jaz vseeno Sonyja priporočal, lahko pa pogledaš za kakšnim malo boljšim Canonom. V glavnem, išči en fotoaparat v tem cenovnem razredu, ki ima vsaj 28 mm zum in čimmanj megapik.

O.

Med0 ::

Okapi ::

Ta tudi nima širokokotnega zuma. Če lahko daš 130 evrov, je zanimiv recimo Nikon S3000.

O.

Longinus ::

A ima kdo kake dobre napotke za uporabo digitalca Panasonic Lumix DMC-FZ38 ?
kje bi lahk dobil najboljše nastavitve za slikanje ?
mal sem že iskal po netu sam zaenkrat še nisem nič kaj koristnega našel.


Lp
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

globoko grlo ::

uporabljaj scenske nastavitve, sej imaš verjetno v slikcah razložen kaj je za kaj

DuleKrtola ::

Sem preletu temo in vidm da ni veliko govora o samsungih. Gledam tega, si ga kdo lasti? Kako mnenje, se ga splača vzet? Se mi zdi, da pri drugih znamkah za tak keš ne dobiš 720p videa.

Qrents ::

Heloo
Rabim kako mnenje kupujem fotoaparat in sem sedaj naredu ožji zubor tekmeca sta sony:http://www.sony.si/product/dsc-h-series... in Samsung http://www.mimovrste.com/artikel/173036...

hvala za pomoč
Turn your pc into piece of ART

Mitja358 ::

Tudi jaz bom še tukaj vprašal, katerega priporočate do cca. 220EUR.

Nikon S8000
Canon SX130
Sony H55
Samsung ST5000

Lahko tudi katerega drugega. Jaz se nagibam bolj k Nikonu.

mikko ::

Ali je HX5V še vedno najboljši mali kompakt ali je že kaj novega?

N-E-O ::

Ne sledim ravno razvoju na področju dig. fotoaparatov, zato bi vas prosil za nasvet. Do zdaj sem si lastil starega dobrega Canon A95, ki pa se je pričel kvariti.

V oči mi je padel tale Canon Ixus 30: http://www.chiptrade.si/izdelek_Digital...
Všeč mi je predvsem zato, ker je tanek. Zdaj me zanima, če je v tem cenovnem segmentu še kakšen boljši nakup? Potreboval bi se za čisto povprečno rabo in z možnostjo, da se ga z lahkoto da v žep. Na tehnične karakteristike se ne spoznam toliko. Mi lahko nekdo potrdi, da je fotoaparat ok?

Sprva sem gledal tudi po Sony DSC-H55: http://www.sony.si/product/dsc-h-series..., ki pa je seveda debelejši. Kaj recimo ima ta Sony boljše od Canona (razen opazno večjega optičnega zooma)?

Hvala za nasvete.
Follow the white rabbit.

T0RN4D0 ::

25mm objektiv, večji zoom, HD video, večji zaslon pri H55.

In tebi je v oči padel Ixus 130, ne 30. :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

N-E-O ::

HD video kolikor vidim oba podpirata.
Mislim, da se bom kar za tega Ixusa odločil. Gledal sem še tudi po Nikonu S8000, vendar Ixusu dajem prednost ravno zaradi kompaktnosti (majhne dimenzije in nizka teža).
Katero pomnilniško kartico (vrsta, kapaciteta) pa naj še poleg vzamem in mogoče še torbico? Pozna kdo kje kak dober nakup?
Follow the white rabbit.

flagellum ::

Odločil sem se, da kupim kompakten fotoaparat. Malo sem gledal po opisih in se nagibam k Panasonic DMC-TZ8. Kako je vaše mnenje. Ali predlagate kaj boljšega.

Bias ::

N-E-O je izjavil:

Ne sledim ravno razvoju na področju dig. fotoaparatov, zato bi vas prosil za nasvet. Do zdaj sem si lastil starega dobrega Canon A95, ki pa se je pričel kvariti.

V oči mi je padel tale Canon Ixus 30: http://www.chiptrade.si/izdelek_Digital...
Všeč mi je predvsem zato, ker je tanek. Zdaj me zanima, če je v tem cenovnem segmentu še kakšen boljši nakup? Potreboval bi se za čisto povprečno rabo in z možnostjo, da se ga z lahkoto da v žep. Na tehnične karakteristike se ne spoznam toliko. Mi lahko nekdo potrdi, da je fotoaparat ok?

Sprva sem gledal tudi po Sony DSC-H55: http://www.sony.si/product/dsc-h-series..., ki pa je seveda debelejši. Kaj recimo ima ta Sony boljše od Canona (razen opazno večjega optičnega zooma)?

Hvala za nasvete.


Neo, odloči se za SONY DSC-H55 ali še bolje za DSC-HX5V je odličen aparat! Odličen zoom, super funkcija za slikat panoramo, velikost ni taka panika...sam sem imel do sedaj samo Canon Ixus variante (majhen, luštn) ampak slabi zoomi. Tale YSSon ima odličlen zoom...nau ti žal.

N-E-O ::

Sem potem vzel kar Ixus 130 zaradi kompaktnosti. Prvič, ko lahko dam aparat v žep.
Se mi je pa ob prvem slikanju baterija zelo hitro izpraznila. Zdržala je za 190 slik najvišje ločljivosti in 10 minut hd videa. Predvidevam, da jo snemanje videa precej izčrpa. Tudi dosti slik je bilo takih razmazanih, bi bilo bolj smotrno uporabiti nižjo ločljivost slikanja?
Follow the white rabbit.

Bias ::

jah poglej slikat na maximum je skoraj da nesmiselna, saj predvidevam fotke hraniš na kompu, ali pa si jih daš tiskat v velikosti 10x15...tako da max res. nima smisla. Dvomim pa da ti bo zaradi tega baterija zdržala dlje.

Predlagam, da si dokupiš dodatno baterijo.

P.S.: je pa res, da je zdej bolj mrzlo zunaj, kar tud zmanjša kap. baterije.

Zakaj pa so zmazane slike, pa ne vem...mogoče bi mogu nabavt Sonyja ;)

Gjurisic ::

DSC-HX5V
Kaj je za svojo ceno najbolj ok?

Bias ::

Ne razumem vprašanja?!

Ta aparat je za to ceno definitivno zmaga. Jaz ga imem in je top! Ne bo ti žal, to ti zagotavljam. HD snemanje z zoomom, huda panoramska funkcija, nočni posnetki oz fotke koncertov s slabo svetlobo so odlične ...

mikko ::

HX5 je super!

Bias ::

Gjurisic je izjavil:

DSC-HX5V
Kaj je za svojo ceno najbolj ok?


v bigbangu ga maš za 299€

mikko ::

Bias je izjavil:

Gjurisic je izjavil:

DSC-HX5V
Kaj je za svojo ceno najbolj ok?


v bigbangu ga maš za 299€


Na enaa ga imaš pod to ceno, vključno s torbico in 4gb kartico ;)

Gjurisic ::

Bil je tudi v big bangu pa so zmutli.

Vantage ::

Mitja358 je izjavil:

Tudi jaz bom še tukaj vprašal, katerega priporočate do cca. 220EUR.

Nikon S8000
Canon SX130
Sony H55
Samsung ST5000

Lahko tudi katerega drugega. Jaz se nagibam bolj k Nikonu.


Sam imam doma tega nikona in sem navdusen! Dela lepe slike in neverjetno kako hitro stvar ostri in slika. Malo me je na zacetku motil edino flash, ki skace ven, ampak ko se enkrat navadis kako aparat drzat ni vec problema :)

titko ::

Mene pa zanima, katerega "trotelzihra" priporočate, da ima predvsem kvalitetno in hitro avtomatiko ter dober stabilizator slike. Fino bi bilo, če ima tudi čimvečji razpon zooma. Uporabljala ga bo gospa srednjih let za družinsko in popotniško fotografijo.
Cenovno do 200, če je pa nek res boljši od večine, pa tja do 300, dobrih 300 evrov.

Ker nek uvodni model Lumixa uporabljam tudi sam in meni osebno ustreza, sem malo gledal Panasonica TZ10. Kaj boljšega?

nogavice ::

Jaz se odločam med nakupom treh digitalnih aparatov in sicer
- panasonic TZ10
- sony hx5v
- Canon SX-210.

Kateri se vam zdi da je najprimernejši? Kar sem bral po forumih je večina na strani panasonica in tudi sam se še najbolj nagibam k njemu. Zakaj bi bilo dobro da kupim raje sony-a oz canona?

A ve kdo kje dobiti panasonica najceneje? Po možnosti v sloveniji...

Hvala

Okapi ::

Sony ima se mi zdi malo bolje urejeno podporo za GPS (ima še kompas in ti na zemljevidu pokaže, v katero smer si slikal), pa samodejno dela panorame in še par podobnih trikov obvlada. Če imaš Sonyjev 3D televizor, lahko recimo gledaš panorame v 3D. Video snema v fulllHD, Panasonic se mi zdi da "samo" 720p. Ampak to preveri. Tule je recimo primerjalni test teh aparatov.
http://www.dpreview.com/reviews/Q210gro...

O.
««
78 / 133
»»