» »

Kako najceneje do Pariza in nazaj

Kako najceneje do Pariza in nazaj

Kurzweil ::

Torej nekje 10. junija bi odšel v Pariz, od tam pa v Clisson, pa me zanima kaj bi bila najcenejša varjanta da pridem do Pariza in potem kakšen teden dni kasneje nazaj. Vem da ogromno ljudi hodi z nizkocenovnimi poleti, z vlakom in verjetno obstaja celo avtobus, samo slednjega se bi zaradi neudobnosti raje izogibal edino če je zelo poceni.

Kar se letalskih poletov tiče, sem naprimer na spletni strani Tripadvisor, ki išče po 10 letalskih prevoznikih iskal in našel povratno karto za 164€, kar se letenja tiče mi je praktično povsem vseeno če za tiste 2-3 urce letim v škatli, ki je sposobna letenja. To velja iz Ljubljane v Pariz in nazaj

Preko spletne strani eDreams sem našel let iz Benetk (Venice) v Pariz in nazaj za 84€, ampak to je v eno smet z easyjetom nazaj pa ryan airom.

Ogromno študentov potuje v tej smeri in gotovo ima kdo kaj na zalogi, moram pa povdarit da nimam statusa, tako da kakšni študentski popusti odpadejo.

Ve kdo morda za kakšen vlak, ki bi bil zelo poceni? ni mi muka 13 ur vožnje, ker družba bo odlična s katero se nismo videli leta.
Hvala za predloge, predvsem tiste najcenejše.

PacificBlue ::

Lahk bi se zmenil s katerim šoferjem, ki ima prevoze v tiste kraje. To je taka poceni (zastonj)resitev.
Tisti let iz Benetk v Pariz za 84 evrov je poceni. Pomoje. Vlaki niso poceni. Vsaj ne manj kot 84 evrov.

Peš?:)

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

Vsi tovornjakarji, kar jih poznam vozijo za Rusijo, skandinavske države in res občasno Nizozemska in Anglij, predvsem pa Nemčija, Češka, Poljaska, Sloveška, Madžarska.
Problem je v tem, ker negrem sam, bi bili štirje.

Peš negrem, ker je kakšen kilometer predaleč ;)

Stvar je v tem, da sem pred leti videl naprimer kakšne izvenserijske akcije, kot naprimer Budimpešta povratna karta 15€, Kijev povratna karta 30€, Carigrad povratna karta 59€, nekje začetek 3. tisočletja je bila celo akcija ob obletnici ruskih železnic, ko si dobil karto čez celo Rusijo (povratno) za toliko € koliko si star, recimo temu transibirska železnica v top razgredu!
Včasih če se spraviš rezervirat pol leta prej ali tri mesece so tudi smešne cene vlakov, nekoč sem videl tudi nek nočni vlak iz Benetk za Pariz za 45€ povratno. Tako da ni de facto, da je vlak dražji.

Iščem dalje, ampak najboljše akcije so ponavadi skrite po mojem občutku.

Verjetno se najde še kaj ceneje...

mailer ::

Če greste štirje bi se lahko pridružili kakšnim turističnim avtobusom mogoče.

Kurzweil ::

mailer je izjavil:

Če greste štirje bi se lahko pridružili kakšnim turističnim avtobusom mogoče.


Bom tudi to probal, ampak se bojim da je to precej nezanesljiva varianta, ker agencije teko vedno čakajo do zadnjih dni, tiste ki vzamejo veloten paket pri njih, te stvar, ki pa jih jaz iščem in so v večini cenejše pa so takšne narave, da je potrebna rezervacijo cca 3 mesece prej. Bom pa za hec vprašal ne enih 5 agencijah koliko bi računali, če bi imeli prostor, pa bom poročal tu, mogoče pa še komu kdaj prav pride.

Bom pa dalje iskal letalo ali vlak...

fosil ::

Če ste štirje bi vas po moje še najceneje prišlo če greste z avtom.
Sploh če zraven upoštevaš še stroške, da prideš do enega letališča z nizkocenovnikom (in po možnosti še parking za 1 teden) in pa potem še stroške da prideš iz Pariza naprej do tistega mesta.
Tako je!

Kurzweil ::

Načeloma organiziram kombi (ki pride vedno absolutno ceneje kot avto), ko nas gre nad 6-9. Ampak tu absolutno ni računice z lastnim prevozom.

Naprimer letalo iz Italije (Verona ali Benetke):
-> Prevoz do Benetk ali Verone v obe smeri cca 150€ /4 (osebe) = 40€ (37,5)
-> povratna karta 84€ (tja Ryan Air, nazaj Easy jet)
-> tu pa tam kakšen izdatek (npr. taxi it letališča) in pa povratna Pariz Clisson skupaj 60€

Skupaj na osebo 184€

Avto (Celje - Clisson - Celje)
Preko VIA Michelin, ki se je v preteklosti izkazal za najbolj točen možni način pokaže naslednje (reccomended unan obkljukano, ker po regionalnih cestah je katastrofa tako daleč iti).

Ena smer 1606 km - 330 € v eno smer (cestnine in tuneli plačani) torej v obe 660€ / 4 = 165€ na osebo
s tem da se z avtom tja pelješ 17 ur, kar praktično pomeni nočitev in samo bog ve, kako počutje prva dva dni (letalo slabi 2 uri).

Študiram kaj bi bila še boljša varjanta od teh dveh...

heresjohnny ::

na adria.si si pogledal?

Odhod: 10 Jun 13, 08:05 Ljubljana, Slovenia - Brnik
Prihod: 10:00 Paris, France - Charles De Gaulle, Terminal 1

Odhod: 17 Jun 13, 11:00 Paris, France - Charles De Gaulle, Terminal 1
Prihod: 12:50 Ljubljana, Slovenia - Brnik

Cena po potniku vključno z letališkimi pristojbinami €100.86 (povratna karta)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na počitnice z budgetom

Oddelek: Sedem umetnosti
306109 (5285) stara mama
»

Kako najceneje do nizozemske?

Oddelek: Loža
266548 (5204) Boskox
»

Poceni v Francijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923303 (18302) Karaya 52
»

Najcenejši leti do Pariza in vse Informacije o tem

Oddelek: Loža
109201 (7137) inferno666
»

Najceneje do Londona

Oddelek: Loža
4410242 (7730) innerspace

Več podobnih tem