» »

Upgrade prenosnika

Upgrade prenosnika

BlazV ::

Pozdravljeni.

Potrebujem upgrade prenosnika Lenovo SL510.
Dodal bi mu 4gb rama (če sem prav razumel, podpira do 8gb) in pa 120gb SSD disk.

Kateri ram moram kupiti? Vem, da imam zdaj notri 4gb DDR3, 1066mhz. Lahko dodam 4gb DDR3, 1333mhz?

Kako pa je s SSDjem? Ker nimam dveh nosilcev za disk, bi vrgel ven CD ROM enoto. Lahko dobim nosilec za disk kje pri nas? Bo SSD deloval na priklop za cdrom? Predlagate kaj drugega? Naj raje kupim malce večji SSD in ga zamenjam za HDD?

Bo zadeva delovala tako kot mora?

lp in hvala!
  • spremenilo: BlazV ()

z3ro ::

Glede SSDja..SSD daj tja kjer maš sedaj HDD, HDD pa namesto CD ROMa.. caddye za na mesto CD ROMa se dobi na ebayu.

cen1 ::

Najprej poglej ali rabiš samo dodatno 4GB palčko ali rabiš 2x4GB, odvisno kaj imaš sedaj noter. Jemanje višje fekvence je brezveze če ne moreš potem tega tudi na procesorju zvišat, ne obremenjuj se s tem.

CD-ROM caddy se najbrž dobi na ebayu, mogoče tudi pri uradnem proizvajalcu.

BlazV ::

cen1, to s frekvenco mi je jasno, zanima me bolj, ali bo zadeva kompatibilna (dve različni frekvenci). Trenutno imam not eno ploščico s 4gb.

z3ro, hvala.

cen1 ::

Ne, ista frekvenca mora bit.

BlazV ::

ok..

lahko s kakim programom preverim kakpen ram imam? ker vidim, da so različni modeli SL510ke.

tnx

Reycis ::

Heh kakšna bedarija. Frekvenca je lahko različna. So pa prenosniki bolj izbirčni glede rama zato ti mogoče vseeno ne bo delal.

PH03N1X ::

Zna kdo kak je vgradnja zunanjega trdega diska (mam plac) v laptop (acer a515 51g 59p4)? Kit si bom mogel kupiti(kje?), zanima me kako je s posegom v prenosnik, da nebom zgubil garancije, za izguba garancije diska je bolj ok.
V garancijski dokumentaciji tega ni nič, je pa kupljen (nažalost) pri našem (bivšem) najboljšem sosedu enkrat glede garnacije hotli nategniti.

hojnikb ::

vprašanje če je prenosni disk takšen, da ma sata port. Namreč velik prenosnih diskov ima usb nalotan direkt na disk sam.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PH03N1X ::

source? jaz sem ravno našel info. da se večina da normalno razstavit, gre se pa za WD elements wdbu6y0015bbk - 05. na prvo kar pomislim je,da se šraufeki nahajajo direktno pod gumo za grip.

Gejspodar ::

Ne počni tega, neumnost, raje kupi disk.

Izvoliš source za hojnikov claim:

PH03N1X ::

Ok, se pravi bom moral magari od kod drugod ven vzeti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nadgradnja prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
443902 (2926) Barko
»

Medion Akoya E4214 - vredno nadgradnje z SSD in dodatnim ramom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
455702 (3823) anddrej
»

Realna vrednost prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
211982 (1322) ShowDown
»

Prenosnik 500€

Oddelek: Kaj kupiti
313307 (2594) Brias

Več podobnih tem