» »

Kje dobiti UY gel spojke za telefonski kabel (ali drugi način spajanja kabla)

Kje dobiti UY gel spojke za telefonski kabel (ali drugi način spajanja kabla)

mojca ::

Živijo,

ali kdo ve, če se kjerkoli v Ljubljani dobi take gel spojke za telefonski kabel?
 UY gel spojke

UY gel spojke



Imajo jih vsi T2-jevi ali telekomovi monterji, v trgovinah pa jih ne najdem nikjer.

Če kdo predlaga kakšen boljši način za spajanje štirih (4) žičk na UTP kabel, sem tudi odprta za predloge. Montaže RJ45 konektorjev moški-ženska-ženska-moški se raje ne bi šla, ker bo izgledalo "bulky", grdo, pa še stavim, da bom kakšno žičko premalo dobro fiksirala, da bo sčasoma oksidirala, ali pa bo kdo razmajal kable. Za čeveljčke je telefonski/UTP kabel najbrž pretanek ali se motim? Je kateri drugi konektor primeren za štiri tanke žičke?

(V najslabšem primeru bom bodisi naročila gel spojke iz Hong Konga, bodisi pazila, da ne zažgem bajte s spajkalnikom, ali kakšnega telekomovca peljala na pijačo v zameno za par spojk.)

matobeli ::

verjetno ima to samo ena trgovina v SLO, ki je distributor firmam, jo moraš "ročno" najdt. Najcenej za par kosov bo ebay

ducttape ::

Lani sem take spojke dobil v Watt elektro v Trzinu.

ali3n ::

spajkalnik + bužurka = win.

je pa manj elegantno kot tole zgoraj.:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

steev ::

Se mi zdi da sem v le-tehniki vidu danes. Pokliči in povprašaj.
:|

mojca ::

Zaenkrat (za par komadov) sem že podkupila enega telekomovca, ker nisem mogla čakati na paket iz Hong Konga.

Hvala za idejo o Watt elektru v Trzinu. Prodajajo jih po 10 ali 17 centov (sem pa pozabila vprašati, ali tudi v manjših količinah kot po 100).

Brane22 ::

U čem je štos- mislim kaj si maš tolk za povedat po landline telefonu in kako ti rata tolk vpit, da stalno kuriš spojke ?

Tole je že ene 3-4ti tvoj post na to temo... >:D

jype ::

Kupi I-člen z dvema ženskima konektorjema, pa je to to.

Prvi gugl hit:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mojca ::

Brane22 je izjavil:

U čem je štos- mislim kaj si maš tolk za povedat po landline telefonu in kako ti rata tolk vpit, da stalno kuriš spojke ?


Ja glej - ženske smo bolj talentirane (da ne rečem ustvarjene) za vpitje. Saj ne kuri(m) samo sponk - šlo je že par TV sprejemnikov, kakšen ducat telefonskih aparatov, bojler, CNC mašina [cene popravila raje ne povem], ... potrebno je bilo menjati 50 metrov podzemnega kabla od hiše do telekomunikacijskega droga in komplet napeljavo po hiši.

Se še učim brzdati auro, da ne divja preveč, pa mi ne uspeva najbolje :8).

Tole je že ene 3-4ti tvoj post na to temo... >:D


Nemogoče. Ampak če pred novim letom res dobimo optiko, bo moj (po tvojem štetju) peti post nedvomno o varjenju optičnega kabla - takoj ko bo miškam zmanjkalo hrane pri sosedi. Ravno kak mesec nazaj je bila polovica našega odseka odrezana od sveta, ko so imele pojedino. (Pardon, to bo šesti post. Pri petem bom morala razdreti telefonski kabel, da bomo lahko povlekli optiko, in ga "for emergency cases" povleči in priklamfati nazaj.) :D

jype ::

mojca> nedvomno o varjenju optičnega kabla

Za to rabiš precej drage napravice.

Brane22 ::

mojca je izjavil:


Ja glej - ženske smo bolj talentirane (da ne rečem ustvarjene) za vpitje. Saj ne kuri(m) samo sponk - šlo je že par TV sprejemnikov, kakšen ducat telefonskih aparatov, bojler, CNC mašina [cene popravila raje ne povem]


Dobro, tehnologija šminkanja in tovrstnega vzdrževanja je šla naprej, ampak tole je že mal perverzno... :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5826902 (12631) denisbegood
»

Težave z internetno povezavo

Oddelek: Omrežja in internet
91610 (1351) mare4444
»

Optični kabel, servis

Oddelek: Omrežja in internet
75177 (4906) Invictus
»

UTP kabel kot telefonski kabel

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
52213 (2167) darkolord
»

Tehnik telekomunikacij - spajanje optičnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
71418 (1257) Tilen

Več podobnih tem