» »

Nabor dobrih pisav, za pisanje seminarski nalog itd...

Nabor dobrih pisav, za pisanje seminarski nalog itd...

marjan_h ::

Zanima me katere pisave vi uporabljate najrajši, oziroma se vam zdijo primerne/lepe za pisanje diplomskih, seminarskih ali podobnih nalog, seveda je potrebno upoštevati, da morajo vsebovati tudi šumnike.

Men se zdi Times new Roman naravnost grd in ne izpade dobro, če napišem v njemu neko besedilo, ki se potem pretvori v .pdf

Calibri je že boljši.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Pisave so, navsezadnje, stvar okusa. Meni osebno "najčitlivejša" pisava je Arial. Že kakih 15 let uporabljam samo to, za oblikovanje dopisov pa uporabljam različne velikosti in poudarjenost (hm, mislim na krepko (bold) pisavo) te pisave.

LP

Jože

listje123 ::

Times new Roman, če je kaka druga pisava direktn šut v redovalnico!
Žol tko je pr nas :(

levaky ::

Arial, Tahoma...

Kolikor sem, se ti dve tudi zahtevata za pisanje diplomskih nalog...

Matej

garamond ::

Pisave so stvar okusa ponavadi za nedizajnerje. Prvi kriterij pa je, koliko je določena pisava primerna za temo besedila, ali je besedilo dolgo ali je naslov, namen itd.

Meni tudi ni Times New Roman preveč všeč. Je v bistvu precej stara pisava, poleg tega ni toliko primerna za branje na zaslonu. Garamond je toliko lepši! Kurziva pa sploh.

Če naredim izdelek za branje na zaslonu, potem je ponavadi Georgia, pa tudi Arial (ali Helvetica, if possible :)). Za printanje sem pa nazadnje uporabil Gentium (glede na ceno pisave -- je zastonj -- je to sploh odlična črkovna vrsta).

carota ::

Times new Roman uporabljajo samo tisti, ki ne znajo niti fonta zamenjat v urejevalniku besedil. Comic sans pa tisti, za katere bi bilo bolje, da ne bi znali. :D

V LaTeX-ov uporabljam kar default, Latin Modern.

ThinkPad ::

Calibri

JanK ::

carota je izjavil:

Times new Roman uporabljajo samo tisti, ki ne znajo niti fonta zamenjat v urejevalniku besedil. Comic sans pa tisti, za katere bi bilo bolje, da ne bi znali. :D

V LaTeX-ov uporabljam kar default, Latin Modern.


Hmm, ali so to v zadnjem casu spremenili? Od kar se spomnim je bil v LaTeXu default Computer Modern.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

STASI ::

Naekatere fakultete imajo določeno v kaki obliki (pisava, razmak...) morajo bit napisane diplomske, doktorati, magisteriji...
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

matejceh ::

Helvetica/Arial, Verdana...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pri ponarejanju ne uporabljajte novih pisav

Oddelek: Novice / Ostale najave
277966 (4388) Unknown_001
»

Zakaj obojestranska poravnava besedila v diplomski nalogi?

Oddelek: Loža
498855 (7158) moj_nick
»

Zelo zlabi fonti

Oddelek: Izdelava spletišč
81728 (1325) detroit
»

Font v css

Oddelek: Izdelava spletišč
91283 (1176) root987
»

Pipin odprti termin: Latex

Oddelek: Novice / Kiberpipa
354427 (3560) BigWhale

Več podobnih tem