» »

Surface Pro januarja za tisočaka

1 2
3
4

trnvpeti ::

damjanll je izjavil:

Ce bo doktor kazal slike, bi bilo potem koristno imet retina zaslon kot jih imajo ta nov iPad ali pa Nexus 10, ne pa surface. Mislim da je pri rentgen slikah zazelena visoka resolucija...

10.6" ClearType Full HD Display
1920x1080 pixels

jype ::

Okapi> Če so naredili klienta za androida. Večinoma (še) ne obstajajo. Za Lotus Notes recimo ne. Obstaja klient za Notesovo e-pošto, ampak s tem si ne morem nič pomagati.

Siemens, Olympus in GE (no, v resnici druge firme pišejo softver za njihove imaging platforme) so že nardil njihov imaging za iOS, za Android ne vem, Olympus gre itak prot hudiču počas.

IBM zelo veliko dela na mobilnih odjemalcih za Lotus, za iOS pa tudi par drugih firm (verjetno ker IBM ne zna delat dovolj smooth UIja). Ja, zaenkrat imaš samo komunikacije in koledarje in ta šmorn, ampak večina zna shajat s tem.

damjanll ::

trnvpeti je izjavil:

damjanll je izjavil:

Ce bo doktor kazal slike, bi bilo potem koristno imet retina zaslon kot jih imajo ta nov iPad ali pa Nexus 10, ne pa surface. Mislim da je pri rentgen slikah zazelena visoka resolucija...

10.6" ClearType Full HD Display
1920x1080 pixels


To je premalo, preberi si kaj je to medical grade monitor, 2MP je spodnji minimum, zazeljeni so 3MP, 4MP, 5MP monitorji...

consumer grade vs medical grade monitors:

http://www.widecorp.com/news/news.html?...

za zanimivost, applov 4MP monitor je primeren za to:

http://www.apple.com/science/medicine/m...

darkolord ::

Število megapikslov brez upoštevanja velikosti zaslona samo po sebi ni relevantno.

(Sicer pa 1920x1080 je 2MP)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Okapi ::

To je premalo, preberi si kaj je to medical grade monitor, 2MP je spodnji minimum, zazeljeni so 3MP, 4MP, 5MP monitorji...
Ti pa si poglej, za kako velike monitorje gre.

O.

damjanll ::

Okapi je izjavil:

To je premalo, preberi si kaj je to medical grade monitor, 2MP je spodnji minimum, zazeljeni so 3MP, 4MP, 5MP monitorji...
Ti pa si poglej, za kako velike monitorje gre.
O.

No saj, v nobenem primeru surface ni primeren za zdravniske namene, pac slab primer je bil izpostavljen.

Okapi ::

Čisto primeren je, samo ne za vse primere. Na vizitah recimo običajno ne tovorijo s seboj 30" monitorjev.

O.

damjanll ::

Okapi je izjavil:

Čisto primeren je, samo ne za vse primere. Na vizitah recimo običajno ne tovorijo s seboj 30" monitorjev.
O.

Potem pa raje nosis s sabo pol kile tezek ipad, z boljsim zaslonom in katerega baterija bo zdrzala cez cel dan, kot pa kilo tezek surface, ki ga bos mogu vmes ene 2x polnit.

darkolord ::

Samo ipad ne zna poganjati tistih programov. Lahko boš pa igral Angry Birds ob bolniku.

jype ::

Zna, zna... Samo plačat je treba zanje - isto kot na Surface.

damjanll ::

darkolord je izjavil:

Samo ipad ne zna poganjati tistih programov. Lahko boš pa igral Angry Birds ob bolniku.


Pa odjebes stare programe ;)

http://searchhealthit.techtarget.com/ne...


ClearPractice LLC today unveiled Nimble, an iPad-based electronic health record (EHR) system that runs natively on the Apple Inc. tablet -- meaning that physicians theoretically could get by without their laptops, servers or desktop computers.

http://mobihealthnews.com/special-issue...

http://searchhealthit.techtarget.com/he...

anyway, je pa tudi dosti clankov ki predvidevajo da bi surface znal bit primeren za to, bomo vidli kaj se bo uveljavilo v praksi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: damjanll ()

GeRo ::

Za mene so iPad in Android tablice nič drugo kot povečan telefon brez možnosti telefoniranja. Na kratko igračka in zadeva kjer zabijaš svoj čas z božanjem, "čohanjem", tapkanjem zaslona. iPad in Android tablice me niso prepričale. Hudo je tudi da tablico z kulturno resolucijo (to je za mene vsaj FullHD) in solidno močnim hardware-om bolj težko najti. Če že, potem spet veliko stane. Ta smer s pravimi Windowsi (torej x86 arhitekturo) pa se mi zelo dopade in že vidim uporabnost teh tablic. Tega naprimer pri Androidih ne vidim - vsaj ne v taki meri kot bi si sam želel. Nekateri mislimo kaj več delat s tablico kot pa samo brskat, maile pogledat, facebook nabijat ali kako (otroško) bedno igrico igrat. Za kak hud špil in hudo požrešno aplikacijo pa moraš tak na kakem hudem stacionarcu in velikem monitorju furat. Mam tudi prenosnika in se mi ga res ne da vedno s sabo vlačit. Prenosniki so za mene še vedno okorne in težke stvari. Če pa si misliš ultrabooka omislit z res dobro konfiguracijo in majhno težo pa ti še bistveno bolj sprazni denarnico, kot katera koli tablica.

Po mojem gredo tablice (za bolj resno uporabno) končno v pravo smer - je pa to seveda začetek.

Matwic ::

Res nevem ali noben od vas nima niti malo poznavanja business it adminstracije kaj šele dejanskih iskušenj. Odjebeš stare programe... to v večji ustanovi pomeni na stotisoče evrov stroškov in stotine ur dela.

Računalniki formata tablice s polnokrvnim windows os-om imajo definitivno lep tržni segment. Še zdaleč ne bodo tako poslovno uspešne kot iPadi in Android tablice, za resno uporabo so pa zlate vredne.

Ravno najbolj prodajane zadeve (iPadi, high end asus in samsung tablice), dejansko nimajo logične uporabe (dober marketing in neinformirani kupci pa proizvedejo lepe poslovne rezultate). Web brskanje, predvajanje filmov, igranje angry birds deluje odlično na tablicah za 300/400 EUR. Naprednejša raba zahteva polnokrvni os (800 / 1000 EUR). Potem imaš pa tu tablice za astronomsko vsoto (600/700 EUR), ki zmorejo točno to kar dobiš za 300 EUR, stanejo pa skoraj toliko kot prave "delovne mašine" in so izredno popularne in prodajane (fuck logic).

GeRo ::

Na kratko povedano - vsak mora za sebe vedet zakaj misli uporabljat in kaj pričakuje od kakšne tablice. Temu primerno tudi išče in seveda večno vprašanje, koliko si pripravljen dati za to kaj si si omislil.
Nekaterim je vredu tablica za 80€ nekaterim pa še za 1000€ ni. Točno tako je pri vsaki stvari. Vse lahko kupiš za malo denarja ali pa za zeloooo veliko denarja. Odvisno kaj ti je pomembno. Rajši imam manj stvari,a tisto malo kar imam pa hočem da deluje kot se šika. Brez kompromisa. Rajši česa nimam kot pa da mi vsak dan pritisk dvigne na 220 zaradi nedelovanja ali ne dovolj dobrega delovanja. Na koncu vse stane.

@MatWic: se popolnoma strinjam s tabo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GeRo ()

GeRo ::

Se strinjam da niti pod razno ni poceni: ampak kaj kvalitetnega in uporabnega pa je dandanes sploh še poceni???!!

jype ::

MatWic> Naprednejša raba zahteva polnokrvni os

Android _je_ polnokrvni OS.

judg3 ::

odvisno od definicije polnokrvnosti ;)

po domače povedano, dokler na androidu ne bo "pravega" office paketa (ne prilagojen) in dokler na androidu ne bo adobe paketa (ne prilagojene zadeve, kot je photoshop touch),
do takrat android ni polnokrven za večino ljudi

edit:
te programe sm dal samo za primer... seveda jih je še 1000 drugih, ki so tudi dokaj "osnovni" za uporabo večine uporabnikov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: judg3 ()

bojsi ::

GeRo je izjavil:

...Nekaterim je vredu tablica za 80EUR nekaterim pa še za 1000EUR ni. Točno tako je pri vsaki stvari. Vse lahko kupiš za malo denarja ali pa za zeloooo veliko denarja. Odvisno kaj ti je pomembno. Rajši imam manj stvari,a tisto malo kar imam pa hočem da deluje kot se šika. Brez kompromisa.


Se strinjam. Vendar vedi, da je tale Surface Pro čisti kompromis (tako kot vse hibridne zadeve). Slaba tablica in slab laptop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bojsi ()

darkolord ::

Slaba tablica in slab laptop.
Od kje ti ta nonsense?

jype ::

judg3> po domače povedano, dokler na androidu ne bo "pravega" office paketa

Saj lahko poženeš LibreOffice.

judg3> dokler na androidu ne bo adobe paketa

Aha, adobe paket mora bit? Se pravi Retina Maci nimajo polnokrvnega OSa, ker je zanje _prilagojen_ adobe paket?

bojsi ::

darkolord je izjavil:

Slaba tablica in slab laptop.
Od kje ti ta nonsense?

Kot tablica je slaba:
- ventilatorji (ni neslišna)
- teža, debelina,
- avtonomija.

Kot laptop (ultrabook) je slab:
- ne moreš ga uporabljati na kolenih (obvezno rabiš mizo),
- tipkanje po kvazi-tipkovnici ter podobnem trackpadu.

Kot hibrid je dober, ampak prav v ničemer ni boljši od namenskih naprav. Oz. boljši je le v ceni.

judg3 ::

@jype

nism vedu da je libreoffice za androida... jst ga na marketu ne najdem, pa če sm prou (nahitr) prebral, šele pride.
za večino ljudi libre ni tolk kul kot office. mene ne rabiš prepričevat, prepričuj milijone, ki uporabljajo izključno office.

kar se pa tiče adoba... a me res nisi razumel glede polnokrvnosti (pa tudi matwica) al se sm delaš neumen?
kje si ti najdu retina mace in zakaj tisto jst kao ne bi štel za polnokrvni os??? res ne razumeš razlike?

jype ::

judg3> nism vedu da je libreoffice za androida... jst ga na marketu ne najdem, pa če sm prou (nahitr) prebral, šele pride.

Sej ga ni, ampak ker je spodaj Linux, v resnici lahko poženeš "navadnega" - samo zbuildat ga moraš za tisti CPU, ki ga imaš. (Dobi se ga tudi v repozitorijih, ki ti ta korak prihranijo.)

Seveda to ni alternativa za končne uporabnike, ampak eventuelno tudi to pride. Privzet (desktop) UI je za touch naprave itak neuporaben.

judg3> kar se pa tiče adoba... a me res nisi razumel glede polnokrvnosti (pa tudi matwica) al se sm delaš neumen?

Delam se neumnega, ker za Windows ne moreš dobiti Autodesk Smoke, pa vseeno šteješ Windows za polnokrvni OS.

judg3 ::

@DAni8oy

v kolkih primerih je kakšna "multifunkcijska" naprava boljša od namenske?
primer: imaš v avtu namenski GPS + na telefonu? možno, ampak jst mam samo na telefonu, ker je dovolj zame... pa najbrž tud za dost ostalih

point je v tem da je za ene dovolj hibridna tablca, namesto da kupujejo 2 naprave (tablica in laptop)

judg3 ::

@jype

dobiš pa Autodesk Flame ;) ... hec na stran...

jst res ne vem kaj ti hočeš povedat???? al pa nočeš razumet???
a ti statistične številke ne povejo zadosti? večina uporabnikov po celem svetu uporablja PC z windowsi...
večina programov, ki jih uporablja večina uporabnikov na tej naši zemljici delajo na windowsih.
kmalu za tem pride OSX, na katerem delajo skoraj vsi omenjenni programi...
za tem pridejo distribucije linuxa, kjer je že manj teh programov (sicer obstajajo "workaroundi" - wine)...

kako je pa z androidom??? tebi je to res isto???

darkolord ::

Kot tablica je slaba:
- ventilatorji (ni neslišna)
- teža, debelina,
- avtonomija.

Kot laptop (ultrabook) je slab:
- ne moreš ga uporabljati na kolenih (obvezno rabiš mizo),
- tipkanje po kvazi-tipkovnici ter podobnem trackpadu.


In obratno:

Kot tablica je dobra:
- build quality
- superiorne performanse (in hw opremljenost)
- laufa vse programe
- razširljivost
- itd

Kot laptop (ultrabook) je dober:
- build quality
- teža, debelina
- touch screen s pen digitizerjem
- dobra izvedba hlajenja
- itd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Lion29 ::

neki sem slisal, da surfae-a ne mores imet v narocju?? wtf?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

SLO_Matej ::

Lonsarg je izjavil:

cen1 je izjavil:


Sploh ne vem zakaj bi kdorkoli rabil tablico v tem cenovnem rangu, raje kupiš en ultrabook.


Surface Pro ni tablica, ampak hibrid, torej ultrabook in tablica. In je eden najlažjih ultrabookov, z tipkovnico tehta 1.1kg.

furion je izjavil:

Za $1000 raje kupim laptop z dedicated grafiko in mi delajo vsi spili. :)


UU, daj pokaž kak ultrabook z dedicated grafiko.

Asus Zenbook UX32VD, ultrabook z ločeno GeForce GT 620M in integrirano Intel HD 4000.

cen1 je izjavil:

Ja sej razumem, vse lepo in prav, ideja o x86 v tablici z dockom je kul ampak zadeva je ~1100 EUR. Naravnost smešno.

ASUS je obljubljal nekaj zelo podobnega tako da počakajmo s kakšno alternativo bojo prišli ven.

S Transformer Bookom.

furion je izjavil:

Nihce ti ne brani da si ne kupis te tablice ce si jo zelis. Sam ta tablica kao hibrid totalno faila proti konkurencnosti drugim tablicam. Za ultrabooke pa nevem, a sploh delajo 10"? Semizdi da se ultrabooki zacnejo pr 11" - 15". Sam ultrabook nima touch screena tk da ni ravno primerljivo.

Kdo pravi, da ultrabook nima zaslona občutljivega na dotik? - Asus Zenbook Touch.

darkolord ::

neki sem slisal, da surfae-a ne mores imet v narocju?? wtf?

 Surface works fairly well on your lap, just make sure you don't lean over it.

Surface works fairly well on your lap, just make sure you don't lean over it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

jype ::

judg3> kako je pa z androidom??? tebi je to res isto???

Kako "meni"? Isto je, ker je android samo linux distribucija, optimizirana za prenosne naprave.

Tako kot je Windows 8 le različica Windows, ki končno postaja bolj univerzalno uporabna, metro pa njen UI, ki deluje praktično povsod.

Lion29 ::

darkolord je izjavil:

neki sem slisal, da surfae-a ne mores imet v narocju?? wtf?

 Surface works fairly well on your lap, just make sure you don't lean over it.

Surface works fairly well on your lap, just make sure you don't lean over it.




sej... cudim se trolom v tej temi
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

judg3 ::

@jype

a ti se to zanalašč izogibaš pointu??? a veš sploh o čem sva govorila v teh par izmenjavah?
začelo se je s tvojim odgovorom matwizu, ki ga očitno nisi razumel, mene pa tud še vedno ne...

a boš že povedal katere vse programe (tudi omenjene), ki jih mi laufamo na pc-jih in macih ti laufaš na androidu?

Gandalfar ::

Sem ga poskusil uporabljat dva dni pa me ni preprical (RT verzijo). Zelo nespoliran, malo aplikacij, nesmiselni vmesniki in obcasno se sw/hw sesuva.

Bi znal bit, da bo cez pol leta boljse ampak RT verzija ne preprica.

zos ::

Tole z medicino ste hudo mimo ustrelili. Namrec iPad je zelo, zelo popularen na medicinskem podrocju.
Pozabili ste tudi, da je treba vse touch aplikacije napisati na novo. Da upravljanje legacy aplikacij s prsti ne gre, je Microsoft zgrda spoznal s prvim tablicnim poskusom pred desetimi leti.

Trenutno se zadeva popolnoma nic ne razlikuje od vseh sfaljenih tablic izpred desetih let. Razlika je samo ta, da ima tokrat vsaj teoreticno podporo za touch. Pa se prav nobenih aplikacij trenutno. To se bo vsekakor spremenilo v naslednjih nekaj letih.

Prav tako se nihce ni razlozil tega mitoloskega delovnega mesta kjer:

a) absolutno ni prostora za laptop, delo se opravlja stoje s produktom v rokah
b) zmogljivost nekaj jedrnega arma je premajhna, potrebuje se zmogljiv intel

Vsekakor ne gre za vnasanje podatkov, zato je dovolj iOS/Android za 3x nizjo ceno, nizjo tezo in boljso avtonomijo.
Vsekakor ne gre za neko resno programersko delo. Nihce me ne bo preprical, da programira nekaj zajebanega stoje preko touch vmesnika.

Torej kje je tisti scenarij, kjer se firma odloci, da obstojece poceni tablice ne pridejo v postev, prav tako obstojeci laptopi/ultrabooki niso primerni?

Verjamem, da taksni scenariji obstajajo, ampak ne vidim miljardnega trga v tem.

Mavrik ::

Zakaj bi moralo biti "delovno mesto"? A to da si na konferenci, kjer hočeš napisati zapiske v Wordu/OneNoteu s tipkovnico in preveriti kaj v drugih aplikacijah ni dovolj use-casea? Sestanek s stranko, kjer mu pokažeš design v Photoshopu, številke v Excelu, model v AutoCadu kar z roke ni dost?

Sicer ne vem kaj delaš, samo meni se velikokrat zgodi da iPad preprosto ni dovolj na poti, prenosnik pa je prevelik, pretežak in ima premalo baterije.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

darkolord ::

se prav nobenih aplikacij trenutno
Nobenih?

celada ::

Gandalfar je izjavil:

Sem ga poskusil uporabljat dva dni pa me ni preprical (RT verzijo). Zelo nespoliran, malo aplikacij, nesmiselni vmesniki in obcasno se sw/hw sesuva.

Bi znal bit, da bo cez pol leta boljse ampak RT verzija ne preprica.


Kolega je probal pro verzijo pa je, kar navdušen.

judg3 ::

@zos

sm pisal odgovor, pa ti je že mavrik vse povedal...

plus še dodajam.. pejt pogledat ultrabooke (in manjše prenosnike) s podobnimi specifikacijami pa boš vidu, da so zelo podobne cene...
s tem da bo nekaterim drajsanje s penom po ekranu zelo prou pršlo, kar večina trenutnih whateva-bookov nima...
tisti ki pa majo bodo pa obvezno 1000+ (prej 1400)

jype ::

judg3> a boš že povedal katere vse programe (tudi omenjene), ki jih mi laufamo na pc-jih in macih ti laufaš na androidu?

Google apps in Drive, Trello, OpenVPN, Autodesk SketchBook, Skype, Firefox, Chrome, ConnectBot (SSH odjemalec).

Zaenkrat ne pogrešam nobenega programja, ker mi to omogoča počet praktično vse, kar ste v tej temi našteli.

judg3 ::

@jype

eh, brezupen primer si... ne boš nikdar priznal, da človeka nisi razumel (ali ga pa nisi hotu), tako da je brezveze.
ti kar laufej svoje programe na svoji tablci, večina nas bo pa programe ki jih lahko samo na "polnokrvnih" OS-ih.

Lion29 ::

judg3 je izjavil:

@jype

eh, brezupen primer si... ne boš nikdar priznal, da človeka nisi razumel (ali ga pa nisi hotu), tako da je brezveze.
ti kar laufej svoje programe na svoji tablci, večina nas bo pa programe ki jih lahko samo na "polnokrvnih" OS-ih.



ti si tisti, ki si trmast in noces razumet... to da ni enaka verzija programov na tablicah ali telefonih kot na PCjih ima v prvi vrsti veze velikost zaslona in resolucija ter input method in je bore malo odvisna od sistema...

vsaj v primeru androida.
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

zos ::

Mavrik:

razumem, definitivno obstaja nek segment. Ceprav bi se tukaj lahko kregala, da to kar si opisal najboljse opravi ravno nek prenosnik.

Ne pozabit, da so se MS in partnerji dolgo trudili s tablico, ki je omogocala ravno to kar vsi tukaj opisujejo, pa vendar je zadeva poslovno propadla. Ok. Tokrat sef offica in sef tablic v Microsoftu nista skregana in tokrat bo prisel polnokrvni touch office. To je vsekakor big deal.

Ne morem se pa znebit tega obcutka, da gre za neko na silo skonvergirano zadevo, ki je v vseh pogledih zgolj povprecna. Povprecna tablica, povprecen laptop, za zelo visoko ceno.

judg3 ::

@Lion29

pliiiz ne se vmešavat, če ne prebereš cele debate...
a sem kje vsaj približno pisal razloge zakaj ni enaka verzija na različnih napravah?
govor je bil o "polnokrvnosti" OS-ov, ker je jype izjavil da je android polnokrven...

moj point:
nabor programov, ki je v winsih:
osx - zelo podoben
linux - srednje podoben

android - ne sploh podoben

got the point?

Lion29 ::

@sodnik:

sem prebral celo debato in ravno to ti pravim, kar pravi jure... ANDROID je polnokrven OS... je samo zoptimiziran za tablice... v osnovi je pa to navaden linux
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

smash ::

Lion29 je izjavil:

@sodnik:

sem prebral celo debato in ravno to ti pravim, kar pravi jure... ANDROID je polnokrven OS... je samo zoptimiziran za tablice... v osnovi je pa to navaden linux


končno torej leto linuxa, čeprav večina niti ne vem, da ga uporablja :)

cekr ::

opeter je izjavil:

Hopala, dejansko bi lahko tole v celoti zamenjalo x86 PC računalnik.
Povprečni prenosnik itak ne zdrži več kot štiri ure, tak da je to čisto dovolj.

Edini problem je cena. Bi morala biti tam-tam polovica.
Dajmo času čas in bo verjetno padla.

cekr je izjavil:

TransformerBook bo verjetno cena v rangu SurfacaPro ali še več.
Je pa kandidat, da izprazni mojo denarnico.


Kak se lahko primerja cena Atoma z Core i5?
Potem bo ta ASUS velik fail, če bo cena ista kot MS Surface Pro ...


TransformerBook ima kar konkreten procesor. i7.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

judg3 ::

@levček29

zakaj se vsi tolk zapikujete v pravopis... ne mi rečt da tud ti ne razumeš kaj je hotu matwiz povedat?
če ti bo lažje: ja, priznam da je android polnokrven!
zato sm pa uporabil besede kot so: "po domače" in "odvisno od definicije (tukaj je blo mišljeno osebne)"
in se je šlo samo o nerazumevanju pointa, kar je napisal matwiz

sej se nism "spravil" nad jypa, samo hotel sm poudarit razlike med OSi in s tem posledično prednosti surfaca PRO

furion ::

judg3 je izjavil:

naj mi nekdo pove kolk bolj "resno" delo lahko opravi na ultrabooku? a je res taka razlika med 10",11",12",13",14"???

ne moreš rečt da je zadeva fail, če ti ne paše... gre se za širšo množico. večina jih "resno" delo izvaja na večjih monitorjih, ampak...
recimo za delo na terenu, se mi zdi pa čist praktična zadeva ta "tablca".

poleg tega se očitno eni ne zavedajo, da lahko ta to "tablco" priključiš pravo (veliko) tipkovnico, miško in veeeelik ekran. in potem se nekdo oglasi,
zakaj ne bi raj priključil na stacionarca? ker bodo ljudje čedalje bolj kupovali samo eno zadevo... zakaj bi mel stacionarca in laptopa in tablco, če maš
lahko vse v enem.

eni še ne vidite, ampak na konc boste v 95% vsi šli na "tablco". fora je samo v powerju, ki je pa že zdej zadovoljiv za večino.


p.s.
preden govorite da je zadeva draga mal nahitr preglejte naprave z istimi specifikacijami (cpu, ssd, celo "wacom"), pa boste vidl da ni velikih razlik.
če vam pa ni jasno, da mora biti zadeva čisto malo dražja, če je zapakirana v "manjšo embalažo" pa nevem....


Dobra ideja. Prodam pc, kupim tablico pa mam za vse.
Bom igral Dota2 gor...oh wait...
Se neki zgodi s tablico, bom za backup uporabil...
Bom dal linuxe gor...

Ne, ne, ne. Sam vazno, da MS Excel dela gor nativno. Worth it?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

nekikr ::

judg3 je izjavil:

@levček29

zakaj se vsi tolk zapikujete v pravopis... ne mi rečt da tud ti ne razumeš kaj je hotu matwiz povedat?
če ti bo lažje: ja, priznam da je android polnokrven!
zato sm pa uporabil besede kot so: "po domače" in "odvisno od definicije (tukaj je blo mišljeno osebne)"
in se je šlo samo o nerazumevanju pointa, kar je napisal matwiz

sej se nism "spravil" nad jypa, samo hotel sm poudarit razlike med OSi in s tem posledično prednosti surfaca PRO

Ne dregaj v osje gnezdo. Saj te razumeta, oba, samo en je močno zaplankan, pa pravi da ne razume in spreneveda, da ima potem lahko svoj izmišljen prav (čeprav debata ni o tem). Se še nisi navadil tega? :)

mtosev ::

huda cena. rajše vzamem kakšen android kot tole.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft Surface Pro 3 namesto prenosnika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
16447759 (36490) Lonsarg
»

Microsoft je predstavil novo generacijo tablic Surface

Oddelek: Novice / Windows Mobile
4517154 (14527) celada
»

Microsoft razprodaja še Surface Pro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
15547972 (42982) HunterMan
»

Surface Pro januarja za tisočaka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
18332050 (27360) Okapi

Več podobnih tem