» »

FX-6100

FX-6100

1
2
3

einstein :P ::

kaj pa 6300 vs 6200 ker vidim, da je razlika v stock frekvenci
STAY OUT OF MY TERRITORY!

x45 ::

6200 je buldozer
6300 vishera z FM3a

http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer...

http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer...

jas bi 6300, navit itak gre
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

hojnikb ::

Našparaj še neki keša, pa si nabav lepo eno spodobno platko in eno i5ko ;)
(če boš dost časa čaku, lahko vzameš haswell-a ;) )
tak btw če še nisi opazo do zdej, intel ma doosti bolše rezultate v superpi (če ti to kej pomen :)):)))


fx6xxx pa itk nima smisla kupit pri teh cenah..
#brezpodpisa

x45 ::

hojnikb je izjavil:




fx6xxx pa itk nima smisla kupit pri teh cenah..


:))

res a raje 2100 ??? :D
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

hojnikb ::

@einstein :P
povišaj budget in se bomo začel pogovarjat naprej..

Če misliš, da boš dobu za 150€ sistem, ki bo podiru rekorde v benchih, potem se motiš...
#brezpodpisa

einstein :P ::

lej hojnikb, ne rabim sistema, ki bo podiral rekorde, jaz to rabim za splošno rabo in zaradi drugih stroškov je to pač moj budget. mogoče, da ga bom malo zvišal ampak ne vem še. omenil sem benche, ker sem s tem pač hotel reči, da bom prispeval tudi kak bench, nikjer nisem omenil, da bo podiral rekorde, od zdajšnjega rač. bo pa že boljši.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

pegasus ::

Če hočeš delat relevantne benchmarke na low budget, si omisli kako arm ploščo.

einstein :P ::

:8)

eni mi predlagate intel, eni amd, kaj naj zdaj? že ne vem več, kaj naj vzamem 8-O
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Nič ne vzet, če ti je ta računalnik, ki si ga lastiš sedaj dovolj zmogljiv za tvoja opravila. Kupi si mogoče SSD itd.

pegasus ::

Nehaj razmišljati o tem, da moraš nekaj vzet in začni razmišljati o tem, kako to, kar maš, še bolje uporabit.

einstein :P ::

tole kar imam uporabljam že najbolje kar se da ;)

navijat se itak ne da zdaj...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Janac ::

In ti zadostuje? Kje mu primanjkuje moči?

einstein :P ::

pri cinebenchu :D

a lahko kdo ki ima i3 3220 in nekdo ki ima fx 6300 naredi teste? cinebench

koliko se bodo pa še kaj nadgrajevali amdji? a bom lahko recimo čez 2 leti dobil dober cpu za am3+ socket?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Model zresni se.

einstein :P ::

s čim?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Praviš da ti primanjkuje denarja, obenem pa zapravljaš po nepotrebnem.

einstein :P ::

primanjkuje mi denarja za komp, nasplošno mi ga ne - samo za nakup te stvari mi ga.



ko bi le imel tole :))

STAY OUT OF MY TERRITORY!

krispe ::

Ne kupuj Bulldozerja ker je epic fail. Našparaj več denarja in kupi i5 pa spodobno plato in po potrebi navij na 4.5Ghz+
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

einstein :P ::

ampak ne vem, če ni tole fake

ja od kje naj pa našparam?

trenutno delam na praksi in pač nekaj zaslužim, po tem pa ne bom imel od kje več dobivati denarja...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Janac ::

einstein :P je izjavil:

primanjkuje mi denarja za komp, nasplošno mi ga ne - samo za nakup te stvari mi ga.



ko bi le imel tole :))



In kaj ti bo taka mašina, ti vidim da samo hočeš biti najboljši v vseh benchmarkih.

einstein :P ::

samo hecam se, če bi imel bi lahko prodal npr. 8 opteronov in plata... to ni kar tako malo.


kaj misliš, da bom s fx 6300 najboljši v benchih? še zdaleč ne. :))

janac koliko ti dobiš s svojo i5ko v cinebenchu???
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: nomad_soul ()

einstein :P ::

Tole:



ali tole:




to je zdaj vprašanje :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

freesty ::

FX 4300 ? A nisi gledou 6300?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

i3 3220 absolutno !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

einstein :P ::

@freesty

pardon, 6300 napačna slika

pobiram mnenja, janac je za i3, kaj pa ostali?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Problem Gtx 680

Za v premislek.

einstein :P ::

janac, v tej temi je omenjen 6100, jaz sem že prešel na 6300 ;).

pa jaz nimam gtx 680 :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

No saj ni tak ogromne razlike med tema dvema. Nekaj časa nazaj si govoril da bi imel CFx, zato sem ti dal link da bo CPU lahko bottleneck.

einstein :P ::

kateri cpu? amd? bo bottleneck?

a ni še bolje, da je? :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

@janac

saj jaz sploh ne bom imel plate z dvema pci-e (še celo za 70€ plata na mimovrstah nima 2× pci-e) strange :|

potem je res bolje intel vzeti? ker vsaj ima dva pcie že cenejša plata...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Kakšen prenos skozi PCI-E pa? 4x? 8x? hah.

freesty ::

4x je cist dost za 6850 cfx.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

einstein :P ::

dajte mi malo razložit ×4... zdajle imam ×16, ne vem pa glih kaj to pomeni... :D

"performance impact when switching from PCI Express x16 to x8 is only a few frames per second"
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

freesty ::

Mas google. Preglej teste.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

krispe ::

Ti raje napiši katere komponente imaš trenutno, da vidimo če se ti sploh splača kupit FX 6100 ali kaj podobnega
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

einstein :P ::

2×xeon 5120 @1.86ghz
hd 6850
4gb fb-dimm
575w psu
160gb seagate
500gb wd
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

ja vi samo govorite naj gledam teste in se prepirate glede amd vs intel, noben mi pa konkretno ne pove kaj naj vzamem in zakaj. pa ne zdaj govorit sam tizga kar je vam všeč, dajte mi mal primerjat prednosti in slabosti enega ter drugega.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Sej mas google pa beri.

einstein :P ::

če bi se odločil na googlu iskati, potem sploh teme nebi odprl, če bi vsi iskali na googlu, potem slo techov forum nebi imel razloga za obstoj. ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

dottor ::

Sorry ampak o primerjavi med FX in i3 procesorji imaš tolko testov, da imaš en teden kej za brat... Ne bit len in čakat da ti bo prišu nekdo in na pladnju serviral pluse in minuse enega in drugega procesorja ter razliko med njima. Pa če delaš izpit za avto me prav zanima kjer boš zraven zbral za komp, kaj šele ko ga nardiš. Avto je kot žena: 1x ko ga nabaviš so samo še stroški (gorivo, letne dajatve (zavarovanje, tehnični, cestna taksa, ...), servisi, ...). Osebo sem mel na stran dan denar za 3570K, Z77 Extreme 4, 8GB rama in Samsung 830 120GB SSD, pa je blo treba avto na servis peljat (šou je plovček), kjer se je ugotovilo še par napak, in se zdej stroški vsak dan večajo, saj sem ga pustil tam da se ga celega preveri... Za zdej sem še vedno na 4. leta starem E8500, 2x4870 in 4GB rama pa kljub študiju (3D modeliranje, simuliranje, projektiranje, ...) in igranju iger (zadnje čase BF3 MP) mi še vedno ne predstavlja ovire, kljub temu, da bi mi i5 dosti boljše služu še posebej v 3D modeliranju in simuliranju, tako da v tvojem primeru ne vidim tehtnega razloga zakaj menjavat Xeone... Če bi se pa rad hvalu z najdaljšim, pa ti to nebo uspelo ne z i3 ne z FX... bo treba kakšno ničlo dodat zastavljenemu budgetu.

PS: Se mi samo zdi al je 3/4 novih tem tu gor od istega uporabnika?

einstein :P ::

PS: Se mi samo zdi al je 3/4 novih tem tu gor od istega uporabnika?

samo zdi se ti.

ja čestitam, da se dobro držiš (moj komp je pa 6 let star haha) sem pomislil, da je že čas za nadgradnjo.

ja nič ne mislim kurca merit z ostalimi z i3 ali fx in to sem že neštetokrat povedal, pa še vedno noben ne razume.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

dottor ::

Glede na to da se ti gre za cinebench in superpi to zame ni razlog za menjavo kompa... Jaz menjam komp ko vidim da me ovira pri delu. E8500 prez problema renderira modele do 50 kosov v sprejemljivem času, pri 200 se ta čas extremno podaljša. Glede na to da bomo letos na faksu delali orodja za prešanje in brizganje plastike menim da je prišel čas za nadgradnjo. Pri tebi se vidi da se ti gre samo za številke... V ostalih podobnih temah vsi navajajo razlog za menjavo igre (ki pa so dejanski pokazatelj da je verjetno res čas menjave če ti nobena nova igra ne dela gor), pri tebi se pa gre za "sintetične" teste ki neboš nikoli imel nič od tega... Kolko krat na leto rabiš natančno vrednost števila pi, ki ga računa superpi? Kolko krat na leto zmodeliraš več kosovni model in ga renderiraš, da te zanima rezultat cinebencha? V mojem primeru mi cinebench da dobro primerjavo kaj je procesor zmožen v rendanju, čeprav gre za "sintetičen" test. Drugi poglaviten test so razni 3D MARK 06, Vantage in 11 v katerih vidiš kaj je zmožna grafična dat iz sebe v igrah (ciljano ne število FPSjev v testih, ki se veliko krat ujemajo z FPSji v igrah). Sam superpi je pa test za merjenje kdo ima daljšega...

einstein :P ::

pa ni mi sam do benchov... a če že kupujem komp a moram najslabšega vzet? pa čakaj, mi imamo tudi v šoli cnc programiranje in zdaj naj bi nekaj jemali autocad in podobne programe, tako da bom tudi rabil en komp.

zvišujem budget

300€ 250 za cpu, plato in palico rama 50€ za ohišje z napajalcem.

800€ za izpit glih ne bom rabil verjetno, bo 700€ dovolj, sploh ga bom šel verjetno šele čez pol leta delat, tako da bom že kaj nabral do takrat.


no dajte mi svetovat tri stvari in da so najbolj kar se da učinkovite: cpu ram in plato (250€ nič več)

hvala, lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

kaj pravite na i5 3470??? je dober price/perf. ratio?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

dottor ::

Raje vloži v vse skupaj malo več €, da ne boš naslednje leto odpiral še ene teme... Osebno raje dam 1x malo več denarja in da zdrži stvar dlje časa, kot pa da dam malo denarja in vsako leto ali dve kupujem novo, ker ko potegneš črto ugotoviš, da kljub temu da si me vsako leto novo tehnologijo si na koncu porabu v 4-5. letih več denarja kot bi da dal za 1 komp ki bo zdržal 4-5 let. Razumem da nimaš denarja, ampak to ne pomeni da greš z glavo skozi zid in hočeš imet na vse načine nov komp, ker meniš da "to potrebuješ". No če si tako prepričan da ga potrebuješ povej vsaj en tehten razlog zakaj? In verjemi, da tudi če nardiš vse v prvo dvomim da ti bo 700€ za izpit dovolj... Pa že vidim kako kupuješ najcenejše stvari samo zato da prideš čim ceneje skozi in da imaš neko novo stvar... Se pa moreš zavedat, da določene komponente je najboljše kupit 1x in se jih pol držat dokler ne grejo rakom žvižgat. Če imaš soliden napajalnik (ne mi o LCPowerju kot solidnem napajalniku) nima smisla menjavat, če imaš ohišje ki ti odgovarja vizualno kot praktično ga nima smisla menjat, če imaš dovolj velik disk ga prav tako ni smiselno menjat... Zastavi si nek cilj zakaj rabiš nov računalnik ker s starim tega ne moreš nardit, pa boš vedno našu cenejši rešitev kot kupovanje novega low-end računalnika, ki ga boš itak v roku enega leta spet nadgrajeval (najmanj procesor menjal, pa ssd dokupu, ...).

i5 je že boljša rešitev. Pri plošči gleda da ima tisto kar potrebuješ vsak dan alpa vsaj 1x na mesec in nič več in tako prišparaj na denarju. Rama uzami tolko kolkr veš da ga boš porabu. 4GB je več kot dovolj tudi za bolj zahtevnem delu (zdej naj se začne pljuvat po tej izjavi), je pa res da je DDR3 relativno poceni ampak tistih 20-30€ raje uloži v kvalitetnejši napajalnik.

einstein :P ::

saj sploh nima veze zakaj ga bom rabil, a lahko nehate prosim samo o tem govorit...

če imaš denar na zalogi, ga z veseljem vzamem :)

tale 3470 kakor gledam lahko brez težav prehiti tudi dražjega 2500k. 4gb vem, da je dovolj, ker imam že zdaj 4gb in me še nikoli ni pomnilnik oviral.
ko imam enkrat 1155 plato mislim, da je za ene par let komot mir, ker lahko samo menjavam cpuje, pa še to ni neke potrebe, ker je 3470 kar super. grafika mi ustreza za take igre, kot jih igram... mogoče še dokupim ssd (mogoče) za zdaj mi navaden disk zadostuje.

škoda, ker sem se začel s tem izpitom ven metat... ker zdaj samo jamrajo eni kako naj raje šparam za boljši komp ob enem mi pa solijo pamet, da že tega ne rabim.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

dottor ::

Pol zakaj kopuješ nov komp če nime veze zakaj ga boš rabu... To je isto kot da greš v merkator pa kupiš rdeč lak za nohte pa nima veze zakaj ga boš rabu... Takšno kupovanje je nesmiselno. Če nimaš denarja na pretek pazi kam z njim, ker te bo to en dan bolelo... Najprej poskrbi za nujne stvari in pol za "luksuz". Izgleda da te recesija ni udarla po žepu in te ni nič naučila, čene nebi s takimi hodu vn da kupujem komp neglede na to zakaj bi ga uporabu...

Pamet v glavo fant pa čuvat dinarčke ko bo kriza še hujša...

einstein :P ::

za vas ni važno za kaj ga bom rabil. zame že, za vas ne, ker imate potem vedno kaj proti za povedat. ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

ma iz te moke itak ne bo kruha, najbolje, da sploh ne kupim kompa, ker pričakujem še archos arnovo za 130€.

razen če prodam star komp

vrednost (prosim realno)

2× Xeon 5120
575W PSU
4Gb RAM
Nvidia NVS 285
brez diskov

??? je kdo zainteresiran?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Več kot 160 ne.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kakšna je razlika med tema dvema procesorjema (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11222397 (20749) šted

Dve konfiguraciji AMD ~500 €, katera bolj optimalna? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12518430 (16783) hojnikb
»

Računalnik za igre (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9213105 (12172) Peter6
»

Sestava kompa za 500€

Oddelek: Kaj kupiti
263750 (3300) opeter
»

kateri i3 1155 je najboljsi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
738012 (6701) Blue3D

Več podobnih tem