» »

Imam povezavo 100/10mb, preko routarja dobim samo 20mb downlada

Imam povezavo 100/10mb, preko routarja dobim samo 20mb downlada

«
1
2

novuporabnik ::

Imam povezavo 100/10mb vendar preko routarja dobim samo 20mb downlada več ne gre. Imam asusov rt n16 routar in na njemo tomato Version 1.28 RAF by shibby. Zanimalo bi me, če bi bil kdo tako dober in bi mi povedal kje v nastavitvah naj naštimam routar tako da bo bil zmožen prenašati preko wifi-ja 100mb downloada.

mailer ::

Saj toliko imaš omejitev. Več ne boš dobil. Zamešal si bite in byte.

pisoy ::

mailer je izjavil:

Saj toliko imaš omejitev. Več ne boš dobil. Zamešal si bite in byte.

Linija 100/10 je 12.5 MB / 1.2MB

Tako da "tvoja" trditev da je zamešal byte in bit ni pravilna.

Gleda na tole: http://event.asus.com/2009/networks/dum...
Ta router, vsaj software, gnije.

Sicer pa je pod "EzQoS Bandwidth Management" bolj Advanced mode pa kot kaze ni.

novuporabnik ::

Na asus imam tomato Version 1.28 RAF by shibby firmware in omenjeni routar bi moral brez problema prebaviti 100 downlada. Samo ne vem kako zdevo skonfigurirati da bo delovala

Mavrik ::

Predvsem ugasni QoS in kakšne druge fancy dodatke, ki preglejujejo pakete. To bi moralo biti dovolj. A ti BREZ routerja dela hitreje?
The truth is rarely pure and never simple.

novuporabnik ::

Ma ja, brez routarja dela brez problema hitreje. Res več nimam kaj naj naredim, zdej me mika, da bi že nov routar kupil samo se mi zdi brezveze, ker vem, da bi ta mogu prebavit teh 100....

Invictus ::

Prepočasen router. Ni sposoben obdelati paketkov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

novuporabnik ::

Zakaj bi bil prepočasen routar?

Invictus ::

Ker ima prepočasen CPU, da bi bil sposoben sproti obdelati paketke.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

novuporabnik ::

Če tole pogledam se mi zdi, da bi moral za šalo prebavit..

wireless N, throughput of 300Mbps , 3 x external antenna , 2.4~2.5 GHz
Output power

n mode: 15.8~19.5dBm
* g mode: 15.5~16.5dBm
* b mode: 15.8~19.5dBm
4 x giga port ethernet , WAN x 1, LAN x 4 RJ-45 for 10/100/1000 Base-T, Supports Ethernet and 802.3 with max. bit rate 10/100/1000 Mbps and auto cross-over function (MDI-X)

2 x usb ports ( hdd / mem stick / print server )

CPU: Broadcom BCM4718 533MHZ
RAM: 128MB (2x 64MB)
ROM: 32MB
ETH: 4x GIGABIT (LAN) 1x GIGABIT (WAN)
USB Ports: 2
Wireless N 2.4 gig

Download Master provides up to 300,000 sessions

xxxul ::

v kerem programu ne gre več k 20?
uganjujem:
pr torrentih, pr teh brzinah, je število konekcij problem k ubija router (me thinks)
tko da če ti speedtest dela ok 100 download, torrenti pa ne, probaj zmanjšat no of connections...

amigo_no1 ::

300Mbps je wifi v idealnih pogojih (laboratorij oz nikjer & nikdar), internet je wan to lan traffic.

glej tabelo izmerjenih hitrosti:
http://www.smallnetbuilder.com/lanwan/r...

za rt-16
http://www.smallnetbuilder.com/wireless...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

novuporabnik ::

Speed test pokaže 20....no sej bi razumu, da recimo niso čisto idealni pogoji in je namesto 100 recimo 80 ampak 20....

amigo_no1 ::

Speed test kaže bite in ne bajte... 1 bajt == 8 bitov.

Testiraj z linkom do arnesa http://ndt.arnes.si .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

novuporabnik ::

Če znam prov razbrat tabelo ni nikjer samo 20 ali se motim?

broken/link ::

sploh pa ali ti wireless podpira N standard?

amigo_no1 ::

Wifi izmerjenih hitrosti imaš na zadnji strani.

Da bi preko wifija prenašal z 12 MB/s moraš imeti zelo čisto&stabilno povezavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

novuporabnik ::

Wireless mi podpira N standard. Amigo razumem da so preko wifi-ja neka odstopanja v povezavi samo ne taka, to sigurno ni tako!

Lonsarg ::

Preveri še, če se ti laptop poveže v N načinu do ruterja(se lahko izjemamo zgodi, da čeprav sta tako laptop kot ruter N ne vzpostavita n povezave), pa če ima vsaj 50% signala. 50% signala na N ruterju in N laptopu bi 100Mbit moralo prebaviti ugibam, ali vsaj blizu.

Oziroma, še preden se tega lotiš zaženi Speedtest preko žice(idealno preko gigabitne/1000), da najprej vidimo, če preko žice dela tako kot je treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

black ice ::

Lonsarg je izjavil:


Oziroma, še preden se tega lotiš zaženi Speedtest preko žice(idealno preko gigabitne/1000).

Sem ravno hotel tole predlagati. Po možnosti ima vmes med routerjem in računalnikom 3 stene, potem pa se pritožuje glede prenosa. ;((

Dajte se že enkrat navaditi na router ali usmerjevalnik. Routar, rutar in ostale popačenke pač niso v uporabi. /grammar nazi

amigo_no1 ::

Usmerjevalnik /grammar nazi2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

novuporabnik ::

Lonsarg je izjavil:

Preveri še, če se ti laptop poveže v N načinu do ruterja(se lahko izjemamo zgodi, da čeprav sta tako laptop kot ruter N ne vzpostavita n povezave), pa če ima vsaj 50% signala. 50% signala na N ruterju in N laptopu bi 100Mbit moralo prebaviti ugibam, ali vsaj blizu.

Oziroma, še preden se tega lotiš zaženi Speedtest preko žice(idealno preko gigabitne/1000), da najprej vidimo, če preko žice dela tako kot je treba.


Preko žice dela s svetlobno hitrostjo in to je 100...ne vem pa kako na usmerjevalniku preveriti, če je povezan v N načinu.

NeMeTko ::

Po raznih testih naj bi ta router zmogel med 130 in 140 Mbit/s na relaciji Lan-Wan.
Testi tudi ne kažejo, da bi filtriranje bistveno znižalo to prepustnost (koneckoncev se gre zgolj za stateful packet filter).

Da bi sam testiral prepustnost, moraš biti povezan preko UTP kabla, tako da na rezultate ne vpliva kakovost in hitrost brezžičnega prenosa.

Ravno tako se pogosto odsvetuje uporabo speedtest.net, češ da ti rezultati niso najbolj realni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

novuporabnik ::

black ice je izjavil:

Po možnosti ima vmes med routerjem in računalnikom 3 stene, potem pa se pritožuje glede prenosa. ;((
Oh ti šaljivec ti...ko konfuguriram usmerjevalnik sem oddaljen 50 metrov od njega in vmes imam 4 stene in ne 3.

novuporabnik ::

Tako je, če utp kebel priključim direktno na laptopa zadeva funkcionira tako kot mora. Ko dam vmes usmerjevalnik je vedno 20,21. Probal sem raznorazne nastavitve že pa se zadeva odzove vedno enako, tako da res nimam več idej zakaj ne dela. Je mogoče kdo, ki bi konkretno vedel katere nastavitve na tomatotu moram nastaviti za boljši wifi prenos?

Lonsarg ::

novuporabnik je izjavil:


Preko žice dela s svetlobno hitrostjo in to je 100...ne vem pa kako na usmerjevalniku preveriti, če je povezan v N načinu.


To moraš preveriti pri laptopu, tam desno spodaj pri wifi ikonci mora vse pisati..

Zdaj sem celo začel sumiti, da sploh nimaš laptopa, ki bi podpiral N standard... Povej model laptopa, da preverimo.

Poleg tega pa 50m in 4 stane tudi zna biti mal problem, koliko črtic/procentov signala imaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

novuporabnik ::

Laptop je Pavilion dv6 1360em, tako da tudi to bi moralo biti ok.

Lonsarg ::

Ta laptop nažalost nima WiFi n standarda, ima samo WiFi b/g, ki ima teoretično omejitev 54Mbit, v praksi pa zaradi izgube signala(ki ga izglega nimaš tako dobrega) to v tvojem primeru pade na 20Mbit..

Na žalost, zdaj ko se optiko napeljuje se bo vedno vač začelo dogajati, da bo WiFi počasnejši od hitrosti interneta. Čeprav novi laptopi res bolj ali manj zdaj imajo tudi n standard.

Edit:
Na srečo obstaja rešitev, tvoj laptop podpira expresscard razširitvene kartice in če hočeš hitrejši WiFi si jo lahko kupiš dokaj poceni:
http://www.amazon.com/Belkin-F5D8073-Wi...

Seveda rabiš še nekoga, ki bo to vstavil in pravilno driver naložil(tastari WiFi izklopil, da se ne tepeta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

novuporabnik ::

Azgard, hvala...pa si res prepričan v tvojo teorijo, da slučajno ne kupim za brezveze? Če hočeš zadeveo vstavit moraš odpreti laptopa, je tako?

NeMeTko ::

Seveda lahko kupiš tudi USB 802.11n Wifi adapter....če ti ne diši odpirati prenosnika...

novuporabnik ::

A priporočaš kakšnega? Je vsak kompatibilen z računalnikom in ali bo sigurno to rešilo zadevo?

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Prepričan sem v vse z izjemo tega, koliko bo ta nova kartica dejansko nesla pri taki oddaljenosti od ruterja. Ker sicer podpira N standard, lahko se pa zgodi da lovi signal slabše od tvoje trenutne.

Tak da se splača malo raziskat, katero zadevo kupiš, je ziher še več ponudbe kje. USB adapterji so enostavni, ker jih samo vklopiš v USB, z to razliko, da ti potem vedno ven štrli ena reč.

Z tem da USB adapterji so vsi kompatibilni, medtem ko če kupuješ te kartice morajo nujno bit vrste "ExpressCard/54" in so dokaj redka zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

novuporabnik ::

Ok usb adapter je lažja rešitev, priporočate kakšnega, da ne bom spet narobnega kupil in da je seveda tudi cena recimo ok.

Se pravi, da usmerjevalnik naj bi bil ok?

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Usmerjevalnik je čisto okej, USB sprejemnik je pa tko, obstajajo tudi takali zelo mejni, ki jih imaš komot vedno priključene in ne motijo:
http://www.mimovrste.com/artikel/249000...

Ta je najbolši od teh majhnih in tudi med najbolšimi za tako ceno, vsaj od te izbire, ki je na voljo pri Mimovrste, celo MIMO ima vgrajen(zelo pomembno pri več stenah). Kaki večji in tudi dražji majo še kaj bolši sprejem, ampak če si upaš tvegati, pa da vidiš, če ti nese zadosti. Ker je zares fajn, ker je majhen. Obstajajo eni še manjši(že praktično nevidni), sam tisto ti pa ne bo zadosti neslo čez več sten, če boš pa v isti sobi kot ruter pa bodo tudi takile vredi:
http://www.mimovrste.com/artikel/249000...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

novuporabnik ::

Lej jutri grem kupit in ti povem, če bo ok, če dela sem ti dolžen pijačo. Se ti pa zahvaljujem za hitre odgovore in še za hitrejšo rešitev. Mi grejo pa res na jetra odgovori kot so prepočasen router, ni sposoben obdelati paketkov....in odgovori podobnih pametnjakovičev.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

tega mikro usb sranja ne kupuj ker ti nič ne bo vleklo..jaz sploh ne bi kupoval ničesar kar nima vsaj 10cm antene

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

novuporabnik ::

Kupil bom pa verjetno tegale, bo ok? Ali ne bo ok za Asusa, glede na to da je bolj kompatibilen z Linksysi

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Obstaja čisto resna možnost, da bo neslo. Na amazonu ga hvalijo z dobrim signalom. Ampak ja, če nočeš tvegati(no saj v bistvu ne tvegaš, ker na mimovrste kolikor vem lahko produkt vrneš v nekajdnevnem roku), potem boš moral nabavit kako dražjo stvar in večjo, v tem stilu recimo:
http://www.mimovrste.com/artikel/249000...

@blackbfm, antena pa ni vse, niti 50% ni. DOsti propizvjalcev na svoje švoh sprejemnike namontira antento, da daje vtis, kot da bo dobro lovilo.

novuporabnik ::

Haha, skor sem iz stola padel ko sem zagledal tale tvoj zadnji link Azgard :). Pa nej bo še tako dober samo tegale sekreta pa res ne bom imel priključenega v laptopa :)

Lonsarg ::

Ja, ampak ti bo ziher lovil dobr hehe:) Tisti, ki si dal link z enaaje v istem rangu kot tisti, ki sem ga jaz sprva predlagal, z tem da se dodatno še na Amazonu vsaj 1/3 ljudi pritožuje, da jim meče povezavo dol.

Torej ti si dejansko 4 stene oddaljen praviš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

blackbfm ::

@blackbfm, antena pa ni vse, niti 50% ni. DOsti propizvjalcev na svoje švoh sprejemnike namontira antento, da daje vtis, kot da bo dobro lovilo.


Motiš se, antena je v bistvu najpomembnejši dejavnik, zato so vse usb kartice z interno anteno obupno zanič.

takle tip kartice:



ima anteno v velikosti nohta...NOHTA, ti pa mu priporočaš še manjšo kartico;(( s tako kartico bo srečen če bo povezava stabilna, kaj šele da bi vlekel 20mbit+. za moje pojme, stran vržen denar

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

novuporabnik ::

Ma ne nisem 4 stene oddaljen. Usmerjevalnik imam v istem prostoru kot laptopa oziroma v najslabšem primeru je vmes 1 stena in še ta je narejena iz knaufa:). Mislim da tisti prvi ki si mi ga predlagal bo kar dobro opravlljal svojo vlogo, sem skoraj prepričan, da bo večji prenos kot zdaj.

Sam ubistvu a mislš, da bo prebavu 100/10 mbps povezavo?

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Aha ok. 1 stene ali celo 0 stene bo brez najmanjšega problema ja, še kak slabši bi delal tle. In ja problem je samo signal, "prabavi" se vse.

@blackbfm real life testi(ene 5 testov sam o ostalih stvareh sem bral) so pokazali, da so tanajbolši USB ključki bolši od 90% vseh pošasti z nevem kakimi antenami. Da ponovim, 90% baštij z faktor 2 ali več večjimi antenami je slabših od te male zadevice, očitno 90% izdelkov fejka anteno in je v bistvu sploh nima al kako?
Je pa jasno več teh USB adapterčkov slabih, kot tistih z anteno, ampak zelo daleč od tega, da bi bilo to pravilo. Če kupuješ po anteni imaš 3/4 šans, da boš kupil šrot, moraš teste gledat. Al pa po decibelih, to je še najbolj važno.
Kar se tiče mojih osebnih testov, najprej je bila v stacionarcu PCI WiFI adapter z eno anteno, potem en z tremu antenami pa ne poceni, potem pa en 25EUR USB ključek pa je posekal prejšne dva adapterja po moči signala, od takrat naprej berem teste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

novuporabnik ::

Jutri grem po tegale http://www.mimovrste.com/artikel/249000... in poročam kaj in kako.

blackbfm ::

tanajbolši USB ključki bolši od 90% vseh pošasti z nevem kakimi antenami.


Tanajbolši ključki sploh nimajo interne antene...z razlogom.

Tu niso nobeni testi, gre za fizikalne omejitve. Sploh pri wifiju je bolše da kupiš nekaj kar ima še malo rezerve, ne nekaj kar že v teoriji deluje čisto na meji. Res pa da tudi ni vse kvalitetno kar ima zunanjo anteno, jaz imam dobre izkušnje edino z alfinimi karticami.

NeMeTko ::

Vsak ključek, ki ti v tvojih pogojih uporabe deluje kot bi moral, je dober ključek.

Če ti zadovoljivo deluje tak mikro ključek, ni prav nobene potrebe, da imaš še nevem kakšno anteno.
Najbolje se je dogovoriti s trgovcem, da boš testiral ustreznost in zadevo zamenjal, če nebi ustrezala.

Nekako butasto je, če se te diskusije na koncu vedno iztečejo kot nekakšen prodajni katalog za različne modele nekih ključkov, routerjev, itd.
Če je kdo imel izredno slabe izkušnje s kakšnim modelom, ali izredno dobre, potem je stvar še vredna omembe, vse ostalo pa potencialnega kupca le še dodatno zmede, da na koncu res ne ve, kaj naj vzame.

novuporabnik ::

Evo danes kupil tale ključek http://www.mimovrste.com/artikel/249000... in download se je bistveno popravil vendar še vedno ni tako kot mora biti. Se je pa upload zelo pokvaril....

Še slika testa:



Kje pa zdaj tiči problem?

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Zakaj si pa N150 kupil, jaz sem ti linkal na N300. V praksi so ponavadi hitrosti okoli polovico teoretičnih in N150 podpira 150Mbit, kar pomeni da bi bil kar dosežek, če bi res 100Mbit downloada zmogla.

Čeprav da zmore sam 1Mbit uplovda je pa res zlo bogo. Po tem takem tudi za N300 vprašanje, če bi celih 10Mbitov zmogla, bi pa download.

N300 sem svetoval, ker sem videl res dobre teste, N150 pa ima bolj tam okoli 3 zvezdice(ta tanova verzija, ki si jo ti dobil, prejšna je bila boljša)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

novuporabnik ::

NA žalost niso nikjer imeli na zalogi N300....Mi je pa dopoldne brez problema delal 8Mbitov uploda zdaj je pa kar naenkrat vse skupaj padlo. imam občutek, da je nekaj narobe z nastavitvami usmerjevalnika....

Lonsarg ::

8 se pa dosti bolj normalno sliši. Večkrat zaženi test, pa driverje posodobi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri wifi router za 100Mbps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8831278 (24148) mevden
»

Kupujem mrežno wireless kartico

Oddelek: Kaj kupiti
253484 (2804) Nesta
»

kateri zunanji wi-fi USB adapter?

Oddelek: Kaj kupiti
234497 (3280) Spajky
»

TP-LINK-TL-WN722N Wi-fi Adapter - Mnenje?

Oddelek: Omrežja in internet
122251 (2077) fujtajksel
»

Domače wireless omrežje pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
164599 (4216) blackbfm

Več podobnih tem