» »

Mozilla ukinja 64-bitno različico Firefoxa za Windows

Mozilla ukinja 64-bitno različico Firefoxa za Windows

Novo stanje za uporabnike operacijskega sistema Windows

vir: Bit Technologies
Bit Technologies - Pri Mozilli so objavili, da ukinjajo razvoj 64-bitne različice Firefoxa za Windows. Razlog za to se skriva predvsem v zmedi med uporabniki, ki jo je povzročila možnost namestitve dveh različic brskalnika. Izbira je bila sicer prisotna pri dnevnih in tedenskih izdajah na vseh treh namiznih platformah, torej na Linuxu, OS X-u in na Windows, največjo zmedo pa je predstavljala predvsem slednja. Različica za Linux je v 64-bitni obliki večinoma že priložena 64-bitnim različicam Linux distribucij (enako seveda velja za 32-bitni par), medtem ko je bila na Oknih priporočena izbira 32-bitne različice z možnostjo izbire 64-bitne verzije z nekaj več klikanja (kot je npr. mogoče namestiti angleški jezik, čeprav nam Mozilla sicer samodejno ponudi slovenski Firefox).

A obilica razširitev, predvsem najbolj popularnih, za delovanje potrebuje 32-bitno osnovo, medtem ko ima majhno število razširitev, združljivih s 64-bitnim Firefoxom, veliko hroščev oz. se pogosto obesijo. Za to so krive predvsem razlike med obema različicama brskalnika. Posledično imajo razvijalci težave s popravljanjem resnih hroščev, saj je nasploh težav in negodovanja uporabnik v povezavi s 64-bitno izdajo veliko. Z ukinitvijo dnevnih in tedenskih izdaj v 64-bitni obliki na sistemih Windows bodo odrezali kar 50 % vseh uporabnikov teh manj stabilnih in bolj pogostih izdaj, medtem ko različice za Linux in OS X ostajajo na voljo.

Seveda bodo ukinjene le uradne manj stabilne izdaje za Windows, saj je za Firefox na voljo izvorna koda, torej načeloma lahko vsak brskalnik prevede in naloži na svojem računalniku oz. lahko celo sam popravi napake. Posledično ni presenečenje, da se je že pojavila iniciativa, ki naj bi poskrbela ne le za namestitvene datoteke sploh, temveč tudi za bolj stabilno 64-bitno izdajo za Windows. 64.bitni Firefox za Windows bo tako še vedno mogoče namestiti, le da bo poznan pod imenom Waterfox Project.

52 komentarjev

«
1
2

cen1 ::

Lol, kot da bi šli par let nazaj.

Glugy ::

Aja.. -facepalm- jaz sm pa mislu da je 64bitna tehnologija prihodnost 32 pa preteklost ampak zdej vidm da je lih obratno :D

SkyNet ::

Če bo obstajal kot waterfox bo še ok. Sam ga uporabljam že nekaj časa in to celo brez problemov s samim brskalnikom ali vtičniki.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

carota ::

No, in kakšna je prednost 64-bitne verzije pred 32-bitno, lahko preseže 4 GB memory usage? :) (resno me zanima)

matejdro ::

Največji problem so plugini. Obstajata 64 bitna Flash in Java, potem pa se počasi že konča.

Bakunin ::

khm khm. ne samo waterfox, tudi Palemoon.

slitkx ::

Da te to zmede, pa moraš biti popolni računalniški trap.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

KTr1sk ::

torej ni (bilo) nobene prednosti v 64bitni verziji?
kaj to pomeni, da tudi Waterfox in Palemoon ne bosta več v prihodnjosti v x64??
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Kurzweil ::

In zakaj nisem ves ta čas jaz vesel da je v osnovi manj stabilen, predvsem extenisioni in addoni. Naj samo nekdo še reče da imam občasne probleme s Flashom zaradi kakšne kozlarije z 64 bitno različino Firefoxa in Flash, ki je delal občasno težave, ob določenih verzijah prave nočne more, tako da je bilo treba iti nazaj na starejo, bolj stabilno verzijo.

Ja v nekaterih primerih se čas očitno odvija nazaj. Je pa to čisti dokaz, da so uporabniki vedno bolj omejeni in nepriladodljivi. Če ni ikone na desktopu je stvar za njim nemogoče in neuporabna. Smešno.

Lonsarg ::

Če so pa čudaki, 64 in 32 bitno se zapakira v en .exe install paketek, potem pa se inštalira samo ena verzija, tista katere je operacijski sistem, problem rešen. Linux uporabniki so pa tak navajani zmede:)

jype ::

Azgard> Linux uporabniki so pa tak navajani zmede:)

Aja? Ko sem nazadnje gledal mi na Linuxu sploh nameščat ni bilo treba ničesar - Firefox se sam avtomatično posodablja in je prišel že prednameščen.

Lonsarg ::

No, jaz sem mislil širše, kot katerikoli program, izdan hkrati za 64bit in 32bit, firefox je res v večini distribucij prednaložen. Sicer lahko tudi za linux nardiš paketke, vendar, ker je distribucij več, najverjetneje samo za Ubuntu.

Fajn bi blo, da bi s e naredilo kak leyer čez apt-get, ki bi skril vsa razvojna imena in dependacyje in bi se končnemu uporabniku predstavil bolj v stilu Google Play, Windows Store,..

34054 ::

Lonsarg je izjavil:

No, jaz sem mislil širše, kot katerikoli program, izdan hkrati za 64bit in 32bit, firefox je res v večini distribucij prednaložen. Sicer lahko tudi za linux nardiš paketke, vendar, ker je distribucij več, najverjetneje samo za Ubuntu.

Fajn bi blo, da bi s e naredilo kak leyer čez apt-get, ki bi skril vsa razvojna imena in dependacyje in bi se končnemu uporabniku predstavil bolj v stilu Google Play, Windows Store,..


Emm, nekaj v tem smislu: http://www.ubuntu.com/ubuntu/features/f... ? :))

Kar nekaj računalniško polpismenih oseb ni imelo prav nobene težave uporabljati GNU/Linuxa na mojem PCju. Torej GNU/Luinux (še posebej Ubuntu) res ne povzroča nobene zmede. :)

celebro ::

Lonsarg je izjavil:


Fajn bi blo, da bi s e naredilo kak leyer čez apt-get, ki bi skril vsa razvojna imena in dependacyje in bi se končnemu uporabniku predstavil bolj v stilu Google Play, Windows Store,..


Briljantno. Le pošlji predlog na Canonical. Pa napiši še, da predlagaš ime Ubuntu Software Center.

Bistri007 ::

64-bitno programje je OK, ampak za programe, ki potrebujejo več kot 3 GB RAM.

Na 64-bitnih Windows imajo usermode programi na voljo 3 GB RAM:
On 64-bit versions of Windows Server 2003, the system automatically expands the virtual address space available to 32-bit user-mode programs linked with the /LARGEADDRESSAWARE option as needed without the /3GB boot parameter. On Windows Server 2003 RTM (without Service Pack 1), these 32-bit programs can access up to 3 GB of virtual address space.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library...


Sicer pa je tudi na Windows x64 7/8 default desktop browser 32-bitni IE. Metro mislim, da je po default x64, ampak ta itak nima pluginov...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

win64 ::

Ne trosi polresnic. Na windows 7 imaš nameščen tako x86 kot tudi x64 IE. Se pa 64 bitne različice ne da nastaviti ko privzeti brskalnik.
V windows 8 je privzeto x64 različica, tako v klasičnem načinu kot metro načinu.

mtosev ::

ah pomeni,da mozilla še dolgo časa ne bo imela official 64bit FF različice
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

71GA ::

Joj kako GLUP izgovor...

Bistri007 ::

Heh, polresnice. Preden sem napisal zgornje, sem za hec startal Windows 8 Release Preview v VM.

V desktop mode Internet Explorer 10 zažene en x64 parent proces, potem pa za vsak odprti tab še x86 proces. Torej x64 bdi nad tem, ali se kak tab sesuje. Torej samo renderiranje in plugini pa delujejo v x86 načinu. Sicer če bi en tab porabil 3 GB RAM, je že nekaj narobe.

Mislim, da bo na tak model izolacije tabov prešel tudi Firefox.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

MrStein ::

Prednosti oziroma razlogi za uporabo 64 bitne različice:
(vi napišite)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bistri007 ::

MrStein je izjavil:

Prednosti oziroma razlogi za uporabo 64 bitne različice:
(vi napišite)

Jaz jih ne vem. Dosedaj sem 64-bitni IE startal samo iz firbca, 64-bitnega Firefox pa nimam.

Brez posebnih težav mi na domačem računalniku deluje 64-bitni Office 2010. Instaliral sem ga zaradi tega, ker mi je 32-bitni kazal "out of memory". No tudi 64-bitni isto dela, ampak ni "out of memory", pač pa je zadel GDI objects limit, ki je še vedno 16-biten... Baje naj bi 64-bitni Excel bolje deloval, ampak jaz itak nimam več GB velikih datotek.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bistri007 ()

PrimozR ::

Jah če je vsak tab svoj proces še gre. Pri Firefoxu AFAIK še ni tako, torje je 64-bitna različica še nekako smiselna, ker z dovolj tabi dejansko lahko prideš do 4 GB.

MrStein ::

Trdijo da sem nor, ker imam "toliko" tabov odprtih, pa nikoli še nisem imel "out of memory" (zasedlo je do zdaj največ tam nekje malenkost čez 1GB).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RejZoR ::

matejdro je izjavil:

Največji problem so plugini. Obstajata 64 bitna Flash in Java, potem pa se počasi že konča.


In ker drug plugin sploh rabiš? Flash, Silverlight in java. Drugega itaq ni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

celada ::

RejZoR je izjavil:

matejdro je izjavil:

Največji problem so plugini. Obstajata 64 bitna Flash in Java, potem pa se počasi že konča.


In ker drug plugin sploh rabiš? Flash, Silverlight in java. Drugega itaq ni.


Noscript
Adblocker

Pa ziher je še kak toda ta dva sta minimum.

Bistri007 ::

celada je izjavil:

Noscript
Adblocker

Pa ziher je še kak toda ta dva sta minimum.

Pazi: "plug-in" != "extension"

Oboje pa je add-on
:D

Ampak extensioni so napisani v .js, ne native kodi...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bistri007 ()

matejdro ::

Extensioni so vsi delali, ko sem uporabljal 64-bitni Waterfox.

celada ::

Bistri007 je izjavil:

celada je izjavil:

Noscript
Adblocker

Pa ziher je še kak toda ta dva sta minimum.

Pazi: "plug-in" != "extension"

Oboje pa je add-on
:D

Ampak extensioni so napisani v .js, ne native kodi...



Ah my bad potemtakem.

WhiteAngel ::

Jao. Pa kaj je s tem Windows in x86/x64?! Še pomnite polom z Windows XP 64, ki sploh ni imel podpore periferiji s strani proizvajalcev? Pa potem čisto podrta kompatibilnost starih gonilnikov z XP na Visto. Vse kar je treba storiti je še enkrat skompajlati aplikacijo/gonilnik/plugin za novo arhitekturo. Mislim WTF, saj ne programiramo v assemblerju večine stvari :(

Grumf ::

He he he, nice... če imaš probleme z memorijo (overruni,...), pa ne pridejo ven kot crash v 32 bitni verziji, potem je zelo
velika verjetnost, da bo zadeva crashirala v 64 bitni. To je če mene vprašate razlog za ukinitev 64 bitne verzije, izgovor, ki
obstaja od 64 bitnega compilerja naprej: "saj na 32 bitnem pa dela"... imajo problem pa ne najdejo razloga.

Sicer je pa firefox piece of shit, ga ne bi uporabljal, pa ima nekaj res genialnih pluginov, ki opravičujejo ubijanje processa
na vsaka dva dni.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

jacal ::

Cca dva meseca uporabljam waterfox kot edini brskalnik, iz firbca, in deluje brezhibno (win 7). Po nekdanjih slabih izkušnjah sem vklopil celo vgrajeno sinhronizacijo z drugim računalnikom, kjer si isti profil delijo 32-bitni firefox ter 64-bitna pale moon in waterfox, in nič se še ni sfižilo. Če se bo, tudi nič hudega, ker tu in tam naredim kakšno varnostno kopijo, ma se mi zdi, da bo vse v redu in da tole ni ravno hoja po robu in bitka za El Alamein. "Ubijanje procesa" bi pričakoval vsaki dve leti, počemu nasilje.

Mipe ::

Nisem še umoril FF procesa, le ene parkat, ko se je sfižil Flash update. Saj veste, tisti katastrofalni patch. Sandbox my arse.

Grumf ::

Premalo tabe uporabljata, zdajle mi jih laufa 68 :D, sicer na tejle mašini ni problema, ker ima rama
uvrh glave, na tisti drugi mi pa pokuri toliko rama (čez noč), da je (zjutraj) bolj praktično da ga ubijem
kot da čakam da se vse zvali ven iz page fajla.

(aja mimogrede, zdajle mi kuri 1.132gb rama)
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

jacal ::

Grumf je izjavil:

Premalo tabe uporabljata


Iskreno se opravičujem, če premalo ali preveč uporabljam to ali ono. Ni namerno.

RejZoR ::

Tud tečno je da že par dni po releasu Firefox 17 še vedno ni Waterfoxa 17. Kar je zame velik razlog za neuporabo slednjega. Če pa bi bil podprt uradno pa bi prišel ven na isti dan. Zato mi gre Mozilla s svojimi šalabajzerskimi izgovori na živce.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jacal ::

Mah, saj gre tudi meni na živce. Le skromno sem sporočil, da tale waterfox pri meni za zdaj deluje. Firefox tudi. Borderlands 2 tudi. Raw therapee takisto. Načeloma redkokdaj kaj ne deluje, kar mi ustreza.

Tamius Han ::

Čak, dodatki bolj kot ne potrebujejo 32-bit podporo za pravilno delovanje v Firefox? Opera teh problemov pač nima...

carota ::

Torej ni nobenega razloga v čem je 64-bitna verzija boljša od 32-bitne?

Mipe ::

Ja, večja cifra je, ane. To je pomembno, da lahko vsem v pogovoru poveš "Moj ata ima pa 64-bitnega!"

Mnja, glede na končnega uporabnika so razlike zanemarljive.

cen1 ::

Če jaz dobro razumem, 32bit programi tečejo na 64bit windowsih skozi WoW64 layer ki skrbi za preslikavo med 32 in 64bit ukazi (kot nekakšen emulator). Že iz tega razloga bo 64bit program tekel hitreje ker se izvaja direktno. Prav tako 32bit program ne more uporabljati naslovnega prostora v pomnilniku ki je nad 4GB, torej če bi fural vse programe 32bit in imaš 8GB pomnilnika ga sploh ne bi mogel uporabiti (če to ni res naj me kdo popravi, tako si osebno razlagam. Mogoče ima WoW64 tudi kakšno preslikavo gornjih naslovov.. ne vem).

WoW64 @ Wikipedia

Skratka, 32bit naj gre čimprej na smetišče zgodovine pa bo vse ok. 64 ni samo številka ampak je v ozadju precej več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cen1 ()

KTr1sk ::

Mozilla ukinja 64-bitno različico Firefoxa za Windows
in
še vedno ne vem, ali bo obstajale nove različice Waterfox-a in Palemoon-a ali je kaj vezano na Firefox...?

KTr1sk je izjavil:

torej ni (bilo) nobene prednosti v 64bitni verziji?
kaj to pomeni, da tudi Waterfox in Palemoon ne bosta več v prihodnjosti v x64??
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Bakunin ::

http://forum.palemoon.org/viewtopic.php...

It has no bearing on Pale Moon. All they do is stop building x64 nightlies, but 64-bit functionality is still in the source tree, it just will not be built by the Mozilla Firefox team. So it will only impact people who are on the nightlies at the moment.

KTr1sk ::

Super, torej se še bo razvijal samo ga ne bodo ljudje od Firefoxa...pa drugače obstaja še kakšen ko je identičen na pogled kot firefox
zdaj "Pale Moon" in "Waterfox" že poznam ;),.še kakšen?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Bakunin ::

to nista "samo" 64bit builda, ampak imata tudi dolocene optimizacije, ki jih FFox nima.
Palemoon obstaja tudi v 32bit verziji, medtem kot je WaterFox SAMO v 64bitni verziji.

MrStein ::

cen1 je izjavil:

Če jaz dobro razumem, 32bit programi tečejo na 64bit windowsih skozi WoW64 layer ki skrbi za preslikavo med 32 in 64bit ukazi (kot nekakšen emulator). Že iz tega razloga bo 64bit program tekel hitreje ker se izvaja direktno. Prav tako 32bit program ne more uporabljati naslovnega prostora v pomnilniku ki je nad 4GB, torej če bi fural vse programe 32bit in imaš 8GB pomnilnika ga sploh ne bi mogel uporabiti (če to ni res naj me kdo popravi, tako si osebno razlagam. Mogoče ima WoW64 tudi kakšno preslikavo gornjih naslovov.. ne vem).

WoW64 @ Wikipedia

Skratka, 32bit naj gre čimprej na smetišče zgodovine pa bo vse ok. 64 ni samo številka ampak je v ozadju precej več.

- izmišljeno
- ni res
- tudi ne
- potegnjeno iz ....

Torej lahko zaključimo, da ni enega razloga, zakaj bi karkoli počel s to 64 bitno verzijo.
Ampak če ni druge teme za čvek, je to tudi ok ... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

KTr1sk ::

po dooolgem času sem si spet inštaliral Opero in grem na njihovo uradno stran in kliknem download in se pojavi x64 verzija, zanimivo avtomatsko se downloada 64bitna verzija, zazna verjetno kakšen OS imaš inštaliran in dela Opera čist ok, čeprav po občutku bi rekel da je Firefox hitrejši
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

cen1 ::

MrStein je izjavil:

cen1 je izjavil:

Če jaz dobro razumem, 32bit programi tečejo na 64bit windowsih skozi WoW64 layer ki skrbi za preslikavo med 32 in 64bit ukazi (kot nekakšen emulator). Že iz tega razloga bo 64bit program tekel hitreje ker se izvaja direktno. Prav tako 32bit program ne more uporabljati naslovnega prostora v pomnilniku ki je nad 4GB, torej če bi fural vse programe 32bit in imaš 8GB pomnilnika ga sploh ne bi mogel uporabiti (če to ni res naj me kdo popravi, tako si osebno razlagam. Mogoče ima WoW64 tudi kakšno preslikavo gornjih naslovov.. ne vem).

WoW64 @ Wikipedia

Skratka, 32bit naj gre čimprej na smetišče zgodovine pa bo vse ok. 64 ni samo številka ampak je v ozadju precej več.

- izmišljeno
- ni res
- tudi ne
- potegnjeno iz ....

Torej lahko zaključimo, da ni enega razloga, zakaj bi karkoli počel s to 64 bitno verzijo.
Ampak če ni druge teme za čvek, je to tudi ok ... ;)


In ti imaš prav ker.. si vse razložil in podkrepil z viri? :O

PrimozR ::

cen1 je izjavil:

Če jaz dobro razumem, 32bit programi tečejo na 64bit windowsih skozi WoW64 layer ki skrbi za preslikavo med 32 in 64bit ukazi (kot nekakšen emulator). Že iz tega razloga bo 64bit program tekel hitreje ker se izvaja direktno. Prav tako 32bit program ne more uporabljati naslovnega prostora v pomnilniku ki je nad 4GB, torej če bi fural vse programe 32bit in imaš 8GB pomnilnika ga sploh ne bi mogel uporabiti (če to ni res naj me kdo popravi, tako si osebno razlagam. Mogoče ima WoW64 tudi kakšno preslikavo gornjih naslovov.. ne vem).

WoW64 @ Wikipedia

Skratka, 32bit naj gre čimprej na smetišče zgodovine pa bo vse ok. 64 ni samo številka ampak je v ozadju precej več.

Narobe si razlagaš. Kaj ti brani, da na 64-bitnem OSu program A (32-biten) porabi 4 GB, en drug program, prav tako 32-biten, pa prav tako 4 GB, kolikor lahko?

Bistri007 ::

cen1 je izjavil:

Skratka, 32bit naj gre čimprej na smetišče zgodovine pa bo vse ok. 64 ni samo številka ampak je v ozadju precej več.

Zadaj je "precej več", ampak o tem očitno ne veš veliko.

cen1 je izjavil:

Če jaz dobro razumem, 32bit programi tečejo na 64bit windowsih skozi WoW64 layer ki skrbi za preslikavo med 32 in 64bit ukazi (kot nekakšen emulator). Že iz tega razloga bo 64bit program tekel hitreje ker se izvaja direktno. Prav tako 32bit program ne more uporabljati naslovnega prostora v pomnilniku ki je nad 4GB, torej če bi fural vse programe 32bit in imaš 8GB pomnilnika ga sploh ne bi mogel uporabiti (če to ni res naj me kdo popravi, tako si osebno razlagam. Mogoče ima WoW64 tudi kakšno preslikavo gornjih naslovov.. ne vem).

Ločiš med logičnim (virtualnim) naslovnim prostorom in fizičnim pomnilnikom? PAE? Paging?

Kakšen emulator? V 64-bitni mode je samo flag na deskriptorju za code sement (CS) register. Glej http://blog.rewolf.pl/blog/?p=102#.ULOv...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Firefoxu 43 končno 64-bitna verzija enakopravna z 32-bitno

Oddelek: Novice / Brskalniki
329737 (7044) knesz
»

Chrome za Windows postal 64-bitni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7334740 (28701) Tr0n
»

Firefox bo 64-biten

Oddelek: Novice / Brskalniki
4915709 (12650) RuskiSnajper
»

Firefox vrača 64-bitno verzijo za Windows

Oddelek: Novice / Brskalniki
278435 (6362) techfreak :)
»

Mozilla ukinja 64-bitno različico Firefoxa za Windows (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5215782 (13042) Glugy

Več podobnih tem