» »

Termalna pasta

Termalna pasta

TehDucky ::

Dve vprašanji glede termalne paste. Imam še skoraj čisto polno termalno pasto Arctic Silver MX-2, samo v prve sem dvakrat namazal procesor, 1x sem zajebal, sedaj pa mi že 3 leta stoji na polici. Me pa zanima ima ta zadeva kakršen koli rok uporabe ? Pač predvsem mislim na to, če izgubi na kvaliteti oz. če sploh lahko rata "neuporabna" ? In če bi po 3 letih zamenjal pasto na i7 920, ki je navit na 4.2Ghz na Mugen 2, bi se sploh kaj poznalo, razen tega da bi imel dodaten del ? Pač ni mi za 1-3°C razlike, zato sprašujem če je smiselno to delat.

Kot drugo pa koliko je dobra zobna pasta (tista čisto navadna bela) za uporabo kot termalno pasto za na procesor ? Slišim, da nekateri to delajo pa jim čisto solidno laufa še naprej.

Hvala
  • spremenil: TehDucky ()

stock ::

Pomoje nima smisla menjat, če si jo takrat nanesel lepo in pravilno ne bo nobene razlike. Vkolikor je pasta pravilno shranjena ni tak problem jo ponovno uporabit, ti pa priporočam, da prej na kak papirček spustiš kako kapljico, ki zna bit malce vodena, ko se čez čas ostala pasta malce zgosti. Zobno pasto pa niti slučajno nebi priporočal, od tega, da je mnogo bolj agresivna do tega, da zna bit na bolj vodeni osnovi, le ta voda potem izpari in imaš nepokrit del. V ekstremnem primeru bi raje dal nazaj tisto kar bi ostalo paste še gor, ali celo brez kot pa zobno pasto.

Buggy ::

se popolnoma strinjam z vsem kar je stock povedal...staro pasto pa vseeno malce istisni na papir dokler ne bo zacela ven tect homogena zmes in jo potem uporabi.
Po treh letih pa z menjavo paste na obstojeci postavitvi ne bos kaj dosti pridobil, razen ce si jo prejsnic bolj na hitro namazal. Nekateri porocajo boljse rezultate z aplikacijo paste v kriznem nacinu na procesor kot samo rizevo namestitvijo na sredo, najbolj vprasljiva pa je namestitev paste s kreditno kartico po celem jedru.

Skoda casa ce men vprasas.

dogo ::

Buggy je izjavil:

najbolj vprasljiva pa je namestitev paste s kreditno kartico po celem jedru.

Skoda casa ce men vprasas.


To je zelo odvisno od tega kakšen je hladilnik katerega nameščaš na procesor, če je tak kot za 1155 socket, kateri ima dejansko stik s procesorjem le na relativno majhni površini v primerjavi s celotnim procesorjem potem je nesmiselno in je bolje po principu zrna. Če pa je hladilnik naprimer kot za AM2 socket, kateri pokriva celoten procesor potem je smiselno nanesti in razporediti pasto po celotnem procesorju, saj je stik hladilnika po celotni površini procesorja.

AlienRR ::

Ni ti treba skrbeti glede roka uporabe. Sploh kvalitetne (kar MX2 je) komot ostanjejo uporabne še po petih letih.
Ni potrebno zamenjati termalne paste, če ne opažaš višjih temeratur.

Bo kar neodvisno od hladilnika, nesmiselno razmazati pasto, ker bodo zračni mehurčni noter.

Ne kompliciraš in greš po principu zrna.

Tisto z zobno pasto pa je zajbancija... Ne resno vzeti vsega kar vidiš/prebereš na internetu.

:D:D
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

dogo ::

@AlienRR Če povem po pravici niti pomislil nisem na možnost zračnih mehurčkov in na samo viskoznost termalne paste. Dober video prikaz.

TehDucky ::

Hvala za odgovore, potem bom kar gor pustil pasto in pustil pri miru. Sicer pa glede zobne paste pač ne trollam, ampak poznam nekoga ko to dejansko dela že celi čas pa nima nobenih problemov, sicer mu vedno ponudim svojo pasto ko se spravi delat to, ampak pravi "je že uredu". Mogoče je pa kaj na tem, da more vsake pol leta menjat to pasto =)

Aja ko že razglabljate glede teh podnožij pa kako se razmaže. Imam 1366 podnožje, pa ko sem prvič dal riževo zrnje, se je samo po sredini razmazalo, niti ne v obliki kroga ampak recimo leva tretjina procesorja je bila brez paste, srednja tretjina namazana, desna pa spet brez paste. Potem sem malo več paste dal ter razmazal in je super (po temperaturah sodeč).

T_F_7 ::

Kaj mi lahko kdo pove, če so sledeče termalne paste kvalitetne, so sicer Arctic, vendar ne Silver:

Arctic Cooling MX-2 Artic No Silver

Arctic Cooling MX-2

kaj pa tale:

Arctic Silver Céramique 2

in tale:

Tuniq TX-2

oziroma, če niso, kje lahko kupim kvalitetno termično pasto za dobro ceno?

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

Janac ::

Najboljša termalna je Collaboratory LIQUID ULTRA, izjemno draga in neprimerna zate, zato vzem neki Gelid, AS-5...

SuperVeloce ::

Mogoče je pa kaj na tem, da more vsake pol leta menjat to pasto =)

Zobna pasta verjetno res deluje, ampak ne pol leta, kvečjemu par ur/dni. Koliko časa dejansko, je pa odvisno od temperature, saj se pasta posuši :). Kako pa potem to sploh dobro sčisti, je pa vprašanje...

mihec87 ::

Razlike med boljsimi pastami so par stopinj..Tako da če maš crap hladilnik bo z najboljšo pasto še vedno crap..

Janac ::

SuperVeloce je izjavil:

Mogoče je pa kaj na tem, da more vsake pol leta menjat to pasto =)

Zobna pasta verjetno res deluje, ampak ne pol leta, kvečjemu par ur/dni. Koliko časa dejansko, je pa odvisno od temperature, saj se pasta posuši :). Kako pa potem to sploh dobro sčisti, je pa vprašanje...


Si probu majonezo? Izvrstna je.

Assass1n ::

Gelid GC Extreme, je bolj gosta meni se zdi, da je izvrstna, temperature so super, priporočajo top slo overclockerji.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

T_F_7 ::

Niti ni draga, čeprav ne piše koliko jo je:

Coollaboratory-Liquid-Ultra-Warmeleitpaste

vseeno za moje potrebe rabim nekaj cenejšega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

kixs ::

Na enem forumu so tole priporocal kot poceni in dobro. Js sem jo narocil in cakam, da postar prinese ;)

http://www.ebay.co.uk/itm/130569379989?...

lp

T_F_7 ::

kixs je izjavil:

Na enem forumu so tole priporocal kot poceni in dobro. Js sem jo narocil in cakam, da postar prinese ;)

http://www.ebay.co.uk/itm/130569379989?...

lp


ajoj bogtivedi kaj je tle not, čeprav niti za druge ne moreš bit 100% da nisi dobil mačka v žaklju. plus je preveč za čakat..

Morenov ::

Tuniq

T_F_7 ::

Odločam se med:

Arctic Cooling MX-2 in Tuniq TX-2.

Tole Tuniq jo kar hvalijo. Po tej raziskavi - link je celo najboljša. Pa še dostava iz Hong Konga je nenavadno hitra. Me prav zanima, če bo prišla do konca drugega tedna...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

Han ::

Arctic Ceramique je dokaj dobra. Je sicer malce trša, tako da jo je priporočljivo enakomerno razmazat po celotni površini. Ker ni prevodna, ni nevarnosti kratkega stika... Manjša tubica (2,4 g injekcija) zadošča za vsaj 20 procesorjev. - Za en procesor je dovolj ca. kubični milimeter paste, ki jo s ploščato palčko (ni priložena) v velikosti zobotrebca lepo enakomerno na tanko razmažeš...

MX-2 je prav tako odlična pasta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

T_F_7 ::

Ja samo je dražja in slabša. Sicer pa 2€ gor ali dol. Preveč kompliciram, Tuniq TX-2 bom naročil, ker je dostava najhitrejša. Je pa res da gre bolj zaupati dostavi iz UK kot iz HK, bodisi zaradi hitrosti, bodisi zaradi pristnosti.

Han ::

Ceramique stane 5,59 pri Mlacomu in je na zalogi. Jaz med MX-2 in Ceramique nisem opazil nobene razlike v temperaturi. Poleg tega se hladilnik lažje odstrani, če je spodaj Ceramique...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

T_F_7 ::

+4€ poštnine in smo na 10€ ;)

Moonman ::

Mogoče pride komu prav. Rezultati mojega testa:



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
285338 (757) fujtajksel
»

Katera termalna paste je najboljša??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
244183 (2526) boolsheat
»

Katera termalna pasta

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
264745 (4254) SuperVeloce
»

termalna pasta

Oddelek: Kaj kupiti
4410490 (9358) flipr

Več podobnih tem