» »

ne pride v Win z 4 x ram (2x ali 3x ok)

ne pride v Win z 4 x ram (2x ali 3x ok)

Machete ::

Živ!

Torej težavo imam z vsemi štirimi vstavljenimi rami (4x2gb).
Če imam samo dva ali tri je ok, če pa so vstavljeni vsi štirje ne pride mimo Win logota.
Palčke so vse ok. Tudi pri zagonu zazna 8gb rama.
Plata je Gigabyte GA-P35-DS4 - rev 1.1. Posodobil sem tudi bios z downloadam z uradne strani, pa ne pomaga.
Winsi so 7 64bit
Proval sem tudi morje kombinacij v zaporedju palčk.

Ima kdo kakršen koli predlog?
Hvala.
  • spremenil: Machete ()

hojnikb ::

vse palčke enake ?
#brezpodpisa

Machete ::

vse

mkmorfius ::

Uporabljaj le 3 palčke... A 6Gb ni dost?
Blockchain Loterija TrueFlip - Zadeni 400BTC - goo.gl/a7tvR6
Kupi Bitcoin (BTC) ali Ether (ETH) z VISA ali MasterCard - goo.gl/xj936M

DeeJay ::

men se je enako zgodilo pri plati Asus p5k in OCZ ramih.. katerakoli kombinacija treh je delala, štiri skupaj pa ne.
Sem zamenjal rame za Kingston, ki so bili uradno priporočeni na Asus spletni strani za to osnovno ploščo in ni blo več težav.

Machete ::

mkmorfius je izjavil:

Uporabljaj le 3 palčke... A 6Gb ni dost?

A k strankam tudi hodiš z takimi rešitvami? :) Drugače pa ja načeloma je dovolj v večini časa. Če se pa za hobi dam kaj zrenderirat pa bi prav prišlo.

Deejay: zanimivo.. . tile so sicer Kingston, samo se mi ne da zdaj iskat kateri proizvajalec pa bi mogoče delal.. Ker se mi zdi da bi vseeno moglo delat tudi z temi.

Nihče nobene ideje? Možno da je kašna nastavitev v winsih ali biosih, za katero nevem?

r3dkv1c4 ::

a vedno v isti rezi nastane problem?

če ne potem je ena palčka fuč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Machete ::

Sam v kombinacijah 2. ali 3. delajo vse. Ker je bila vsaka vsaj enkrat zunaj in notr..

coffeetime12 ::

Preveri RAM še s Memtest-om

r3dkv1c4 ::

Machete je izjavil:

Sam v kombinacijah 2. ali 3. delajo vse. Ker je bila vsaka vsaj enkrat zunaj in notr..

poizkusi eno po eno na vsaki rezi....pa boš videl katera ne dela oz kje.....mal igračkanja ampak bi moralo pokazat problem pri zagonu.

Machete ::

Huhu 16 rebootov min.. will do.
Coffetime: bom. A isto vsako posebaj ane?

r3dkv1c4 ::

Machete je izjavil:

Huhu 16 rebootov min.. will do.
Coffetime: bom. A isto vsako posebaj ane?

a mas ocz rame....s temi so ze imeli isti problem, kot je nekdo ze omenil?

Machete ::

kingston KVR800D2N5K2/4G
kit of 2 1.8V

btw.. zna bit kaj z voltažo?
v biosih sem videl mam nek performance boost kot sem videl na extra (nižje normal, višje turbo).

coffeetime12 ::

Machete je izjavil:


Coffetime: bom. A isto vsako posebaj ane?


Ja. Za preprost način ugotavljanja napak si poglej to

r3dkv1c4 ::

coffeetime12 je izjavil:

Machete je izjavil:


Coffetime: bom. A isto vsako posebaj ane?


Ja. Za preprost način ugotavljanja napak si poglej to

ni nujno da memtest kaj pokaze.....lahko je vse v redu tudi na slotih 1 in 3 kot 2 in 4....v parih in posamezno...problem je da je imelo dosti ljudi popolnoma enak issue.
bomo videli....mi je pa zanimivo....
a imas mogoče opcijo da bi kak drug kit probal isto 4x2gb???

za foro;)

še nekaj me zanima: a ti everest in cpu-id pokaze enak tip ramov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Machete ::

Nimam drugega 2gb kita. Prej sem mel 4x po 1gb in je delalo ok.

everest in cpu-id: tole nevem kaj je, bom pogledu popoldne
hvala

dzinks63 ::

Znižaj hitrosTi ramov iz 800 na 667 in zvišaj napetost na 2.0V. Če bo delalo ok, če ne nabavi neke druge kompatibilne rame, čeprav je vse skupaj zelo mala razlika med 6 ali 8GB rama in je vseeno kako imaš, razmišljaj o novem kompletu z ddr3 rami, za enako ceno si jih lahko nabaviš dvojno (16GB).

Machete ::

Bom tudi to proval verjetno. Čeprav se mogoče z voltažo raje ne igram, ker pojma nimam zakaj se gre :p
Drugače pa ja, bo pa 6gb ok.
DD3 pa ne gredo v to plato ;) Tole se zajebavam da malo podaljšam aktualost PCja čeprav je že star. Nov čez kako leto dve, do takrat pa se igram z takimi malenkostmi.. Ker v bistvu pelje zelooo spodobno še vedo, čeprav bo 5 let praznoval enkrat drugo leto.

Machete ::

OK, sem prej proval še enkrat in je naložilo winse po enih 7ih minutah. Kaže vseh 8gb rama.
Precej dolgo je mlelo potem.. Ampak tudi sedaj ko je vse zaprto razen opere, deluje vse nekako počasneje. Sploh prehajanje med okni zapiranje odpiranje programov task managerja itd.. ima lag do nekaj desetink sekunde. Procesor pa je stalno na okoli 50% ter več in skače v višave četudi ne počnem ničesar. Očitno ga tole preobremenjuje. kako je to možno in a je možno? :) (win7 64, Q6600 stock)

r3dkv1c4 ::

Machete je izjavil:

OK, sem prej proval še enkrat in je naložilo winse po enih 7ih minutah. Kaže vseh 8gb rama.
Precej dolgo je mlelo potem.. Ampak tudi sedaj ko je vse zaprto razen opere, deluje vse nekako počasneje. Sploh prehajanje med okni zapiranje odpiranje programov task managerja itd.. ima lag do nekaj desetink sekunde. Procesor pa je stalno na okoli 50% ter več in skače v višave četudi ne počnem ničesar. Očitno ga tole preobremenjuje. kako je to možno in a je možno? :) (win7 64, Q6600 stock)

sem prepričan da je nekaj narobe z eno palčko....upam da se motim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Server 2016 in Win10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
576784 (4722) dottor
»

CPU težava. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
584602 (3799) m0LN4r
»

4GB ram-a, uporabno le 1.99GB

Oddelek: Strojna oprema
312537 (2019) iNooby
»

Windows ReadyBoost

Oddelek: Strojna oprema
152309 (2020) AlienRR
»

Rami 8gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
241886 (1563) Xserces

Več podobnih tem